Formalności wizowo-paszportowe

Zapoznaj się z przepisami wizowo-paszportowymi w związku z podróżą do Tajlandii.

Nie ma obowiązku wizowego dla obywateli polskich podróżujących do Tajlandii. Okres bezwizowego przebywania na terytorium Tajlandii dla turystów wynosi do 30 dni. Na pobyt powyżej 30 dni należy ubiegać się o płatną wizę turystyczną w placówce dyplomatycznej.

Wymaganym dokumentem podróży jest paszport, którego ważność nie może być krótsza niż 6 miesięcy, licząc od daty planowanego powrotu z Tajlandii.

Przy przylocie należy pobrać i wypełnić w języku angielskim Kartę Przylotu i Odlotu, która zawiera m.in. dane osobiste, numer paszportu, cel wizyty oraz informacje o miejscu pobytu na terenie Tajlandii. Wypełnioną kartę należy na lotnisku oddać urzędnikowi imigracyjnemu, który sprawdzi poprawność danych i zatrzyma Kartę Przylotu, a Kartę Odlotu wepnie do paszportu. Należy ją wypełnić w języku angielskim przed wyjazdem z Tajlandii, nie wypinając z paszportu.

Informacje na temat obowiązujących przepisów wjazdowych, Polacy oraz obywatele innych państw, uzyskają kontaktując się z Ambasadą Tajlandii w Polsce tel. +48 22 849 26 55 lub naszym biurem partnerskim WizaSerwis Sp. z o.o  www.wizaserwis.pl  

Każdy uczestnik wycieczki powinien we własnym zakresie zadbać o to, by posiadać wszystkie wymagane dokumenty uprawniające do przekroczenia granicy.

 

Wymagania dotyczące wjazdu do Tajlandii w związku z pandemią COVID-19.

Osoby podróżujące do Tajlandii zobowiązane są do rejestracji przylotu na stronie https://tp.consular.go.th/en między 14 a 7 dniem przed wylotem. Podczas rejestracji należy załączyć certyfikat szczepień, szczegóły lotu i zakwaterowania.

Osoby w pełni zaszczepione powinny posiadać paszport covidowy (certyfikat unijny w języku angielskim potwierdzony kodem QR) zaświadczający o ukończeniu całego cyklu szczepień co najmniej 14 dni przed wjazdem do Tajlandii. Zalecamy, aby pobrać i wydrukować paszport covidowy w języku angielskim ze strony https://pacjent.gov.pl/internetowe-konto-pacjenta i mieć go przy sobie podczas całej podróży.

Wszystkie osoby przylatujące do Tajlandii zobowiązane są do posiadania ubezpieczenia z klauzulą pokrywającą koszty leczenia COVID 19 na kwotę co najmniej 20 tys. USD.

Osoby niezaszczepione prosimy o kontakt z biurem oraz śledzenie informacji wjazdowych na stronie https://www.gov.pl/web/dyplomacja/informacje-dla-podrozujacych

Prosimy o zwrócenie uwagi, iż to na podróżnym spoczywa odpowiedzialność uzyskania aktualnych informacji o zasadach wjazdu, zapoznania się z nimi i posiadania potrzebnych do wyjazdu dokumentów.

Formularz wjazdowy:

https://tp.consular.go.th/en

Tajlandia wycieczki

 • Tajlandia – zwiedzanie i plażowanie

  Kto chciałby zwiedzić Tajlandię? Oto wyprawa, podczas której zobaczysz Bangkok, przepłyniesz rzeką Kwai, spędzisz noc w tropikach i dotrzesz na plażę marzeń.

  4,5
  • 22-02-2023
  • 16 dni
  • 8 698,–
  od Warszawa
 • Angkor - imperium w głębi dżungli

  Wycieczka śladami dziedzictwa kulturowego Khmerów przez Tajlandię, Kambodżę i Wietnam, zwiedzanie m.in. słynnego Angkor Wat oraz rejs rzeką Mekong

  4,8
  • 4 terminy
  • 15 dni
  • Od 10 598,–
  od Warszawa
Skontaktuj się z nami

Zadzwoń do nas
Tel. +48 (22) 128 48 81
i dowiedz się więcej