group-tour
Wycieczki objazdowe z polskim pilotem

Trasa tej wycieczki do RPA prowadzi przez najpiękniejsze miejsca tego afrykańskiego kraju: od safari w Parku Krugera przez Kapsztad do Przylądka Dobrej Nadziei

Główne atrakcje to: safari w Parku Krugera podczas którego będziemy chcieli spotkać Wielką Piątkę Afryki (lwa, słonia, lamparta, nosorożca i bawoła), zapierające dech w piersiach krajobrazy na górskiej Trasie Panoramicznej (Panorama Route), klifowe wybrzeże Garden Route biegnące wzdłuż Oceanu Indyjskiego, a na koniec tętniące życiem i pachnące wspaniałą kuchnią ulice Kapsztadu. 

Tutaj niemożliwe stało się możliwe, gdy Nelson Mandela połączył podzielony przez apartheid kraj w jeden naród. Ale nadal jest to miejsce wielu kontrastów o czym przekonamy się odwiedzając miasteczko Soweto, stolicę RPA - Pretorię oraz Kapsztad - najpiękniejszą metropolię świata. Jednak najbardziej różnorodna jest dzika przyroda: od lwów, słoni i żyraf w buszu po foki i pingwiny na Przylądku Dobrej Nadziei. Żaden inny kraj nie jest w stanie dostarczyć takich atrakcji. 

My także doświadczymy tego wszystkiego podczas tej niezapomnianej wycieczki, tropiąc zwierzęta na safari i mieszkając w naszym przytulnym campie Montobeni w Parku Krugera, wędrując po Parku Narodowym Tsitsikamma, żeglując w pobliżu Przylądka Dobrej Nadziei oraz degustując wyśmienite wina w Stellenbosch.

W Kapsztadzie z kolei będzie czas na poznanie historii tego kraju, odwiedzając na przykład Górę Stołową i Wyspę Robben, gdzie więziony był Nelson Mandela, a także na zakupy w licznych sklepach lub na filiżankę kawy w słynnym Victoria & Alfred Waterfront

Kliknij i powiększ mapę
 • Typ Wycieczki objazdowe, Safari

 • Pilot Polski

 • Wiza Nie

 • Szczepienia Tak

 • Waluta Rand

Program wycieczki 15 dni
Dzień 1
Wylot z Warszawy do Johannesburga
Dzień 2
Przylot do Johannesburga - Rezerwat dzikiej przyrody Manyeleti w Parku Narodowym Krugera
Dzień 3–4
Safari w rezerwacie Manyeleti w Parku Narodowym Krugera
Dzień 5
Rezerwat Manyeleti - Trasa Panoramiczna – Zebra Country Lodge w Pretorii
Dzień 6
Relaks w Zebra Lodge i wycieczka do Zebra Repile Center
Dzień 7
Wycieczka do Soweto i Pretorii
Dzień 8
Zebra Nature Reserve - Port Elizabeth - Park Narodowy Tsitsikamma - Zatoka Plettenberg
Dzień 9
Zatoka Plettenberg. Rejs po rzece Keurbooms.
Dzień 10
Zatoka Plettenberg – wapienne groty Cango - Oudtshoorn. XIX wieczne rezydencje w Montagu.
Dzień 11
Montagu - Kapsztad. Winiarnie w Stellenbosh z degustacją wina. Ogród botaniczny Kirstenbosch.
Dzień 12
Kapsztad – dzień do własnej dyspozycji.
Dzień 13
Kapsztad. Przylądek Dobrej Nadziei. Rejs na wyspę Duiker i lwy morskie. Kolonie pingwinów w Simon’s Town
Dzień 14
Kapsztad. Podróż powrotna
Dzień 15
Przylot do Warszawy

Hotele

Honeyguide Mantobeni Camp

Obóz Mantobeni jest jednym z dwóch obozów safari Albatrosa w rejonie Manyeleti. Obóz posiada 12 dużych namiotów safari, które są przestronne i prywatne oraz posiadają własny prysznic i toaletę. Z basenu rozpościera się widok na wodopoj, do którego przychodzą zwierzęta, aby ugasić pragnienie. Obóz jest nieogrodzony, a okoliczne słonie i inne dzikie zwierzęta często odwiedzają namioty - dlatego w obozie zawsze są oczywiście strażnicy, więc bezpieczeństwo jest na najwyższym poziomie.

Przeczytaj więcej o obozie na: http://honeyguidecamp.com/mantobeni-camp/

Daty wyjazdu

Terminy Długość pobytu Cena Lotnisko wylotu Uwaga
15 998,–
Warszawa
15 498,–
Warszawa
15 998,–
Warszawa
Kliknij datę, aby zobaczyć program tej wycieczki

Program wycieczki

Pobierz pełen program Uwaga! Niektóre wycieczki różnią się programem. Zanim wydrukujesz, sprawdź, czy dokonałeś poprawnego wyboru daty wyjazdu.

Dzień 1
Wylot z Warszawy do Johannesburga
Dzień 2
Przylot do Johannesburga - Rezerwat dzikiej przyrody Manyeleti w Parku Narodowym Krugera
Namioty w buszu

Do Johannesburga przylecimy wcześnie rano. Podróż zajmie 7-8 godzin, w zależności od postojów. Trasa wiedzie przez prowincję Mpumalanga w kierunku Middelburga i Belfastu. Im dalej od Johannesburga, krajobraz zmienia się z pól uprawnych na strome formacje skalne i afrykańską sawannę. Jeszcze za dnia dojedziemy do należącego do Albatros obozu Mantobeni, gdzie zostaniemy zakwaterowani w buszu w przestronnych namiotach z tarasami. Po trudach podróży wieczór jest do własnej dyspozycji.

Dzień 3–4
Safari w rezerwacie Manyeleti w Parku Narodowym Krugera
Podczas dwóch dni na safari, mamy nadzieję na spotkanie jak największej ilości zwierząt

Przez najbliższe dwa dni będziemy uczestniczyć w prawdziwym afrykańskim safari w rezerwacie dzikich zwierząt Manyeleti na terenie Parku Narodowego Krugera. Wczesnym rankiem wyruszymy na spotkanie z przygodą. 

Słowo Manyeleti w miejscowym języku oznacza „miejsce gwiazd” i warto skierować oczy w górę, gdy zapada ciemność obserwując gwiazdy. Obszar Manyeleti, który jest tylko niewielką częścią Parku Narodowego Greater Kruger, został założony w 1963 roku. W okresie apartheidu teren ten był ogrodzony przez rząd białej mniejszości i zarezerwowany dla ludności afrykańskiej, co oznaczało bardzo małą liczbę odwiedzających. Dlatego pozostaje dość dzikim i dziewiczym obszarem. Dzisiaj nie ma ogrodzenia, ale drogi pozostały nie połączone, dlatego Manyeleti jest najmniej uczęszczanym zakątkiem Parku Krugera. Wszystkie okoliczne miejsca noclegowe mogą pomieścić około 100 osób. Nawet podczas pełnego obłożenia zapewnione są ekskluzywne warunki podczas safari. Park Krugera i Manyeleti są stosunkowo nisko położone. Panują tu ciepłe i suche zimy, dlatego mogą być odwiedzane przez cały rok. Po wczesnych letnich deszczach roślinność robi się bujna, aż długi okres suszy ponownie ją wypali. W samym Manyeleti znajdują się dwa duże zbiorniki wodne, w których żyją krokodyle, hipopotamy, nad brzegiem żyje wiele gatunków ptaków, a u wodopoju można spotkać wiele spragnionych zwierząt. Z naszego doświadczenia wynika, że będziemy mogli zaobserwować wiele znanych gatunków dzikich zwierząt afrykańskich. U stóp górskiego masywu żyją przede wszystkim lwy, hipopotamy, nosorożce, gnu, kudu, guźce, żyrafy i impale. Nie możemy zagwarantować, które gatunki i czy w ogóle jakieś spotkamy podczas wycieczki, ale ta niepewność jest częścią tutejszej cudownej natury i sprawia, że safari jest przeżyciem wyjątkowo ekscytującym.  

Po powrocie do naszego ośrodka czeka na nas zasłużone śniadanie w formie bufetu. Kolejne safari rozpoczniemy późnym popołudniem, gdy słońce zacznie zachodzić. Safari po południu i wieczorem jest zupełnie inne niż rano. Wydawać by się mogło, że jesteśmy w innym świecie. Gdy białe światło reflektorów przesuwa się po krzakach, setki dużych i małych oczu zaczynają świecić. Może to stado gnu, a może głodne lwice rozpoczęły nocne polowanie? Pojazdy, którymi poruszamy się podczas safari, to otwarte terenowe jeepy. Przejazd w odległości kilku metrów od gigantycznego słonia, a zwłaszcza od lwa lub nosorożca, jest niesamowitym przeżyciem, zważywszy, że nie ma między nami a zwierzętami ogrodzenia. Na szczęście drapieżniki nie postrzegają samochodu z pasażerami jako pożywienia. 

Nasze jeepy są wyposażone w koce, ale zalecamy zabranie czapki i wiatroszczelnej kurtki zimowej lub polara.

Dzień 5
Rezerwat Manyeleti - Trasa Panoramiczna – Zebra Country Lodge w Pretorii
Kanion Blyde

Z Mantobeni w Manyeleti, skierujemy się na wschodnią stronę Mpumalanga. Pojedziemy krętymi drogami wzdłuż tzw. Trasy Panoramicznej (Panoramic Route). Górzysty krajobraz będzie zachwycał nas nieustannie. God´s Window - to jeden z najpiękniejszych punktów widokowych na świecie położony tylko 1 km od miejsca,  w którym jesteśmy. Zobaczymy wąwozy Three Rondavels i Bourke´s Luck Potholes, w którym gwałtowne wiry rzeczne wyrzeźbiły głębokie, cylindryczne dziury w gładkich skałach. Na koniec zatrzymamy się w kanionie rzeki Blyde, który przypomina Wielki Kanion w USA, tylko w mniejszej skali. Okolica jest piękna i jeśli tylko starczy nam czasu, to zobaczymy więcej ciekawych miejsc w pobliżu. Program jest elastyczny i w wybranych miejscach będziemy mogli zostać dłużej, aby pospacerować po okolicy. W tych górach rano często występuje gęsta mgła, która podnosi się w trakcie dnia, co uwzględniliśmy, układając plan wycieczki.

Pojedziemy w kierunku Zebra Country Lodge w pobliżu Pretorii, która będzie naszą bazą na nadchodzące dni. Klimatyczny ośrodek jest pięknie położony na otwartym terenie, gdzie swobodnie spacerują zebry i antylopy.

Dzień 6
Relaks w Zebra Lodge i wycieczka do Zebra Repile Center

Po śniadaniu udamy się na krótką wędrówkę do placówki zajmującej się ochroną i pielęgnacją uratowanych gadów - Zebra Repile Center, podczas której zobaczymy zarówno rodzime, jak i egzotyczne okazy w tym czarną mambę, pytona, tarantule czy gekony.

Dla osób, które wybiorą odpoczynek na terenie hotelu będzie możliwość wzięcia udziału w wybranych przez siebie zajęciach np.: wędkowania, kajakarstwa, przejażdżce rowerowej czy skorzystaniu z hotelowego spa itp.
Oczywiście można również wybrać relaks przy basenie.

Dzień 7
Wycieczka do Soweto i Pretorii
Zebra Nature Reserve

Dziś odwiedzimy słynne miasteczko Soweto. W latach 70. Soweto było symbolem sprzeciwu wobec ówczesnego reżimu apartheidu. Spacerując po jego ulicach poznamy zarówno historię tego miejsca jak i codzienne życie mieszkańców. Odwiedzimy między innymi Ulicę Vilakazi - jedyną ulicę na świecie, na której mieszkało dwóch laureatów Nagrody Nobla - Nelson Mandela i Desmond Tutu.

Następnie udamy się do stolicy Południowej Afryki, Pretorii. W czasie wycieczki po mieście zobaczymy pomnik Voortrekker upamiętniający tzw. Wielki Trek czyli migracje tysięcy Burów z Kolonii Przylądkowej na wschód i północny wschód, spowodowany dyskryminacyjną polityką Brytyjczyków.  Zatrzymamy się także m.in. przy pięknym Union Building, będącym siedzibą rządu Republiki Południowej Afryki. Ukończony w 1913 roku budynek w kształcie półksiężyca, położony jest na szczycie wzgórza, z którego roztacza się wspaniały widok na miasto. Jego dwa skrzydła symbolizują dwie społeczności zamieszkujące RPA: Brytyjczyków i Burów. Czarnoskóra ludność niestety nie znalazła odzwierciedlenia w symbolice rządowego budynku. Miasto nazywane jest także „Jacaranda city” z powodu 70.000 drzew jacaranda, które rosną nie tylko w licznych parkach, ale i na ulicach miasta.

Po południu wrócimy do Zebra Nature Reserve.

Dzień 8
Zebra Nature Reserve - Port Elizabeth - Park Narodowy Tsitsikamma - Zatoka Plettenberg
Park Narodowy Tsitsikamma

Z ośrodka Zebra Nature Reserve pojedziemy z powrotem do Johannesburga. Stąd polecimy do Port Elizabeth. Nadmorskie miasteczko Port Elizabeth jest miejscem, gdzie rozpoczyna się piękna, nadmorska trasa, która prowadzi aż do Kapsztadu. Udamy się do Parku Narodowego Tsitsikamma. Jest on szczególnie znany z licznych gatunków ptaków, rzadkich endemicznych roślin i drzew oraz pięknej, skalistej linii brzegowej. Po krótkiej wędrówce i przejściu słynnego mostu wiszącego nad Storms River Mouth będziemy kontynuować naszą wyprawę przez Nature’s Valley do Zatoki Plettenberg, gdzie zameldujemy się w hotelu.

Dzień 9
Zatoka Plettenberg. Rejs po rzece Keurbooms.

Po śniadaniu pojedziemy nad rzekę Keurbooms i popłyniemy przez rezerwat przyrody Keurboomsriver. Będziemy mieli możliwość pływania, a nawet skakania do wody. Przypominamy o zabraniu strojów kąpielowych.

Po powrocie do zatoki Plettenberg reszta dnia jest przeznaczona do własnej dyspozycji. Proponujemy zwiedzić miasto i okolicę, zrobić pamiątkowe zakupy, pójść na plażę lub skorzystać z hotelowego basenu.

Dzień 10
Zatoka Plettenberg – wapienne groty Cango - Oudtshoorn. XIX wieczne rezydencje w Montagu.
Groty Cango Dripstone

Dzisiaj pojedziemy wzdłuż wybrzeża, aby odwiedzić jedną z popularnych atrakcji na Garden Route, a mianowicie znane na całym świecie groty wapienne Cango. Następnie skierujemy się do Montagu, miasta, które jest otoczone winnicami i pasmami górskimi. Miasto zostało założone w 1851 roku. Wzdłuż głównej ulicy Long Street stoją domy pochodzące z tego czasu. Odwiedzamy lokalne muzeum, a także Joubert House, najstarszą rezydencję w okolicy. Poznamy jak wyglądało życie na wsi w latach 50. XIX wieku. 

Nocleg w Montagu. (Uwaga: w niektórych terminach nocujemy w Oudtshoorn).

Dzień 11
Montagu - Kapsztad. Winiarnie w Stellenbosh z degustacją wina. Ogród botaniczny Kirstenbosch.
Jedziemy w kierunku Kapsztadu i po drodze odwiedzamy winnice

Wyjedziemy z Montagu i skierujemy się w stronę słynnego regionu winiarskiego wokół Stellenbosch. Założyciel Kapsztadu, Jan van Riebeeck, jako pierwszy uprawiał wino w Południowej Afryce w 1659 roku. Od tego czasu RPA stała się jednym z 10 największych na świecie producentów wina. Odwiedzimy kilka winnic, w których skosztujemy różnych win z tego regionu oraz w jednej z winnic zjemy lunch. Po południu skierujemy się do Kapsztadu i imponującej Góry Stołowej. Na zboczach Góry Stołowej znajduje się Ogród Botaniczny Kirstenbosch, założony w 1913 roku i zawierający kolekcję ponad 7000 unikalnych roślin. Będziemy mieli okazję zobaczenia tej wspaniałej przyrody. Spacerując wijącą się ścieżką ujrzymy piękny widok okolicy z wysokości 12 metrów. 

Po przyjeździe do Kapsztadu pojedziemy bezpośrednio do hotelu.

Dzień 12
Kapsztad – dzień do własnej dyspozycji.
Miłego dnia w Kapsztadzie

Po kilku intensywnych dniach, dzisiejszy dzień jest dniem wolnym.  Polecamy wycieczkę na słynną Górę Stołową, która jest symbolem miasta. Dobrze jest rozpocząć dzień od tego miejsca, bo zwykle rano jest tam bezchmurnie. Można również popłynąć na Robben Island, gdzie przez wiele lat więziony był Nelson Mandela. Zwiedzanie wyspy odbywa się w języku angielskim. Fascynujące historie wyspy opowiadają byli więźniowie lub ich krewni. Robben Island to dawne więzienie, które leży na wyspie poza Kapsztadem. Transport na wyspę jest często odwoływany z powodu złych warunków pogodowych, zbyt silnego wiatru, problemów technicznych lub okolicznych strajków, dlatego nie możemy gwarantować, że wycieczka dojdzie do skutku. Popołudnie można spędzić na wędrówce po Greenmarket, gdzie z pewnością nie zabraknie okazji do zrobienia zakupów.

Dzień 13
Kapsztad. Przylądek Dobrej Nadziei. Rejs na wyspę Duiker i lwy morskie. Kolonie pingwinów w Simon’s Town
Wyspa Duiker zammieszkują tysiące fok

Na Przylądek Dobrej Nadziei pojedziemy wąskimi drogami wzdłuż urwiska, z którego roztacza się piękny widok na niespokojne morze i malownicze wioski. W zatoce Hout wsiądziemy na niewielką łódź, którą popłyniemy na wyspę Duiker, gdzie zobaczymy tysiące południowoafrykańskich uchatek, zwanych lwami morskimi. Podpłyniemy do nich blisko i będziemy mogli obserwować jak wylegują się na skałach lub bawią w wodzie przy łodzi. Następnie udamy się na punkt widokowy Chapman’s Peak i odwiedzimy Simon’s Town, gdzie zobaczymy kolonię pingwinów oraz zjemy lunch. Po krótkiej podróży dojedziemy do rezerwatu przyrody Przylądka Dobrej Nadziei, który rozciąga się na obszarze 7 680 hektarów. Poza pięknym rezerwatem nadmorskiej przyrody można tu zobaczyć antylopy z gatunku eland, bontebok, skoczniki antylopie, gnu oraz strusie i pawiany.

Spacerem udamy się na punkt widokowy Cape Point, skąd doskonale widać miejsce, w którym łączą się wody Oceanu Atlantyckiego i Indyjskiego.

Na pożegnalnej kolacji spotkamy się w lokalnej restauracji w Kapsztadzie.

Dzień 14
Kapsztad. Podróż powrotna

Pojedziemy na lotnisko w Kapsztadzie, skąd polecimy do Warszawy.

Dzień 15
Przylot do Warszawy

Fly til Manyeleti

Podróż do obozu Khoka Moya i Montabeni w Rezerwacie Manyeleti jest również możliwa drogą lotniczą. Przelot jest alternatywnym rozwiązaniem dla transferu autokarowego z Johannesburga, który wliczony jest w cenę.

Wybierając opcję przelotu na lotnisku w Johannesburgu powita Cię przedstawiciel firmy Federal Airlines i zabierze do oddzielnego terminalu linii lotniczej. Stamtąd polecisz na lotnisko w pobliżu obozu Khoka Moya. Lotnisko obozu znajduję się na terenie rezerwatu Manyeleti, który jest częścią Parku Narodowego Greater Krugera. Tam będzie czekał na Ciebie samochód, który zawiezie Cię do obozu.

Należy pamiętać, że samolot może zatrzymywać się w kilku miejscach na trasie.

Cena:

2 298 zł / osoba dorosła (w jedną stronę)
4 596 zł / osoba dorosła (w obie strony)

1 798 zł / dziecko do 11 r.ż. (w jedną stronę)
3 596 zł / dziecko do 11 r.ż. (w obie strony)

668 zł / niemowlę (w jedną stronę)
1 336 zł / niemowlę (w obie strony)

Należy pamiętać, że koszt lotu krajowego z Johannesburga do Manyeleti  nie podlega zwrotowi.

Do samolotu można zabrać tylko jeden bagaż rejestrowany i jeden bagaż podręczny. Ponieważ jest to mniejszy samolot, istnieje szereg wymagań dotyczących bagażu:

 • Torby muszą mieć miękkie, a nie sztywne boki. Zalecamy np. torbę sportową.
 • Maksymalna dopuszczalna waga bagażu rejestrowanego wynosi 20 kg.
 • Maksymalna dopuszczalna waga bagażu podręcznego wynosi 5 kg (1 sztuka).
 • Sugerowany rozmiar bagażu: 40 cm (szerokość) x 30 cm (wysokość) x 60 cm (długość)

Jeśli będziesz musiał przepakować bagaż, możesz kupić torby z miękkimi ściankami w poczekalni Federal Airlines. Koszt torby wynosi ok. 200 randów

Informacja o cenie

Cena wycieczki

Od 15 498,– PLN za osobę w pokoju dwuosobowym.
Zobacz ceny dla wszystkich terminów

Dopłata do pokoju 1-osobowego

3 498,- PLN

Cena zawiera
 • Opiekę polskiego pilota
 • Przelot samolotem rejsowym na trasie Warszawa - Johannesburg, Kapsztad - Warszawa, w obie strony z przesiadką
 • Przelot wewnętrzny na trasie Johannesburg - Port Elizabeth
 • Wszystkie wycieczki i safari zgodnie z programem
 • 4 safari w poszukiwaniu Wielkiej Piątki w Parku Krugera
 • Wycieczkę do Soweto i Pretorii
 • Park Narodowy Tsitsikamma
 • Wycieczkę łodzią po rzece Keurbooms
 • Wizytę w Jaskinii Cango, Muzeum w Montagu i rezydencji Joubert House
 • Przylądek Dobrej Nadziei
 • Degustację win, ogrody botaniczne Kirstenbosch
 • Wizytę w ośrodku ochrony uratowanych gadów
 • Zakwaterowanie w hotelach i domkach w pokojach 2 osobowych 
 • Wyżywienie: śniadania codziennie, 5 lunchy (w tym lunch box) i 7 kolacji
 • Podstawowe ubezpieczenie KL i NNW
Cena nie zawiera:
 • Posiłków nie wymienionych w programie 
 • Dopłaty do pokoju 1-osobowego
 • Napojów do posiłków
 • Napiwków dla kierowców i obsługi (ok. 380zł/os) 
 • Dodatkowych atrakcji (np. wjazdu kolejką linową na Górę Stołową) 
 • Wszystkiego, co nie zostało wymienione „Cena obejmuje”

Informacje praktyczne

Warunkiem uczestnictwa jest zapoznanie się uczestników z Ogólne Warunki Imprez Turystycznych Albatros Travel A/S.

Informacje dotyczące podróży

Ważne!

Nasi przewodnicy podczas safari dołożą wszelkich starań, abyśmy zobaczyli jak najwięcej zwierząt. Jednak prosimy pamiętać, że są to dzikie zwierzęta, nie ma gwarancji, że je spotkamy.

Bagaż

Dobrze jest zabrać ze sobą mały plecak lub torbę na całodzienne wycieczki i dni podróży, ponieważ w tych dniach bagaż zostaje w hotelu. Nie jest konieczne zabranie ze sobą ręczników.

Prosimy o zwrócenie szczególnej uwagi na nowe zasady przewozu bagaży rejestrowanych obowiązujące od dnia 25 marca 2019 na lotnisku OR Tambo International Airport w Johannesburgu:

 1. Bagaż rejestrowany powinien mieć kształt regularny czyli posiadać co najmniej jedną płaską powierzchnię 
 2. Bagaże okrągłe bądź posiadające nieregularny kształt nie są akceptowane
 3. Torby z długimi paskami nie są akceptowane.

Powyższe zasady, zgodne z wytycznymi IATA, mają na celu zapobieganiu awariom systemu obsługi bagażowej powodowanym przez niewymiarowy bagaż, nie posiadający płaskiej powierzchni, posiadający długie paski bądź uchwyty a tym samym zapobieganiu opóźnieniom w dostarczeniu bagaży do samolotu. 
Pasażerom nadającym bagaż niespełniający powyższych zasad udostępniono na lotnisku punkty pakowania, w których można dostosować bagaż do określonych zaleceń.

Liczba uczestników

Wymagane minimum uczestników to 16 osób. Albatros Travel zastrzega sobie prawo odwołania wycieczki w terminie do 14 dni przed datą jej rozpoczęcia w przypadku zgłoszenia się mniejszej liczby uczestników niż określona liczba minimalna. Jako organizator nie ponosimy odpowiedzialności odszkodowawczej tytułem ewentualnych strat, które uczestnicy mogą ponieść w związku z jej anulowaniem. Jesteśmy jedynie zobowiązani do zwrotu zapłaconej kwoty.

Więcej o Republice Południowej Afryki

Aby dowiedzieć się więcej o Republice Południowej Afryki, zajrzyj tutaj: www.albatros.pl/kierunki-podrozy/afryka/rpa

Na stronie podaliśmy przydatne informacje dotyczące warunków klimatycznych i pogodowych, różnicy czasu, napiwków oraz wymaganych wiz i szczepień.

Warto przeczytać

Ogólne zasady podróży

Wymagania w zakresie sprawności fizycznej

Zgodnie z podstawową zasadą uczestnicy wycieczki muszą być samodzielni. Jednocześnie pragniemy zaznaczyć, że nasze wycieczki zasadniczo nie są przeznaczone dla osób z niepełnosprawnością ruchową. Nawet w przypadku podróży, w których przejazd odbywa się autokarem, koleją i statkiem, często konieczne jest dojście pieszo do atrakcji turystycznych. Podczas wielu spośród naszych wycieczek krajoznawczo-kulturowych jeden dzień zwiedzania nierzadko wiąże się z koniecznością przejścia dystansu przekraczającego 5 km.

Ubezpieczenie podróżne

Każdy uczestnik wycieczki organizowanej przez Albatros Travel w pakiecie posiada podstawowe ubezpieczenie KL i NNW. Zachęcamy do wyboru dodatkowej opcji ubepieczenia od chorób przewlekłych bądź od rezygnacji z wycieczki. Wykupienie takiego ubezpieczenia zapewni Państwu pełne bezpieczeństwo podczas urlopu z naszym biurem.Zalecamy, aby ubezpieczenie obejmowało także zwrot kosztów w razie uszkodzenia lub utraty bagażu.

Ubezpieczenie podróżne Allianz

Biuro Podróży Albatros Travel ubezpiecza grupy turystyczne w Allianz. W Polsce Allianz Worldwide Partners działa nieprzerwanie od ponad 20 lat, gwarantuje profesjonalną obsługę, od lat pomaga Klientom na całym świecie, obsługując 18 milionów spraw rocznie i odbierając blisko 50 milionów telefonów. W pakiecie wycieczki Albatros Travel gwarantujemy podstawowe ubezpieczenie KL i NNW. Zachęcamy do wyboru dodatkowej opcji ubepieczenia od chorób przewlekłych bądź od rezygnacji z wycieczki. Wykupienie takiego ubezpieczenia zapewni Państwu pełne bezpieczeństwo podczas urlopu z naszym biurem.

Piloci Albatros Travel

Wycieczki organizowane przez biuro podrózy Albatros Travel prowadzone są przez polskich pilotów, którzy spotykają się z grupą na lotnisku przed wylotem lub po przylocie na miejsce docelowe. Miejsce spotkania z pilotem będzie określone w dokumentach podroży. Wszyscy piloci to osoby doświadczone, wykwalifikowane i starannie przez nas wybrane. 
Niektóre wycieczki odbywają się bez pilota podróży – w programie jest zawsze wyraźnie określone, czy wycieczka obejmuje pilota, czy nie.
Podczas wycieczek autokarowych, pilot dołączy do grupy najpóźniej w ostatnim miejscu zbiórki. Kierowca pomoże przy bagażach oraz wskaże miejsca w autokarze.

Dopłata za pokój i kajutę jednoosobową

Podane ceny wycieczek obowiązują w przypadku dwóch osób podróżujących wspólnie i mieszkających w dwuosobowych pokojach lub kajutach. W przypadku osób podróżujących w pojedynkę obowiązuje dopłata do pokoju i/lub kajuty jednoosobowej. Dopłata jest odzwierciedleniem cen, jakie otrzymujemy jako organizator podróży podczas zakupu pokojów i kajut u naszych partnerów. Pokój jednoosobowy jest zawsze proporcjonalnie droższy w przeliczeniu na osobę od pokoju dwuosobowego. Jest to zasada obowiązująca w branży turystycznej od wielu lat, dlatego należy ją traktować jako zwyczajową.
Dopłata określona jest zawsze w naszej ofercie.

Paszport

Pamiętaj, że termin ważności Twojego paszportu musi wynosić co najmniej 6 miesięcy od daty powrotu z wycieczki. Wymóg ten dotyczy wszystkich naszych wycieczek, niezależnie od tego, czy w poszczególnych krajach wymagany jest krótszy okres. Jako organizator podróży stawiamy wymóg 6-miesięcznego okresu ważności, aby uniknąć sytuacji, gdy wymogi w danym kraju ulegną zmianie od czasu rezerwacji do chwili wylotu.

Podróż z małoletnimi

Jeśli zamierzasz jechać z dzieckiem, które nie jest Twoim dzieckiem (np. wnuk lub wnuczka), lub jeśli Twoje dziecko nosi inne nazwisko, niektóre kraje mogą odmówić wjazdu. W związku z tym może być konieczne zabranie ze sobą aktu urodzenia lub aktu urodzenia i zgody notarialnie poświadczonej i przetłumaczonej na język angielski zawierającej zezwolenie na podróż osoby małoletniej z daną osobą dorosłą, w języku angielskim oraz podpisanego oświadczenia zawierającego zezwolenie na podróż osoby małoletniej z daną osobą dorosłą. Należy również sprawdzić zasady dotyczące okresu ważności dokumentów – tzn. jaka ma być data ich wystawienia w stosunku do daty wyjazdu, jakich pieczątek wymagają itp.
Powyższe zasady obowiązują w Stanach Zjednoczonych, jednak nie ma ostatecznej listy krajów, w których są takie wymogi. W związku z tym zalecamy kontakt z najbliższą ambasadą lub konsulatem kraju, do którego się wybierasz, aby uzyskać stosowne informacje.

Miejsce w samolocie

Zwracamy uwagę, że linie lotnicze samodzielnie przydzielają miejsca w samolocie.

Posiłki specjalne

Posiłki specjalne podczas lotu, np. dla diabetyków lub wegetarian, należy zamawiać najpóźniej 45 dni przed wylotem. Należy zauważyć, że niektóre linie lotnicze naliczają opłaty za posiłki specjalne. Zawsze przekazujemy liniom lotniczym zamówienia na specjalne posiłki podczas lotu, lecz nie możemy ich zagwarantować.
Zasadniczo podczas naszych wycieczek nie ma możliwości zmówienia specjalnej diety, ponieważ zazwyczaj wycieczki obejmują wspólne posiłki, dla których menu jest ustalane i zamawiane wcześniej. W związku z tym należy się spodziewać takiego samego wyżywienia, jak pozostali uczestnicy. Chętnie zaznaczymy i przekażemy życzenia dotyczące specjalnej diety lub informacji o alergiach, jednak niestety nie możemy zagwarantować, że podawane posiłki będą uwzględniały specjalną dietę.

Miejsce w autokarze

Przy wycieczkach lotniczych Albatros Travel nie zapewnia podczas objazdu autokarem możliwości wyboru konkretnego miejsca w autokarze. 

Przy wycieczkach autokarowych istnieje możliwość, za dodatkową opłatą, rezerwacji wybranego miejsca w autokarze. Jeśli nie zdecydowaliście się Państwo na wybór miejsca przy zakupie wycieczki, można tego dokonać najpóźniej do 45 dni przed wyjazdem. W przypadku braku rezerwacji, miejsca w autokarze będą przydzielane według kolejności zgłoszeń.

Informacje o autokarze i cenach wybranych miejsc zawarte są w programie wycieczki.

Zastrzeżenia/zmiany

Zastrzegamy sobie prawo do zmian w programie. W Albatros Travel wraz z lokalnymi partnerami staramy się realizować wycieczkę dokładnie według programu. Jednak z uwagi na godziny otwarcia zabytków do zwiedzania lub okoliczności praktyczne może być konieczne zrealizowanie trasy wycieczki w innej kolejności niż podana w programie. Ponadto poszczególne punkty programu mogą zostać usunięte z powodu działania siły wyższej, takiej jak warunki atmosferyczne, warunki drogowe lub opóźnione loty. 
Wreszcie pragniemy zaznaczyć, że wszystkie wycieczki są na bieżąco kontrolowane i udoskonalane na podstawie opinii, które otrzymujemy po każdej wycieczce od przewodników i klientów. Kontrola wycieczki może zatem skutkować wprowadzeniem zmian w programie w okresie między datą jej wykupienia a datą wyjazdu. Przed wyjazdem każdy uczestnik otrzyma aktualny program, który ma jak najlepiej służyć klientom i zapewnić sprawny przebieg wycieczki.
Wycieczka sprzedawana jest jako całościowy „pakiet” i niemożliwe jest uzyskanie refundacji za ewentualnie niewykorzystaną część tego pakietu.

Prosimy o zwrócenie uwagi, że warunkiem realizacji wycieczki jest zgłoszenie się określonej minimalnej liczby uczestników. W przypadku braku wymaganego minimum wpłacona kwota za wycieczkę zostanie Państwu zwrócona przed wyjazdem lub po powrocie, w zależności od terminu jej odwołania. 

Przedłuż wycieczkę

Krótki wypad do Kapsztadu

Typ Przedłużenie wycieczki
Długość 4 dni
Cena 2 998,–
4 dni w Kapsztadzie: kultura, zakupy, gastronomia i piękno przyrody

Urocze, pełne życia miasto o bogatej ofercie kulturalnej to właśnie Kapsztad. Sąsiedztwo Oceanu Atlantyckiego, 1000-metrowej Góry Stołowej oraz malowniczego Półwyspu Przylądkowego sprawiają, że Kapsztad wygrywa w konkursie piękności z większością dużych miast. Ponadto miasto może pochwalić się licznymi zabytkami, znakomitymi sklepami, pysznym jedzeniem, dobrymi winami i wspaniałymi plażami.

Zdjęcia
Kliknij zdjęcie, aby je powiększyć
Hotel

Do wyboru są dwa hotele:

Southern Sun Cape Sun
Hotel Cape Sun znajduje się w sercu Kapsztadu, dzięki czemu zapewnia łatwy dostęp do licznych atrakcji miasta. W hotelu znajduje się łącznie 368 pokoi wyposażonych w łazienkę, klimatyzację i bezpłatny bezprzewodowy dostęp do sieci Wi-Fi (500 MB na dzień). Po zwiedzaniu miasta można popływać w krytym basenie, poćwiczyć na siłowni lub zamówić zabiegi w spa. Hotel dysponuje własną restauracją i barem.

Dowiedz się więcej tutaj www.tsogosun.com/southern-sun-cape-sun

Cena w 2024
zł 2 998,- za osobę w pokoju dwuosobowym w Southern Cape Sun

Dopłata za pokój jednoosobowy w 2024
zł 2 000,-

Cena w 2025
zł 2 998,- za osobę w pokoju dwuosobowym w Southern Cape Sun

Dopłata za pokój jednoosobowy w 2025
zł 1 500,-

The Cullinan
Hotel znajduje się w centrum turystycznym Kapsztadu, w bliskiej odległości do wejścia na plażę. Ten pięciogwiazdkowy hotel oferuje profesjonalną obsługę i luksusowy wystrój wnętrz (na terenie bogatego dziedzictwa kulturowego). Hotel posiada wszelkie udogodnienia takie jak: restauracja, bar i basen.

Dowiedz się więcej na stronie www.tsogosun.com/the-cullinan

Dopłata za pobyt w hotelu o wyższym standardzie
zł 1 500,- za osobę w pokoju dwuosobowym w The Cullinan

Dopłata do pokóju jednoosobowego w hotelu o wyższym standardzie
zł 2 500,-

Cena zawiera
 • Transfer do i z hotelu w dniu przyjazdu i wyjazdu
 • 4 noclegi w hotelu w pokoju dwuosobowym
 • Codzienne śniadanie
Zamówienie

Przedłużenie podróży należy zarezerwować wraz z zawarciem umowy na samą podróż lub najpóźniej 75 dni przed datą wylotu. Zalecamy rezerwowanie przedłużenia z odpowiednim wyprzedzeniem, ponieważ nie możemy zagwarantować dostępności miejsc w hotelach i lotach dla każdego terminu wyjazdu. Należy pamiętać, że cena przedłużenia może się różnić w zależności od oferty i obłożenia.

Podczas przedłużenia wycieczki podróż odbywa się indywidualnie, bez opieki polskiego pilota, nie ma więc wymogu minimalnej liczby uczestników dla jej realizacji.

Królewskie luksusy przy Wodospadach Wiktorii

Typ Przedłużenie wycieczki
Długość 4 dni
Cena Od 5 498,–
4 dni luksusu przy najwspanialszych wodospadach świata

Przez cztery dni wysokie na ponad 100 metrów, szerokie na 2 kilometry i otoczone gęstym lasem deszczowym imponujące Wodospady Wiktorii mogą stać się Twoim domem na zakończenie afrykańskiej przygody. Nazwa wodospadów w języku bantu brzmi „mosi-oa-tunya” (mgła, która grzmi), bo tak właśnie wyglądają Wodospady Wiktorii – przypominają potężną mglistą chmurę, z której dochodzą dźwięki grzmotów.

Zdjęcia
Kliknij zdjęcie, aby je powiększyć
Hotel

Oferujemy pobyt w jednym z dwóch hoteli:

The Explorers Village - Wioska Odkrywców przy Wodospadach Wiktorii

Piękny 3-gwiazdkowy hotel z basenem, restauracją i barem. Z obiektu roztacza się widok na afrykański busz i wodopój, często odwiedzany przez słonie i bawoły. Hotel znajduje się zaledwie 400 metrów od Parku Narodowego Wodospadów Wiktorii.

Więcej informacji można znaleźć na stronie www.shearwatervictoriafalls.com

Cena w 2024r.
5.498,- PLN za osobę w pokoju dwuosobowym w The Explorers Village

Cena w 2025r.
​4.998,- PLN za osobę w pokoju dwuosobowym w The Explorers Village

Dopłata za pokój jednoosobowy w 2024r.
1.000,- PLN

Dopłata za pokój jednoosobowy w 2025r.
1.100,- PLN

Victoria Falls Hotel
Wspaniały 5-gwiazdkowy hotel o wyjątkowej atmosferze w kolonialnej scenerii. Hotel jest wyposażony we wszystkie możliwe udogodnienia, w tym najwyższej klasy restauracje gourmet. Wodospady znajdują się około 10 minut spacerem od hotelu, z którego także je widać i słychać.

Dowiedz się więcej na www.victoriafallshotel.com 

Cena w 2024r.
7.998,- PLN za osobę w pokoju dwuosobowym w Victoria Falls Hotel

Cena w 2025r.
7.498,- PLN za osobę w pokoju dwuosobowym w Victoria Falls Hotel

Dopłata za pokój jednoosobowy w 2024r.
4.500,- PLN

Dopłata za pokój jednoosobowy w 2025r.
4.000,- PLN

Cena zawiera
 • Przelot do portu lotniczego Victoria Falls
 • Transfer do hotelu i na lotnisko
 • 3 noclegi w dwuosobowym pokoju (ze śniadaniem) przy Wodospadach Wiktorii
 • 1 nocleg w hotelu w Johannesburgu/Kapsztadzie/Durbanie w pokojach dwuosobowych
 • Rejs statkiem po rzece Zambezi o zachodzie słońca
 • Piesza wycieczka wokół wodospadów
Cena nie zawiera
 • Wizy, którą obywatele Polski mogą uzyskać w placówkach dyplomatycznych Zimbabwe albo na granicy. Obywatele innych państw powinni dopytać o obowiązujące ich przepisy wizowe we właściwej placówce dyplomatycznej.
Zamówienie

Chęć przedłużenia pobytu należy zgłosić w momencie dokonywania rezerwacji i nie później niż 75 dni przed wyjazdem. Zalecamy przedłużanie pobytu z odpowiednim wyprzedzeniem, ponieważ nie możemy zagwarantować dostępności miejsc w hotelach i samolotach w dniu wylotu. Ceny związane z przedłużeniem pobytu mogą być różne, w zależności od dostępności ofert i zapotrzebowania.

Sjesta na Mauritiusie

Typ Przedłużenie wycieczki
Długość 6 dni
Cena Od 7 498,–
Plaże z palmami, spokój i wyborna kuchnia w samym środku Oceanu Indyjskiego

Zachęcamy do pięciodniowej sjesty przy basenie lub na plaży w rajskiej scenerii tropikalnej wyspy. Można skorzystać z ciekawej oferty wycieczek po okolicy lub bardziej aktywnych form spędzenia czasu.

Dzień 1. Nocleg w Johannesburgu lub Kapsztadzie
Dzień 2. Johannesburg/Kapsztad – Mauritius, transfer do hotelu
Dzień 3-6. Pobyt na Mauritiusie
Dzień 7. Przelot Mauritius – Johannesburg (w godzinach porannych). Do dyspozycji pokój w hotelu w Johannesburgu. Przelot z Johannesburga do Warszawy (w godzinach wieczornych)

Zdjęcia
Kliknij zdjęcie, aby je powiększyć
Hotel

Cena podstawowa za przedłużenie pobytu na Mauritiusie 7 498zł/os w hotelu 3*

Oferujemy pobyt w jednym z dwóch hoteli:

Casuarina Hotel 3*
3-gwiazdkowy hotel położony na północno-zachodnim wybrzeżu wyspy z widokiem na lagunę przy słynnej plaży z białym piaskiem, Trou aux Biches. Odległość od tętniącego życiem miasta Grand Bay wynosi 5 km, a do stolicy Port Louis 18 km. Cena pobytu obejmuje śniadania i obiadokolacje.

Dowiedz się więcej na: http://hotel-casuarina.com/mauritius/

Cena pobytu w pokoju dwuosobowym w 2024
7 498 zł od osoby w pokoju dwuosobowym w Hotelu Casuarina

Dopłata do pokoju jednoosobowego w 2024
2 998 zł

Cena pobytu w pokoju dwuosobowym w 2025
7 998 zł od osoby w pokoju dwuosobowym w Hotelu Casuarina

Dopłata do pokoju jednoosobowego w 2025
2 498 zł

Sofitel Mauritius l'Impérial Resort & Spa 5*
Luksusowy 5-gwiazdkowy hotel położony na zachodnim wybrzeżu oferuje najwyższej klasy usługi. Na terenie hotelu w samym sercu tropikalnej przyrody znajduje się kilka restauracji i strefa spa. Cena pobytu obejmuje śniadania i obiadokolacje.

Dowiedz się więcej na: www.sofitel.com/gb/hotel-1144-sofitel-mauritius-l-imperial-resort-spa/index.shtml

Dopłata za pobyt w hotelu 5* w 2024

1 500 zł od osoby w pokoju dwuosobowym w Sofitel Mauritius l'Impérial Resort & Spa

Dopłata do pokoju jednoosobowego w hotelu 5* w 2024
4 498 zł

Dopłata za pobyt w hotelu 5* w 2025

2 000 zł od osoby w pokoju dwuosobowym w Sofitel Mauritius l'Impérial Resort & Spa

Dopłata do pokoju jednoosobowego w hotelu 5* w 2025
4 998 zł

Cena zawiera
 • Przelot z Johannesburga/Kapsztadu na Mauritius w obie strony
 • Transfer do hotelu i na lotnisko
 • 1 nocleg w hotelu w Johannesburgu lub Kapsztadzie
 • Do dyspozycji pokój w hotelu w Johannesburgu, w dniu powrotu
 • 5 noclegów w hotelu Casuarina Hotel/Laguna Beach/Sofitel Mauritius Imperial
Cena nie zawiera
 • Opieki polskiego pilota
Zamówienie

Chęć przedłużenia pobytu należy zgłosić w momencie dokonywania rezerwacji i nie później niż 75 dni przed wyjazdem. Zalecamy przedłużanie pobytu z odpowiednim wyprzedzeniem, ponieważ nie możemy zagwarantować dostępności miejsc w hotelach i samolotach w dniu wylotu. Ceny związane z przedłużeniem pobytu mogą być różne, w zależności od dostępności ofert i zapotrzebowania.

Rated 5 out of 5 by from Niezapomniane cudowne obcowanie z nieujarzmioną przyrodą Rewelacyjna wycieczka umożliwiająca szeroki wachlarz doznań: od niecodziennego absolutnie wyjątkowego obcowania z dziką przyrodą i wolno żyjącymi zwierzętami , poprzez zachwycające krajobrazy parków narodowych i wybrzeża szmaragdowego Oceanu Indyjskiego do urokliwego pięknie położonego Kapsztadu, wszędzie wyśmienitej kuchni i znakomitego wina. Ale też trochę refleksji nad burzliwą historią tego kraju i nadal funkcjonującymi kontrastami po wizycie w Soweto, Ciekawie zaprezentowany w trakcie całej wycieczki zróżnicowany bogaty przekrój RPA od przeszłości do teraźniejszości, co niewątpliwie jest dużą zasługą naszych przewodników .
Date published: 2024-02-26
Rated 5 out of 5 by from Cudowna podróż życia. Polecam Biuro Albatros Objazd przygotowany perfekcyjne pod KAŻDYM względem.
Date published: 2024-02-24
Rated 5 out of 5 by from Wspaniały czas super trip Bardzo dobrze zorganizowany czas bezpieczeństwo uczestników na pierwszym miejscu opieką przewodników na wysokim poziomie
Date published: 2024-02-22
Rated 5 out of 5 by from Afrykańska przygoda w RPA Wspaniała wyprawa. Widoki. Zwierzątka. Owoce morza i wino
Date published: 2024-02-22
Rated 5 out of 5 by from Afryka Mandeli piękna wycieczka Bardzo się cieszę z możliwości wzięcia udziału w tej wycieczce była to nasza wyprawa życia
Date published: 2024-02-22
Rated 5 out of 5 by from Podróż zmieniająca światopogląd i poszerzająca horyzonty Bardzo ciekawa podróż. Wspaniałe doświadczenia. Piękny kraj - choć pełen kontrastów! Tym bardziej warty odkrywania. Niepowtarzalna natura, w szczególności park narodowy Krugera. Smaczna kuchnia i wino (szczególnie pinotage) - polecam posmakować osobiście ;) Doświadczeni przewodnicy przybliżyli nam kulturę, historię, geografię RPA. Doskonałym pomysłem jest by w tak egzotycznym miejscu przez cały pobyt towarzyszył nam lokalny przewodnik. Nie tylko był bardzo pomocny, ale również wyjaśniał wiele lokalnych osobliwości.
Date published: 2024-02-22
Rated 5 out of 5 by from Ocena wycieczki Afryka Mandeli /styczeń 2024/ Pomimo przygód w drodze powrotnej oceniam wycieczkę jako bardzo udaną. Świetny program, doskonałe warunki pobytowe, smaczne, urozmaicone i w trafionych porcjach wyżywienie. Ponadto, pilot wycieczki oraz przewodnik miejscowy profesjonalni, sympatyczni i empatyczni co przyczyniło się do doskonałej atmosfery w trakcie pobytu i podróży.
Date published: 2024-01-31
Rated 5 out of 5 by from niezapomniana podróż bardzo fajna wycieczka, bardzo dobrze zorganizowana w optymalnym tempie.
Date published: 2023-12-03
 • y_2024, m_5, d_20, h_5
 • bvseo_bulk, prod_bvrr, vn_bulk_3.0.42
 • cp_1, bvpage1
 • co_hasreviews, tv_0, tr_16
 • loc_pl_PL, sid_ZARTR27, prod, sort_[SortEntry(order=SUBMISSION_TIME, direction=DESCENDING)]
 • clientName_albatros-travel

Albatros Oceny gości

Przy większości programów Albatros Travel podajemy średnią ocenę wycieczki uzyskaną od wszystkich jej uczestników. Ocena ta pochodzi od naszych klientów z wszystkich krajów skandynawskich. Poniżej zamieszczamy oceny i opinie polskich gości. Albatros przedstawia opinie o wycieczkach, aby pomóc klientom, dokonać świadomego wyboru kolejnej podróży. Przejrzystość i uczciwość jest dla nas bardzo ważna, aby zapewnić gościom najlepsze doświadczenia podróży. Wszystkie oceny są sprawdzane przez naszego zewnętrznego partnera Bazaarvoice, który gromadzi i nadzoruje ich poprawność. Albatros przestrzega surowych zasad Bazaarvoice odnośnie gromadzenia ocen oraz opinii i uzyskał Bazaarvoice Authentic Reviews Trustmark. Więcej informacji na stronie: www.bazaarvoice.com/trustmark

Podobne wycieczki