group-tour
Wycieczki objazdowe z polskim pilotem

Trasa naszej wycieczki do RPA prowadzi przez najpiękniejsze miejsca tego afrykańskiego kraju.

NOWOŚĆ

Główne atrakcje to: safari w Parku Krugera podczas którego będziemy chcieli spotkać Wielką Piątkę Afryki (lwa, słonia, lamparta, nosorożca i bawoła), zapierające dech w piersiach krajobrazy na górskiej Trasie Panoramicznej (Panorama Route), klifowe wybrzeże Garden Route biegnące wzdłuż Oceanu Indyjskiego, a na koniec tętniące życiem i pachnące wspaniałą kuchnią ulice Kapsztadu. 

Tutaj niemożliwe stało się możliwe, gdy Nelson Mandela połączył podzielony przez apartheid kraj w jeden naród. Ale nadal jest to miejsce wielu kontrastów o czym przekonamy się odwiedzając miasteczko Soweto, stolicę RPA - Pretorię oraz Kapsztad - najpiękniejszą metropolię świata. Jednak najbardziej różnorodna jest dzika przyroda: od lwów, słoni i żyraf w buszu po foki i pingwiny na Przylądku Dobrej Nadziei. Żaden inny kraj nie jest w stanie dostarczyć takich atrakcji. 

My także doświadczymy tego wszystkiego podczas tej niezapomnianej wycieczki, tropiąc zwierzęta na safari i mieszkając w naszym przytulnym campie Montobeni w Parku Krugera, wędrując po Parku Narodowym Tsitsikamma, żeglując w pobliżu Przylądka Dobrej Nadziei oraz degustując wyśmienite wina w Stellenbosch.

W Kapsztadzie z kolei będzie czas na poznanie historii tego kraju, odwiedzając na przykład Górę Stołową i Wyspę Robben, gdzie więziony był Nelson Mandela, a także na zakupy w licznych sklepach lub na filiżankę kawy w słynnym Victoria & Alfred Waterfront

Kliknij i powiększ mapę
 • Typ Wycieczki objazdowe, Safari

 • Pilot Polski

 • Wiza Nie

 • Szczepienia Tak

 • Waluta Rand

Program wycieczki
Dzień 1 Wylot z Warszawy do Johannesburga
Dzień 2 Przylot do Johannesburga - Rezerwat dzikiej przyrody Manyeleti w Parku Narodowym Krugera
Dzień 3–4 Safari w rezerwacie Manyeleti w Parku Narodowym Krugera
Dzień 5 Rezerwat Manyeleti - Trasa Panoramiczna – Zebra Counry Lodge w Pretorii
Dzień 6 Wycieczka do Soweto i Pretorii
Dzień 7 Zebra Country Lodge - Port Elizabeth - Park Narodowy Tsitsikamma - Zatoka Plettenberg
Dzień 8 Zatoka Plettenberg – wapienne groty Cango - Oudtshoorn. XIX wieczne rezydencje w Montagu
Dzień 9 Zatoka Plettenberg – Oudtshoorn. Montagu
Dzień 10 Montagu - Kapsztad. Winiarnie z degustacją wina
Dzień 11 Kapsztad – dzień wolny
Dzień 12 Kapsztad. Przylądek Dobrej Nadziei. Rejs na wyspę Duiker i lwy morskie. Kolonie pingwinów w Simon’s Town
Dzień 13 Kapsztad. Podróż powrotna
Dzień 14 Przylot do Warszawy

Daty wyjazdu

Terminy Długość pobytu Cena Lotnisko wylotu Uwaga
10 998,–
Warszawa
10 998,–
Warszawa
Kliknij datę, aby zobaczyć program tej wycieczki

Program wycieczki

Pobierz pełen program Uwaga! Niektóre wycieczki różnią się programem. Zanim wydrukujesz, sprawdź, czy dokonałeś poprawnego wyboru daty wyjazdu.

Dzień 1
Wylot z Warszawy do Johannesburga
Dzień 2
Przylot do Johannesburga - Rezerwat dzikiej przyrody Manyeleti w Parku Narodowym Krugera
Namioty w buszu

Do Johannesburga przylecimy wcześnie rano. Podróż zajmie 7-8 godzin, w zależności od postojów. Trasa wiedzie przez prowincję Mpumalanga w kierunku Middelburga i Belfastu. Im dalej od Johannesburga, krajobraz zmienia się z pól uprawnych na strome formacje skalne i afrykańską sawannę. Jeszcze za dnia dojedziemy do należącego do Albatros obozu Mantobeni, gdzie zostaniemy zakwaterowani w buszu w przestronnych namiotach z tarasami. Po trudach podróży wieczór jest do własnej dyspozycji.

Dzień 3–4
Safari w rezerwacie Manyeleti w Parku Narodowym Krugera
Podczas dwóch dni na safari, mamy nadzieję na spotkanie jak największej ilości zwierząt

Przez najbliższe dwa dni będziemy uczestniczyć w prawdziwym afrykańskim safari w rezerwacie dzikich zwierząt Manyeleti na terenie Parku Narodowego Krugera. Wczesnym rankiem wyruszymy na spotkanie z przygodą. 

Słowo Manyeleti w miejscowym języku oznacza „miejsce gwiazd” i warto skierować oczy w górę, gdy zapada ciemność obserwując gwiazdy. Obszar Manyeleti, który jest tylko niewielką częścią Parku Narodowego Greater Kruger, został założony w 1963 roku. W okresie apartheidu teren ten był ogrodzony przez rząd białej mniejszości i zarezerwowany dla ludności afrykańskiej, co oznaczało bardzo małą liczbę odwiedzających. Dlatego pozostaje dość dzikim i dziewiczym obszarem. Dzisiaj nie ma ogrodzenia, ale drogi pozostały nie połączone, dlatego Manyeleti jest najmniej uczęszczanym zakątkiem Parku Krugera. Wszystkie okoliczne miejsca noclegowe mogą pomieścić około 100 osób. Nawet podczas pełnego obłożenia zapewnione są ekskluzywne warunki podczas safari. Park Krugera i Manyeleti są stosunkowo nisko położone. Panują tu ciepłe i suche zimy, dlatego mogą być odwiedzane przez cały rok. Po wczesnych letnich deszczach roślinność robi się bujna, aż długi okres suszy ponownie ją wypali. W samym Manyeleti znajdują się dwa duże zbiorniki wodne, w których żyją krokodyle, hipopotamy, nad brzegiem żyje wiele gatunków ptaków, a u wodopoju można spotkać wiele spragnionych zwierząt. Z naszego doświadczenia wynika, że będziemy mogli zaobserwować wiele znanych gatunków dzikich zwierząt afrykańskich. U stóp górskiego masywu żyją przede wszystkich lwy, hipopotamy, nosorożce, gnu, kudu, guźce, żyrafy i impale. Nie możemy zagwarantować, które gatunki i czy w ogóle jakieś spotkamy podczas wycieczki, ale ta niepewność jest częścią tutejszej cudownej natury i sprawia, że safari jest przeżyciem wyjątkowo ekscytującym.  

Po powrocie do naszego ośrodka czeka na nas zasłużone śniadanie w formie bufetu. Kolejne safari rozpoczniemy późnym popołudniem, gdy słońce zacznie zachodzić. Safari po południu i wieczorem jest zupełnie inne niż rano. Wydawać by się mogło, że jesteśmy w innym świecie. Gdy białe światło reflektorów przesuwa się po krzakach, setki dużych i małych oczu zaczynają świecić. Może to stado gnu, a może głodne lwice rozpoczęły nocne polowanie? Pojazdy, którymi poruszamy się podczas safari, to otwarte terenowe jeepy. Przejazd w odległości kilku metrów od gigantycznego słonia, a zwłaszcza od lwa lub nosorożca, jest niesamowitym przeżyciem, zważywszy, że nie ma między nami a zwierzętami ogrodzenia. Na szczęście drapieżniki nie postrzegają samochodu z pasażerami jako pożywienia. 

Nasze jeepy są wyposażone w koce, ale zalecamy zabranie czapki i wiatroszczelnej kurtki zimowej lub polara.

Dzień 5
Rezerwat Manyeleti - Trasa Panoramiczna – Zebra Counry Lodge w Pretorii
Kanion Blyde

Z Mantobeni w Manyeleti, skierujemy się na wschodnią stronę Mpumalanga. Pojedziemy krętymi drogami wzdłuż tzw. Trasy Panoramicznej (Panoramic Route). Górzysty krajobraz będzie zachwycał nas nieustannie. God´s Window - to jeden z najpiękniejszych punktów widokowych na świecie położony tylko 1 km od miejsca,  w którym jesteśmy. Zobaczymy wąwozy Three Rondavels i Bourke´s Luck Potholes, w którym gwałtowne wiry rzeczne wyrzeźbiły głębokie, cylindryczne dziury w gładkich skałach. Na koniec zatrzymamy się w kanionie rzeki Blyde, który przypomina Wielki Kanion w USA, tylko w mniejszej skali. Okolica jest piękna i jeśli tylko starczy nam czasu, to zobaczymy więcej ciekawych miejsc w pobliżu. Program jest elastyczny i w wybranych miejscach będziemy mogli zostać dłużej, aby pospacerować po okolicy. W tych górach rano często występuje gęsta mgła, która podnosi się w trakcie dnia, co uwzględniliśmy, układając plan wycieczki.

Pojedziemy w kierunku Zebra Country Lodge w pobliżu Pretorii, która będzie naszą bazą na nadchodzące dni. Klimatyczny ośrodek jest pięknie położony na otwartym terenie, gdzie swobodnie spacerują zebry, konie i antylopy.

Dzień 6
Wycieczka do Soweto i Pretorii
Zebra Country Lodge

Dziś odwiedzimy miasteczko Soweto. W latach 70. Soweto było symbolem sprzeciwu wobec ówczesnego reżimu apartheidu. Spacerując po jej dzielnicach, zbliżamy się zarówno do jej historii, jak i życia. Odwiedzimy między innymi Ulicę Vilakazi - jedyną ulicę na świecie, na której mieszkało dwóch laureatów Nagrody Nobla - Nelson Mandela i Desmond Tutu. 

Następnie udamy się do stolicy Południowej Afryki, Pretorii. W czasie wycieczki po mieście zobaczymy pomnik Voortrekkera i oficjalny dom prezydenta. Miasto znane jest również z niesamowitych drzewek różanych, które rosną między innymi na wielu przedmieściach. 

Wrócimy do Zebra Country Lodge. Po drodze zjemy lunch (nie wliczony w cenę wycieczki).

Dzień 7
Zebra Country Lodge - Port Elizabeth - Park Narodowy Tsitsikamma - Zatoka Plettenberg
Park Narodowy Tsitsikamma

Z ośrodka Zebra Country Lodge pojedziemy z powrotem do Johannesburga. Stąd polecimy do Port Elizabeth. Nadmorskie miasteczko Port Elizabeth jest miejscem, gdzie rozpoczyna się piękna, nadmorska trasa, która prowadzi aż do Kapsztadu. Udamy się do Parku Narodowego Tsitsikamma. Jest on szczególnie znany z licznych gatunków ptaków, rzadkich endemicznych roślin i drzew oraz pięknej, skalistej linii brzegowej. Po krótkiej wędrówce i przejściu słynnego mostu wiszącego nad Storms River Mouth będziemy kontynuować naszą wyprawę przez Nature’s Valley do Zatoki Plettenberg, gdzie zameldujemy się w hotelu.

Dzień 8
Zatoka Plettenberg – wapienne groty Cango - Oudtshoorn. XIX wieczne rezydencje w Montagu

Po śniadaniu pojedziemy nad rzekę Keurbooms i popłyniemy przez rezerwat przyrody Keurboomsriver. Będziemy mieli możliwość pływania, a nawet skakania do wody. Przypominamy o zabraniu strojów kąpielowych.

Po powrocie do zatoki Plettenberg reszta dnia jest przeznaczona do własnej dyspozycji. Proponujemy zwiedzić miasto i okolicę, zrobić pamiątkowe zakupy, pójść na plażę lub skorzystać z hotelowego basenu.

Dzień 9
Zatoka Plettenberg – Oudtshoorn. Montagu
Groty Cango Dripstone

Dzisiaj pojedziemy wzdłuż wybrzeża, aby odwiedzić jedną z popularnych atrakcji na Garden Route, a mianowicie znane na całym świecie groty wapienne Cango. Następnie skierujemy się do Montagu, miasta, które jest otoczone winnicami i pasmami górskimi. Miasto zostało założone w 1851 roku. Wzdłuż głównej ulicy Long Street stoją domy pochodzące z tego czasu. Odwiedzamy lokalne muzeum, a także Joubert House, najstarszą rezydencję w okolicy. Poznamy jak wyglądało życie na wsi w latach 50. XIX wieku. 

Nocleg w Montagu. (Uwaga: w niektórych terminach nocujemy w Oudtshoorn).

Dzień 10
Montagu - Kapsztad. Winiarnie z degustacją wina
Vi kører mod Cape Town og besøger vingårde undervejs

Wyjedziemy z Montagu i skierujemy się w stronę słynnego regionu winiarskiego wokół Stellenbosch. Założyciel Kapsztadu, Jan van Riebeeck, jako pierwszy uprawiał wino w Południowej Afryce w 1659 roku. Od tego czasu RPA stała się jednym z 10 największych na świecie producentów wina. Odwiedzimy kilka winnic, w których skosztujemy różnych win z tego regionu oraz w jednej z winnic zjemy lunch. Po południu skierujemy się do Kapsztadu i imponującej Góry Stołowej. Na zboczach Góry Stołowej znajduje się Ogród Botaniczny Kirstenbosch, założony w 1913 roku i zawierający kolekcję ponad 7000 unikalnych roślin. Będziemy mieli okazję zobaczenia tej wspaniałej przyrody. Jeśli przespacerujemy wijącą się ścieżką ujrzymy  piękny widok okolicy z wysokości 12 metrów. 

Po przyjeździe do Kapsztadu pojedziemy bezpośrednio do hotelu.

Dzień 11
Kapsztad – dzień wolny
Miłego dnia w Kapsztadzie

Po kilku intensywnych dniach, dzisiejszy dzień jest dniem wolnym.  Polecamy wycieczkę na słynną Górę Stołową, która jest symbolem miasta. Dobrze jest rozpocząć dzień od tego miejsca, bo zwykle rano jest tam bezchmurnie. Można również popłynąć na Robben Island, gdzie przez wiele lat więziony był Nelson Mandela. Zwiedzanie wyspy odbywa się w języku angielskim. Fascynujące historie wyspy opowiadają byli więźniowie lub ich krewni. Robben Island to dawne więzienie, które leży na wyspie poza Kapsztadem. Transport na wyspę jest często odwoływany z powodu złych warunków pogodowych, zbyt silnego wiatru, problemów technicznych lub okolicznych strajków, dlatego nie możemy gwarantować, że wycieczka dojdzie do skutku. Popołudnie można spędzić na wędrówce po Greenmarket, gdzie z pewnością nie zabraknie okazji do zrobienia zakupów.

Dzień 12
Kapsztad. Przylądek Dobrej Nadziei. Rejs na wyspę Duiker i lwy morskie. Kolonie pingwinów w Simon’s Town
Wyspa Duiker zammieszkują tysiące fok

Na Przylądek Dobrej Nadziei pojedziemy wąskimi drogami wzdłuż urwiska, z którego roztacza się piękny widok na niespokojne morze i malownicze wioski. W zatoce Hout wsiądziemy na niewielką łódź, którą popłyniemy na wyspę Duiker, gdzie zobaczymy tysiące południowoafrykańskich uchatek, zwanych lwami morskimi. Podpłyniemy do nich blisko i będziemy mogli obserwować jak wylegują się na skałach lub bawią w wodzie przy łodzi. Następnie udamy się na punkt widokowy Chapman’s Peak i odwiedzimy Simon’s Town, gdzie zobaczymy kolonię pingwinów oraz zjemy lunch. Po krótkiej podróży dojedziemy do rezerwatu przyrody Przylądka Dobrej Nadziei, który rozciąga się na obszarze 7 680 hektarów. Poza pięknym rezerwatem nadmorskiej przyrody można tu zobaczyć antylopy z gatunku eland, bontebok, skoczniki antylopie, gnu oraz strusie i pawiany.

Spacerem udamy się na punkt widokowy Cape Point, skąd doskonale widać miejsce, w którym łączą się wody Oceanu Atlantyckiego i Indyjskiego.

Na pożegnalnej kolacji spotkamy się w lokalnej restauracji w Kapsztadzie.

Dzień 13
Kapsztad. Podróż powrotna

Pojedziemy na lotnisko w Kapsztadzie, skąd polecimy do Warszawy.

Dzień 14
Przylot do Warszawy

Informacja o cenie

Cena wycieczki

Od 10 998,– PLN za osobę w pokoju dwuosobowym.
Zobacz ceny dla wszystkich terminów

Dopłata do pokoju 1-osobowego

1 798,- PLN

Cena zawiera
 • Opiekę polskiego pilota
 • Przelot samolotem rejsowym w klasie ekonomicznej na trasie Warszawa-Johannesburg, Kapsztad - Warszawa, w obie strony z przesiadką
 • Przelot wewnętrzny na trasie Johannesburg - Port Elizabeth 
 • Wycieczki i safari zgodnie z programem 
 • Zakwaterowanie w hotelach i domkach w pokoju 2 osobowym 
 • Wyżywienie: Śniadania codziennie, 5 lunchy i 6 kolacji
 • Podstawowe ubezpieczenie KL i NNW
Cena nie zawiera:
 • Posiłków nie wymienionych w programie 
 • Dopłaty do pokoju 1-osobowego
 • Napojów do posiłków
 • Napiwków dla kierowców i obsługi (ok. 380zł/os) 
 • Dodatkowych atrakcji (np. wjazdu kolejką linową na Górę Stołową) 
 • Wszystkiego, co nie zostało wymienione „Cena obejmuje”

Informacje praktyczne

Warunkiem uczestnictwa jest zapoznanie się uczestników z Ogólne Warunki Imprez Turystycznych Albatros Travel A/S.

Informacje dotyczące podróży

Ważne!

Nasi przewodnicy podczas safari dołożą wszelkich starań, abyśmy zobaczyli jak najwięcej zwierząt. Jednak prosimy pamiętać, że są to dzikie zwierzęta, nie ma gwarancji, że je spotkamy.

Bagaż

Dobrze jest zabrać ze sobą mały plecak lub torbę na całodzienne wycieczki i dni podróży, ponieważ w tych dniach bagaż zostaje w hotelu. Nie jest konieczne zabranie ze sobą ręczników.

Prosimy o zwrócenie szczególnej uwagi na nowe zasady przewozu bagaży rejestrowanych obowiązujące od dnia 25 marca 2019 na lotnisku OR Tambo International Airport w Johannesburgu:

 1. Bagaż rejestrowany powinien mieć kształt regularny czyli posiadać co najmniej jedną płaską powierzchnię 
 2. Bagaże okrągłe bądź posiadające nieregularny kształt nie są akceptowane
 3. Torby z długimi paskami nie są akceptowane.

Powyższe zasady, zgodne z wytycznymi IATA, mają na celu zapobieganiu awariom systemu obsługi bagażowej powodowanym przez niewymiarowy bagaż, nie posiadający płaskiej powierzchni, posiadający długie paski bądź uchwyty a tym samym zapobieganiu opóźnieniom w dostarczeniu bagaży do samolotu. 
Pasażerom nadającym bagaż niespełniający powyższych zasad udostępniono na lotnisku punkty pakowania, w których można dostosować bagaż do określonych zaleceń.

Liczba uczestników

Wymagane minimum uczestników to 16 osób. Albatros Travel zastrzega sobie prawo odwołania wycieczki w terminie do 14 dni przed datą jej rozpoczęcia w przypadku zgłoszenia się mniejszej liczby uczestników niż określona liczba minimalna. Jako organizator nie ponosimy odpowiedzialności odszkodowawczej tytułem ewentualnych strat, które uczestnicy mogą ponieść w związku z jej anulowaniem. Jesteśmy jedynie zobowiązani do zwrotu zapłaconej kwoty.

Więcej o Republice Południowej Afryki

Aby dowiedzieć się więcej o Republice Południowej Afryki, zajrzyj tutaj: www.albatros.pl/kierunki-podrozy/afryka/rpa

Na stronie podaliśmy przydatne informacje dotyczące warunków klimatycznych i pogodowych, różnicy czasu, napiwków oraz wymaganych wiz i szczepień.

Warto przeczytać

Ogólne zasady podróży

Podróżuj bezpiecznie

Abyście Państwo poczuli się bezpiecznie i komfortowo w świecie koronawirusa, podjęliśmy szereg działań mających na celu zminimalizowania ryzyka infekcji już od etapu planowania, aż do powrotu po realizacji podróży marzeń z Albatros Travel. Nasze działania obejmują:

 • Certyfikację pilotów wycieczek zgodnie z wytycznymi WHO dotyczącymi kontroli zakażenia
 • Bardzo wysokie wymagania co do reżimu sanitarnego wobec naszych partnerów
 • Informację wszystkich uczestników podróży o ubezpieczeniu podróżnym i zachowaniu środków ostrożności, by zmniejszyć ryzyko infekcji

Zobacz wszystkie nasze działania tutaj

Wymagania w zakresie sprawności fizycznej

Zgodnie z podstawową zasadą uczestnicy wycieczki muszą być samodzielni. Jednocześnie pragniemy zaznaczyć, że nasze wycieczki zasadniczo nie są przeznaczone dla osób z niepełnosprawnością ruchową. Nawet w przypadku podróży, w których przejazd odbywa się autokarem, koleją i statkiem, często konieczne jest dojście pieszo do atrakcji turystycznych. Podczas wielu spośród naszych wycieczek krajoznawczo-kulturowych jeden dzień zwiedzania nierzadko wiąże się z koniecznością przejścia dystansu przekraczającego 5 km.

Ubezpieczenie podróżne

Każdy uczestnik wycieczki organizowanej przez Albatros Travel w pakiecie posiada podstawowe ubezpieczenie KL i NNW. Zachęcamy do wyboru dodatkowej opcji ubepieczenia od chorób przewlekłych bądź od rezygnacji z wycieczki. Wykupienie takiego ubezpieczenia zapewni Państwu pełne bezpieczeństwo podczas urlopu z naszym biurem.Zalecamy, aby ubezpieczenie obejmowało także zwrot kosztów w razie uszkodzenia lub utraty bagażu.

Ubezpieczenie podróżne Allianz

Biuro Podróży Albatros Travel ubezpiecza grupy turystyczne w Allianz. W Polsce Allianz Worldwide Partners działa nieprzerwanie od ponad 20 lat, gwarantuje profesjonalną obsługę, od lat pomaga Klientom na całym świecie, obsługując 18 milionów spraw rocznie i odbierając blisko 50 milionów telefonów. W pakiecie wycieczki Albatros Travel gwarantujemy podstawowe ubezpieczenie KL i NNW. Zachęcamy do wyboru dodatkowej opcji ubepieczenia od chorób przewlekłych bądź od rezygnacji z wycieczki. Wykupienie takiego ubezpieczenia zapewni Państwu pełne bezpieczeństwo podczas urlopu z naszym biurem.

Piloci Albatros Travel

Wycieczki organizowane przez biuro podrózy Albatros Travel prowadzone są przez polskich pilotów, którzy spotykają się z grupą na lotnisku przed wylotem lub po przylocie na miejsce docelowe. Miejsce spotkania z pilotem będzie określone w dokumentach podroży. Wszyscy piloci to osoby doświadczone, wykwalifikowane i starannie przez nas wybrane. 
Niektóre wycieczki odbywają się bez pilota podróży – w programie jest zawsze wyraźnie określone, czy wycieczka obejmuje pilota, czy nie.
Podczas wycieczek autokarowych, pilot dołączy do grupy najpóźniej w ostatnim miejscu zbiórki. Kierowca pomoże przy bagażach oraz wskaże miejsca w autokarze.

Napiwki

Podczas wycieczek zetkniesz się z codziennym życiem i lokalnymi zwyczajami. W wielu krajach miejscowi przewodnicy i kierowcy spotykani w trakcie podróży oczekują drobnych sum, ponieważ wynagrodzenie pracowników branży usługowej często opiera się na napiwkach. W programie podróży określamy kwotę, jaką należy na nie przeznaczyć i prosimy, by wziąć to pod uwagę. Cena wycieczki nie uwzględnia napiwków, ponieważ jest to sprawa indywidualna, a zwyczaj dawania napiwków jest częścią kultury danego kraju, dlatego należy go uszanować. Dla formalności pragniemy zaznaczyć, że napiwki są oczywiście dobrowolne.

Dopłata za pokój i kajutę jednoosobową

Podane ceny wycieczek obowiązują w przypadku dwóch osób podróżujących wspólnie i mieszkających w dwuosobowych pokojach lub kajutach. W przypadku osób podróżujących w pojedynkę obowiązuje dopłata do pokoju i/lub kajuty jednoosobowej. Dopłata jest odzwierciedleniem cen, jakie otrzymujemy jako organizator podróży podczas zakupu pokojów i kajut u naszych partnerów. Pokój jednoosobowy jest zawsze proporcjonalnie droższy w przeliczeniu na osobę od pokoju dwuosobowego. Jest to zasada obowiązująca w branży turystycznej od wielu lat, dlatego należy ją traktować jako zwyczajową.
Dopłata określona jest zawsze w naszej ofercie.

Paszport

Pamiętaj, że termin ważności Twojego paszportu musi wynosić co najmniej 6 miesięcy od daty powrotu z wycieczki. Wymóg ten dotyczy wszystkich naszych wycieczek, niezależnie od tego, czy w poszczególnych krajach wymagany jest krótszy okres. Jako organizator podróży stawiamy wymóg 6-miesięcznego okresu ważności, aby uniknąć sytuacji, gdy wymogi w danym kraju ulegną zmianie od czasu rezerwacji do chwili wylotu.

Podróż z małoletnimi

Jeśli zamierzasz jechać z dzieckiem, które nie jest Twoim dzieckiem (np. wnuk lub wnuczka), lub jeśli Twoje dziecko nosi inne nazwisko, niektóre kraje mogą odmówić wjazdu. W związku z tym może być konieczne zabranie ze sobą aktu urodzenia lub aktu urodzenia i chrztu w języku angielskim oraz podpisanego oświadczenia zawierającego zezwolenie na podróż osoby małoletniej z daną osobą dorosłą. Należy również sprawdzić zasady dotyczące okresu ważności dokumentów – tzn. jaka ma być data ich wystawienia w stosunku do daty wyjazdu, jakich pieczątek wymagają itp.
Powyższe zasady obowiązują w Stanach Zjednoczonych, jednak nie ma ostatecznej listy krajów, w których są takie wymogi. W związku z tym zalecamy kontakt z najbliższą ambasadą lub konsulatem kraju, do którego się wybierasz, aby uzyskać stosowne informacje.

Miejsce w samolocie

Zwracamy uwagę, że linie lotnicze samodzielnie przydzielają miejsca w samolocie.

Posiłki specjalne

Posiłki specjalne podczas lotu, np. dla diabetyków lub wegetarian, należy zamawiać najpóźniej 45 dni przed wylotem. Należy zauważyć, że niektóre linie lotnicze naliczają opłaty za posiłki specjalne. Zawsze przekazujemy liniom lotniczym zamówienia na specjalne posiłki podczas lotu, lecz nie możemy ich zagwarantować.
Zasadniczo podczas naszych wycieczek nie ma możliwości zmówienia specjalnej diety, ponieważ zazwyczaj wycieczki obejmują wspólne posiłki, dla których menu jest ustalane i zamawiane wcześniej. W związku z tym należy się spodziewać takiego samego wyżywienia, jak pozostali uczestnicy. Chętnie zaznaczymy i przekażemy życzenia dotyczące specjalnej diety lub informacji o alergiach, jednak niestety nie możemy zagwarantować, że podawane posiłki będą uwzględniały specjalną dietę.

Miejsce w autokarze

Przy wycieczkach lotniczych Albatros Travel nie zapewnia podczas objazdu autokarem możliwości wyboru konkretnego miejsca w autokarze. 

Przy wycieczkach autokarowych istnieje możliwość, za dodatkową opłatą, rezerwacji wybranego miejsca w autokarze. Jeśli nie zdecydowaliście się Państwo na wybór miejsca przy zakupie wycieczki, można tego dokonać najpóźniej do 45 dni przed wyjazdem. W przypadku braku rezerwacji, miejsca w autokarze będą przydzielane według kolejności zgłoszeń.

Informacje o autokarze i cenach wybranych miejsc zawarte są w programie wycieczki.

Zastrzeżenia/zmiany

Zastrzegamy sobie prawo do zmian w programie. W Albatros Travel wraz z lokalnymi partnerami staramy się realizować wycieczkę dokładnie według programu. Jednak z uwagi na godziny otwarcia zabytków do zwiedzania lub okoliczności praktyczne może być konieczne zrealizowanie trasy wycieczki w innej kolejności niż podana w programie. Ponadto poszczególne punkty programu mogą zostać usunięte z powodu działania siły wyższej, takiej jak warunki atmosferyczne, warunki drogowe lub opóźnione loty. 
Wreszcie pragniemy zaznaczyć, że wszystkie wycieczki są na bieżąco kontrolowane i udoskonalane na podstawie opinii, które otrzymujemy po każdej wycieczce od przewodników i klientów. Kontrola wycieczki może zatem skutkować wprowadzeniem zmian w programie w okresie między datą jej wykupienia a datą wyjazdu. Przed wyjazdem każdy uczestnik otrzyma aktualny program, który ma jak najlepiej służyć klientom i zapewnić sprawny przebieg wycieczki.
Wycieczka sprzedawana jest jako całościowy „pakiet” i niemożliwe jest uzyskanie refundacji za ewentualnie niewykorzystaną część tego pakietu.

Prosimy o zwrócenie uwagi, że warunkiem realizacji wycieczki jest zgłoszenie się określonej minimalnej liczby uczestników. W przypadku braku wymaganego minimum wpłacona kwota za wycieczkę zostanie Państwu zwrócona przed wyjazdem lub po powrocie, w zależności od terminu jej odwołania. 

Albatros Oceny gości

Przy większości programów Albatros Travel podajemy średnią ocenę wycieczki uzykaną od wszystkich jej uczestników. Ocena ta pochodzi od naszych klientów z wszystkich krajów skandynawskich. Jak tylko uzyskamy pierwsze opinie od polskich gości, będą one również widoczne na naszej stronie internetowej. Na ten moment nie dysponujemy takimi ocenami, ponieważ biuro działa w Polsce od dnia 05.10.2017. Albatros przedstawia opinie o wycieczkach, aby pomóc klientom, dokonać świadomego wyboru kolejnej podróży. Przejrzystość i uczciwość jest dla nas bardzo ważna, aby zapewnić gościom najlepsze doświadczenia podróży. Wszystkie oceny są sprawdzane przez naszego zewnętrznego partnera Bazaarvoice, który gromadzi i nadzoruje ich poprawność. Albatros przestrzega surowych zasad Bazaarvoice  odnośnie gromadzenia ocen i opinii i uzyskał Bazaarvoice Authentic Reviews Trustmark. Więcej informacji na stronie: www.bazaarvoice.com/trustmark

Podobne wycieczki

21ZARTR27APL1910