group-tour
Wycieczki objazdowe z polskim pilotem

Wybierz się w podróż do serca Hiszpanii i odkryj historię Andaluzji, gdzie prawie 800 lat obecności Maurów pozostawiło swój ślad

Andaluzja to serce Hiszpanii. Słynie z piękna natury, ciekawej historii i wielobarwnej kultury. W trakcie podróży odkryjemy położone na wybrzeżu miasto Nerja i zwiedzimy Malagę, w której urodził się Picasso.
Zwiedzimy Sewillę, stolicę Andaluzji oraz położone w górach miasteczko Ronda.

Czas poznać to pełne słońca wybrzeże!

Kliknij i powiększ mapę
 • Typ

 • Pilot Polski

 • Wiza Nie

 • Szczepienia Nie

 • Waluta Euro

Program wycieczki
Dzień 1 Wylot z Warszawy do Malagi, transfer do hotelu. Spacer po mieście
Dzień 2 Wycieczka do nadmorskiego miasta Nerja, jaskini oraz białego miasteczka - Frigiliany
Dzień 3 Wycieczka do Malagi. Zwiedzanie, tapas, degustacja wina i czas wolny
Dzień 4 Dzień wolny
Dzień 5 Wycieczka do Rondy – spektakularnie położonego górskiego miasteczka
Dzień 6 Wycieczka do Sewilli - zwiedzanie, spacer po historycznej dzielnicy miasta i czas wolny
Dzień 7 Dzień wolny. Wycieczka do Cordoby (dodatkowo płatna)
Dzień 8 Wylot z Malagi do Warszawy

Hotele

Hotel Ibersol Alay

Nasz hotel Ibersol Alay został poddany całkowitemu remontowi, a jego ponowne otwarcie nastąpiło wiosną 2016 r.  Obiekt jest położony bezpośrednio przy pięknej marinie w  Benalmádena, bardzo blisko plaży, portu jachtowego i nadmorskiej promenady. Hotel ma kategorię 4-gwiazdek, jest nowoczesny, gustownie wyposażony i doskonale zlokalizowany.

Obiekt jest nastawiony na nowoczesność i elegancję. Położenie nad urokliwym portem stwarza naszym gościom łatwy dostęp do sklepików, barów i charakterystycznych dla tego regionu restauracji na plaży. Hotel jest usytuowany niedaleko Torremolinos i Benalmádena, a otaczający go teren jest łatwo dostępny dla osób zwiedzających na własną rękę. Fantastyczna promenada zaprasza do spacerów, a w słoneczne dni jest doskonała okazja spędzenia czasu na basenie, z którego roztacza się widok na marinę i morze.

Hotel oferuje 246 pokoi i jest wyposażony w windę. W kompleksie jest bar, a w ciągu dnia otwarty dla gości jest również bufet z przekąskami. Hotel oferuje darmowy dostęp do bezprzewodowego internetu, głównie w częściach wspólnych.

Miłośnikom golfa pilot lub recepcja hotelowa wskażą najbliższe pole golfowe.

Standardowe Green Fee kosztuje ok. 50 EUR. Można też skorzystać z oferty specjalnej na najlepsze w tym regionie pola golfowe za 100 EUR – w tym 2 Green Fee lub 1 pole (odległość pola od Malagi 18 km, czas dojazdu ok. 30 min).
Pokoje są duże, gustownie urządzone, dwuosobowe, wyposażone w łazienkę/toaletę, klimatyzację, telewizję i balkon z krzesłami i stołem. Do hotelu przynależy ładny basen zewnętrzny z nieogrzewaną wodą.

Pragniemy zauważyć, że wszystkie łazienki w naszych hotelach w Andaluzji są wyposażone w wannę.  

Adres hotelu
Hotel Ibersol Alay
Avenida Alay, 5, Puerto Marina
29630 Benalmádena (MÁLAGA)
Tel.+34 952 441 400
Dowiedz się więcej o hotelu na stronie: 
www.hotelibersolalay.com
Rodzaje pokoi
Hotel oferuje kilka rodzajów pokoi. W naszej ofercie są 2 poniższe warianty:
Pokój typu standard, typ 1 (w cenie wycieczki). Nowoczesne pokoje typu standard z balkonem, krzesłami i stołem. Widok na miasto.
Pokój typu standard z widokiem na morze, typ 2 (dopłata 370/ os. przy 2 osobach). Pokoje z widokiem na morze i marinę są najczęściej wybierane.

Zdjęcia

Kliknij zdjęcie, aby je powiększyć

Program wycieczki

Pobierz pełen program Uwaga! Niektóre wycieczki różnią się programem. Zanim wydrukujesz, sprawdź, czy dokonałeś poprawnego wyboru daty wyjazdu.

Dzień 1
Wylot z Warszawy do Malagi, transfer do hotelu. Spacer po mieście

Po wylądowaniu na lotnisku w Maladze, udamy się do hotelu Ibersol Alay. Po południu pilot oprowadzi nas po najbliższej okolicy.
Z hotelu można udać się na spacer promenadą, która prowadzi na północ w kierunku Torremolinos. Wzdłuż plaży znajduje się wiele małych restauracji, w których warto posmakować lokalnych potraw. Pobliska La Carihuela to jedno z piękniejszych miejsc na wybrzeżu – w porównaniu do innych znajdujących się nieopodal miasteczek. Jest tu wyjątkowo cicho i spokojnie, a jednocześnie blisko od największych atrakcji regionu. Bez trudu można dotrzeć do tętniącej życiem części Torremolinos albo pojechać pociągiem do Malagi, kuszącej wieloma przyjemnościami – tapas-barami, targowiskami, galeriami sztuki, fantastycznymi sklepikami i niezwykle długą promenadą nadmorską. Są też atrakcje dla miłośników golfa.
Wieczorem zjemy kolację w formie bufetu w hotelowej resturacji.

Dzień 2
Wycieczka do nadmorskiego miasta Nerja, jaskini oraz białego miasteczka - Frigiliany

Dzień rozpoczniemy wycieczką do miasta Nerja, położonego w sąsiedztwie Malagi. Najpierw zwiedzimy jaskinię Nerja, uważaną za największą atrakcję wybrzeża.
Ta osławiona jaskinia leży 4 km na wschód od Nerji. Ma długość ponad 800 m i kryje w sobie największą na świecie formację naciekową o długości 70 m. Jaskinia została odkryta przypadkiem w 1959 roku, przez bawiących się tutaj chłopców z miejscowości Maro. Od czasu, kiedy jaskinię zamieszkiwał praczłowiek, kromaniończyk, do dnia dzisiejszego nikt jej nie zasiedlał. Będziemy podziwiać wielkie formy naciekowe, stalaktyty i stalagmity, oraz malowidła naścienne obrazujące polowania na kozice górskie i sarny.
Następnie udamy się do położonego poniżej groty, urokliwego nadmorskiego miasteczka Nerja. Pomimo masowego napływu turystów w ostatnich latach, miasteczko ma jedynie 15 tysięcy mieszkańców. Jego lokalizacja jest rewelacyjna – nad samym brzegiem Morza Śródziemnego, a jednocześnie u podnóża łańcucha górskiego Sierra de Almijara.
Nerja została założona ponad 3 tys. lat temu. Na jej terenie odnaleziono pozostałości po osadnictwie rzymskim. Maurowie zabudowali centrum miasta, które jest charakterystyczne dzięki bielonym wapnem murom. Uroku dodają wąskie uliczki i ganki z bujną roślinnością. W centrum miasteczka znajduje się Balcón de Europa. Jest to taras widokowy w formie okręgu, zbudowany na wysokiej półce skalnej. Miejsce to stanowiło niegdyś system fortyfikacji, który odegrał istotną rolę w czasach walki z piratami. Spacer po miasteczku zakończymy lekkim obiadem.
Następnie udamy się w głąb wybrzeża, by dotrzeć do górzystego terenu La Axarquía – znanego z „białych miast”. Tutejsza ludność trudni się rolnictwem, dlatego w czasie w podróży zobaczymy plantacje  awokado, winorośli i gaje oliwne. Architektura większości pobliskich miejscowości nosi widoczne wpływy arabskie i przypomina o trwałej i silnej obecności Maurów. Tryb życia regionu La Axarquía różni się diametralnie od życia toczącego się na wybrzeżu. Kraina ta była zamieszkiwana przez Rzymian oraz Maurów, którzy rządzili nią jeszcze 400 lat temu. Zajrzymy do niewielkiego miasteczka Frigiliana, które jest współcześnie traktowane jako symbol narodowy. W mauretańskiej dzielnicy znajdziemy mnóstwo urzekających restauracji.

Dzień 3
Wycieczka do Malagi. Zwiedzanie, tapas, degustacja wina i czas wolny

Tego dnia poznamy fantastyczną Malagę, która jest największym miastem regionu. Malagę zamieszkuje 560 tysięcy mieszkańców i stanowi ona centralny punkt Costa del Sol. Było to ukochane miejsce Hansa Christiana Andersena. Ku pamięci tego wielkiego pisarza wzniesiono pomnik, który znajdziemy na głównej ulicy. Wizytę w Maladze w 1862 roku Andersen opisał następującymi słowami: „W żadnym Mieście Hiszpanii, poza Malagą, nie czułem się tak szczęśliwy i nie miałem tak silnego wrażenia bycia u siebie, w domu; Styl Życia, Natura, otwarte Morze, wszystko, tak bogate i dla mnie niezbędne, odnalazłem w tym miejscu. Co dla mnie ma jeszcze większą wagę – spotkałem bardzo uprzejmych ludzi".
Miasteczko jest tyglem kulturowym. Fenicjanie, którzy dotarli tutaj drogą morską, założyli pierwszą osadę Malaca. Z niej można było dopłynąć do każdego zakątka Cesarstwa Rzymskiego, aby rozwijać handel rybami, jedwabiem, figami, rodzynkami i migdałami.
Pod panowaniem arabskim Malaga stała się jednym z najbogatszych ośrodków w regionie. Podczas wypraw odkrywczych do Ameryki, Malaga cieszyła się mianem centrum handlu kolonialnego. Była jednym z głównych punktów rozwoju gospodarczego na mapie Hiszpanii. W późniejszych latach, aż do końca XIX wieku,  na rozwój miasta miał wpływ przemysł tekstylny i stalowy, do momentu, kiedy gałęzie te nie zaczęły tracić na wadze. Miasto opustoszało i straciło blask. Rozwój turystyki ponownie je ożywił i zaznaczył Costa del Sol na mapie Europy.
Przez miasto przejdziemy pieszo.  Zwiedzimy wielką halę targową, gdzie piękne kompozycje owoców i warzyw wabią feerią barw. Bogactwo świeżych ryby świadczy o  hojności Morza Śródziemnego, a roznoszący się zapach przypraw pobudza kubki smakowe. Zwiedzimy osobliwość Malagi - mały narożny dom na Plaza de la Merced, gdzie urodził się Pablo Ruiz Picasso. Zobaczymy niewielką, ale ciekawą kolekcję prac Picasso, w tym litografie i ceramikę.
Wąskie, kręte uliczki zaprowadzą nas do jednej z najlepszych w mieście restauracji serwujących tapas. Wnętrze zdobią beczki z winem i wędzone szynki. Przed dalszym spacerem w labiryncie uliczek posilimy się pysznym tapas.
Głównym celem naszego spaceru będzie jedna z małych, przytulnych winiarni, gdzie skosztujemy lampkę charakterystycznego wina malaga. Trunek serwowany jest prosto z beczki, a knajpka jest pełna i gwarna aż do sjesty, która faktycznie trwa tutaj przez większość dnia.
Przed powrotem do hotelu zaplanowaliśmy czas wolny. Opcjonalnie proponujemy zwiedzanie przepięknej katedry bez wieży, którą z tego powodu nazywano „La Manquita”, czyli „jednoręka”. Można też samemu wybrać się do mauretańskich fortyfikacji Alcazaba. Ta imponująca budowla składała się kiedyś z ponad 100 wież i meczetów. Nadal można podziwiać malutkie urokliwe ganki i ogród.
Alcazaba nazywana jest „Alhambrą Malagi”, co zrozumie każdy, kto przekroczy jej progi po raz pierwszy.

Dzień 4
Dzień wolny
Dzień 5
Wycieczka do Rondy – spektakularnie położonego górskiego miasteczka

Ronda znajduje w centrum niedostępnego masywu skalnego i otacza ją górzysty krajobraz. Miasto zbudowano na wysokości 100 m, na skalnej ścianie, przedzielonej głębokim kanionem. Tutaj znajduje się najstarsza w Hiszpanii arena do walki z bykami, gdzie  Pedro Romero zapoczątkował tradycję używania do corridy czerwonej płachty.
Most Puente Nuevo, który łączy obie strony miasta, jest wielką atrakcją Rondy. Zbudowany został w najwyższym punkcie między skałami i wieńczy najwęższy przesmyk kanionu Tajo. Budowa mostu rozpoczęła się w XVIII wieku i trwała aż 42 lata. Z niego rozlega się zapierający dech w piersi widok w dół głębokiego na 90 m kanionu.
Warto poświęcić chwilę na wizytę w katedrze Santa María la Mayor. Meczet został przebudowany na kościół, a minaret na dzwonnicę. Będąc w środku ma się wrażenie, że barokowy ołtarz i apsyda to kopia katedry w Maladze (odległość do Rondy 100 km, czas dojazdu ok. 1 godz. 45 min).

Dzień 6
Wycieczka do Sewilli - zwiedzanie, spacer po historycznej dzielnicy miasta i czas wolny

Bardzo wcześnie rano wyruszymy do Sewilli, stolicy Andaluzji. Miejsce to jest prawdziwym rajem na ziemi. Atmosferę tworzą urokliwe place i soczyście zielone ogrody, tysiące kolorów zdobień i pasja oraz radość życia. Dzwonnica La Giralda symbolizuje wielobarwną historię miasta i dzisiaj upamiętnia dawną tolerancję. Została wzniesiona w stylu mauretańskim, w geście uznania dla chrześcijan. Sewilla była domem Rzymian i Arabów, a ich silna kultura pozostawiła wyraźne ślady na każdym kroku.
W XVI wieku Sewilla stanowiła najważniejszy ośrodek portowy Hiszpanii. Do jej brzegów przybijały statki z Nowego Świata, po brzegi załadowane złotem i kosztownościami. Rejestr towarów odbywał się w Torre del Oro, czyli Złotej Wieży, położonej nad rzeką Gwadalkiwir. Do niegdyś kosmopolitycznego miasta  przybywali handlarze, żeglarze, artyści oraz poeci. Sewilla była najbogatszym miastem Hiszpanii. Do dzisiaj funkcjonuje powiedzenie „Madryt jest co prawda stolicą Hiszpanii, ale Sewilla jest stolicą świata”.
Z Sewillą związane są takie postacie  jak Carmen, legendarny Don José, a nawet dwaj cesarze rzymscy - Trajan i Hadrian. Tu urodził się  hiszpański artysta Velazquez, który zyskał dosyć trafny przydomek „El Sevillano”. Rozpoczniemy zwiedzanie miasta od najważniejszych zabytków Sewilli: opery, imponującej areny do walki z bykami, dzielnicy zbudowanej na wystawę Expo 92’ i fabryki  tytoniu, w której sławna Carmen zwijała cygara.
Przed nami spacer po historycznej części Sewilli. Zobaczymy legendarną żydowską dzielnicę Barrio Santa Cruz, w której toczyły się akty oper „Cyrulik sewilski” oraz „Carmen”. W tej malowniczej dzielnicy poczujemy  atmosferę prawdziwej Hiszpanii. Pośród krętych uliczek, pałaców i rezydencji, w dzielnicy pachnącej kwiatami i chłodną źródlaną wodą, wśród bielonych  budynków i barów tapas przeniesiemy się w czasie do minionych stuleci.
Dla chętnych będzie okazja zwiedzania słynnej katedry w Sewilli, która jest trzecim pod względem wielkości chrześcijańskim obiektem sakralnym i największym kościołem gotyckim na świecie. Budowla ma imponujące rozmiary, a w niej znajduje się aż 30 kaplic. Tu znajduje się grobowiec Krzysztofa Kolumba. Będzie sposobność podziwiania ogromnego, pokrytego złotem ołtarza, który jest najwspanialszym zabytkiem tego typu w Hiszpanii. Będzie również czas na obiad (we własnym zakresie).
Do Torremolinos wrócimy dopiero późnym popołudniem. Pomimo długiej trasy, atrakcje programu wycieczki na pewno wynagrodzą wszelkie jej trudy.

(Odległość do Sewilli 221 km, czas dojazdu 2 godz. 45 min.)

Dzień 7
Dzień wolny. Wycieczka do Cordoby (dodatkowo płatna)

Wycieczka będzie okazją do zwiedzenia niezwykle ciekawego miasta, które za panowania Maurów było stolicą kalifatu Kordoba, a pod względem wielości było w tamtym okresie największym miastem Europy.
W czasie wycieczki zwiedzimy jeden z najbardziej imponujących budynków w Kordobie - pochodzący z czasów Maurów meczet La Mezquita, który znajduje się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO i stanowi unikatowe dzieło architektury. Na koniec budowy, poza meczetem w Mekce, nie istniał większy obiekt tej funkcji. Będąc w środku nie można oprzeć się wrażeniu nieskończonego gąszczu kolumn, które stanowią niezwykłą ozdobę budowli. Obiekt La Mezquita zwany jest też katedrą-meczetem, ponieważ w 1523 roku na terenie meczetu wzniesiono katolicki kościół. Budynek jest przepięknym pomnikiem, upamiętniającym ważną epokę w historii Andaluzji. Na zewnątrz znajduje się piękny plac Patio de los Naranjos oraz bujny zielony ogród z gajem pomarańczowym. W Kordobie czuje się szczególną atmosferę spokoju i ciszy, która umila spacer krętymi uliczkami pośród białej arabskiej zabudowy. Znowu przeniesiemy się w czasie do epoki Maurów, a dodatkową radość sprawi widok krużganków przyozdobionych kolorowymi mozaikami i donicami kwiatów. Zwiedzimy również zachwycającą żydowską dzielnicę i jedną z niewielu czynnych w Hiszpanii synagog.

(Odległość do Kordoby 160 km, czas dojazdu 2,5 godz.)

Dzień 8
Wylot z Malagi do Warszawy

Informacja o cenie

Cena zawiera
 • Opiekę polskiego pilota
 • Przelot na trasie Warszawa-Malaga-Warszawa, w obie strony z przesiadką
 • Wycieczkę do Malagi, w tym tapas oraz wycieczki do Nerji i Frigliany
 • Wycieczkę do Rondy
 • Wycieczkę do Sewilli
 • Noclegi w hotelu 4* w pokoju dwuosobowym
 • Wyżywienie w hotelu - 2 posiłki
 • Transport autokarem o ile w programie nie zaznaczono inaczej
 • Ubezpieczenie podstawowe KL i NNW
Cena nie zawiera
 • Dopłaty do pokoju 1-osobowego
 • Eywentualnej dopłaty za pokój z widokiem na morze - 370 PLN/ os.
 • Wcieczki do Kordoby - 62 EUR/ os. (wycieczka odbędzie się pod warunkiem zgłoszenia 24 uczestników)
 • Napiwków dla lokalnych przewodników i kierowców (ok. 6 EUR)
 • Napoi do posiłków
 • Wszystkiego co nie zostało zawarte w "Cena zawiera"
Rodzaje pokoi

Hotel oferuje kilka rodzajów pokoi. W każdym jest balkon. W naszej ofercie proponujemy na 2 warianty:

Pokój typu standard
typ 1 (w cenie wycieczki)
Ppokoje typu standard, z umeblowanym balkonem z widokiem na miasto.

Pokój typu standard z widokiem na morze
typ 2 (dopłata 370 PLN/ os)
Z tych pokoi jest widok na morze i port.

Dopłata do pokoju 1-osobowego
900zł

Informacje praktyczne

Warunkiem uczestnictwa jest zapoznanie się uczestników z Ogólne Warunki Imprez Turystycznych Albatros Travel A/S.

Informacje przed podróżą

Wyżywienie

Posiłki będą podawane w restauracji hotelowej. W cenie wycieczki zawarte są śniadania i kolacje (HB).

Pogoda

Andaluzja jest regionem o największej ilości godzin słonecznych w Europie. W listopadzie, styczniu i lutym na wybrzeżu odnotowuje się średnio 170 godzin słonecznych. Dla porównania w Paryżu jest 54-75. Średnia temperatura w listopadzie w ciągu dnia wynosi 20 stopni, co odpowiada sierpniowej temperaturze w Polsce. Oczywiście mogą zdarzyć się opady deszczu - najczęściej są one silne, ale krótkotrwałe (źródło: dmi.dk).

Liczba uczestników

Wymagane minimum uczestników to 24 osób. Albatros Travel zastrzega sobie prawo odwołania wycieczki w terminie do 14 dni przed datą jej rozpoczęcia w przypadku zgłoszenia się mniejszej liczby uczestników niż określona liczba minimalna. Jako organizator nie ponosimy odpowiedzialności odszkodowawczej tytułem ewentualnych strat, które uczestnicy mogą ponieść w związku z jej anulowaniem. Jesteśmy jedynie zobowiązani do zwrotu zapłaconej kwoty.
Ogólne zasady podróży

Wymagania w zakresie sprawności fizycznej

Zgodnie z podstawową zasadą uczestnicy wycieczki muszą być samodzielni. Jednocześnie pragniemy zaznaczyć, że nasze wycieczki zasadniczo nie są przeznaczone dla osób z niepełnosprawnością ruchową. Nawet w przypadku podróży, w których przejazd odbywa się autokarem, koleją i statkiem, często konieczne jest dojście pieszo do atrakcji turystycznych. Podczas wielu spośród naszych wycieczek krajoznawczo-kulturowych jeden dzień zwiedzania nierzadko wiąże się z koniecznością przejścia dystansu przekraczającego 5 km.

Ubezpieczenie podróżne

Każdy uczestnik wycieczki organizowanej przez Albatros Travel w pakiecie posiada podstawowe ubezpieczenie KL i NNW. Zachęcamy do wyboru dodatkowej opcji ubepieczenia od chorób przewlekłych bądź od rezygnacji z wycieczki. Wykupienie takiego ubezpieczenia zapewni Państwu pełne bezpieczeństwo podczas urlopu z naszym biurem.Zalecamy, aby ubezpieczenie obejmowało także zwrot kosztów w razie uszkodzenia lub utraty bagażu.

Ubezpieczenie podróżne Allianz

Biuro Podróży Albatros Travel ubezpiecza grupy turystyczne w Allianz. W Polsce Allianz Worldwide Partners działa nieprzerwanie od ponad 20 lat, gwarantuje profesjonalną obsługę, od lat pomaga Klientom na całym świecie, obsługując 18 milionów spraw rocznie i odbierając blisko 50 milionów telefonów. W pakiecie wycieczki Albatros Travel gwarantujemy podstawowe ubezpieczenie KL i NNW. Zachęcamy do wyboru dodatkowej opcji ubepieczenia od chorób przewlekłych bądź od rezygnacji z wycieczki. Wykupienie takiego ubezpieczenia zapewni Państwu pełne bezpieczeństwo podczas urlopu z naszym biurem.

Piloci Albatros Travel

Wycieczki organizowane przez biuro podrózy Albatros Travel prowadzone są przez polskich pilotów, którzy spotykają się z grupą na lotnisku przed wylotem lub po przylocie na miejsce docelowe. Miejsce spotkania z pilotem będzie określone w dokumentach podroży. Wszyscy piloci to osoby doświadczone, wykwalifikowane i starannie przez nas wybrane. 
Niektóre wycieczki odbywają się bez pilota podróży – w programie jest zawsze wyraźnie określone, czy wycieczka obejmuje pilota, czy nie.

Napiwki

Podczas wycieczek zetkniesz się z codziennym życiem i lokalnymi zwyczajami. Mogą wystąpić okoliczności, których nie znasz lub do których nie jesteś przyzwyczajony, jak na przykład zwyczaj dawania napiwków. W wielu krajach miejscowi przewodnicy i kierowcy spotykani w trakcie podróży oczekują drobnych sum, ponieważ wynagrodzenie pracowników branży usługowej często opiera się na napiwkach. W programie podróży określamy kwotę, jaką należy na nie przeznaczyć i prosimy, by wziąć to pod uwagę. Cena wycieczki nie uwzględnia napiwków, ponieważ jest to sprawa indywidualna, a zwyczaj dawania napiwków jest częścią kultury danego kraju, dlatego należy go uszanować. Dla formalności pragniemy zaznaczyć, że napiwki są oczywiście dobrowolne.

Dopłata za pokój i kajutę jednoosobową

Podane ceny wycieczek obowiązują w przypadku dwóch osób podróżujących wspólnie i mieszkających w dwuosobowych pokojach lub kajutach. W przypadku osób podróżujących w pojedynkę obowiązuje dopłata do pokoju i/lub kajuty jednoosobowej. Dopłata jest odzwierciedleniem cen, jakie otrzymujemy jako organizator podróży podczas zakupu pokojów i kajut u naszych partnerów. Pokój jednoosobowy jest zawsze proporcjonalnie droższy w przeliczeniu na osobę od pokoju dwuosobowego. Jest to zasada obowiązująca w branży turystycznej od wielu lat, dlatego należy ją traktować jako zwyczajową.
Dopłata określona jest zawsze w naszej ofercie.

Paszport

Pamiętaj, że termin ważności Twojego paszportu musi wynosić co najmniej 6 miesięcy od daty powrotu z wycieczki. Wymóg ten dotyczy wszystkich naszych wycieczek, niezależnie od tego, czy w poszczególnych krajach wymagany jest krótszy okres. Jako organizator podróży stawiamy wymóg 6-miesięcznego okresu ważności, aby uniknąć sytuacji, gdy wymogi w danym kraju ulegną zmianie od czasu rezerwacji do chwili wylotu.

Podróż z małoletnimi

Jeśli zamierzasz jechać z dzieckiem, które nie jest Twoim dzieckiem (np. wnuk lub wnuczka), lub jeśli Twoje dziecko nosi inne nazwisko, niektóre kraje mogą odmówić wjazdu. W związku z tym może być konieczne zabranie ze sobą aktu urodzenia lub aktu urodzenia i chrztu w języku angielskim oraz podpisanego oświadczenia zawierającego zezwolenie na podróż osoby małoletniej z daną osobą dorosłą. Należy również sprawdzić zasady dotyczące okresu ważności dokumentów – tzn. jaka ma być data ich wystawienia w stosunku do daty wyjazdu, jakich pieczątek wymagają itp.
Powyższe zasady obowiązują w Stanach Zjednoczonych, jednak nie ma ostatecznej listy krajów, w których są takie wymogi. W związku z tym zalecamy kontakt z najbliższą ambasadą lub konsulatem kraju, do którego się wybierasz, aby uzyskać stosowne informacje.

Miejsce w samolocie

Zwracamy uwagę, że linie lotnicze samodzielnie przydzielają miejsca w samolocie.

Posiłki specjalne

Posiłki specjalne podczas lotu, np. dla diabetyków lub wegetarian, należy zamawiać najpóźniej 45 dni przed wylotem. Należy zauważyć, że niektóre linie lotnicze naliczają opłaty za posiłki specjalne. Zawsze przekazujemy liniom lotniczym zamówienia na specjalne posiłki podczas lotu, lecz nie możemy ich zagwarantować.
Zasadniczo podczas naszych wycieczek nie ma możliwości zmówienia specjalnej diety, ponieważ zazwyczaj wycieczki obejmują wspólne posiłki, dla których menu jest ustalane i zamawiane wcześniej. W związku z tym należy się spodziewać takiego samego wyżywienia, jak pozostali uczestnicy. Chętnie zaznaczymy i przekażemy życzenia dotyczące specjalnej diety lub informacji o alergiach, jednak niestety nie możemy zagwarantować, że podawane posiłki będą uwzględniały specjalną dietę.

Miejsce w autokarze

Biuro podróży Albatros Travel nie zapewnia możliwości wybrania stałego miejsca w autokarze, nie można kupić konkretnego miejsca przed rozpoczęciem podróży. Możliwe jest natomiast w porozumieniu z pilotem podróży ustalenie rotacji w trakcie podróży, aby uczestnicy mogli siedzieć na zmianę z przodu i z tyłu autokaru.

Zastrzeżenia/zmiany

Zastrzegamy sobie prawo do zmian w programie. W Albatros Travel wraz z lokalnymi partnerami staramy się realizować wycieczkę dokładnie według programu. Jednak z uwagi na godziny otwarcia zabytków do zwiedzania lub okoliczności praktyczne może być konieczne zrealizowanie trasy wycieczki w innej kolejności niż podana w programie. Ponadto poszczególne punkty programu mogą zostać usunięte z powodu działania siły wyższej, takiej jak warunki atmosferyczne, warunki drogowe lub opóźnione loty. 
Wreszcie pragniemy zaznaczyć, że wszystkie wycieczki są na bieżąco kontrolowane i udoskonalane na podstawie opinii, które otrzymujemy po każdej wycieczce od przewodników i klientów. Kontrola wycieczki może zatem skutkować wprowadzeniem zmian w programie w okresie między datą jej wykupienia a datą wyjazdu. Przed wyjazdem każdy uczestnik otrzyma aktualny program, który ma jak najlepiej służyć klientom i zapewnić sprawny przebieg wycieczki.
Wycieczka sprzedawana jest jako całościowy „pakiet” i niemożliwe jest uzyskanie refundacji za ewentualnie niewykorzystaną część tego pakietu.

Albatros Oceny gości

Przy większości programów Albatros Travel podajemy średnią ocenę wycieczki uzykaną od wszystkich jej uczestników. Ocena ta pochodzi od naszych klientów z wszystkich krajów skandynawskich. Jak tylko uzyskamy pierwsze opinie od polskich gości, będą one również widoczne na naszej stronie internetowej. Na ten moment nie dysponujemy takimi ocenami, ponieważ biuro działa w Polsce od dnia 05.10.2017. Albatros przedstawia opinie o wycieczkach, aby pomóc klientom, dokonać świadomego wyboru kolejnej podróży. Przejrzystość i uczciwość jest dla nas bardzo ważna, aby zapewnić gościom najlepsze doświadczenia podróży. Wszystkie oceny są sprawdzane przez naszego zewnętrznego partnera Bazaarvoice, który gromadzi i nadzoruje ich poprawność. Albatros przestrzega surowych zasad Bazaarvoice  odnośnie gromadzenia ocen i opinii i uzyskał Bazaarvoice Authentic Reviews Trustmark. Więcej informacji na stronie: www.bazaarvoice.com/trustmark

Podobne wycieczki

ESRTR06APL