Angkor - imperium w głębi dżungli

group-tour
Wycieczki objazdowe z polskim pilotem

Wycieczka śladami dziedzictwa kulturowego Khmerów przez Tajlandię, Kambodżę i Wietnam, zwiedzanie m.in. słynnego Angkor Wat oraz rejs rzeką Mekong

W XII wieku n.e. ówczesny władca Khmerów - Surjawarman II rozpoczął budowę imponującego kompleksu  świątynnego mającego być największym na świecie, który dzisiaj znany jest jako Angkor Wat.

Khmerowie zbudowali nie tylko miasto w środku dżungli, ale i ogromne imperium obejmujące swoim zasięgiem całą południową część Indochin, od Tajlandii po Wietnam.

Naszą podróż rozpoczniemy od Bangkoku w Tajlandii, zwiedzimy Angkor Wat, Angkor Thom – ostatnią stolicę Imperium Khmerów oraz Phnom Penh – obecną stolicę Kambodży, a następnie udamy się do miasta Ho Chi Minh (dawny Sajgon) w Wietnamie.

Odbędziemy rejs rzeką Mekong, weźmiemy udział w wycieczce rowerowej wzdłuż pól ryżowych, odwiedzimy „wioskę pająków”, pływający targ w Delcie rzeki Mekong oraz słynne tunele Cu Chi z czasów wojny w Wietnamie.

Kliknij i powiększ mapę
 • Typ Wycieczki objazdowe

 • Pilot Polski

 • Wiza Tak

 • Szczepienia Tak

 • Waluta Bath tajski, riel kambodżański i dong wietnamski

Program wycieczki 15 dni
Dzień 1
Wylot z Warszawy do Bangkoku
Dzień 2
Przylot do Bangkoku. Zwiedzanie miasta
Dzień 3
Bangkok. Wielki Pałac Królewski i Wat Pho. Przejazd do Chanthaburi
Dzień 4
Chanhtaburi – Battambang, Kambodża. Zwiedzanie miasta. Killing Caves (Jaskinie Zabijania)
Dzień 5
Battambang – Siem Reap. Świątynia Wat Phnom Banan
Dzień 6
Siem Reap. Angkor Thom oraz Angkor Wat
Dzień 7
Siem Reap – Phnom Penh. „Wioska Pająków” (Spider Village) oraz zwiedzanie miasta rikszą rowerową
Dzień 8
Phnom Penh. Zwiedzanie miasta, Pałac Królewski (Royal Palace), Muzeum Ludobójstwa Tuol Sleng i Pola Śmierci (Killing Fields)
Dzień 9
Phnom Penh, rejs rzeką Mekong do Chau Doc w Wietnamie
Dzień 10
Chau Doc. Wycieczka rowerowa. Wypoczynek w Victoria Nui Sam Lodge
Dzień 11
Chau Doc – Can Tho w Delcie Mekong. Wizyta na bazarze. Rejs
Dzień 12
Can Tho – Ho Chi Minh. Pływający targ w Delcie rzeki Mekong
Dzień 13
Ho Chi Minh, tunele Cu Chi, zwiedzanie miasta i kolacja pożegnalna
Dzień 14
Ho Chi Minh. Spacer po mieście. Czas wolny. Wylot do Warszawy
Dzień 15
Przylot do Warszawy

Daty wyjazdu

Terminy Długość pobytu Cena Lotnisko wylotu Uwaga
12 998,–
Warszawa
Uwaga! Program tej wycieczki różni się od wybranej przez Ciebie wycieczki Kliknij datę, aby przejść do programu tej wycieczki
14 798,–
Warszawa
Brak miejsc
13 998,–
Warszawa
Uwaga! Program tej wycieczki różni się od wybranej przez Ciebie wycieczki Kliknij datę, aby przejść do programu tej wycieczki
15 798,–
Warszawa
Cena zawiera przedłużenie pobytu w Phan Thiet
Kliknij datę, aby zobaczyć program tej wycieczki

Program wycieczki

Pobierz pełen program Uwaga! Niektóre wycieczki różnią się programem. Zanim wydrukujesz, sprawdź, czy dokonałeś poprawnego wyboru daty wyjazdu.

Dzień 1
Wylot z Warszawy do Bangkoku

Wylot z Warszawy do Bangkoku z przesiadką. Noc mija nam w podróży.

Dzień 2
Przylot do Bangkoku. Zwiedzanie miasta
Produkty tajskiej kuchni

Przylot do Bangkoku. Wycieczkę po Bangkoku rozpoczniemy od zwiedzania fascynującej historycznej dzielnicy Rattanakosin, będącej kulturalnym sercem Bangkoku. Będziemy podziwiać feerię barw na lokalnym targu kwiatowym (Pak Khlong Talat) oraz nauczymy się jak stosuje się kwiat lotosu w czczeniu Buddy. Zobaczymy także pobliski Most Pamięci (Saphan Phut) oraz pomnik króla Ramy I.

Na pozostałą część dnia zaplanowaliśmy czas wolny.

Dzień 3
Bangkok. Wielki Pałac Królewski i Wat Pho. Przejazd do Chanthaburi
Kościół gotycki, katedra Niepokalanego Poczęcia NMP

Dzień rozpoczniemy od zwiedzania Wielkiego Pałacu Królewskiego. 

Wielki Pałac Królewski to bez wątpienia najbardziej znane miejsce w Bangkoku i świadectwo potęgi dawnych monarchów. Zbudowany w 1782 roku przez Króla Ramę I – pierwszego monarchę Dynastii Chakri, przez kolejne 150 lat był domem dla kolejnych królów i dworu królewskiego oraz siedzibą administracyjną rządu.
Wielki Pałac położony jest w zakolu rzeki Menam (Chao Phraya), w samym sercu Rattanakosin – Starego Miasta Królewskiego i otoczony prawie dwukilometrowym murem.

Architektura Wielkiego Pałacu Królewskiego łączy w sobie dwa style: rodzimy styl tajski i styl wzorowany na europejskim, trochę klasycystycznym budownictwie. To połączenie tajskiej egzotyki i europejskiej klasyki tworzy oryginalną i niepowtarzalną aurę tego miejsca.

Dzisiaj budynek pałacu nie pełni już funkcji królewskiej rezydencji – odbywają się tu tylko ważne uroczystości państwowe, a obecny król Tajlandii mieszka w Pałacu Chitralada. W dalszym ciągu jednak przechowywane są tu insygnia koronacyjne i nadal odbywają się w nim najważniejsze uroczystości dworskie i państwowe, w tym koronacje królewskie, audiencje zagranicznych monarchów i ambasadorów przyjmowanych przez króla Tajlandii. Wielki Pałac Królewski służy też jako rezydencja dla oficjalnych gości króla.

W murach kompleksu pałacowego znajduje się kilka imponujących budynków w tym Wat Phra Kaeo – Świątynia Szmaragdowego Buddy, wraz ze swoją słynną czczoną figurą Buddy z XIV wieku, do której Tajowie odbywają pielgrzymki z całego kraju. Szaty Buddy zmieniane są wraz z porami roku przez Króla Tajlandii lub członka rodziny królewskiej stanowiąc ważny rytuał w kalendarzu buddyjskim. .

Po południu udamy się spacerem do pobliskiej Wat Pho, Świątyni Odpoczywającego Buddy. Następnie pojedziemy do Wielkiej Huśtawki (Sao Ching Cha), bramy do dzielnicy Bangkoku, w której żyje społeczność Baan Bat, zajmująca się ręczną produkcją misek na jałmużnę. Rękodziełem tym, tak ważnym dla buddyjskich mnichów Tajlandii, zajmuje się przeważająca większość społeczności Baan Bat. Wędrując uliczkami dzielnicy zobaczymy odwieczną metodę wytwarzania misek z arkuszy surowej stali przy użyciu tylko rąk i młotka.

Uwaga: na czas zwiedzania Bangkoku prosimy założyć długie spodnie lub spódnice, buty zakrywające pięty oraz bluzki zasłaniające ramiona.

Po zjedzeniu lunchu wyruszymy w około 3-godzinną podróż autobusem na wschód, w kierunku Chanthaburi w prowincji Chanthaburi. .

Chanthaburi zamieszkują Tajlandczycy, Birmańczycy, Chińczycy i Wietnamczycy. Swój wpływ na miasto wywarli także Francuzi okupując je w latach 1893-1904 .

W okresie tym dochodziło do konfliktów pomiędzy Francją a ówczesnym Syjamem (Tajlandią) o granice do znaczącej francuskiej kolonii, Indochin (obecnie Wietnam, Laos i Kambodża). 

Po przybyciu do Chanthaburi udamy się bezpośrednio do hotelu, a następnie zjemy wspólnie kolację.

 

Dzień 4
Chanhtaburi – Battambang, Kambodża. Zwiedzanie miasta. Killing Caves (Jaskinie Zabijania)
Pływające miasto

Przed opuszczeniem miasta pojedziemy do gotyckiej katedry Niepokalanego Poczęcia NMP, będącej pozostałością z czasów francuskiej okupacji. Dzisiaj jest to największy kościół katolicki w Tajlandii i na pewno fascynującym przeżyciem będzie spotkanie z tą olbrzymią budowlą usytuowaną w tak małej miejscowości.

Ruszamy w dalszą drogę w stronę granicy kambodżańskiej.

Po dokonaniu formalności związanych z przekroczeniem granicy, jedziemy do Battambang, drugiego co do wielkości miasta Kambodży, liczącego około 200 000 mieszkańców.

Po obiedzie rozpoczynamy zwiedzanie miasta, które oferuje nam między innymi dobrze zachowane budowle będące przykładem architektury francusko kolonialnej, jak np. rezydencję byłego gubernatora. Odwiedzimy także mniejszą miejscowość, gdzie przewodnikami będą jej mieszkańcy. To dzięki nim poznamy, jak wygląda ich życie codzienne.

Następnym celem podróży jest Phnom Sampeau, naturalna formacja skalna, w której znajduje się mnóstwo jaskiń. Obszar był dawną twierdzą Czerwonych Khmerów, a niektóre jaskinie były używane jako „Jaskinie Zabijania”. Tutaj również będziemy mieli okazję zobaczyć Jaskinię Bat Cave z tysiącami nietoperzy opuszczających jaskinię o zmierzchu (równomierny strumień nietoperzy leci przez około 45 minut).      

Odwiedzając Killing Caves (Jaskinie Zabijania), nie po raz pierwszy ocieramy się o mroczny rozdział historii Kambodży rozgrywający się za panowania Pol Pota. Groty te spełniały te same funkcje, co zbiorowe mogiły przy Killing Fields (Pola Zabijania) na obrzeżach stolicy Phnom Penh. W tym miejscu straceń zamordowano - jak się szacuje - około 10 000 ludzi, wrzucając ich ciała do wspólnych grobów. Znajdują się tu szczątki – kości i czaszki - lekarzy, nauczycieli i innych intelektualistów uważanych przez reżim za wrogów.

Dzień 5
Battambang – Siem Reap. Świątynia Wat Phnom Banan
Mogiła zbiorowa

Po śniadaniu opuścimy Battambang i udamy się w kierunku Siem Reap.

Na obrzeżach Battambang będziemy mieli przedsmak tego, co czeka na nas w Siem Reap - zwiedzimy świątynię Wat Phnom Banan, będącą pomniejszoną wersją słynnej Angkor Wat. 

Świątynię tę wzniesiono za czasów władcy Jarvarmana VII na 400-tu metrowym wzgórzu, z którego rozpościera się bajeczny widok na okolicę. 

Następnie udamy się w kierunku Siem Reap, dokąd przybędziemy w godzinach popołudniowych. Pozostała część dnia pozostanie do indywidualnej dyspozycji uczestników wycieczki.

Dzień 6
Siem Reap. Angkor Thom oraz Angkor Wat
Świątynia Bayon

Tego dnia zwiedzimy Angkor Thom, ostatnią stolicę Imperium Khmerów, założoną w XII wieku za panowania władcy Jayavarmana VII. Ruiny miasta, zajmujące obszar 9 km², otoczone są wysokim na 8 metrów murem. Przechodząc przez bramę wejściową, którą ozdabiają figury imponujących rozmiarów słoni, zbliżamy się do świątyni Bayon usytuowanej dokładnie w samym centrum miasta. Posiada ona 54 wieże, na których wyrzeźbiono enigmatyczne twarze, symbolizujące 54 prowincji wielkiego imperium Khmerów. Przepiękne płaskorzeźby zobaczymy także na tzw. Tarasie Słoni oraz na Tarasie Trędowatego Króla.

W porze obiadowej wrócimy do hotelu. Czas na posiłek lub relaks przy basenie.

Po południu zamieniamy autobus na autoriksze tuk-tuk, którymi udajemy się do niezwykłego miasta świątyń Angkor Wat. Cały kompleks świątyń zajmuje powierzchnię 1000 m2. W latach 800-1300 był on stolicą potężnego Imperium Khmerów, którego potęga i wpływy kulturowe objęły także kraje ościenne. Angkor Wat, największa z wielu świątyń, której imieniem nazwano cały kompleks, to jeden z tych zabytków, które niezmiennie od lat zadziwiają zwiedzających, utwierdzając ich w przekonaniu, że Imperium Khmerów miało swój w pełni uzasadniony okres świetności.

Jeśli pogoda pozwoli, to przed powrotem do hotelu, w pięknej scenerii świątyni, będziemy mogli podziwiać zachód słońca nad polami ryżowymi.

Dzień 7
Siem Reap – Phnom Penh. „Wioska Pająków” (Spider Village) oraz zwiedzanie miasta rikszą rowerową
Specjalność kulinarna miejscowości Skuon – smażone pająki

Opuszczamy Siem Reap i udajemy się w stronę stolicy Kambodży, Phnom Penh.

W drodze do Phnom Penh zatrzymamy się w miejscowości Skuon, zwanej także „Wioską Pająków” (Spider Village), której lokalną specjalnością kulinarną są sporej wielkości smażone pająki. Będziemy mieli okazję ”rozkoszowania się” ich widokiem, chyba że znajdą się ochotnicy na degustację

Po przybyciu do Phnom Penh pojedziemy do hotelu, zameldujemy się w nim, a następnie udamy się na wycieczkę rikszami po stolicy kraju.

Francuscy władcy kolonialni pozostawili wyraźne piętno na architekturze Phnom Penh.

Miasto ze swoimi szerokimi bulwarami uważane było za najpiękniejszą miejscowość w Indochinach. Wydarzenia historyczne oraz brak zasobów finansowych spowodowały jednak, że tylko nieliczne ze starych francuskich budynków kolonialnych były odpowiednio utrzymywane i konserwowane.

Obecnie Phnom Penh jest miastem bardzo nowoczesnym.

Dzień 8
Phnom Penh. Zwiedzanie miasta, Pałac Królewski (Royal Palace), Muzeum Ludobójstwa Tuol Sleng i Pola Śmierci (Killing Fields)
Pałac Królewski w Phnom Penh

Tego dnia zwiedzimy imponujący pałac królewski z roku 1866, będący odpowiedzią Kambodży na Wielki Pałac Królewski (Grand Palace) w Bangkoku. Z uwagi na to, że obecnie król nadal go zamieszkuje, nie wszystkie miejsca są dostępne dla zwiedzających.

Przy pałacu znajduje się, tzw. Srebrna Pagoda, która swoją nazwę otrzymała ze względu na 5000 srebrnych płytek umieszczonych w posadzce. Ciekawa jest także kolekcja posągów Buddy w złocie, srebrze, brązie oraz krysztale.

Następnie poznamy smutny rozdział historii Kambodży pod rządami Pol Pota. Odwiedzimy Tuol Svay Prey High School, która w roku 1975 została przekształcona przez Czerwonych Khmerów na więzienie o nazwie S21 (Security Prison 21). W okresie 1975-1978 więzienie to funkcjonowało jako miejsce tortur, ostatni przystanek dla 17 000 ludzi przed przewiezieniem ich dalej do obozu zagłady w Choeung EK (obecnie znanego pod nazwą The Killing Fields (Pola Śmierci). Dzisiaj jest to miejsce pełne spokoju, jednak za czasów Czerwonych Khmerów na tych polach tysiące ludzi zostało w bestialski sposób maltretowanych i zamordowanych. O cierpieniach więźniów oraz o ich historii przypomina wysoka wieża z czaszkami niektórych z ofiar, które w przerażający sposób zostały zamordowane, a ich ciała umieszczone w masowych dołach śmierci.

Więzienie S-21 przekształcone zostało na muzeum Tuol Sleng, ukazując okrucieństwa reżimu Czerwonych Khmerów. Wszyscy przetrzymywani tutaj więźniowie zostali sfotografowani, a ich zdjęcia z przerażeniem w oczach, umieszczono następnie na ścianach.

Miejsce to jest niezmiernie przygnębiające i przypomina o najciemniejszych stronach człowieczeństwa.

Dzień 9
Phnom Penh, rejs rzeką Mekong do Chau Doc w Wietnamie
Nocleg spędzamy w nowej Victoria Nui Sam Lodge w Chau Doc

Opuszczamy Kambodżę i wyruszamy w rejs rzeką Mekong, która nadal stanowi najważniejszą drogę transportową regionu. Ta długa na 5000 kilometrów rzeka ma swoje źródło w południowych Chinach, przepływa przez pięć krajów a przy ujściu tworzy ogromną Deltę Mekong w Wietnamie Południowym.

Rejs pośród wspaniałych krajobrazów i mijanych małych wiosek da nam obraz życia niezmienionego od setek lat.

Późnym popołudniem docieramy do Wietnamu i miasta granicznego Chau Doc.

To pływające miasto żyje z handlu przygranicznego towarami przemycanymi z Kambodży.

Nocleg spędzamy w najnowszym hotelu w Chau Doc - Victoria Nui Sam Lodge - należącym do sieci hoteli Victoria, z najpiękniejszym widokiem na pola ryżowe. 

Dzień 10
Chau Doc. Wycieczka rowerowa. Wypoczynek w Victoria Nui Sam Lodge
Pola ryżowe wokół Chau Doc - wspaniałe miejsce na wycieczkę rowerową

Po śniadaniu wyruszymy na wycieczkę rowerową.

Pora ryżowe wokół Chau Doc to idealne miejsce na wycieczkę. Jest to też wspaniała okazja do poznania Delty Mekong. Będziemy jechać po ścieżkach żwirowych, mijając małe wioski, w których sposób życia pozostaje niezmieniony od wielu lat.

Wycieczka przebiegać będzie w spokojnym tempie, tak, aby wszyscy mogli w niej uczestniczyć.

Po drodze będziemy zatrzymywać się na przerwy, podczas których otrzymamy mrożoną herbatę lub kawę. Na polach ryżowych będziemy mogli obserwować bawoły wodne. Obiad zjemy w lokalnej restauracji, a następnie rowerami udamy się w stronę naszego hotelu.

Popołudniowy czas wolny pozostanie do własnej dyspozycji. Polecamy chwilę wypoczynku przy hotelowym basenie, skąd rozciąga się wspaniały widok na okolicę.

Dzień 11
Chau Doc – Can Tho w Delcie Mekong. Wizyta na bazarze. Rejs
Jeden z dopływów rzeki Mekong

Rano udamy się na spacer wzdłuż rzeki i zwiedzimy lokalne uliczki oraz bazar.

Następnie małą łódką popłyniemy jednym z wielu dopływów rzeki Mekong nad brzegiem, którego zamieszkuje społeczność Czam, która w okresie od II do IX wieku występowała na terytorium Wietnamu Środkowego. Ich pierwotną religią był hinduizm, jednak kontakt z arabskimi kupcami w czasach średniowiecza sprawił, że stali się muzułmanami.

Płynąc łódką mijamy małe wioski zbudowane na wodzie, na palach. Mieszkańcy w większości zajmują się hodowlą ryb. Około 15% przemysłu rybnego Wietnamu pochodzi z tego obszaru. Społeczność Cham znana jest także z produkcji jedwabiu.

Zanim opuścimy hotel, zjemy obiad w miejscowej restauracji, a następnie autobusem udamy się w kierunku Can Tho, największego miasta w rejonie Delty Mekong.

Dzień 12
Can Tho – Ho Chi Minh. Pływający targ w Delcie rzeki Mekong
Wizyta na dużym rynku pływającym w Delcie rzeki Mekong

Can Tho to główne miasto w delcie rzeki Mekong.

Sprzedaż uprawianych tutaj warzyw i owoców odbywa się prosto z łodzi wypełnionych plonami.

Wstajemy wczesnym rankiem i wchodzimy na pokład łodzi, którą udamy się na pływający targ. Wizyta na nim i poczucie, że jesteśmy jego częścią to szczególne doświadczenie, zwłaszcza rankiem, kiedy panujący na nim ruch jest największy.

Po wizycie na bazarze udamy się autobusem w stronę gwarnej metropolii Ho Chi Minh City, dawniej zwanej Sajgonem. To 7 milionowe miasto - co łatwo daje się zauważyć - jest ekonomiczną i przemysłową stolicą Wietnamu. Szczególnym doświadczeniem może być obserwacja ruchu ulicznego. Utrzymuje się, że w Ho Chi Minh przemieszczają się trzy miliony motocykli dziennie, jednak po parogodzinnej przechadzce odnosi się wrażenie, że ilość ta jest zaniżona.

Dzień 13
Ho Chi Minh, tunele Cu Chi, zwiedzanie miasta i kolacja pożegnalna
Tunele Cu Chi w wielu miejscach są wielopiętrowe

Ten dzień rozpoczniemy od wycieczki do słynnych tuneli Cu Chi zbudowanych przez Vietkong w latach 1940-60. W początkowym okresie miały one pomagać małym oddziałom partyzanckim i miejscowym rolnikom umożliwiając im schronienie przed ostrzałem z samolotów i obronę przed innymi nowoczesnymi formami działań wojennych. Kiedy wojna w Wietnamie osiągnęła punkt kulminacyjny, tunele te rozciągały się wzdłuż całej drogi od miejscowości Ho Chi Minh aż po granicę z Kambodżą. W samym tylko dystrykcie Cu Chi długość podziemnych tuneli wynosi 250 kilometrów.

Po powrocie do Ho Chi Minh zjemy obiad a następnie udamy się na zwiedzanie kolejnych atrakcji turystycznych Ho Chi Minh. Zobaczymy między innymi Pałac Zjednoczenia, znany wcześniej jako Pałac Prezydencki albo Pałac Niezależności. Jest to klasyczna konstrukcja wybudowana w latach 60-tych XX wieku, w wyniku decyzji południowo wietnamskiego prezydenta Ngo Dinh Diema, który starą francuską rezydencję gubernatorską postanowił zamienić na okazały pałac. Podczas zwiedzania wielkich sal pałacowych, których wygląd pozostaje niezmieniony od roku 1975, będziemy rzeczywiście mogli doświadczyć całej wielkości i bogactwa minionego okresu

Odwiedzimy jedno z najbardziej interesujących muzeów w mieście - Muzeum Wojny. Poznamy historię długich walk Wietnamu o niezależność z głównym naciskiem położonym na wojnę amerykańską, którą znamy jako wojnę wietnamską z lat 1965-1973. W muzeum wydzielono wiele sekcji poruszających poszczególne zagadnienia. Jedna z nich ukazuje następstwa, które powodowało użycie broni biologicznej w związku z tzw. programem „Agent Orange”. Dostępna jest także wystawa będąca wyrazem sprzeciwu wobec wojny w innych częściach świata. Na dziedzińcu znajduje się ekspozycja starych samolotów i wozów bojowych. Przekaz muzeum jest bardzo „mocny” i przejmujący, ale jednocześnie istotny i niezbędny dla zrozumienia historii Wietnamu.

Wieczorem spotykamy się na kolacji pożegnalnej w lokalnej restauracji.

Dzień 14
Ho Chi Minh. Spacer po mieście. Czas wolny. Wylot do Warszawy
Ho Chi Minh - wyjątkowe przeżycie: obserwacja ruchu ulicznego

Dzisiaj wyruszymy na wycieczkę na jeden z centralnych placów w mieście, na którym stoi katedra Notre Dame wzniesiona w latach 1877-1883, której dwie 40 metrowe strzeliste wieże z metalowymi iglicami widoczne są z daleka. To największa i najbardziej okazała świątynia w Sajgonie. Katedra znajdująca się na Placu Komuny Paryskiej wzniesiona została w latach 1877-1883 z materiałów sprowadzonych z Francji. Budowla reprezentuje styl neoromański, wybudowana została głównie dla Francuzów. W ciągu następnych lat były wprowadzane zmiany w wyglądzie świątyni. W 1895 dobudowano do niej dwie wieże, by upodobnić ją do Katedry Notre Dame w Paryżu.

Przejdziemy także obok położonego w pobliżu miejscowego ratusza, opery oraz starej poczty.

Jeśli dotąd nie zaopatrzyliście się Państwo w pamiątki będzie ku temu doskonała okazja na położonym w pobliżu bazarze Ben Than. Do czasu udania się na lotnisko - skąd wylecimy do Warszawy - będziemy mieli czas wolny do własnej dyspozycji.

Dzień 15
Przylot do Warszawy

Przylot do Warszawy.

Informacja o cenie

Cena wycieczki

Od 12 998,– PLN za osobę w pokoju dwuosobowym.
Zobacz ceny dla wszystkich terminów

Dopłata do pokoju jednoosobowego


2 298,- PLN

Cena zawiera
 • opiekę polskiego pilota
 • przelot rejsowy w klasie ekonomicznej na trasie Warszawa - Bangkok, Ho Chi Minh – Warszawa, w obie strony z przesiadką
 • wizę do Kambodży (wiza wydawana jest po przyjeździe do Kambodży)
 • wycieczki i bilety wstępu wymienione w programie
 • zakwaterowanie w hotelach 3*/4* w pokojach 2-osobowych (12 nocy - 1 noc w Bangkoku, 1 noc w Chantaburi, 1 noc w Battambang, 2 noce w Siem Reap, 2 noce w Phnom Penh, 2 noce w Chau Doc, 1 noc w Can Tho, 2 noce w Saigonie)
 • wyżywienie zgodnie z programem (codziennie śniadania, 9 obiadów - dni: 4-8 i 10-13; 3 kolacje: 3,9,13)
 • transport autokarem o ile w programie nie zaznaczono inaczej
 • ubezpieczenie podstawowe KL i NNW
Cena nie zawiera
 • dodatkowych posiłków nie wymienionych w programie
 • wizy do Wietnamu  
 • napojów do posiłków
 • napiwków (około 60 USD)
 • wydatków indywidualnych
 • ewentualnych dodatkowych atrakcji
 • Wszystkiego, co nie zostało opisane w "cena zawiera"

Informacje praktyczne

Warunkiem uczestnictwa jest zapoznanie się uczestników z Ogólne Warunki Imprez Turystycznych Albatros Travel A/S.

Informacje o wycieczce

Wietnamski Nowy Rok

Wietnamski Nowy Rok, zwany również „Tet Nguyen Dan” obchodzony jest bardzo uroczyście. Dla Wietnamczyków Nowy Rok jest świętem narodowym i jednym z najważniejszych wydarzeń w całym roku.

Świętowanie Nowego Roku poprzedza wyjątkowy i pełen oczekiwania nastrój. Ulice zostają udekorowane tysiącami kwiatów i wiszącymi chińskimi lampionami. Będziecie Państwo mieli okazję przeżycia tego wyjątkowego i trwającego wiele dni festynu. Jednocześnie chcemy zwrócić uwagę na fakt, iż w tym czasie nieczynnych jest dużo sklepów. Nie wyklucza to jednak możliwości dokonania najpotrzebniejszych zakupów. Czynne są restauracje.

Ze względu na obchody Nowego Roku należy liczyć się możliwością wystąpienia drobnych zmian w programie wycieczki. W chwili obecnej wiemy już, że Pływający Targ w Mekongu będzie w tym okresie nieczynny. Poza tym pozostały program wycieczki będzie realizowany.

Daty nowego roku są zgodne z „kalendarzem księżycowym” i dlatego różnią się z roku na rok:

 • 09.02 – 13.02 2024
 • 28.01 – 01.02 2025
 • 16.02 - 21.02.2026

Wiza

Granicę z Wietnamem bedziemy przekraczali w Vinh Xuong. Informacja ta będzie potrzebna przy wypełnianiu wniosku wizowego.

Bagaż

Dobrym rozwiązaniem jest przygotowanie sobie mniejszego plecaka lub torebki, które będziemy mogli zabierać ze sobą na codzienne wycieczki. Dostęp do większego bagażu będziemy mieli przeważnie pod koniec dnia. Nie ma potrzeby zabierania ze sobą ręczników.

Ilość uczestników

Wymagane minimum uczestników to 12 osób. Albatros Travel zastrzega sobie prawo odwołania wycieczki w terminie do 14 dni przed datą jej rozpoczęcia w przypadku zgłoszenia się mniejszej liczby uczestników niż określona liczba minimalna. Jako organizator nie ponosimy odpowiedzialności odszkodowawczej tytułem ewentualnych strat, które uczestnicy mogą ponieść w związku z jej anulowaniem. Jesteśmy jedynie zobowiązani do zwrotu zapłaconej kwoty.

Więcej informacji

Więcej informacji o klimacie,  pogodzie, różnicy czasu, napiwkach oraz o ewentualnej  konieczności uzyskania wizy czy wykonania szczepień do uzyskania na:

Tajlandia: www.albatros.pl/kierunki-podrozy/azja/tajlandia
Kambodża:
www.albatros.pl/kierunki-podrozy/azja/kambodza
Wietnam: 
www.albatros.pl/kierunki-podrozy/azja/wietnam

Ogólne zasady podróży

Wymagania w zakresie sprawności fizycznej

Zgodnie z podstawową zasadą uczestnicy wycieczki muszą być samodzielni. Jednocześnie pragniemy zaznaczyć, że nasze wycieczki zasadniczo nie są przeznaczone dla osób z niepełnosprawnością ruchową. Nawet w przypadku podróży, w których przejazd odbywa się autokarem, koleją i statkiem, często konieczne jest dojście pieszo do atrakcji turystycznych. Podczas wielu spośród naszych wycieczek krajoznawczo-kulturowych jeden dzień zwiedzania nierzadko wiąże się z koniecznością przejścia dystansu przekraczającego 5 km.

Ubezpieczenie podróżne

Każdy uczestnik wycieczki organizowanej przez Albatros Travel w pakiecie posiada podstawowe ubezpieczenie KL i NNW. Zachęcamy do wyboru dodatkowej opcji ubepieczenia od chorób przewlekłych bądź od rezygnacji z wycieczki. Wykupienie takiego ubezpieczenia zapewni Państwu pełne bezpieczeństwo podczas urlopu z naszym biurem.Zalecamy, aby ubezpieczenie obejmowało także zwrot kosztów w razie uszkodzenia lub utraty bagażu.

Ubezpieczenie podróżne Allianz

Biuro Podróży Albatros Travel ubezpiecza grupy turystyczne w Allianz. W Polsce Allianz Worldwide Partners działa nieprzerwanie od ponad 20 lat, gwarantuje profesjonalną obsługę, od lat pomaga Klientom na całym świecie, obsługując 18 milionów spraw rocznie i odbierając blisko 50 milionów telefonów. W pakiecie wycieczki Albatros Travel gwarantujemy podstawowe ubezpieczenie KL i NNW. Zachęcamy do wyboru dodatkowej opcji ubepieczenia od chorób przewlekłych bądź od rezygnacji z wycieczki. Wykupienie takiego ubezpieczenia zapewni Państwu pełne bezpieczeństwo podczas urlopu z naszym biurem.

Piloci Albatros Travel

Wycieczki organizowane przez biuro podrózy Albatros Travel prowadzone są przez polskich pilotów, którzy spotykają się z grupą na lotnisku przed wylotem lub po przylocie na miejsce docelowe. Miejsce spotkania z pilotem będzie określone w dokumentach podroży. Wszyscy piloci to osoby doświadczone, wykwalifikowane i starannie przez nas wybrane. 
Niektóre wycieczki odbywają się bez pilota podróży – w programie jest zawsze wyraźnie określone, czy wycieczka obejmuje pilota, czy nie.
Podczas wycieczek autokarowych, pilot dołączy do grupy najpóźniej w ostatnim miejscu zbiórki. Kierowca pomoże przy bagażach oraz wskaże miejsca w autokarze.

Dopłata za pokój i kajutę jednoosobową

Podane ceny wycieczek obowiązują w przypadku dwóch osób podróżujących wspólnie i mieszkających w dwuosobowych pokojach lub kajutach. W przypadku osób podróżujących w pojedynkę obowiązuje dopłata do pokoju i/lub kajuty jednoosobowej. Dopłata jest odzwierciedleniem cen, jakie otrzymujemy jako organizator podróży podczas zakupu pokojów i kajut u naszych partnerów. Pokój jednoosobowy jest zawsze proporcjonalnie droższy w przeliczeniu na osobę od pokoju dwuosobowego. Jest to zasada obowiązująca w branży turystycznej od wielu lat, dlatego należy ją traktować jako zwyczajową.
Dopłata określona jest zawsze w naszej ofercie.

Paszport

Pamiętaj, że termin ważności Twojego paszportu musi wynosić co najmniej 6 miesięcy od daty powrotu z wycieczki. Wymóg ten dotyczy wszystkich naszych wycieczek, niezależnie od tego, czy w poszczególnych krajach wymagany jest krótszy okres. Jako organizator podróży stawiamy wymóg 6-miesięcznego okresu ważności, aby uniknąć sytuacji, gdy wymogi w danym kraju ulegną zmianie od czasu rezerwacji do chwili wylotu.

Podróż z małoletnimi

Jeśli zamierzasz jechać z dzieckiem, które nie jest Twoim dzieckiem (np. wnuk lub wnuczka), lub jeśli Twoje dziecko nosi inne nazwisko, niektóre kraje mogą odmówić wjazdu. W związku z tym może być konieczne zabranie ze sobą aktu urodzenia lub aktu urodzenia i zgody notarialnie poświadczonej i przetłumaczonej na język angielski zawierającej zezwolenie na podróż osoby małoletniej z daną osobą dorosłą, w języku angielskim oraz podpisanego oświadczenia zawierającego zezwolenie na podróż osoby małoletniej z daną osobą dorosłą. Należy również sprawdzić zasady dotyczące okresu ważności dokumentów – tzn. jaka ma być data ich wystawienia w stosunku do daty wyjazdu, jakich pieczątek wymagają itp.
Powyższe zasady obowiązują w Stanach Zjednoczonych, jednak nie ma ostatecznej listy krajów, w których są takie wymogi. W związku z tym zalecamy kontakt z najbliższą ambasadą lub konsulatem kraju, do którego się wybierasz, aby uzyskać stosowne informacje.

Miejsce w samolocie

Zwracamy uwagę, że linie lotnicze samodzielnie przydzielają miejsca w samolocie.

Posiłki specjalne

Posiłki specjalne podczas lotu, np. dla diabetyków lub wegetarian, należy zamawiać najpóźniej 45 dni przed wylotem. Należy zauważyć, że niektóre linie lotnicze naliczają opłaty za posiłki specjalne. Zawsze przekazujemy liniom lotniczym zamówienia na specjalne posiłki podczas lotu, lecz nie możemy ich zagwarantować.
Zasadniczo podczas naszych wycieczek nie ma możliwości zmówienia specjalnej diety, ponieważ zazwyczaj wycieczki obejmują wspólne posiłki, dla których menu jest ustalane i zamawiane wcześniej. W związku z tym należy się spodziewać takiego samego wyżywienia, jak pozostali uczestnicy. Chętnie zaznaczymy i przekażemy życzenia dotyczące specjalnej diety lub informacji o alergiach, jednak niestety nie możemy zagwarantować, że podawane posiłki będą uwzględniały specjalną dietę.

Miejsce w autokarze

Albatros Travel nie zapewnia możliwości wyboru konkretnego miejsca w autokarze.

Zastrzeżenia/zmiany

Zastrzegamy sobie prawo do zmian w programie. W Albatros Travel wraz z lokalnymi partnerami staramy się realizować wycieczkę dokładnie według programu. Jednak z uwagi na godziny otwarcia zabytków do zwiedzania lub okoliczności praktyczne może być konieczne zrealizowanie trasy wycieczki w innej kolejności niż podana w programie. Ponadto poszczególne punkty programu mogą zostać usunięte z powodu działania siły wyższej, takiej jak warunki atmosferyczne, warunki drogowe lub opóźnione loty. 
Wreszcie pragniemy zaznaczyć, że wszystkie wycieczki są na bieżąco kontrolowane i udoskonalane na podstawie opinii, które otrzymujemy po każdej wycieczce od przewodników i klientów. Kontrola wycieczki może zatem skutkować wprowadzeniem zmian w programie w okresie między datą jej wykupienia a datą wyjazdu. Przed wyjazdem każdy uczestnik otrzyma aktualny program, który ma jak najlepiej służyć klientom i zapewnić sprawny przebieg wycieczki.
Wycieczka sprzedawana jest jako całościowy „pakiet” i niemożliwe jest uzyskanie refundacji za ewentualnie niewykorzystaną część tego pakietu.

Prosimy o zwrócenie uwagi, że warunkiem realizacji wycieczki jest zgłoszenie się określonej minimalnej liczby uczestników. W przypadku braku wymaganego minimum wpłacona kwota za wycieczkę zostanie Państwu zwrócona przed wyjazdem lub po powrocie, w zależności od terminu jej odwołania. 

Rated 5 out of 5 by from Angkor Wspaniała wycieczka choć pozostał pewien niedosyt, Angkor niezapomniane wrażenie!
Date published: 2024-04-29
Rated 4 out of 5 by from Polecam B. ciekawa, choć nie bez niedociągnięć.
Date published: 2024-03-31
Rated 5 out of 5 by from Wspaniala wycieczka Wspaniala wycieczka,doskonale zorganizowana z ciekawym programem.Jestem z zona bardzo zadowolony,jedzenie bylo smaczne i egzotyczne,hotele bardzo dobrej jakosci. Pilot wycieczki pani Justyna wykazala sie pelnym profesjonalizmem w prowadzeniu grupy,ogromna wiedza zapewniajac wspaniala atmosfere.
Date published: 2024-03-29
Rated 4 out of 5 by from Bardzo ciekawa podróż Świetna organizacja z dbałością o szczegóły i wygodę uczestników wycieczki
Date published: 2023-11-27
Rated 5 out of 5 by from Poznanie historii , zabytków - świątyń buddyjskich,zwyczajów i krajobrazu Poznanie historii , zabytków - świątyń buddyjskich,zwyczajów i codziennego życia mieszkańców , przekazane przez bardzo kompetentną panią przewodnik Kornelię. Wyjazd bardzo udany. Czuliśmy się przez cały czas zaopiekowani .
Date published: 2023-11-27
Rated 5 out of 5 by from Zaskoczenie (pozytywne) programem W szczególności znakomita przewodniczka - to prawdziwy skarb dla każdego biura.
Date published: 2023-11-24
Rated 5 out of 5 by from Dobrze zorganizowana wycieczka Tajlandia,Kambodża,Wietnam Zadowolony jestem z wycieczki
Date published: 2023-03-07
Rated 4 out of 5 by from Ciekawa i interesująca wyprawa Trzy kraje w pigułce ale dla zobaczenia Angkor Wat naprawdę warto.
Date published: 2023-03-03
 • y_2024, m_6, d_23, h_7
 • bvseo_bulk, prod_bvrr, vn_bulk_3.0.42
 • cp_1, bvpage1
 • co_hasreviews, tv_1, tr_8
 • loc_pl_PL, sid_THRTR06, prod, sort_[SortEntry(order=SUBMISSION_TIME, direction=DESCENDING)]
 • clientName_albatros-travel

Albatros Oceny gości

Przy większości programów Albatros Travel podajemy średnią ocenę wycieczki uzyskaną od wszystkich jej uczestników. Ocena ta pochodzi od naszych klientów z wszystkich krajów skandynawskich. Poniżej zamieszczamy oceny i opinie polskich gości. Albatros przedstawia opinie o wycieczkach, aby pomóc klientom, dokonać świadomego wyboru kolejnej podróży. Przejrzystość i uczciwość jest dla nas bardzo ważna, aby zapewnić gościom najlepsze doświadczenia podróży. Wszystkie oceny są sprawdzane przez naszego zewnętrznego partnera Bazaarvoice, który gromadzi i nadzoruje ich poprawność. Albatros przestrzega surowych zasad Bazaarvoice odnośnie gromadzenia ocen oraz opinii i uzyskał Bazaarvoice Authentic Reviews Trustmark. Więcej informacji na stronie: www.bazaarvoice.com/trustmark

Podobne wycieczki