Australia - w krainie kangurów

group-tour
Wycieczki objazdowe z polskim pilotem

Najlepsza australijska przygoda. Zobacz operę w Sydney, Melburne oraz Ayers Rock.

NOWOŚĆ

Australia oczarowuje odwiedzających niepowtarzalną przyrodą. Znajdziemy tu bujne lasy deszczowe, pustynie, niesamowity podwodny świat rafy koralowej i ponad dziesięć tysięcy plaż.

Podczas tej podróży zobaczymy zachód słońca w czerwonej poświacie nad Ayers Rock, a wielkomiejską atmosferę poczujemy w Melbourne czy też w Sydney, w którym m.in. odwiedzimy operę. Spróbujemy wina w winnicy, zobaczymy sympatycznego misia koala i odwiedzimy Flying Doctors w Alice Springs.

Kliknij i powiększ mapę
 • Typ Wycieczki objazdowe

 • Pilot Polski

 • Wiza Tak

 • Szczepienia Nie

 • Waluta Australijski dolar

 • Uwaga NOWOŚĆ

Program wycieczki
Dzień 1 Wylot z Warszawy do Melbourne
Dzień 2 Przylot do Melbourne
Dzień 3 Melbourne. Zwiedzanie miasta - wśród atrakcji m.in. Chinatown i Rynek Królowej Wiktorii
Dzień 4 Z Melbourne do Warrnambool drogą Great Ocean Road
Dzień 5 Warrnambool – Mt. Gambier
Dzień 6 Mount Gambier – Adelaide
Dzień 7 Adelaide. Zwiedzanie miasta oraz winiarni
Dzień 8 Adelaide - Alice Springs. Zwiedzanie miasta - stacja telegraficzna, pomnik ANZAC
Dzień 9 Alice Springs - Ayers Rock. Latający Lekarze, School of the Air, farma wielbłądów a także Ayers Rock o zachodzie słońca
Dzień 10 Wschód słońca nad Ayers Rock i Górami Olgi
Dzień 11 Przelot z Ayers Rock do Sydney
Dzień 12 Zwiedzanie miasta m.in. The Rocks, plaża Bondi Beach, Circular Quay, rejs po porcie i budynek opery w Sydney
Dzień 13 Sydney. Czas wolny lub możliwość wybrania się na wycieczkę do Gór Błękitnych (dodatkowo płatna)
Dzień 14 Przelot z Sydney do Cairns
Dzień 15 Cairns. Wycieczka do Wielkiej Rafy Koralowej
Dzień 16 Cairns. Czas na samodzielne zwiedzanie oraz możliwość wybrania się na wycieczkę do Cape Tribulation i Daintree (dodatkowo płatna)
Dzień 17 Wylot z Cairns do Warszawy
Dzień 18 Przylot do Warszawy

Zdjęcia

Kliknij zdjęcie, aby je powiększyć

Daty wyjazdu

Liczba terminów Długość Cena Lotnisko wylotu Uwaga
23 998,–
Warszawa
Brak miejsc
Kliknij datę, aby zobaczyć program tej wycieczki

Program wycieczki

Pobierz pełen program Uwaga! Niektóre wycieczki różnią się programem. Zanim wydrukujesz, sprawdź, czy dokonałeś poprawnego wyboru daty wyjazdu.

Dzień 1
Wylot z Warszawy do Melbourne
Wylot z Warszawy do Melbourne. Przylot następnego dnia.
Dzień 2
Przylot do Melbourne
Po przylocie do Melbourne pojedziemy do naszego hotelu, w którym odpoczniemy po podróży.
Dzień 3
Melbourne. Zwiedzanie miasta - wśród atrakcji m.in. Chinatown i Rynek Królowej Wiktorii
Tramwaj w Melbourne

Pierwszą połowę dnia spędzimy spacerując po Melbourne.To dynamiczne miasto o luźnej atmosferze, gdzie wielu spośród jego 3,7 milionów mieszkańców porusza się na rowerach lub tramwajem.

Odwiedzimy między innymi ogród botaniczny czyli Royal Botanic Gardens, uważany za jeden z najpiękniejszych w całej Australii. Ogród, który leży u brzegu rzeki Yarra, zajmuje obszar 38 hektarów. Znajdziemy tam aż 10 000 gatunków roślin. Wstąpimy także na Rynek Królowej Wiktorii (Queen Victoria Market), który istnieje od 1878 roku. Znaleźć tu można owoce, warzywa, ryby, skorupiaki, ale i ubrania, biżuterię, zabawki czy pamiątki. Przejdziemy się tętniącym życiem deptakiem Bourke Street Mall. Zajrzymy do chińskiej dzielnicy, która powstała już w połowie XIX w. Zobaczymy najważniejszy symbol miasta, czyli dobrze zachowaną stację kolejową Fliders Street Station, która została oddana do użytku w 1854 roku. Wycieczkę zakończymy późnym popołudniem wizytą w modnej i przyjaznej dzielnicy St. Kilda na przedmieściach Melbourne. W drodze powrotnej autokar zatrzyma się przy Central Business District (CBD), gdzie wszyscy chętni będą mogli skorzystać z szerokiej oferty miejscowych sklepów.

Dzień 4
Z Melbourne do Warrnambool drogą Great Ocean Road
Great Ocean Road

Tego dnia pojedziemy wzdłuż wybrzeża i będziemy podziwiać nadmorskie widoki. Przejedziemy m.in. przez Geelong oraz mekkę surferów Bell’s Beach. Z Torquay udamy się Drogą Wielkiego Oceanu czyli Great Ocean Road, która poza tym, że biegnie wzdłuż pięknego wybrzeża, jest także pomnikiem ku czci poległych w I wojnie światowej. Żołnierze, którzy wrócili z wojny, budowali ją w latach 1919-32. Po drodze zobaczymy formację skalną 12 Apostołów, która mimo swojej nazwy składa się z 8 wolno stojących przy nabrzeżu skał. Erozja morska powoduje podmywanie skał, i nie dalej jak w 2005 roku zabrała jednego z apostołów, których przedtem było dziewięciu. Niezależnie od liczby stanowią imponujący widok.

Poruszając się wzdłuż wybrzeża, natkniemy się na kolejny dowód na działanie erozji: Loch Ard Gorge. Ta zatoczka zawdzięcza swą nazwę statkowi Loch Ard, który zatonął tu w 1878 roku. Uratowały się wtedy tylko dwie osoby. Również tutaj morze zatopiło skały, i w 2009 roku zniknęła część formacji, tworząca łuk przy wejściu do zatoczki. Tak więc są tam teraz dwie oddzielne skały - nazwane Tom i Eva na pamiątkę dwojga ocalałych rozbitków. Po przyjeździe do Warrnambool zameldujemy się w hotelu.

Dzień 5
Warrnambool – Mt. Gambier
Kangur

Pierwszy przystanek zrobimy w położonym nieopodal Rezerwacie Przyrody Tower Hill, mieszczącym się w nieczynnym wulkanie. Tower Hill należy do najbardziej fascynujących geologicznych formacji w Australii, a na jego terenie mieszkają m.in. koale, emu, kangury, oposy i ptactwo wodne. Pojedziemy dalej do miasta Port Fairy. Tak nazywał się statek wielorybniczy, który pływał po tych wodach w pierwszej połowie XIX wieku. Architektura tego malowniczego miasta jest bardzo dobrze zachowana. Następnie udamy się do Portland, które było pierwszym, stałym europejskim osiedlem w stanie Victoria. Miasto powstało w 1834 roku. Jest tam wiele ciekawych, historycznych budynków.

Naszym ostatnim celem na dziś będzie miasto Mount Gambier, drugie najbardziej zaludnione miasto południowej Australii.

Dzień 6
Mount Gambier – Adelaide
Mount Gambier

Dzień rozpoczniemy od zobaczenia niebieskiego jeziora Blue Lake, które znajduje się tuż za miastem. Jezioro, które jest prawie idealnym kołem, znane jest z tego, że dwa razy w roku zmienia swą barwę. Od grudnia do marca jest kobaltowoniebieskie, podczas gdy od kwietnia do listopada ma kolor szary. Do tej pory dyskutuje się o dokładnej przyczynie zmiany barwy. Wszyscy są zgodni, że ma ona związek ze zmianą temperatur w warstwach wody. Po spacerze nad jeziorem udamy się na północ do miasta Hahndorf, w którym osiedlili się luterańscy emigranci z Prus. Większość z nich przybyła tu na pokładzie statku Zebra, który przypłynął w 1838 roku. Kapitanem tego statku był pochodzący z zachodnich Niemiec Dirk Meinhertz Hahn, i właśnie od jego nazwiska wywodzi się nazwa miasta. Hanhdorf jest najstarszą w Australii ocalałą niemiecką osadą, a akcenty niemieckie widać w mieście w postaci np. domów zrębowych czy restauracji oferujących niemieckie dania.

Późnym popołudniem dotrzemy do piątego co do wielkości australijskiego miasta - Adelaide. Reszta dnia i wieczór są  przeznaczone do własnej dyspozycji.

Dzień 7
Adelaide. Zwiedzanie miasta oraz winiarni
Melbourne
Przedpołudnie rezerwujemy na odpoczynek, żeby później mieć siłę na spacer po mieście i wizytę w winiarni. Zobaczymy m.in. Adelaida Oval, czyli jeden z najładniejszych na świecie stadionów do gry w krykieta. Zajrzymy również do kulturalnego centrum miasta, gdzie mieszczą się parlament, uniwersytety, biblioteka i przepiękne Muzeum Południowej Australii. Zwiedzimy winiarnię Penfold’s Magill Estate, znaną z produkcji wina z Grange. Tu czeka nas spacer z przewodnikiem oraz degustacja różnych win, po czym wrócimy do naszego hotelu w Adelaide.
Dzień 8
Adelaide - Alice Springs. Zwiedzanie miasta - stacja telegraficzna, pomnik ANZAC
Alice Springs

Opuścimy Adelaide aby polecieć na północ do Alice Springs, które leży w samym środku Australii. Nazywane jest również Czerwonym Centrum z powodu czerwonej ziemi i skąpej wegetacji. W Alice Springs mieszka ok. 27 500 ludzi, a miasto stanowi centrum całej wyżyny, która jest bardzo słabo zaludniona. Z lotniska pojedziemy prosto do starej stacji telegraficznej, wokół której osiedlali się na początku europejscy osadnicy w Alice Springs. Stację stworzono w 1872 roku, by przekazywać wiadomości między Adelaide a Darwin. Jest ona najlepiej zachowana spośród 12 stacji Australijskiej Linii Telegraficznej. Korzystano z niej przez 60 lat, po czym została przekształcona w szkołę dla aborygeńskich dzieci.

Zanim wrócimy do hotelu, zobaczymy jeszcze pomnik ANZAC, który wzniesiono w 1934 roku na cześć australijskich i nowozelandzkich żołnierzy poległych w I wojnie światowej. ANZAC to skrót od nazwy australijsko-nowozelandzkiej dywizji  The Australian and New Zealand Army Corps, która walczyła w czasie I i II wojny światowej, w Korei oraz w Wietnamie.

Dzień 9
Alice Springs - Ayers Rock. Latający Lekarze, School of the Air, farma wielbłądów a także Ayers Rock o zachodzie słońca
Ayers Rock

Ze wszystkich niesamowitych cudów natury Australii jeden bezsprzecznie  się wyróżnia. Oczywiście chodzi tu o Ayers Rock lub “Uluru”, jak nazywa się po aborygeńsku. Ten ogromny kamień leży w sercu Australii w parku narodowym Uluru-Kata Tjuta, który znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Z czasem Ayers Rock wraz z budynkiem opery w Sydney stały się  symbolami Australii. Ayers Rock ma 348 metrów wysokości, 2,4 km długości, ok. 9 km obwodu oraz sięga 3,5 km w głąb ziemi. Mówi się często, że skała ta jest największym na świecie monolitem, co prawie jest prawdą. Tylko góra Mount Augustus w zachodniej Australii jest większa rozmiarem od Ayers Rock. Aborygeni uważają ten teren za święty, są więc tam miejsca, gdzie nie wolno chodzić ani robić zdjęć.  Zanim opuścimy Alice Springs odwiedzimy Królewską Służbę Latających Lekarzy czyli Royal Flying Doctor Service (RFDS), znaną być może niektórym z serialu „Flying Doctors”. Lekarze wyruszają z bazy w Alice Springs, by samolotem docierać do najbardziej oddalonych gospodarstw i małych społeczności na całym Północnym Terytorium. Ta latająca klinika rozpoczęła działalność w 1928 roku w Queensland i rozprzestrzeniła się w całym kraju. Odwiedzimy również szkołę w eterze czyli School of The Air, która przez wiele lat uczyła przez radio dzieci, mieszkające w rejonie ponad miliona metrów kwadratowych.

Zaczęło się w 1950 roku od paru radiowych lekcji tygodniowo.  Z czasem doszedł czas na zadawanie pytań po lekcjach, a liczba godzin lekcyjnych wzrastała.

Nauczyciele korzystali ze studia radiowego latających lekarzy, ale od 1978 roku szkoła ma swoje własne studio radiowe. W 2000 r. czyli parę lat po tym, jak rozpowszechniła się korespondencja elektroniczna, nauczanie zostało przeniesione do internetu. Dzisiaj, aby uatrakcyjnić naukę dzieciom z najdalszych zakątków kraju, szkoła korzysta z najnowocześniejszych technologii .

Następnie pojedziemy przez czerwoną pustynię na południowy zachód. W czasie podróży będziemy zatrzymywać się, żeby odpocząć, a przy farmie wielbłądów będzie można kupić przekąski, czy coś do picia. Mimo że Australia bardziej znana jest z kangurów czy koali, to okazuje się, że jest to kraj z największą liczbą dziko żyjących wielbłądów - jest ich tu ponad 300 000. Pod koniec XIX wieku sprowadzono do Australii z Indii 10 000 wielbłądów, które miały służyć do przemierzania środkowej Australii tzw. outback’u (czyli odludzia), oraz podczas budowania stacji telegraficznych w Alice Springs. Jednak z czasem, gdy zbudowano drogi i kolej, wielbłądy stały się niepotrzebne. Dziś sprzedaje się je m.in. do krajów arabskich, w których część startuje w wyścigach.

Po dotarciu do Ayers Rock zakwaterujemy się w naszym hotelu. Jeśli czas pozwoli, zdążymy jeszcze zarzyć kąpieli w hotelowym basenie. Nasz dzień zakończy się bowiem niepowtarzalną grą kolorów podczas zachodu słońca nad Ayers Rock. Ta ogromna skała cała promienieje czerwienią dokładnie w momencie, gdy słońce chowa się za horyzontem. Podczas zachodu będziemy delektować się bąbelkami i lekkim posiłkiem. Kiedy ciemność owije Ayers Rock, naszym oczom ukaże się absolutnie fantastyczne niebo pełne gwiazd. W tej części Australii, niebo jest najciemniejsze, ale i najbardziej rozgwieżdżone na świecie. W promieniu wielu mil nie ma lamp ulicznych ani innych źródeł światła, które mogłoby zepsuć nam obraz.

Dzień 10
Wschód słońca nad Ayers Rock i Górami Olgi
Ayers Rock

Wstaniemy wcześnie, żeby nacieszyć się widokiem pierwszych promieni słońca nad Ayers Rock. Poranna gra  świateł jest co najmniej tak samo intensywna, co wieczorna. Zbliżymy się do stóp tej 348 metrowej skały, aby jej się trochę przyjrzeć. Podczas spaceru zobaczymy malowidła ścienne i specyficzne skały. Zauważcie, że prawowici właściciele skał,plemię Unungu, nie życzą sobie, aby na nie wchodzić.  Odwiedzimy również centrum kultury, gdzie będzie można kupić elementy sztuki aborygeńskiej i pamiątki.

Następnie pojedziemy do Parku Narodowego Kata Tjuta albo Góry Olgi, jak też jest nazywany. Udamy się na wycieczkę drogą pomiędzy imponującymi formacjami skalnymi, by na koniec dotrzeć do podnóża dwóch najwyższych szczytów.

Dzień 11
Przelot z Ayers Rock do Sydney
Opera i Sydney Harbour Bridge
Nadszedł czas pożegnania Ayers Rock i australijskiego odludzia. Pojedziemy zatem na małe lotnisko „pośrodku niczego”, po czym obierzemy kurs na Sydney. Miasto założone zostało przez byłych więźniów w 1788 roku, i od tego czasu stało się największym miastem w Australii. Jego mieszkańcy pochodzą z całego świata, co widać w wielokulturowej ofercie miasta, różnorodnych kawiarniach i restauracjach, które cały czas ulepszają swoje kulinarne osiągnięcia z lokalnymi produktami w roli głównej. Po przyjeździe do Sydney, udamy się do hotelu, a wieczorem proponujemy wybrać się do miasta.
Dzień 12
Zwiedzanie miasta m.in. The Rocks, plaża Bondi Beach, Circular Quay, rejs po porcie i budynek opery w Sydney
Plaża Bondi

Dzisiaj zobaczymy m.in. Królewski Ogród Botaniczny oraz punkt widokowy tzw. Krzesło pani Macquarie. To sławne krzesło jest w rzeczywistości ławką, którą w piaskowcu wyrzeźbił jeden więzień w 1810 roku. Był to podarunek dla żony gubernatora Macquariego, Elizabeth.  Mówi się, że zwykła tam siedzieć godzinami i podziwiać widoki, a także patrzeć na przypływające z Wielkiej Brytanii statki. Można stąd zobaczyć najstarszą dzielnicę Sydney: The Rocks. Kiedy w 1788 roku do Australii przybyli pierwsi angielscy więźniowie, właśnie tu w The Rocks zbudowali swoje domy. Dlatego teren ten ma duże znaczenie historyczne, nie tylko dla Sydney, ale także dla całej Australii. Oryginalne budynki budowane były z tutejszych skał piaskowych, stąd wzięła się nazwa dzielnicy: the rocks czyli skały. Panorama od tamtej pory została wzbogacona o most Sydney Harbour Bridge oraz budynek opery. W Australii jest ponad 10 000 plaż, a jedną z najsławniejszych jest plaża Bondi Beach w Sydney, która znajduje się na wschód od centrum, i którą stanowczo musimy zobaczyć. Tłumy mieszkańców Sydney przychodzą tu kąpać się, surfować, opalać i – wierzcie lub nie wierzcie – patrzeć się na innych! Zwiedzanie miasta skończy się przy popularnym Circular Quay, pulsującym energią terenie w okolicy Portu Sydney. Tu chwilę odpoczniemy i zjemy lunch, po czym wyruszymy na wycieczkę po porcie, podczas której będzie czas na kawę i deser. To również moment, w którym będziemy mogli podziwiać symbol Sydney tj. budynek opery, którą zaprojektował Jørn Utzon. Charakterystyczne białe łuki dachu przypominają żaglowiec pod pełnymi żaglami, a jednocześnie są symbolem życia w Sydney, toczącego się w dużym stopniu właśnie wokół pięknego,  naturalnego portu.

Od początku swego istnienia czyli od 1973 roku, budynek ten był miejscem najważniejszych wydarzeń sceny muzycznej i teatralnej, o których usłyszymy podczas jego zwiedzania. Tuż obok opery znajduje się jeszcze jedno dzieło australijskiego budownictwa, mowa tu o stalowym moście Sydney Harbour Bridge, który w piękny sposób łączy południową część miasta z północną.

Dzień 13
Sydney. Czas wolny lub możliwość wybrania się na wycieczkę do Gór Błękitnych (dodatkowo płatna)
Odpoczynek w Sydeny
Dzisiejszy dzień można spędzić w Sydney na własną rękę, lub w Górach Błękitnych-to dodatkowa wycieczka, którą proponujemy wykupić podczas planowania podróży, najpóźniej 45 dni przed wyjazdem.
Dzień 14
Przelot z Sydney do Cairns
Tego dnia opuścimy Sydney, lecz nasza przygoda trwa nadal. Polecimy do leżącej na wybrzeżu tropikalnej miejscowości Cairns.  Miasto leży w stanie Queensland przy Wielkiej Rafie Koralowej w północno-wschodniej części Australii znanej z panującej tam miłej atmosfery.  Przelot trwa ok. 3 godziny.
Dzień 15
Cairns. Wycieczka do Wielkiej Rafy Koralowej
Znak drogowy

Popłyniemy dzisiaj do największego i najbardziej fascynującego fenomenu przyrody Australii tj. do Wielkiej Rafy Koralowej, największej rafy na świecie. Składa się ona z tysięcy małych raf, piaszczystych wyżłobień i wysepek, wokół których mieszkają kolorowe ryby, kraby, żółwie oraz wiele innych egzotycznych stworzeń.  Rafa koralowa ciągnie się wzdłuż australijskiego północno-wschodniego wybrzeża, i jest jedynym żywym organizmem widocznym z kosmosu. Jej wiek ocenia się na między 600 000 a 1,8 milionów lat.

 

Wrażenia z odkrywania egzotycznego podwodnego świata zostaną z nami na całe życie.  Dlatego też od razu po śniadaniu wypłyniemy na całodniową wycieczkę, w trakcie której oczywiście będzie można snurkować.  Wyposażeni w maski i fajki możemy zbliżyć się do wszelkich wielokolorowych, jaskrawych rybek i do korali. Obiad zjemy na pokładzie łodzi w czasie żeglowania po Wielkiej Rafie Koralowej. Do Cairns wrócimy późnym popołudniem. Cały wieczór będzie do własnej dyspozycji.

Dzień 16
Cairns. Czas na samodzielne zwiedzanie oraz możliwość wybrania się na wycieczkę do Cape Tribulation i Daintree (dodatkowo płatna)
Fantastyzna rafa koralowa

To Twój dzień i możesz go zaplanować, jak tylko chcesz. Jeśli zabraknie pomysłów, można liczyć na pomoc pilota. Polecamy także dokupić bardzo ciekawą wycieczkę do Cape Tribulation i Daintree (dodatkowo płatna).

Więcej o wycieczce dalej w programie. Na dodatkowe wycieczki trzeba decydować się  podczas planowania podróży, najpóźniej 45 dni przed wyjazdem.

Dzień 17
Wylot z Cairns do Warszawy
Udamy się na lotnisko w Cairns, skąd bezpośrednio polecimy do Singapuru, a tam przesiądziemy się do samolotu lecącego do Warszawy.
Dzień 18
Przylot do Warszawy

Wycieczka w Góry Błękitne

Góry Błękitne znajdują się ok. 110 km na zachód od Sydney. Góry z piaskowca zawdzięczają swą nazwę eukaliptusom, które wydzielają kropelki oleju. Dzięki nim pod wpływem światła powstaje nad całym terenem niebieska poświata.

Góry poprzecinane są głębokimi wąwozami i wodospadami, a zjawiskowość tego miejsca doceniono, umieszczając je na liście światowego dziedzictwa UNESCO.

W czasie tej wycieczki odwiedzimy również Rezerwat Przyrody Featherdale. Obszar 8 hektarów buszu został przemieniony w swoisty ogród zoologiczny.  Można tu znaleźć największy na świecie zbiór australijskich gatunków zwierząt (ponad 330)  takich jak kangury, koala, wombaty tasmańskie, emu oraz różne gady i ptaki - zbliżanie się jest dozwolone. Jeśli marzysz o przytuleniu się do koali - to Twoja niepowtarzalna szansa!

Wycieczkę należy wykupić podczas planowania podróży, najpóźniej 45 dni przed wyjazdem.

Cena 698zł/os

Wycieczka do Cape Tribulation i rejs rzeką Daintree

50 milionów lat temu całą Australię pokrywały wiecznie zielone lasy tropikalne. Dzisiaj zajmują powierzchnię ok. 22 000 km², a większość z niej znajduje się północno-wschodniej części kraju,koło Cape Tribulation. Szacuje się, że las Daintree jest najstarszym lasem tropikalnym na świecie.

Wybierzemy się na przejażdżkę oraz na spacer po tym lesie, a miejscowy przewodnik podzieli się z nami swoją wiedzą na temat flory i fauny. Schronienie znajduje tu ponad 400 gatunków ptaków, mnóstwo motyli i paproci, które mają paręset milionów lat. Popłyniemy też na rejs rzeką Daintree, wypatrując wzdłuż brzegu krokodyli, żółwi i innych gadów.

Obiad jest wliczony w cenę.
Wycieczkę należy wykupić podczas planowania podróży, najpóźniej 45 dni przed wyjazdem.

Cena 698zł/os

Informacja o cenie

Cena zawiera
 • opiekę polskiego pilota
 • przelot rejsowy na trasie Warszawa – Melbourne, Cairns – Warszawa, w obie strony z przesiadką
 • pięć przelotów wewnętrznych
 • wycieczki i bilety wstępu wymienione w programie
 • zakwaterowanie w hotelach 3* i 4* w pokojach 2-osobowych
 • wyżywienie zgodnie z programem (śniadania)
 • transport zgodnie z programem
 • ubezpieczenie podstawowe
Cena nie zawiera
 • wizy do Australii
 • Kosztów ewentualnych dodatkowych imprez
 • opłaty do pokoju jednoosobowego
 • Napiwków dla przewodników i kierowców
 • Wydatków indywidualnych
 • Wszystkich pozostałych wydatków niewymienionych w „Cena zawiera”
Wycieczki
 • Wycieczka w Góry Błękitne  698 PLN
 • Wycieczka do Cape Tribulation i Daintree  698 PLN

Prosimy o zwrócenie uwagi, że obie wycieczki odbywają się w grupach międzynarodowych, więc przewodnik mówi po angielsku. Wycieczki należy wykupić przed wyjazdem, najpóźniej 45 dni przed rozpoczęciem podróży.

Dopłata do pokoju 1-osobowego
5 998zł

Informacje praktyczne

Warunkiem uczestnictwa jest zapoznanie się uczestników z Ogólne Warunki Imprez Turystycznych Albatros Travel A/S.

Informacje o podróży

Bagaż

Dobrze zabrać ze sobą mały plecak lub torbę z myślą o wycieczkach, czasem całodniowych, kiedy swój właściwy bagaż widzimy ponownie dopiero wieczorem. Nie trzeba brać ze sobą ręcznika.

Surowe przepisy celne

Należy zwrócić uwagę, że Australia ma bardzo restrykcyjne przepisy dotyczące przywożenia owoców oraz produktów spożywczych. Za niezgłoszone produkty spożywcze można przy wjeździe zapłacić mandat w wysokości 500 dolarów australijskich.  Dotyczy to również jedzenia z samolotu oraz ze strefy odlotów na lotnisku.

Ilość uczestników

Wymagane minimum uczestników to 15 osób. Albatros Travel zastrzega sobie prawo odwołania wycieczki w terminie do 14 dni przed datą jej rozpoczęcia w przypadku zgłoszenia się mniejszej liczby uczestników niż określona liczba minimalna. Jako organizator nie ponosimy odpowiedzialności odszkodowawczej tytułem ewentualnych strat, które uczestnicy mogą ponieść w związku z jej anulowaniem. Jesteśmy jedynie zobowiązani do zwrotu zapłaconej kwoty.

Więcej o Australii

Więcej o Australii dowiesz się tu: www.albatros.pl/kierunki-podrozy/australia

Poczytaj między innymi  o klimacie, pogodzie, różnicy czasu, napiwkach. Sprawdź czy potrzebujesz wizy lub szczepionek.

Ogólne zasady podróży

Wymagania w zakresie sprawności fizycznej

Zgodnie z podstawową zasadą uczestnicy wycieczki muszą być samodzielni. Jednocześnie pragniemy zaznaczyć, że nasze wycieczki zasadniczo nie są przeznaczone dla osób z niepełnosprawnością ruchową. Nawet w przypadku podróży, w których przejazd odbywa się autokarem, koleją i statkiem, często konieczne jest dojście pieszo do atrakcji turystycznych. Podczas wielu spośród naszych wycieczek krajoznawczo-kulturowych jeden dzień zwiedzania nierzadko wiąże się z koniecznością przejścia dystansu przekraczającego 5 km.

Ubezpieczenie podróżne

Każdy uczestnik wycieczki organizowanej przez Albatros Travel w pakiecie posiada podstawowe ubezpieczenie KL i NNW. Zachęcamy do wyboru dodatkowej opcji ubepieczenia od chorób przewlekłych bądź od rezygnacji z wycieczki. Wykupienie takiego ubezpieczenia zapewni Państwu pełne bezpieczeństwo podczas urlopu z naszym biurem.Zalecamy, aby ubezpieczenie obejmowało także zwrot kosztów w razie uszkodzenia lub utraty bagażu.

Ubezpieczenie podróżne Allianz

Biuro Podróży Albatros Travel ubezpiecza grupy turystyczne w Allianz. W Polsce Allianz Worldwide Partners działa nieprzerwanie od ponad 20 lat, gwarantuje profesjonalną obsługę, od lat pomaga Klientom na całym świecie, obsługując 18 milionów spraw rocznie i odbierając blisko 50 milionów telefonów. W pakiecie wycieczki Albatros Travel gwarantujemy podstawowe ubezpieczenie KL i NNW. Zachęcamy do wyboru dodatkowej opcji ubepieczenia od chorób przewlekłych bądź od rezygnacji z wycieczki. Wykupienie takiego ubezpieczenia zapewni Państwu pełne bezpieczeństwo podczas urlopu z naszym biurem.

Piloci Albatros Travel

Wycieczki organizowane przez biuro podrózy Albatros Travel prowadzone są przez polskich pilotów, którzy spotykają się z grupą na lotnisku przed wylotem lub po przylocie na miejsce docelowe. Miejsce spotkania z pilotem będzie określone w dokumentach podroży. Wszyscy piloci to osoby doświadczone, wykwalifikowane i starannie przez nas wybrane. 
Niektóre wycieczki odbywają się bez pilota podróży – w programie jest zawsze wyraźnie określone, czy wycieczka obejmuje pilota, czy nie.

Napiwki

Podczas wycieczek zetkniesz się z codziennym życiem i lokalnymi zwyczajami. Mogą wystąpić okoliczności, których nie znasz lub do których nie jesteś przyzwyczajony, jak na przykład zwyczaj dawania napiwków. W wielu krajach miejscowi przewodnicy i kierowcy spotykani w trakcie podróży oczekują drobnych sum, ponieważ wynagrodzenie pracowników branży usługowej często opiera się na napiwkach. W programie podróży określamy kwotę, jaką należy na nie przeznaczyć i prosimy, by wziąć to pod uwagę. Cena wycieczki nie uwzględnia napiwków, ponieważ jest to sprawa indywidualna, a zwyczaj dawania napiwków jest częścią kultury danego kraju, dlatego należy go uszanować. Dla formalności pragniemy zaznaczyć, że napiwki są oczywiście dobrowolne.

Dopłata za pokój i kajutę jednoosobową

Podane ceny wycieczek obowiązują w przypadku dwóch osób podróżujących wspólnie i mieszkających w dwuosobowych pokojach lub kajutach. W przypadku osób podróżujących w pojedynkę obowiązuje dopłata do pokoju i/lub kajuty jednoosobowej. Dopłata jest odzwierciedleniem cen, jakie otrzymujemy jako organizator podróży podczas zakupu pokojów i kajut u naszych partnerów. Pokój jednoosobowy jest zawsze proporcjonalnie droższy w przeliczeniu na osobę od pokoju dwuosobowego. Jest to zasada obowiązująca w branży turystycznej od wielu lat, dlatego należy ją traktować jako zwyczajową.
Dopłata określona jest zawsze w naszej ofercie.

Paszport

Pamiętaj, że termin ważności Twojego paszportu musi wynosić co najmniej 6 miesięcy od daty powrotu z wycieczki. Wymóg ten dotyczy wszystkich naszych wycieczek, niezależnie od tego, czy w poszczególnych krajach wymagany jest krótszy okres. Jako organizator podróży stawiamy wymóg 6-miesięcznego okresu ważności, aby uniknąć sytuacji, gdy wymogi w danym kraju ulegną zmianie od czasu rezerwacji do chwili wylotu.

Podróż z małoletnimi

Jeśli zamierzasz jechać z dzieckiem, które nie jest Twoim dzieckiem (np. wnuk lub wnuczka), lub jeśli Twoje dziecko nosi inne nazwisko, niektóre kraje mogą odmówić wjazdu. W związku z tym może być konieczne zabranie ze sobą aktu urodzenia lub aktu urodzenia i chrztu w języku angielskim oraz podpisanego oświadczenia zawierającego zezwolenie na podróż osoby małoletniej z daną osobą dorosłą. Należy również sprawdzić zasady dotyczące okresu ważności dokumentów – tzn. jaka ma być data ich wystawienia w stosunku do daty wyjazdu, jakich pieczątek wymagają itp.
Powyższe zasady obowiązują w Stanach Zjednoczonych, jednak nie ma ostatecznej listy krajów, w których są takie wymogi. W związku z tym zalecamy kontakt z najbliższą ambasadą lub konsulatem kraju, do którego się wybierasz, aby uzyskać stosowne informacje.

Miejsce w samolocie

Zwracamy uwagę, że linie lotnicze samodzielnie przydzielają miejsca w samolocie.

Posiłki specjalne

Posiłki specjalne podczas lotu, np. dla diabetyków lub wegetarian, należy zamawiać najpóźniej 45 dni przed wylotem. Należy zauważyć, że niektóre linie lotnicze naliczają opłaty za posiłki specjalne. Zawsze przekazujemy liniom lotniczym zamówienia na specjalne posiłki podczas lotu, lecz nie możemy ich zagwarantować.
Zasadniczo podczas naszych wycieczek nie ma możliwości zmówienia specjalnej diety, ponieważ zazwyczaj wycieczki obejmują wspólne posiłki, dla których menu jest ustalane i zamawiane wcześniej. W związku z tym należy się spodziewać takiego samego wyżywienia, jak pozostali uczestnicy. Chętnie zaznaczymy i przekażemy życzenia dotyczące specjalnej diety lub informacji o alergiach, jednak niestety nie możemy zagwarantować, że podawane posiłki będą uwzględniały specjalną dietę.

Miejsce w autokarze

Biuro podróży Albatros Travel nie zapewnia możliwości wybrania stałego miejsca w autokarze, nie można kupić konkretnego miejsca przed rozpoczęciem podróży. Możliwe jest natomiast w porozumieniu z pilotem podróży ustalenie rotacji w trakcie podróży, aby uczestnicy mogli siedzieć na zmianę z przodu i z tyłu autokaru.

Zastrzeżenia/zmiany

Zastrzegamy sobie prawo do zmian w programie. W Albatros Travel wraz z lokalnymi partnerami staramy się realizować wycieczkę dokładnie według programu. Jednak z uwagi na godziny otwarcia zabytków do zwiedzania lub okoliczności praktyczne może być konieczne zrealizowanie trasy wycieczki w innej kolejności niż podana w programie. Ponadto poszczególne punkty programu mogą zostać usunięte z powodu działania siły wyższej, takiej jak warunki atmosferyczne, warunki drogowe lub opóźnione loty. 
Wreszcie pragniemy zaznaczyć, że wszystkie wycieczki są na bieżąco kontrolowane i udoskonalane na podstawie opinii, które otrzymujemy po każdej wycieczce od przewodników i klientów. Kontrola wycieczki może zatem skutkować wprowadzeniem zmian w programie w okresie między datą jej wykupienia a datą wyjazdu. Przed wyjazdem każdy uczestnik otrzyma aktualny program, który ma jak najlepiej służyć klientom i zapewnić sprawny przebieg wycieczki.
Wycieczka sprzedawana jest jako całościowy „pakiet” i niemożliwe jest uzyskanie refundacji za ewentualnie niewykorzystaną część tego pakietu.

Albatros Oceny gości

Przy większości programów Albatros Travel podajemy średnią ocenę wycieczki uzykaną od wszystkich jej uczestników. Ocena ta pochodzi od naszych klientów z wszystkich krajów skandynawskich. Jak tylko uzyskamy pierwsze opinie od polskich gości, będą one również widoczne na naszej stronie internetowej. Na ten moment nie dysponujemy takimi ocenami, ponieważ biuro działa w Polsce od dnia 05.10.2017. Albatros przedstawia opinie o wycieczkach, aby pomóc klientom, dokonać świadomego wyboru kolejnej podróży. Przejrzystość i uczciwość jest dla nas bardzo ważna, aby zapewnić gościom najlepsze doświadczenia podróży. Wszystkie oceny są sprawdzane przez naszego zewnętrznego partnera Bazaarvoice, który gromadzi i nadzoruje ich poprawność. Albatros przestrzega surowych zasad Bazaarvoice  odnośnie gromadzenia ocen i opinii i uzyskał Bazaarvoice Authentic Reviews Trustmark. Więcej informacji na stronie: www.bazaarvoice.com/trustmark

Podobne wycieczki

19AURTR02APL1001