Ekwador – przygoda w Amazonii i rejs jachtem po Galapagos

group-tour
Wycieczki objazdowe z polskim pilotem

Ekskluzywny rejs 16-osobowym jachtem po Galapagos, bujna przyroda Amazonii, wysokie Andy, Quito i rdzenne plemiona Indian

Maks. 15 uczestników

Ta wycieczka to doskonałe połączenie luksusu i prawdziwej wyprawy przyrodniczo-kulturoznawczej.
Naszą podróż rozpoczniemy w Ekwadorze. W stolicy kraju Quito będziemy spacerować uliczkami starego miasta wpisanego na listę światowego dziedzictwa kultury UNESCO, pełnego wspaniałej kolonialnej architektury, a na koniec odwiedzimy najpiękniejsze muzeum w mieście ze sztuką Indian. W amazońskiej puszczy przenocujemy w kameralnym hotelu, z którego będziemy odbywać wycieczki do lasu tropikalnego i indiańskich wiosek.
W Otavalo odwiedzimy rdzenną indiańską społeczność, której członkowie zajmują się uprawą roli i rzemiosłem. Ponadto wspaniale grają na fletniach pana, które są tak typowe dla andyjskich górali.

Następnie udamy się w 5-dniowy rejs po archipelagu Galapagos na pokładzie luksusowego jachtu M/Y Solaris. Podczas rejsu odwiedzimy kilka wysp, na których można spotkać olbrzymie żółwie słoniowe, uchatki, legwany, pingwiny równikowe, zięby Darwina, głuptaki i wiele innych endemicznych gatunków zwierząt i ptaków.
Ta wyprawa to coś więcej niż tylko wycieczka.

Dla Państwa wygody istnieje możliwość wylotu z Gdańska i Krakowa na zapytanie.

Kliknij i powiększ mapę
 • Typ Wycieczki objazdowe, Przygoda życia

 • Pilot Polski

 • Wiza Nie

 • Szczepienia Nie

 • Waluta Dolar Amerykański

Program wycieczki 12 dni
Dzień 1
Wylot z Warszawy do Quito, Ekwador. Przejazd do Otavalo
Dzień 2
Otavalo. Rdzenna społeczność indiańska, jezioro w kraterze wulkanu i wizyta na lokalnym targu
Dzień 3
Otavalo – Papallacta. Zegar słoneczny Quitsato na równiku i źródła termalne
Dzień 4
Papallacta - Amazonia. Kolibry w amazońskiej puszczy i wieczorna wędrówka po tropikalnym lesie
Dzień 5
Amazonia. Wycieczka do lasu i odwiedziny w indiańskiej wiosce
Dzień 6
Amazonia – Quito Zwiedzanie Quito
Dzień 7
Quito - Galapagos. Przelot na Galapagos. Zaokrętowanie na statku i spotkanie z żółwiami słoniowymi na Santa Cruz
Dzień 8
Galapagos. Wyspy North Seymour i Mosquera – głuptaki niebieskonogie oraz lwy morskie
Dzień 9
Galapagos. Zatoka Darwina i Schody Księcia Filipa na wyspie Genovesa
Dzień 10
Galapagos. Legwany z Galapagos, ptaki i lwy morskie na wyspach South Plaza i Santa Fe
Dzień 11
Galapagos. Koralowa plaża Witch Hill. Przelot do Guayaquil. Transfer na lotnisko i lot do Polski
Dzień 12
Przylot do Warszawy

Hotele

Hosteria Hacienda Pinsaqui

 • 30 pokoi
 • 24h recepcja
 • Restauracja
 • Bar
 • Wi-Fi (bezpłatnie)

Hacienda Pinsaqui to hiszpańska farma z XVII wieku. Hacienda znajduje się na obrzeżach Otavalo, u podnóża wulkanu Imbabura i otoczona jest pięknym ogrodem, w którym pasą się konie. Właściciele są dumnymi hodowcami koni. W  barze znajdują się zdjęcia ich koni oraz nagrody, które zdobyli. Śniadanie serwowane jest w hotelowej restauracji. Można tu również zjeść kolację. Bezpłatne Wi-Fi jest w pomieszczeniach gólnodostępnych, jednak połączenie nie jest dobre.

Więcej o hotelu:
http://www.haciendapinsaqui.com/
 

Pokoje
W pokojach znajdują się dwa pojedyncze łóżka lub podwójne łóżko oraz kominek lub elektryczny grzejnik, dzięki czemu można ogrzać się w nocy. Sejf dostępny jest w recepcji.

Itamandi Eco Lodge

 • 19 pokoi
 • 24h recepcja
 • Restauracja
 • Bar na świeżym powietrzu
 • Basen

Hotel Itamandi Eco Lodge oferuje 19 pokoi. Położony jest blisko rzeki otoczonej lasem deszczowym. Zadaszone chodniki łączą pokoje ze strefami wspólnymi.
Posiłki serwowane są w restauracji z wykorzystaniem świeżych lokalnych produktów. Bar znajduje się na świeżym powietrzu, gdzie dostępne są też świeżo wyciskane soki (za dodatkową opłatą) oraz inne zimne napoje. Przy basenie dostępne są leżaki.
Więcej o hotelu: http://itamandi.com/

Pokoje
Pokoje są urządzone w rustykalnym stylu, który pasuje do otoczenia. Z pokoi roztacza się widok na las tropikalny lub rzekę. Wszystkie pokoje mają prywatne łazienki.

Termas de Papallacta

 • 32 pokoje
 • 24h recepcja
 • Restauracja
 • Bar
 • 5 basenów termalnych
 • 1 basen polarny
 • Darmowe Wi-Fi
 • Spa (dodatkowa opłata)

Otoczony górami hotel Páramo znany jest z łaźni termalnych. Dostęnych jest 5 łaźni termalnych z hydromasażem oraz zimny basen, tak zwany "basen polarny", z którego mogą swobodnie korzystać goście hotelowi (cennik zabiegów spa znajduje sie w recepcji).
Hotel otoczony jest kilkoma ścieżkami przyrodniczymi, które są łatwe do przejścia i umożliwiają dalsze poznawanie okolicy. W hotelu znajduje się restauracja i bar.
Więcej o hotelu: http://www.termaspapallacta.com/

Pokoje
Pokoje wyposażone są w ogrzewanie podłogowe, telefon, sejf, biurko i bezpłatny bezprzewodowy dostęp do Internetu. Każdy pokój posiada łazienkę z suszarką do włosów.

M/Y Solaris

M / Y Solaris to jacht o długości 36 metrów i szerokości 9 metrów, na którego pokładzie komfortowo podróżuje 16 pasażerów. Został zbudowany w 2019 roku i jako nowoczesny oraz wygodny statek zapewnia najlepsze warunki do zwiedzania Galapagos. Posiada 11 kabin. Zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz wygospodarowano przytulne przestrzenie wspólne, idealne do relaksu oraz podziwiania widoków. Na pokładzie jest restauracja/bar oraz niewielka strefa wypoczynku.

Udział w rejsie wiąże się z przestrzeganiem pewnych ściśle określonych zasad. Każdy uczestnik ma obowiązek powiadomić biuro Albatros Travel o ewentualnych chorobach czy przypadłościach, niepełnosprawności, ciąży czy innych okolicznościach, które mogłyby mieć wpływ na samopoczucie lub stan zdrowia podczas rejsu.

Więcej o jachcie możesz przeczytać tutaj:  https://yachtsolaris.com/

Kliknij zdjęcie, aby je powiększyć

Daty wyjazdu

Terminy Długość pobytu Cena Lotnisko wylotu Uwaga
33 998,–
Warszawa
Wylot z Gdańska i Krakowa na zapytanie - ostatnie 1 wolne miejsce - pokój/kajuta 1-os.
Uwaga! Program tej wycieczki różni się od wybranej przez Ciebie wycieczki Kliknij datę, aby przejść do programu tej wycieczki
33 998,–
Kraków
33 998,–
Warszawa
Uwaga! Program tej wycieczki różni się od wybranej przez Ciebie wycieczki Kliknij datę, aby przejść do programu tej wycieczki
34 998,–
Kraków
34 998,–
Warszawa
Kliknij datę, aby zobaczyć program tej wycieczki

Program wycieczki

Pobierz pełen program Uwaga! Niektóre wycieczki różnią się programem. Zanim wydrukujesz, sprawdź, czy dokonałeś poprawnego wyboru daty wyjazdu.

Dzień 1
Wylot z Warszawy do Quito, Ekwador. Przejazd do Otavalo

Po spotkaniu na lotnisku Okęcie z pilotem Albatros Tavel wylecimy do Quito, stolicy Ekwadoru. Po wylądowaniu przejedziemy do leżącego w Andach miasta Otavalo na nocleg i odpoczynek. Jego mieszkańcy to głównie Indianie, potomkowie rdzennej ludności Ekwadoru.

Nocleg w Otavalo.

UWAGA! Możliwość wylotu z Krakowa na zapytanie.

Dzień 2
Otavalo. Rdzenna społeczność indiańska, jezioro w kraterze wulkanu i wizyta na lokalnym targu
Park Narodowy Cotacachi-Cayapas

Dzisiaj odwiedzimy rdzennych mieszkańców tych terenów, czyli Indian, którzy głównie zajmują się uprawą roli oraz różnymi formami rzemiosła np. tkactwem. Co ciekawe każda wioska ma swój charakterystyczny wzór zdobień, którego nie spotka się w innych miejscach.

Na początek spotkamy się z rodziną muzyków, która pokaże nam, jak produkuje się oraz stroi fletnie pana. Zobaczymy również inne instrumenty muzyczne używane w Andach.

Następnie udamy się do Parku Narodowgo Cotacachi-Cayapas, gdzie w środku krateru wulkanu znajduje się piękne, szmaragdowe jezioro Cuicocha. Przejdziemy się po kraterze, aby podziwiać to piękne jezioro położone w tak niecodziennym miejscu.

Zatrzymamy się również w wiosce Cotacachi znanej z produkcji skóry i wyrobów skórzanych. Podejdziemy na lokalny targ, gdzie będzie czas na zakup pamiątek m.in. z ręcznie tkanych materiałów, z ceramiki, a także różne ozdoby, drewniane rzeźby itd.

Nocleg w Otavalo.

Dzień 3
Otavalo – Papallacta. Zegar słoneczny Quitsato na równiku i źródła termalne
Źródła termalne w hotelu Termas Papallacta

W drodze z Otavalo zatrzymamy się przy Quitsato – zegarze słonecznym, który znajduje się dokładnie na równiku. W Ekwadorze równik ma szczególne znaczenie. Nie tylko od niego wywodzi się nazwa kraju, ale dokładnie na równiku znajduje się również wulkan Cayambe. Jest to najwyższe i jedyne na całym równiku ośnieżone miejsce.

Dalej pojedziemy autokarem w stronę Papallacta w Andach. Papallacta znajduje się w bardzo pięknej okolicy Paramo, na wysokości ok. 3300 m n.p.m. Roślinność jest tutaj skąpa, a widoki jak z innego świata. Zakwaterujemy się w hotelu Termas Papallacta, który ma własne źródła termalne, a wokół niego znajduje się sporo szlaków turystycznych, po których można się wybrać na samodzielne wędrówki.

Popołudnie będzie do własnej dyspozycji, a wolny czas można poświęcić na odpoczynek, kąpiel w termach lub spacer po okolicy.

Nocleg w Papallacta.

Dzień 4
Papallacta - Amazonia. Kolibry w amazońskiej puszczy i wieczorna wędrówka po tropikalnym lesie
Spływ kajakowy po Amazonce

W dniu dzisiejszym wyruszymy do puszczy amazońskiej, której część leży we wschodnim Ekwadorze i stanowi dom dla połowy występujących w tym kraju gatunków ssaków. Jest to najbardziej przystępna część tropikalnej dżungli z ponad 500 gatunkami ptaków, motyli i małp.

Zanim dotrzemy do gorących i bujnie porośniętych nizin, będziemy jechać przez góry robiąc kilka przystanków po drodze.

Zatrzymamy się w Guango Lodge, która leży na terenie lasu tropikalnego. Można tam z bliska zobaczyć kolibry – przy odrobinie szczęścia nawet kilkanaście rodzajów.

Po południu przyjedziemy do Teny, gdzie będą już na nas czekać czółna – kanu. Popłyniemy nimi około 20 minut aż dotrzemy do naszej wioski.

Przed kolacją udamy się na spacer do gęstego, wiecznie zielonego, tropikalnego lasu. Wyposażeni w latarki i kalosze, nie oddalając się zbytnio od naszej bazy, wybierzemy się na pierwsze spotkanie z amazońską dżunglą. Kiedy jest ciemno, wyostrzają się zmysły. Szybko zrozumiemy, że o tej porze puszcza nie śpi tylko tętni życiem. W świetle latarek łatwo dojrzeć przede wszystkim pająki, żaby, wędrujące patyczaki i wiele innych małych żyjątek.

Po powrocie zjemy wspólną kolację.

Nocleg w Amazonii.

Dzień 5
Amazonia. Wycieczka do lasu i odwiedziny w indiańskiej wiosce
Koliber

Jeśli pogoda będzie nam sprzyjać, wczesnym rankiem popłyniemy czółnem do wyjątkowego miejsca, gdzie zbierają się papugi, żeby posilić się bogatym w minerały błotem. Pomaga im to strawić zjedzone owoce i żaby. Setki ptaków czeka w gałęziach drzew na swoją kolej, żeby sfrunąć i skubnąć trochę błota.

Po spływie będzie czas na śniadanie.

Następnie udamy się na dwugodzinny spacer po tropikalnym lesie. Lokalny przewodnik opowie nam m.in. do czego wykorzystuje się rosnące tutaj w ogromnej obfitości rośliny. Zobaczymy wiele ciekawych owadów, ptaków, a jeśli nam się poszczęści również i gadów.

Po krótkim odpoczynku wyruszymy w odwiedziny do plemienia Kichwa. Indianie pokażą nam, na czym polega życie w symbiozie z lasem i otaczającą ich przyrodą. Będzie to także dobra okazja, aby spróbować wytwarzanego przez plemię napoju ze sfermentowanej juki.

Nocleg w Amazonii.

Dzień 6
Amazonia – Quito Zwiedzanie Quito
Bazylika w stolicy Ekwadoru - Quito

Wcześnie rano opuścimy Amazonię i skierujemy się w stronę Quito, które dzieli się na dwie części –  nowoczesną i historyczną.

Skoncentrujemy się na części historycznej, która została wpisana na listę światowego dziedzictwa kultury UNESCO. Dominuje w niej hiszpańska architektura kolonialna: pałace, budynki i imponujące kościoły.

Spacer po mieście zaczniemy na centralnym placu Plaza de la Independencia, nad którym góruje biała dzwonnica katedry. Jednym z ważniejszych miejsc jest kościół jezuitów La Campania. Jego wnętrze zdobi wiele ton czystego złota.

Odwiedzimy również „El Panecillo” - spore wzgórze w samym środku miasta ze wspaniałym widokiem na starówkę oraz na wulkan Pincincha o wysokości prawie 5000 m n.p.m. 

Dzień zakończymy wizytą w muzeum Alabado, które jest czystym skarbem kultury, celebrującym dziedzictwo Ameryki Łacińskiej. W muzeum znajduje się imponująca kolekcja prekolumbijskich dzieł sztuki i przedmiotów, które dają wgląd w bogate dziedzictwo kulturowe regionu. Dzięki mieszance wystaw i interaktywnych doświadczeń muzeum zabierze nas w podróż po historii regionu.

Nocleg w Quito.

Dzień 7
Quito - Galapagos. Przelot na Galapagos. Zaokrętowanie na statku i spotkanie z żółwiami słoniowymi na Santa Cruz
Żółwie z Galapagos są największymi na świecie

Wczesnym rankiem polecimy na Wyspy Galapagos. Lot potrwa ok 4h. Wylądujemy na małej wyspie Baltra, w pobliżu Santa Cruz. To idealny początek naszej przygody z wyspami Galapagos, które są domem dla fascynujących, olbrzymich żółwi słoniowych. W kaloszach ( są zapewnione na miejscu) będziemy mogli bez trudu poruszać się po błotnistych obszarach, zamieszkanych przez żółwie. Na pewno będzie wiele okazji, aby podejść naprawdę blisko do żółwi przyjrzeć się im z bliska.

Następnie autobusem przejedziemy do portu, a dalej zodiakami dopłyniemy do naszego jachtu M/Y Solaris. Po zaokrętowaniu zjemy obiad na pokładzie.

Obiad, kolacja i nocleg na jachcie

Dzień 8
Galapagos. Wyspy North Seymour i Mosquera – głuptaki niebieskonogie oraz lwy morskie
Lwy morskie

Wyspa North Seymour to głównie płaski teren, który stanowi doskonałe miejsce lęgowe dla wielu gatunków ptaków z regionu Galapagos. Żyją tu ptaki należące do rodziny fregat, których samce charakterystycznie nadymają worki gardłowe, aby przyciągnąć uwagę samic.

Jest też spora szansa na zobaczenie słynnych głuptaków niebieskonogich, których samce w szczególny sposób starają się zaimponować samicom – popisując się pięknymi nogami w nieco niezgrabnym tańcu. Wspaniale jest oglądać z bliska te niezwykłe spektakle natury. Na plażach wyspy często można spotkać również lwy morskie, które radośnie nurkują w silnych falach wzdłuż wybrzeża, a następnie wylegują się wzdłuż brzegu.  

Lunch zjemy na statku, a następnie zejdziemy na ląd na maleńkiej wysepce Mosquera, która leży pomiędzy wspami Baltra i North Seymour. Mosquera to długa i wąska wyspa otoczona wulkanicznymi rafami z piękną piaszczystą plażą, którą zamieszkuje duże stado lwów morskich. Tutaj zrobimy sobie przerwę na relaks oraz kąpiele i snorkling. Na wyspie żyje też kilka gatunków ptaków morskich, a na skałach można zobaczyć czerwone kraby skalne oraz kraby "Sally Lightfoot.

Śniadanie, obiad i kolacja oraz nocleg na jachcie.

Dzień 9
Galapagos. Zatoka Darwina i Schody Księcia Filipa na wyspie Genovesa

Genovesa to wyspa wulkaniczna w kształcie podkowy, który zawdzięcza zapadnięciu się ściany kaldery wygasłego wulkanu tarczowego. Wypełniona przez morze kaldera tworzy zatokę Darwina o średnicy ponad 1,5 km i głębokości prawie 200 m. 
Ten niewielki obszar pełen jest niespodzianek. Spacerując wzdłuż plaży z koralowym piaskiem, miniemy pola zastygłej lawy, strumienie i baseny pływowe, aż dotrzemy na szczyt klifów. W tym spokojnym otoczeniu każdy gatunek zapełnił swoją niszę w ekosystemie, nie przeszkadzając innym. Fregaty i perkozy aktywnie żerują wśród fal, a tuż obok wylegują się leniwie stada lwów morskich. W lasach namorzynowych gniazdują imponujące głuptaki niebieskonogie i czerwononogie, można tu również zobaczyć, zięby Darwina i drozdy plamiste. 

Po południu kontynuujemy naszą podróż w stronę Schodów Księcia Filipa. Na wycieczkę wybierzemy się zodiakiem, płynąc wzdłuż wschodniej strony kaldery, zbliżając się do 25-metrowych ścian klifu. Zaczynamy stromą wspinaczkę pokonując 82 stopnie Schodów Księcia Filipa, aż dotrzemy na skalisty płaskowyż. W trakcie wspinaczki można zaobserwować dużą kolonię głuptaków galapagoskich i czerwononogich, ogromnych fregat i nawałników. Po dotarciu do krawędzi klifu będziemy mogli podziwiać zachwycający widok na zatokę oraz docenimy morską bryzę i niezwykłe umiejętności lotnicze niezliczonych ptaków morskich. A jeśli będziemy się uważnie rozglądać, może dostrzeżemy dobrze zakamuflowaną sowę uszatkę, która także gniazduje na wyspie i poluje w ciągu dnia. 

Śniadanie, obiad i kolacja oraz nocleg na jachcie.

Dzień 10
Galapagos. Legwany z Galapagos, ptaki i lwy morskie na wyspach South Plaza i Santa Fe

Dziś czeka nas niezapomniany spacer z przewodnikiem po wyspie South Plaza będącej bez wątpienia najlepszym miejscem na spotkanie z endemicznymi legwanami z Galapagos, które są  zarówno bardzo cierpliwymi jak i fotogenicznymi modelami. Może uda nam się także dostrzec unikalne osobniki będące hybrydą między samcem legwana morskiego a samicą legwana lądowego. 
Ze szczytu klifu, o wysokości około 20 metrów, podziwiać będziemy fale rozbijające się u podnóża skał. Tutaj też  duże stada nawałników burzowych i nurzyków wykonują spektakularne akrobacje w powietrzu, a czasami wygląda to, jakby płynęły po falach. Okoliczne skały są również miejscem gniazdowania endemicznej mewy galapagoskiej i jaskółki ogoniastej.

Popołudnie spędzimy na idyllicznej wyspie Santa Fe, uważanej za najstarszą z wysp Galapagos. Żyje tu duża kolonia lwów morskich, które w ogóle nie boją się ludzi. Wyspa jest także domem dla niektórych endemicznych ptaków z Galapagos: jastrzębia galapagoskiego i drozda plamistego. 

Śniadanie, obiad i kolacja oraz nocleg na jachcie.

Dzień 11
Galapagos. Koralowa plaża Witch Hill. Przelot do Guayaquil. Transfer na lotnisko i lot do Polski

Podczas naszego rejsu popłyniemy w kierunku wyspy San Cristobal. Będziemy podziwiać widoki, a jeśli dopisze nam szczęście i będziemy uważnie obserwować morze, to może zobaczymy kałamarnice, różne gatunki rekinów i zielone żółwie pacyficzne.

Przybijemy do mola na wyspie San Cristobal i rozpoczniemy wycieczkę na wzgórze Czarownic (Witch Hill). Główną atrakcją jest tu przepiękna biała plaża z piaskiem koralowym, która jest doskonałym miejscem na pływanie i snorkeling. Wzgórze Czarownic jest pozostałością po stożku tufowym i jednym z pierwszych miejsc odwiedzonych przez Karola Darwina. Krajobraz jest tu zachwycający i często można zobaczyć wiele gatunków ptaków lądowych i wędrownych jak pelikany czy mewy żółtonogie, a także lwy morskie i legwany. Czasami laguna jest całkowicie sucha, a na dnie można znaleźć osady soli. Dawniej mieszkańcy Puerto Baquerizo Moreno wykorzystywali lagunę jako ”sklep z solą”.

I tak oto nadszedł czas pożegnania z Galapagos! Udamy się na lotnisko i wrócimy na stały ląd. Wylądujemy w mieście Guayaquil, które jest największym miastem Ekwadoru, liczącym około 3 mln mieszkańców.

Zmienimy samolot i polecimy w kierunku Europy. 

Śniadanie na pokładzie jachtu

Dzień 12
Przylot do Warszawy

O Galapagos

Wyspy Galapagos leżą ok. 1000 kilometrów na zachód od wybrzeża Ameryki Południowej w centrum zimnego , morskiego prądu Humboldta, który jest okresowo ogrzewany na skutek występowania zjawiska El Niño, czyli utrzymywania się ponadprzeciętnie wysokiej temperatury wody na powierzchni oceanu. Ma ono wpływ na klimat w wielu miejscach na świecie. Wody prądu morskiego pochodzą z Antarktydy, co oznacza, że zawierają stosunkowo dużo tlenu, który jest składnikiem niezbędnym dla życia roślin i zwierząt zamieszkujących wody Galapagos.

W 1835 roku na pokładzie statku HMS Beagle przybył na Galapagos jako przyrodnik Karol Darwin. Na wyspach odkrył wiele gatunków zwierząt m.in. ogromne kraby, drapieżne ptaki, lwy morskie, gigantyczne żółwie i legwany, które można obserwować z odległości mniejszej niż metr. Co ciekawe, spotkane gatunki różniły się wyglądem i zachowaniem w zależności od tego, na której wyspie mieszkały. Darwin przez wiele lat zastanawiał się nad swoimi spostrzeżeniami, a także nad ich konsekwencjami przed opublikowaniem swojej słynnej monografii "O powstaniu gatunków".

Podczas rejsu również i my tak jak sam Karol Darwin, zbliżymy się do ptaków, lwów morskich, pelikanów, morskich iguan i żółwi. Dla osób ceniących sobie obcowanie z naturą, pobyt na Wyspach Galapagos jest jedną z największych atrakcji przyrodniczych jakie można spotkać na kontynencie południowoamerykańskim. 

Informacja o cenie

Cena wycieczki

Od 33 998,– PLN za osobę w pokoju dwuosobowym.
Zobacz ceny dla wszystkich terminów

Dopłata do pokoju jednoosobowego

2 998 PLN

Cena zawiera
 • Opiekę polskiego pilota
 • Przelot samolotem rejsowym w klasie ekonomicznej na trasie Warszawa – Quito i Guayaqil – Warszawa, w obie strony z przesiadką
 • Przelot wewnętrzny na trasie Quito – Wyspy Galapagos – Guayaquil
 • Wycieczki i bilety wstępów wymienione w programie
 • Zakwaterowanie: na stałym lądzie w hotelach 3* i 4* w pokojach dwuosobowych, na Galapagos w kabinie dwuosobowej na statku M/Y Solaris
 • Wyżywienie: codziennie śniadania, obiad (dzień 5 oraz 7-10), kolacja (dzień 4-5 oraz 7-10)
 • Podatek za tranzyt na Galapagos (wartość 20 USD)
 • Opłata za wstęp do Narodowego Parku Galapagos (wartość 200 USD)
 • Transport autokarem, o ile w programie nie zaznaczono inaczej
 • Ubezpieczenie podstawowe KL i NNW
Cena nie zawiera
 • Dopłaty do pokoju jednoosobowego lub jednoosobowej kabiny
 • Posiłków nie wymienionych w programie  
 • Napojów do posiłków
 • Napiwków dla lokalnych przewodników (ok. 60 USD na stałym lądzie oraz 45 USD na osobę na dzień na Galapagos)*
 • Podróżując przez USA wymagane jest uzyskanie elektronicznej autoryzacji ESTA (koszt 21 USD)
 • Wydatków indywidualnych
 • Wszystkiego, co nie zostało zawarte w „Cena zawiera”.

*Należy pamiętać, że napiwki są zawsze dobrowolne. Jeśli nie chcesz płacić napiwku na pokładzie lub chcesz zmniejszyć kwotę, możesz skontaktować się z obsługą statku. Przewodnik może oczywiście być w tym pomocny.

Informacje praktyczne

Warunkiem uczestnictwa jest zapoznanie się uczestników z Ogólne Warunki Imprez Turystycznych Albatros Travel A/S.

Informacje o podróży

Liczba uczestników

Wymagane minimum uczestników to 10 osób. Albatros Travel zastrzega sobie prawo odwołania wycieczki w terminie do 14 dni przed datą jej rozpoczęcia w przypadku zgłoszenia się mniejszej liczby uczestników niż określona liczba minimalna. Jako organizator nie ponosimy odpowiedzialności odszkodowawczej tytułem ewentualnych strat, które uczestnicy mogą ponieść w związku z jej anulowaniem. Jesteśmy jedynie zobowiązani do zwrotu zapłaconej kwoty.

Lista rzeczy do spakowania

 • Mały plecak lub torba na wycieczki. (Kiedy zejdziemy na ląd na Galapagos, możliwe, że trzeba będzie wejść do wody po kolana, dobrze, żeby plecak był wodoodporny.)
 • Strój kąpielowy (ręczniki nie są potrzebne)
 • Maska z fajką (na łodzi będzie sprzęt, ale można wziąć własny).
 • Dobre buty do wędrówki
 • Sandały/praktyczne buty (np. sportowe sandały), którym nie zaszkodzi zamoczenie.
 • Kurtka odporna na wiatr oraz bluza, bo wieczorem, szczególnie w górach, może być chłodno
 • Kurtka przeciwdeszczowa i środki przeciw owadom na pobyt w tropikalnym lesie
 • Krem przeciwsłoneczny, kapelusz i/lub okulary przeciwsłoneczne 
 • Letnie ubrania (bawełniane) na czas rejsu 
 • Lornetka 
 • Latarka
   

Trasa rejsu  

Trasa rejsu może być zmieniona ze względu na uwarunkowania pogody. Program rejsu będzie składał się wtedy z tych samych punktów, ale zmieni się ich kolejność. 
 

Forma fizyczna i choroba wysokościowa

Aby uczestniczyć w tej podróży, należy poruszać się o własnych siłach i być w przeciętnej formie fizycznej. Ta wycieczka nie jest odpowiednia dla osób, które mają problemy z sercem czy płucami.

Choroba wysokościowa
Przy pobycie na wysokości ponad 2500m istnieje ryzyko choroby wysokościowej. 
Objawami są: ból i zawroty głowy oraz brak tchu. Jeśli objawy nie ustępują lub nasilają się, trzeba niezwłocznie zejść na niższą wysokość. Kiedy jesteśmy na znacznej wysokości, trzeba dbać o picie 3-5l wody dziennie.  
Istnieją lekarstwa przeciw chorobie wysokościowej, które również można brać profilaktycznie. Przed wyruszeniem w podróż, radzimy skonsultować się ze swoim lekarzem.

Podczas tej wycieczki objazdowej odwiedzimy następujące miejsca, które leżą powyżej 2500 m n.p.m.
Quito: 2.800 m n.p.m.
Otavalo: 2.600 m n.p.m.
Papallacta: 3.300 m n.p.m.
 

Więcej o Galapagos

Tutaj dowiesz się więcej na temat Galapagos: https://www.albatros.pl/kierunki-podrozy/ameryka-poludniowa/galapagos

Zapoznaj się z informacjami dotyczącymi pogody i klimatu, różnicy czasu, napiwków, wymogów wizowych i szczepień.

Pamiętaj, że nigdy nie ma gwarancji, że zobaczysz wszystkie gatunki zwierząt wymienione w programie. Ale na Galapagos szanse są wyjątkowo duże.

Ogólne zasady podróży

Wymagania w zakresie sprawności fizycznej

Zgodnie z podstawową zasadą uczestnicy wycieczki muszą być samodzielni. Jednocześnie pragniemy zaznaczyć, że nasze wycieczki zasadniczo nie są przeznaczone dla osób z niepełnosprawnością ruchową. Nawet w przypadku podróży, w których przejazd odbywa się autokarem, koleją i statkiem, często konieczne jest dojście pieszo do atrakcji turystycznych. Podczas wielu spośród naszych wycieczek krajoznawczo-kulturowych jeden dzień zwiedzania nierzadko wiąże się z koniecznością przejścia dystansu przekraczającego 5 km.

Ubezpieczenie podróżne

Każdy uczestnik wycieczki organizowanej przez Albatros Travel w pakiecie posiada podstawowe ubezpieczenie KL i NNW. Zachęcamy do wyboru dodatkowej opcji ubepieczenia od chorób przewlekłych bądź od rezygnacji z wycieczki. Wykupienie takiego ubezpieczenia zapewni Państwu pełne bezpieczeństwo podczas urlopu z naszym biurem.Zalecamy, aby ubezpieczenie obejmowało także zwrot kosztów w razie uszkodzenia lub utraty bagażu.

Ubezpieczenie podróżne Allianz

Biuro Podróży Albatros Travel ubezpiecza grupy turystyczne w Allianz. W Polsce Allianz Worldwide Partners działa nieprzerwanie od ponad 20 lat, gwarantuje profesjonalną obsługę, od lat pomaga Klientom na całym świecie, obsługując 18 milionów spraw rocznie i odbierając blisko 50 milionów telefonów. W pakiecie wycieczki Albatros Travel gwarantujemy podstawowe ubezpieczenie KL i NNW. Zachęcamy do wyboru dodatkowej opcji ubepieczenia od chorób przewlekłych bądź od rezygnacji z wycieczki. Wykupienie takiego ubezpieczenia zapewni Państwu pełne bezpieczeństwo podczas urlopu z naszym biurem.

Piloci Albatros Travel

Wycieczki organizowane przez biuro podrózy Albatros Travel prowadzone są przez polskich pilotów, którzy spotykają się z grupą na lotnisku przed wylotem lub po przylocie na miejsce docelowe. Miejsce spotkania z pilotem będzie określone w dokumentach podroży. Wszyscy piloci to osoby doświadczone, wykwalifikowane i starannie przez nas wybrane. 
Niektóre wycieczki odbywają się bez pilota podróży – w programie jest zawsze wyraźnie określone, czy wycieczka obejmuje pilota, czy nie.
Podczas wycieczek autokarowych, pilot dołączy do grupy najpóźniej w ostatnim miejscu zbiórki. Kierowca pomoże przy bagażach oraz wskaże miejsca w autokarze.

Dopłata za pokój i kajutę jednoosobową

Podane ceny wycieczek obowiązują w przypadku dwóch osób podróżujących wspólnie i mieszkających w dwuosobowych pokojach lub kajutach. W przypadku osób podróżujących w pojedynkę obowiązuje dopłata do pokoju i/lub kajuty jednoosobowej. Dopłata jest odzwierciedleniem cen, jakie otrzymujemy jako organizator podróży podczas zakupu pokojów i kajut u naszych partnerów. Pokój jednoosobowy jest zawsze proporcjonalnie droższy w przeliczeniu na osobę od pokoju dwuosobowego. Jest to zasada obowiązująca w branży turystycznej od wielu lat, dlatego należy ją traktować jako zwyczajową.
Dopłata określona jest zawsze w naszej ofercie.

Paszport

Pamiętaj, że termin ważności Twojego paszportu musi wynosić co najmniej 6 miesięcy od daty powrotu z wycieczki. Wymóg ten dotyczy wszystkich naszych wycieczek, niezależnie od tego, czy w poszczególnych krajach wymagany jest krótszy okres. Jako organizator podróży stawiamy wymóg 6-miesięcznego okresu ważności, aby uniknąć sytuacji, gdy wymogi w danym kraju ulegną zmianie od czasu rezerwacji do chwili wylotu.

Podróż z małoletnimi

Jeśli zamierzasz jechać z dzieckiem, które nie jest Twoim dzieckiem (np. wnuk lub wnuczka), lub jeśli Twoje dziecko nosi inne nazwisko, niektóre kraje mogą odmówić wjazdu. W związku z tym może być konieczne zabranie ze sobą aktu urodzenia lub aktu urodzenia i zgody notarialnie poświadczonej i przetłumaczonej na język angielski zawierającej zezwolenie na podróż osoby małoletniej z daną osobą dorosłą, w języku angielskim oraz podpisanego oświadczenia zawierającego zezwolenie na podróż osoby małoletniej z daną osobą dorosłą. Należy również sprawdzić zasady dotyczące okresu ważności dokumentów – tzn. jaka ma być data ich wystawienia w stosunku do daty wyjazdu, jakich pieczątek wymagają itp.
Powyższe zasady obowiązują w Stanach Zjednoczonych, jednak nie ma ostatecznej listy krajów, w których są takie wymogi. W związku z tym zalecamy kontakt z najbliższą ambasadą lub konsulatem kraju, do którego się wybierasz, aby uzyskać stosowne informacje.

Miejsce w samolocie

Zwracamy uwagę, że linie lotnicze samodzielnie przydzielają miejsca w samolocie.

Posiłki specjalne

Posiłki specjalne podczas lotu, np. dla diabetyków lub wegetarian, należy zamawiać najpóźniej 45 dni przed wylotem. Należy zauważyć, że niektóre linie lotnicze naliczają opłaty za posiłki specjalne. Zawsze przekazujemy liniom lotniczym zamówienia na specjalne posiłki podczas lotu, lecz nie możemy ich zagwarantować.
Zasadniczo podczas naszych wycieczek nie ma możliwości zmówienia specjalnej diety, ponieważ zazwyczaj wycieczki obejmują wspólne posiłki, dla których menu jest ustalane i zamawiane wcześniej. W związku z tym należy się spodziewać takiego samego wyżywienia, jak pozostali uczestnicy. Chętnie zaznaczymy i przekażemy życzenia dotyczące specjalnej diety lub informacji o alergiach, jednak niestety nie możemy zagwarantować, że podawane posiłki będą uwzględniały specjalną dietę.

Miejsce w autokarze

Albatros Travel nie zapewnia możliwości wyboru konkretnego miejsca w autokarze.

Zastrzeżenia/zmiany

Zastrzegamy sobie prawo do zmian w programie. W Albatros Travel wraz z lokalnymi partnerami staramy się realizować wycieczkę dokładnie według programu. Jednak z uwagi na godziny otwarcia zabytków do zwiedzania lub okoliczności praktyczne może być konieczne zrealizowanie trasy wycieczki w innej kolejności niż podana w programie. Ponadto poszczególne punkty programu mogą zostać usunięte z powodu działania siły wyższej, takiej jak warunki atmosferyczne, warunki drogowe lub opóźnione loty. 
Wreszcie pragniemy zaznaczyć, że wszystkie wycieczki są na bieżąco kontrolowane i udoskonalane na podstawie opinii, które otrzymujemy po każdej wycieczce od przewodników i klientów. Kontrola wycieczki może zatem skutkować wprowadzeniem zmian w programie w okresie między datą jej wykupienia a datą wyjazdu. Przed wyjazdem każdy uczestnik otrzyma aktualny program, który ma jak najlepiej służyć klientom i zapewnić sprawny przebieg wycieczki.
Wycieczka sprzedawana jest jako całościowy „pakiet” i niemożliwe jest uzyskanie refundacji za ewentualnie niewykorzystaną część tego pakietu.

Prosimy o zwrócenie uwagi, że warunkiem realizacji wycieczki jest zgłoszenie się określonej minimalnej liczby uczestników. W przypadku braku wymaganego minimum wpłacona kwota za wycieczkę zostanie Państwu zwrócona przed wyjazdem lub po powrocie, w zależności od terminu jej odwołania. 

Przedłuż wycieczkę

Przedłużenie pobytu

Typ Przedłużenie wycieczki
Długość 4 dni
Cena Od 6 298,–
3 noce w hotelu na Galapagos

Istnieje możliwość przedłużenia podróży o kolejne 3 noce na Wyspach Galapagos, gdzie podczas fascynującego programu będzie można zwiedzić miejsca, które nie są uwzględnione w głównej części naszej wycieczki.

Dzień 11 (ostatni dzień wycieczki). Galapagos. Zakwaterowanie w hotelu Puerto Baquerizo Moreno w San Cristóbal

Po wspólnym poranku przyjdzie czas na pożegnanie z resztą grupy i kontynuowanie podróży we własnym zakresie, ale oczywiście pod skrzydłami Albatros Travel. W Puerto Baquerizo będzie czekał lokalny przewodnik mówiący po angielsku – będzie on do Państwa dyspozycji przez cały czas tej fascynującej przygody.

Swoją podróż na San Cristobal zaczniemy od centrum informacji turystycznej, gdzie można dowiedzieć się sporo na temat ochrony ekosystemu Galapagos, która jest bardzo ważna dla wszystkich mieszkańców wysp. Znajdują się tam zdjęcia, dokumenty historyczne oraz makiety, które bardzo dobrze pokazują, jak na tych wspaniałych wyspach człowiek żyje w zgodzie z naturą. Po tej krótkim wprowadzeniu będzie czas na obiad we własnym zakresie.

Po obiedzie wraz z naszym lokalnym przewodnikiem udamy się w kierunku centrum miasta, z którego szczytu rozciąga się wspaniały panoramiczny widok na całe wybrzeże. W pogodne dni można zobaczyć nawet charakterystyczną formację skalną Kicker Rock. Stąd również można obserwować fregaty.

Po drodze miniemy pomnik Karola Darwina, który w 1835 roku wraz ze swoją ekspedycją naukową dotarł do tego miejsca. Stamtąd ścieżka prowadzi do Carola Point – pięknej, naturalnej plaży. Warto skorzystać z chwili czasu i wziąć orzeźwiającą kąpiel – niewykluczone, że w towarzystwie lwów morskich!

Lwy morskie to bardzo ważni mieszkańcy wyspy. Można je spotkać wszędzie, również na drodze do naszego hotelu. Po tych przygodach przyjdzie czas, by zameldować się w hotelu w San Cristobal.

(śniadanie wliczone w cenę)


Dzień 12. Galapagos. San Cristóbal - laguna El Junco, farma żółwi i plaża Puerto Chino

Tego dnia wybierzemy się na płaskowyż San Cristobal. Znajduje się tam największa słodkowodna laguna na Galapagos – El Junco. Jest to miejsce, które przyciąga mnóstwo ptactwa ze względu na niewielkie ilości słodkiej wody w regionie.

Nastepnie odwiedzimy ośrodek ratunkowy dla żółwi obrzymich z Galapagos. W tym miejscu można nie tylko zobaczyć te majestatyczne zwierzęta, ale równiez usłyszeć o ich historii ich ewolucyji. Pracownicy zbierają jaja żółwii, złożone na wolności, następnie opiekują się żółwiami, stwarzają warunki do rozmnażania i ostatecznie wypuszczają je z powrotem do ich naturalnego środowiska. Bez tej pracy przetrwanie tego gatunku żółwi byłoby prawdopodobnie niemożliwe, ponieważ obecność człowiek na Galapagos odbiła się katastrofalnie na ich populacji.

Z wyżyn zejdziemy do Puerto Chino, jednej z najpiękniejszych na wyspie plaż z białym piaskiem. Krajobraz uzupełniają piękne, czarne skały lawowe, na których spoczywają czerwone kraby. W tym miejscu lubią także przebywać ciekawskie głuptaki niebieskonogie a także lwy morskie. Będzie można spędzić  nieco czasu na plaży, pływając lub snurkując. Po plażowaniu wrócimy do hotelu.

(śniadanie oraz lunchbox w cenie)

13. Galapagos. San Cristóbal – nurkowanie z rurką w głębokiej wodzie przy Kicker Rock i plaży Manglecito

Tego poranka zobaczymy z naprawdę bliska Kicker Rock, którą mogliśmy podziwiać z oddali ostatniego dnia resju. Oprócz podziwiania tej niezwykłej formacji skalnej będzie też okazja, aby przekonać się, dlaczego to miejsce jest uważane za jedno z najlepszych do nurkowania na całym Galapagos. Można tu spotkać aż cztery gatunki rekinów (w tym rekiny młoty), płaszczki, zielone żółwie pacyficzne oraz kałamarnice.

Po nurkowaniu przy Kicker Rock udamy się na plażę Manglecito. Tam, oprócz białego, koralowego piasku można zobaczyć także bujny las namorzynowy, który jest skupiskiem ptactwa wodnego, również głuptaków niebieskonogich, które niczym kamikaze nurkują do wody z ogromną prędkością w poszukiwaniu zdobyczy. Co więcej, warto ponurkować z maską w pobliskich wodach, ze względu na piekną rafę koralową, która jest domem zarówno dla kolorowych ryb, jak i młodych lwów morskich.

(śniadanie i lunchbox w cenie)

Dzień 14. San Cristóbal – podróż powrotna

Nadszedł czas, by opuścić Galapagos. Podróż powrotna rozpocznie się od transferu na lotnisko w San Cristobal, skąd polecą Państwo na stały ląd, do Guayaquil – największego miasta Ekwadoru, liczącego około 3,8 milionów miszkańców. Jeśli czas pozwoli, udamy się na zwiedzanie miasta i jej zabytkowej dzielnicy Las Peñas, która zachowała swój kolonialny klimat.

Śniadanie w cenie.

Dzień 15. Przylot do Warszawy

Zdjęcia
Kliknij zdjęcie, aby je powiększyć
Hotel

Hotel położony jest w Puerto Baquerizo Moreno, nieopodal plaży Playa de Oro. Obiekt oferuje basen zewnętrzny oraz bezpłatne wi-fi w pomieszczeniach ogólnodostępnych. Z hotelu rozpościerają się wspaniałe widoki na morze.

Śniadanie serwowane jest codziennie.

Tuż obok hotelu znajduje się malownicza nadmorska promenada ze sklepami.

Pokoje

Przestronne pokoje z jednym łóżkiem podwójnym lub 2 łóżkami pojedynczymi. Wszystkie pokoje wyposażone są w klimatyzację, sejf, suszarkę do włosów oraz bezpłatny dostęp do Internetu.

Basen zewnętrzny
Wi-Fi w miejscach ogólnodostępnych (w cenie)

Przeczytaj więcej: https://www.opuntiahotels.com/casa-opuntia/

Cena zawiera

Cena zawiera:

 • Opiekę lokalnego przewodnika przy wycieczkach opisanych w programie (anglojęzyczny),
 • Przelot Galapagos-Guayaquil,
 • Wycieczki wymienione w programie,
 • Zakwaterowanie w pokoju dwuosobowym w hotelu Casa Opuntia,
 • Wyżywienie: 3 śniadania i dwa lunche (w formie suchego prowiantu)
Cena nie zawiera

Cena nie zawiera:

 • Napojów,
 • Napiwków (około 150 USD za osobę),
 • Wydatków indywidualnych,
 • Wszystkiego, co nie zostało wymienione w ”Cena zawiera”
Zamówienie

Przedłużenie podróży należy zarezerwować wraz z zawarciem umowy na samą podróż lub najpóźniej 75 dni przed datą wylotu. Zalecamy rezerwowanie przedłużenia z odpowiednim wyprzedzeniem, ponieważ nie możemy zagwarantować dostępności miejsc w hotelach i lotach dla każdego terminu wyjazdu. Należy pamiętać, że cena przedłużenia może się różnić w zależności od oferty i obłożenia.

Podczas przedłużenia wycieczki podróż odbywa się indywidualnie, bez opieki polskiego pilota, nie ma więc wymogu minimalnej liczby uczestników dla jej realizacji.

Rated 4 out of 5 by from Niezapomniana podróż Bardzo ciekawy program - do wyeliminowania zwiedzanie farmy róż , nocna wycieczka wokół hotelu w poszukiwaniu tylko pająków chybiona , powinno być więcej czasu na Galapagos ( np + 1 dzień )
Date published: 2021-11-22
Rated 5 out of 5 by from super wyprawa Świetny przewodnik Dawid. Imponująca wiedza
Date published: 2020-03-02
 • y_2024, m_7, d_23, h_8
 • bvseo_bulk, prod_bvrr, vn_bulk_3.0.42
 • cp_1, bvpage1
 • co_hasreviews, tv_1, tr_2
 • loc_pl_PL, sid_ECRTR04, prod, sort_[SortEntry(order=SUBMISSION_TIME, direction=DESCENDING)]
 • clientName_albatros-travel

Albatros Oceny gości

Przy większości programów Albatros Travel podajemy średnią ocenę wycieczki uzyskaną od wszystkich jej uczestników. Ocena ta pochodzi od naszych klientów z wszystkich krajów skandynawskich. Poniżej zamieszczamy oceny i opinie polskich gości. Albatros przedstawia opinie o wycieczkach, aby pomóc klientom, dokonać świadomego wyboru kolejnej podróży. Przejrzystość i uczciwość jest dla nas bardzo ważna, aby zapewnić gościom najlepsze doświadczenia podróży. Wszystkie oceny są sprawdzane przez naszego zewnętrznego partnera Bazaarvoice, który gromadzi i nadzoruje ich poprawność. Albatros przestrzega surowych zasad Bazaarvoice odnośnie gromadzenia ocen oraz opinii i uzyskał Bazaarvoice Authentic Reviews Trustmark. Więcej informacji na stronie: www.bazaarvoice.com/trustmark

Podobne wycieczki