Królestwo niedźwiedzi polarnych - wyprawa na Spitsbergen

group-tour
Wycieczki objazdowe z polskim pilotem

Na pokładzie Ocean Albatros - najnowszego statku w naszej flocie, wypływamy na poszukiwania niedźwiedzi polarnych, zamieszkujących arktyczny archipelag Svalbard

Poznaj królestwo niedźwiedzi polarnych podczas rejsu ekspedycyjnego z Albatros Travel, w trakcie którego oddalimy się od utartych turystycznych szlaków. Odwiedzimy miejsca, gdzie zazwyczaj docierają jedynie ekspedycje polarne i naukowcy. Będziemy płynąć najnowszym statkiem należącym do Albatros Travel -  Ocean Albatros, który jest doskonale przystosowany do żeglugi  po arktycznych wodach między górami lodowymi i kawałkami kry. Dzięki wyprawom na pontonach Zodiak, będziemy mogli z bliska podziwiać lodowe krajobrazy oraz docierać na stały ląd.
 
Rejs odbywa się wczesnym latem, kiedy Spitsbergen i cały archipelag Svalbard tętni życiem. Liczne gatunki ptaków właśnie przyleciały na swoje lęgowiska, renifery pośpiesznie uzupełniają zapasy energii po długiej zimie, a niedźwiedzie polarne bez przerwy polują w fiordach, przemieszczając się często na kawałkach lodu fiordowego, który ciągle jeszcze nie  spłynął do morza. Po zejściu na ląd będziemy odbywać piesze wędrówki odwiedzając m.in. osady wielorybników i myśliwych oraz Ny Ålesund – miasteczko badaczy, gdzie znajduje się kilka stacji naukowych. Popłyniemy także w głąb fiordów w rejonie północnego Svalbardu, wypatrując po drodze niedźwiedzi polarnych, a następnie jak najbardziej na północ w kierunku równoleżnika 80 lodu, żeby zobaczyć lód pakowy, czyli pokrywę lodową morza, która nie jest lądem stałym. Nasz nowoczesny statek, specjalnie wzmocniony do pływania  w trudnych rejonach Morza Arktycznego doskonale się do takiej wyprawy nadaje.  Naszą  ekspedycję zakończymy wizytą w Longyearbyen, które jest najbardziej na północ położonym miastem na świecie.

Wyrusz po przygodę życia na pokładzie statku Oceanu Albatros.

Kliknij i powiększ mapę
 • Typ Rejsy ekspedycyjne

 • Pilot Polski

 • Wiza Nie

 • Szczepienia Nie

 • Waluta Korona Norweska, Dolar Amerykański

Program wycieczki 9 dni
Dzień 1
Wylot z Warszawy do Oslo.
Dzień 2
Przelot z Oslo do Longyearbyen. Wejście na statek
Dzień 3
Północno-zachodni Spitsbergen. Dzika północ i wizyta w starej osadzie wielorybników
Dzień 4–5
W głąb lodu pakowego w stronę 80 równoleżnika
Dzień 6
Powrót na ląd. Kongsfjorden i spacer między stacjami badawczymi w Ny Ålesund
Dzień 7
Longyearbyen, wizyta w kopalni
Dzień 8
Longyearbyen – Oslo. Czas do własnej dyspozycji lub aktywności z pilotem i przelot do Oslo
Dzień 9
Powrót z Oslo do Warszawy

Ocean Albatros

Nasz stylowy statek Ocean Albatros posiada szereg rewolucyjnych rozwiązań dzięki czemu łączy wszystkie zalety małego statku ekspedycyjnego ze stabilnością i komfortem dużych statków wycieczkowych. Na pokładzie jest miejsce dla maksymalnie 189 pasażerów, a elegancki wystrój zapewnia kameralną atmosferę, co w połączeniu z fantastyczną i spersonalizowaną obsługą załogi statku dostarcza niezapomnianych wrażeń z rejsu.

Daty wyjazdu

Terminy Długość pobytu Cena Lotnisko wylotu Uwaga
24 998,–
Warszawa
Kliknij datę, aby zobaczyć program tej wycieczki

Program wycieczki

Pobierz pełen program Uwaga! Niektóre wycieczki różnią się programem. Zanim wydrukujesz, sprawdź, czy dokonałeś poprawnego wyboru daty wyjazdu.

Dzień 1
Wylot z Warszawy do Oslo.

Przelot z Warszawy do Oslo. Po przylocie zakwaterujemy się w hotelu. Chętni mogą pojechać pociągiem (około 20 minut, przejazd na własny koszt) do centrum Oslo, aby pospacerować po norweskiej stolicy przed dalszym lotem do Longyearbyen jutro rano.

Uwaga: przy min. 15 uczestnikach grupie towarzyszy polski pilot

Dzień 2
Przelot z Oslo do Longyearbyen. Wejście na statek Wypłynięcie o godz. 18:00

Rano wylecimy na północ do Longyearbyen, głównego miasta archipelagu Svalbardu, które leży najbardziej na północ... wszystkiego! To niezwykłe, małe miasto nie tylko jest najbardziej na północ położonym miastem na świecie (pomijając niewielką osadę badawczą Ny-Ålesund, która znajduje się nieco bardziej na północ na Spitzbergenie), ale także mieści się tutaj najbardziej na północ położone cywilne lotnisko, szkoła, bank i supermarket.

Tuż po przylocie do Longyearbyen znajdziemy się w zupełnie innym świecie. Chłodny arktyczny wiatr można poczuć zaraz po wyjściu na lotniskową płytę, a słynny drogowskaz na zewnątrz terminala przypomina odwiedzającym, jak daleko na północ faktycznie się znajdują  oraz, że trzeba uważać na niedźwiedzie. Ośnieżona góra Hjorthfjellet góruje nad lotniskiem po drugiej stronie fiordu Adventfjorden, a w oddali można zobaczyć poszarpane, ostre szczyty i języki lodowców północnego Spitsbergenu.

Po przylocie zostaniemy przetransportowani na pokład statku Oceanu Albatrosa, który będzie sceną naszą bazą podczas tej pełnej wrażeń podróży. Po obowiązkowym szkoleniu z zakresu bezpieczeństwa i ćwiczeniach ratunkowych można udać się na zwiedzanie wewnętrznych i zewnętrznych pokładów statku lub przy lampce szampana obserwować jak nasz statek ekspedycyjny opuszcza cywilizację i kieruje się ku arktycznej przygodzie.

Kolacja na pokładzie.

Dzień 3
Północno-zachodni Spitsbergen. Dzika północ i wizyta w starej osadzie wielorybników Przypłynięcie do Ytre Norskøya o godz. 8:00, wypłynięcie o godz. 11:00. Przypłynięcie do Smeerenburg o godz. 13:00, wypłynięcie o godz. 19:00.

Jeden z największych chronionych obszarów dzikiej przyrody w Europie to północno-zachodni Svalbard, który został ogłoszony parkiem narodowym w 1973 roku. Obszar ten jest znany ze swojej historii związanej z jednym z najwcześniejszych, udokumentowanych przypadków pojawienia się ludzi na Svalbardzie. Podczas gdy skandynawscy odkrywcy mogli odwiedzić te lodowate wybrzeża w epoce Wikingów, to pierwszym udokumentowanym przypadkiem było dotarcie tutaj Williama Barentsa, legendarnego holenderskiego odkrywcy, od którego nazwiska wzięło swą nazwę Morze Barentsa. Mimo że teraz obszar ten jest chroniony przed ingerencją człowieka to w czasach Barentsa było zupełnie inaczej. Po swoim przybyciu tutaj w 1596 roku zauważył on duże ilości wielorybów i fok, które wkrótce stały się łupem angielskich i holenderskich wielorybników, przybywających tutaj jeszcze przez dziesięciolecia po pierwszej wizycie Barentsa, aby łupić i bogacić się na bogactwach dzikiej przyrody tego obszaru. Region ten tworzył trójkąt między lądem, morzem i lodem, co czyniło go doskonałym miejscem do polowań na te łagodne, morskie olbrzymy.

Jednym z miejsc, gdzie ćwiartowano tusze wielorybów i przetwarzano na cenny olej, było holenderskie osiedle Smeerenburg, gdzie latem mieszkało nawet 200 osób. Smeerenburg, oznacza dosłownie miasto tłuszczu. Nadal widoczne są tu pozostałości z XVI wieku, takie jak kadzie do wytapiania tranu i fundamenty budynków.

Natomiast w innym miejscu, jak pobliskie Ytre Norskøya, które jest świadkiem ciemnej strony tej masowej rzezi wielorybów na przemysłową skalę, możemy zobaczyć groby wielu młodych mężczyzn, którzy marzyli o bogactwie, a zamiast tego zostali pogrzebani tysiące kilometrów od domu rodzinnego.

Dziś wszystko, co pozostało z tego okresu, to kości i liche pozostałości po osadach ludzkich. Stopniowo arktyczna natura odzyskała terytorium, zabrane kiedyś przez ludzi, a region jest teraz rajem dla miłośników dzikiej przyrody. Niepozornym roślinom jak małe arktyczne maki i fioletowe skalnice jakoś udaje się przetrwać w tych niesprzyjających warunkach, aby zakwitnąć podczas krótkiego, polarnego lata, podczas gdy gęsi, kaczki i inne ptaki morskie wracają na wyspę, by wychować swoje młode. Na plażach można spotkać wygodnie rozłożone morsy z ich długimi kłami. Cały czas jednak musimy zachować czujność przed niedźwiedziami polarnymi wędrującymi po takich dzikich okolicach. Podczas całego rejsu nasz doświadczony zespół ekspedycyjny cały czas będzie wypatrywał ciekawych przejawów życia dzikiej natury (w tym niedźwiedzi polarnych) i od razu będzie informował gości, jeśli tylko zauważy coś interesującego!

Śniadanie, obiad i kolacja na pokładzie.

Dzień 4–5
W głąb lodu pakowego w stronę 80 równoleżnika

Chłodny powiew wiatru smaga odsłonięte policzki. Zapach śniegu i morza wypełnia nozdrza. Promienie słońca odbijają się od dryfującego lodu, rozświetlając niebo. Wkraczamy w niezwykłą i tajemniczą krainę, która jest królestwem lodu pakowego (dryfującego lodu). Ta ogromna, wciąż zmieniająca się masa lodu pakowego rozciąga się od archipelagu Svalbard aż po biegun północny i dalej przez Ocean Arktyczny ku Półwyspowi Czukockiemu i północnym wybrzeżom Alaski.

Lód pakowy Arktyki jest jednym z największych takich skupisk na Ziemi, choć w przeciwieństwie do innych tego typu obszarów bardzo się zmienia w zależności od pory roku. Rozrasta się zimą i cofa latem. Lokalizacja lodu pakowego wokół Svalbardu również może się bardzo zmieniać, ale mając 2 pełne dni zaplanowane na eksplorację tej pełnej lodu dziewiczej przestrzeni zwiększamy maksymalnie nasze szanse na odnalezienie i obserwację tego trudno dostępnego i odludnego zakątka naszej planety. Na pierwszy rzut oka ta biała lodowa pustynia może wydawać się pozbawiona życia, ale tak naprawdę ten pokryty lodem niedostępny świat kryje w sobie wiele tajemnic. Oczywiście obserwacja dzikiej przyrody uzależniona jest zawsze od kaprysów Matki Natury, ale przy odrobinie wytrwałości lód odkrywa swoje skarby.

Kiedy statek Ocean Albatros przedziera się przez wąskie kanały w lodzie, można dostrzec przez lód w przejrzystej wodzie małe sylwetki ryb przypominających dorsze. Gryfony i mewy szare śledzą statek, gdy tafla lodu zostaje przełamana. Jeszcze dalej na lodzie ukazują się czarne plamki, a gdy się zbliżamy, okazuje się, że to foki wygrzewające się na lodowym tarasie. Promienie słońca odbijają się w morskich falach. A może jest to jednak stado białych wielorybów lub nawet wielki, łagodny płetwal grenlandzki, który kruszy lód od spodu, gdy jego masywne ciało wyłania się nad powierzchnią wody. Jeszcze dalej za pasem pofałdowanego lodu, żółta kropka sunie nad powierzchnią wody - to niedźwiedź polarny, król Arktyki, który nieustannie poluje na swoją zdobycz. Te wielkie, lodowe przestrzenie na szczycie świata, miejsce wyjątkowe i cel tej ekspedycji to właśnie jego królestwo.

Śniadanie, obiad i kolacja na pokładzie.

Dzień 6
Powrót na ląd. Kongsfjorden i spacer między stacjami badawczymi w Ny Ålesund Przypłynięcie do Ny Ålesund o godzinie 8:00, wypłynięcie o 13:00. Przypłynięcie do Nowego Londynu o 14:00, wypłynięcie o 22:00.

W ciągu nocy (ale czym jest noc, gdy słońce w ogóle nie zachodzi?) statek Ocean Albatros będzie przepływać obok poszarpanych szczytów gór Prins Karls Forland i dotrze do wspaniałego fiordu Kongsfjord. Fiord otoczony jest skalistymi górami i ograniczony przez imponujące lodowce: Kongsbreen, Kongvegen i De Tre Kroner – 3 szczyty w formie piramid, które są podobno symbolem monarchii Norwegii, Szwecji i Danii. To bez wątpienia jeden z najpiękniejszych i najbardziej spokojnych zakątków na ziemi.

Na ląd zejdziemy w niewielkiej osadzie Ny-Ålesund. Leży ona jeszcze dalej na północ niż Longyearbyen, co czyni Ny-Ålesund najbardziej na północ położoną osadą na świecie. Znajduje się tutaj kilka całorocznych stacji naukowo-badawczych, urząd pocztowy i jeden sklep, który jest otwarty tylko przez kilka godzin dziennie.

Geograficzne położenie tego miejsca sprawiło, że przez wieki było ono  punktem startu dla wielu wypraw i ekspedycji naukowych. To dumne dziedzictwo jest wciąż kontynuowane po dzień dzisiejszy. Okolica jest spektakularna, a prowadzone tu projekty naukowe są równie fascynujące jak historia miasteczka. Służyło ono za bazę dla sterowca Norge projektu Umberto Nobile, statku Fram, Amundsena, Nansena, Nordenskiölda i wszystkich legend polarnych ekspedycji, którzy wyruszali z tego odległego miejsca, próbując przesuwać granice ludzkich osiągnięć i możliwości. Ich ślady nadal można tutaj odnaleźć, o czym przekonamy się podczas spaceru po osadzie.

Po południu zaplanowaliśmy spacer do Nowego Londynu na półwyspie Blomstrand. Jest to historyczne miejsce ciekawe pod względem geologii, ale również flory i różnorodności ptactwa. W 1906 roku odkryto tu marmur, który próbowano wydobywać od 1911 roku. Jakość materiału okazała się jednak zbyt słaba i w 1920 roku zrezygnowano z eksploatacji. Dzisiaj 100 lat później możemy obejrzeć zabudowania, tory, dźwigi i maszyny parowe, które tu pozostawiono. Przejdziemy się po tym terenie, gdyż znajduje się tu dużo różnorodnych arktycznych roślin, które przystosowały się do małej dawki słońca i krótkiego okresu wegetacji w temperaturze kilku stopni powyżej zera.

Śniadanie, obiad i kolacja na pokładzie.

Dzień 7
Longyearbyen, wizyta w kopalni Przypłynięcie o godzinie 8:00

Rano przypływamy do Longyearbyen, głównego miasta na Svalbardzie. Miasto zostało założone jako ‘Longyear City’ w 1906 roku przez amerykańskiego przedsiębiorcę Johna Longyeara, który prowadził wydobycie węgla na Svalbardzie. Longyearbyen stanowi dziś administracyjne centrum Svalbardu i siedzibę najwyższych władz archipelagu, Sysselmannen. Jest również położone najbardziej na północ... no, właściwie od wszystkiego! Miasto leży po stronie południowo-zachodniej Fjordu Advent, będącego zatoką 100-kilometrowego Isfjordu ciągnącego się po zachodniej stronie Spitsbergenu. Otoczone jest górami zarówno w głębi lądu, jak i po drugiej stronie fiordu, gdzie majestatycznie góruje charakterystyczny Hiorthfjellet.

Już w 1916 roku Longyearbyen zostało przejęte przez norweską spółkę węglową, a górnictwo determinowało życie tutaj i cały obszar aż do naszych dni. Dziś miasto liczy około 2.000 mieszkańców, głównie Norwegów, a działalność górnicza, dawniej dominująca, nie jest już główną aktywnością miasta. Mieszkańcy Longyearbyen zajmują się głównie badaniami naukowymi, edukacją oraz turystyką, która jednak istnieje w dość skromnym wymiarze na tym obszarze. Jeśli ktoś jest zdezorientowany faktem, że nazwy „Spitsbergen” i „Svalbard” są używane zamiennie, można to wytłumaczyć tym, że pomimo iż archipelag otrzymał nazwę Svalbard już w islandzkich sagach w 1194 roku, to Spitsbergen był nazwą, którą Willem Barents nadał tym wyspom w 1596 roku, ze względu na ich charakterystyczny krajobraz ze spiczastymi i poszarpanymi szczytami górskimi. Nazwa ta przetrwała aż do czasów po I wojnie światowej. Obecnie Spitsbergen jest nazwą największej z wysp w archipelagu, który nosi nazwę Svalbard.

Po śniadaniu pożegnamy się z załogą statku i wyruszamy na wycieczkę do Kopalni nr 3. Kopalnia nr 3 została zamknięta w 1996 roku, i minęło już prawie 30 lat, odkąd ostatni górnicy skończyli wydobywać tu "czarne złoto". W drodze do kopalni mijamy również Svalbardzki Światowy Bank Nasion, w którym przechowywane są trzy miliony różnych rodzajów nasion z całego świata.

Z wejścia do kopalni roztacza się wspaniały widok na Zatokę Adventu. W trakcie przejazdu wysłuchamy historii z życia górników w Longyearbyen oraz jak wyglądało życie tutejszej społeczności w dawnych czasach. Daje nam to rzadki wgląd w świat, który niegdyś był siłą napędową Svalbardu.

Po naszej wycieczce zostaniemy zakwaterowani w hotelu, a reszta popołudnia i wieczoru będzie do naszej dyspozycji lub można spędzić go w towarzystwie pilota wycieczki.

Śniadanie na pokładzie.

Dzień 8
Longyearbyen – Oslo. Czas do własnej dyspozycji lub aktywności z pilotem i przelot do Oslo

Po śniadaniu w hotelu można samodzielnie spędzić przedpołudnie w  Longyearbyen lub dołączyć do aktywności organizowanych przez pilota wycieczki (ewentualne opłaty za bilety wstępu i posiłki nie są wliczone). Wczesnym popołudniem udamy się na lotnisko skąd wylecimy do Oslo. Po przylocie zameldujemy się w hotelu niedaleko lotniska, gdzie będzie można odpocząć i uporządkować wrażenia z rejsu. Chętni mogą się wybrać samodzielnie lub z naszym pilotem do centrum Oslo (przejazd na własny koszt).

Dzień 9
Powrót z Oslo do Warszawy

Informacja o cenie

Cena wycieczki

Od 24 998,– PLN za osobę w pokoju dwuosobowym.
Zobacz ceny dla wszystkich terminów

Dopłata do kabiny 1-osobowej
 • Kat. C: 22 998 PLN/os
 • Kat. G: 5 398 PLN/os
Dopłata do podwyższenia standardu kabiny 2-osobowej
 • Dopłata do kabiny Kat E: 1 988 PLN/os
 • Dopłata do kabiny Kat. C: 4 298 PLN/os
 • Dopłata do kabiny Kat. B: 6 698 PLN/os
 • Dopłata do kabiny Kat A: 9 998 PLN/os
   
Kabina 3-osobowa

Zniżka 30% dla 3. osoby na dodatkowym łóżku w kabinie C (rozkładana sofa/łóżko rozkładane)

Zniżka dla dzieci w wieku 2-15 lat

Dzieci w wieku 2-15 lat otrzymują zniżkę w wysokości 40% od ceny podstawowej podróżując z minimum 2 osobami dorosłymi w tej samej kabinie(możliwe w kabinie kat. C lub G). Max. 3 osoby mogą podróżować w tej samej kabinie w tym 1 dziecko na rozkładanym łóżku.
Statek nie jest przeznaczony dla dzieci, ale ma takie udogodnienia, jak łóżeczko i wysokie krzesełka.
Skontaktuj się z nami, jeśli chcesz podróżować z dziećmi.

Cena zawiera
 • Opiękę polskiego pilota przy grupie powyżej 15 osób
 • Opieka anglojęzycznego zespołu ekspedycyjnego
 • Przelot na trasie Warszawa- Longyearbyen-Warszawa (z przesiadką w Oslo w obie strony)
 • Transfer z/ i na lotnisko
 • Transport i wycieczki, wycieczki zodiakami podczas rejsu zgodnie z programem
 • Półdniowa wycieczka do kopalni w Longyearbyen z lokalnym przewodnikiem anglojęzycznym
 • 2 noclegi w hotelu Gardamoen przy lotnisku w Oslo w pokoju dwuosobowym ze śniadaniem
 • 1 noc w hotelu w Longyearbyen w pokoju dwuosobowym ze śniadaniem
 • 5 noclegów na statku Ocean Albatros w 2-osobowej kabinie zewnętrznej z bulajem (kategoria D) z łazienką/toaletą
 • Spotkania informacyjne i wykłady prowadzone przez członków załogi ekspedycji w języku angielskim
 • Całodzienne wyżywienie na statku począwszy od kolacji w dniu 1 do śniadania w dniu 12
 • Kawę, herbatę i wodę na statku
 • Ubezpieczenie podstawowe KL i NNW
Cena nie zawiera
 • Dopłaty za kabinę jednoosobową 
 • Dopłaty za ulepszenie kategorii kabiny 
 • Ewentualne posiłki na lądzie oraz przed i po rejsie 
 • Dodatkowe wycieczki i wydarzenia 
 • Napoje poza kawą i herbatą przez całą dobę oraz soki itp. na śniadanie 
 • Napiwki dla personelu statku, lokalnych przewodników itp. - zalecamy około 16 USD na osobę za noc na pokładzie 
 • Wydatki na leki i inne osobiste potrzeby 
 • Wszystko, co nie jest wymienione w sekcji "Cena zawiera"

Informacje praktyczne

Warunkiem uczestnictwa jest zapoznanie się uczestników z Ogólne Warunki Imprez Turystycznych Albatros Travel A/S.

Informacje dotyczące podróży

Kabiny i apartamenty

Łącznie na statku znajduje się 95 kabin pasażerskich i apartamentów. Dostępne są zarówno kabiny zewnętrzne, kabiny z balkonem, jak i apartamenty. W kabinach znajdują się dwa łóżka pojedyncze lub łóżko małżeńskie. Ponadto na pokładzie statku znajduje się kilka kabin jedno i trzyosobowych. Wszystkie kabiny posiadają własną łazienkę i toaletę oraz indywidualną regulację temperatury. Do dyspozycji Gości jest również suszarka do włosów i telewizor.

Apartament Premium 45 m2 – Kat. PS
Największą ze wszystkich kajut na pokładzie Ocean Albatros jest Premium Suite. Ten 2-pokojowy apartament posiada łóżko małżeńskie (lub dwa pojedyncze), komplet wypoczynkowy, stół i krzesło, a także balkon i przestronną łazienkę. Znajduje się na pokładzie 4. Ta kategoria jest dostępna na zapytanie. Prosimy o kontakt z biurem Albatros Travel w celu uzyskania ceny.

Junior Suite 42 m2 – Kat. A
4 mniejsze apartamenty znajdujące się na statku Ocean Albatros oferując fantastyczny widok z pokładu 7. Apartamenty posiadają podwójne łóżko lub dwa pojedyncze łóżka, rozkładaną sofę, kącik wypoczynkowy, przestronną łazienkę i prywatny balkon. Kabina może pomieścić do 3 osób. Znajduje się na pokładzie 7.

Apartament z balkonem 35-28 m2 – Kat. B
Ocean Albatros posiada 6 Apartamentów z balkonami na pokładach 4 i 6. W apartamentach znajduje się łóżko małżeńskie lub dwa łóżka pojedyncze, a także część wypoczynkowa, łazienka i prywatny balkon. Apartamenty z balkonem przeznaczone są dla 2 osób.

Kabina z balkonem 24 m2 – Kat. C
Ta kategoria kabin jest najczęściej spotykana na statku. Usytuowane odpowiednio na pokładach 4 i 6, wszystkie kabiny tej klasy posiadają podwójne łóżko lub dwa pojedyncze łóżka, łazienkę i prywatny balkon. Połowa kabin jest wyposażona w rozkładaną sofę, dzięki czemu w kabinie może podróżować rodzina z dzieckiem. Dostępne są także w tej kategorii kabiny połączone drzwiami.

Kabina standardowa z iluminatorem 22 m2 – Kat. D
Standardowe kabiny na statku Ocean Albatros. Kabiny te są idealne dla tych, którzy chcą wygodnie podróżować. Kabiny standardowe wyposażone są w 2 łóżka pojedyncze, iluminator oraz łazienkę. Znajdują się na pokładach 3 i 4.

Kabina standardowa z balkonem francuskim 16 m2 – Kat. E
Standardowe kabiny z francuskim balkonem znajdują się wysoko na statku na pokładzie 7. Kabina ma podwójne łóżko.

Kabina trzyosobowa z iluminatorem 22 m2 – Kat. F
Standardowe kabiny trzyosobowe na statku Ocean Albatros. Kabiny są idealne dla tych, którzy potrzebują wygodnej bazy dla maksymalnie 3 osób. Standardowe kabiny mają 2 łóżka pojedyncze, 1 rozkładaną sofę, iluminator i łazienkę. Znajdują się na pokładzie 3.

Kabina standardowa pojedyncza z iluminatorem 18 m2 – Kat. G
Kabiny jednoosobowe Standard znajdują się na pokładzie 3. Usytuowane są blisko pomieszczeń gospodarczych statku i zapewniają łatwy dostęp do platformy z której wchodzimy na  Zodiaki.

Liczba uczestników

Wymagane minimum uczestników to 15 osób. Albatros Travel zastrzega sobie prawo odwołania wycieczki w terminie do 14 dni przed datą jej rozpoczęcia w przypadku zgłoszenia się mniejszej liczby uczestników niż określona liczba minimalna. Jako organizator nie ponosimy odpowiedzialności odszkodowawczej tytułem ewentualnych strat, które uczestnicy mogą ponieść w związku z jej anulowaniem. Jesteśmy jedynie zobowiązani do zwrotu zapłaconej kwoty.

Polski pilot towarzyszy grupie przy min. 15 uczestnikach.

Warunki pogodowe

Zmienne warunki pogodowe mogą powodować zmiany w programie i trasie.

Koncepcja rejsu ekspedycyjnego

Albatros przez kilka lat wypracował formułę rejsów, która jest szczególnie sprawdza się w warunkach polarnych, gdzie lód w połączeniu z ograniczoną infrastrukturą i niedostępnym pustkowiem wymaga podróży o charakterze bardziej ekspedycyjnym, co jest idealne dla osób poszukujących naprawdę wyjątkowych doświadczeń w podróży. To fantastyczna wycieczka przyrodnicza, która nieco różni się od tradycyjnych rejsów. Stosunkowo niewielka liczba uczestników sprawia, że  każdy bez problemu może jednocześnie brać udział w zejściach na ląd, wizytach w stacjach badawczych, wycieczkach, wykładach i obserwacji wielorybów.

Podróż jest bardzo komfortowa i bez specjalnych wymagań dla uczestników. Zakładamy jednak, że uczestnicy są sprawni oraz mobilni i mogą doświadczać natury o własnych siłach. Należy mieć świadomość, że podróż różni się od zwykłych podróży turystycznych, ponieważ nie mamy takich samych możliwości szczegółowego planowania podróży. Wiele elementów jest nieprzewidywalnych, a trasa jest w dużej mierze zdeterminowana przez wiatr, pogodę, lód i aktualne warunki atmosferyczne. Opis trasy należy traktować jako idealny plan, ale z pewnością ulegnie on zmianie, w zależności od warunków pogodowych.

Kierownik wyprawy będzie konsultował z kapitanem statku trasę i codzienny program, dbając o zapewnienie jak największej ilości wrażeń z podróży  przy panujących w danym momencie warunkach. Jeśli na przykład trafimy na stado wielorybów, program dnia może zostać zmieniony od razu.

Ważną częścią podróży są zejścia na ląd, odbywające się specjalnymi pontonami typu Zodiac, które przetransportują nas na bezludne wybrzeża. Na statku dopływamy jak najbliżej się da do zwiedzanych miejsc, a następnie przesiadamy się na pontony, aby dopłynąć na brzeg lub popływać wśród wielorybów, fok, gór lodowych czy ptasich wysp. Jest to stosunkowo łatwe dla każdego, kto jest w pełni mobilny, ale może być problemem dla osób niepełnosprawnych. Zawsze istnieje możliwość, aby pozostać na pokładzie statku, który jest wyposażony w małą bibliotekę. Kiedy używamy słowa wyprawa, należy je brać dosłownie. Wyjazdy są ekspedycjami, co oznacza, że nie jesteśmy w stanie dokładnie przewidzieć przebiegu danej wyprawy.

Wycieczka podlega ogólnym warunkom uczestnictwa w imprezach Albatros Travel, z którymi uczestnicy powinni się zapoznać.

Kto może wziąć udział?

Aby wziąć udział w tym rejsie, wymagana jest mobilność, samowystarczalność i samodzielne poruszanie się bez pomocy w pagórkowatym terenie. Osoby poniżej 18 roku życia muszą podróżować i przebywać z osobami powyżej 18 roku życia.

Brak przystosowań dla osób niepełnosprawnych
Statek nie jest przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych, mających trudności z chodzeniem i nieporuszających się o własnych siłach. Związane jest to przede wszystkim z zapewnieniem bezpieczeństwa wszystkim uczestnikom rejsu - każdy powinien być w stanie samodzielnie przejść z łódki do łódki, bez pomocy personelu czy innych pasażerów.

Nie wolno zabierać na pokład ani wózków dla niepełnosprawnych, ani balkoników. Zgodnie z zasadami bezpieczeństwa, na wszystkich korytarzach musi być swoboda przejścia.

Specjalne warunki zdrowotne

W celu zapewnienia bezpieczeństwa prosimy o poinformowanie Albatros Travel o ewentualnych chorobach, niepełnosprawności, ciąży czy innych problemach, które mogą mieć wpływ na samopoczucie lub stan zdrowia podczas rejsu

Dane paszportowe i paszporty

Ze względu na bardziej rygorystyczne zasady bezpieczeństwa dotyczące podróży lotniczych linia lotnicza wymaga okazania paszportu podczas podróży. Ponadto firma przewozowa wymaga od wszystkich gości podania danych paszportowych (numer paszportu i data ważności; data i miejsce urodzenia) przed podróżą. W związku z tym prosimy o przesłanie kopii paszportu do Albatros Travel od razu po dokonaniu rezerwacji wycieczki.

Na statku paszporty są przechowywane w recepcji do końca rejsu.

Połączenie krajowe

Niestety nie ma możliwości zarezerwowania połączeń krajowych  na przeloty w Polsce.

Choroba morska

Zalecamy zaopatrzenie się we własnym zakresie w lekarstwa na chorobę morską.

Istnieje wiele sposobów na to, by radzić sobie z chorobą morską, takich jak plastry czy tabletki przeciwko chorobie morskiej. Leki na chorobę morską zawierają różne składniki aktywne, to co działa na jedną osobę, może okazać się nieskuteczne w przypadku drugiej osoby. Prosimy pamiętać również, że leki zapobiegające chorobie lokomocyjnej mogą powodować senność. W razie wątpliwości co do tego, która metoda jest najlepsza w Państwa przypadku, prosimy, aby skonsultowali to Państwo z Państwa lekarzem przed wyjazdem. W recepcji, na pokładzie statku dostępna jest ograniczona liczba tabletek na sprzedaż, zachęcamy zatem do zakupienia własnych tabletek przeciwko chorobie morskiej.

Ochrona przeciwsłoneczna

Chociaż jesteśmy daleko na północ, promienie słońca są bardzo mocne, zarówno w dzień, jak i w nocy. Ze względu na arktyczne warunki, jest sucho i panuje duża wilgotność słońce jest silniejsze niż w Polsce. W związku z tym zalecamy, aby zabrać ze sobą krem z filtrem przeciwsłonecznym.

Załoga statku

Oprócz przewodników wycieczek na pokładzie znajdują się dwie grupy załogi, które wspólnie pracują nad tym, aby Państwa podróż była wyjątkowym przeżyciem. Kapitan statku i marynarze są odpowiedzialni za obsługę i zarządzanie statkiem. Kierownik hotelu i personel hotelowy są odpowiedzialni za kabiny, apartamenty i wyżywienie i dołożą wszelkich starań, aby spełnić Państwa potrzeby na pokładzie i zapewnić komfortowy pobyt. Obie grupy załogi mówią po angielsku.

Przewodnicy wycieczek i zagraniczni goście na pokładzie

Należy pamiętać, że w rejsie biorą udział goście z całego świata. Dlatego nasz zespół ekspedycyjny składa się z anglojęzycznych przewodników ekspedycyjnych, Wykłady i spotkania informacyjne będą na ogół prowadzone w języku angielskim. Przy zejściach na ląd będziemy się starać w miarę możliwości, aby osoby tej samej narodowości znalazły się w jednej grupie.

Ogólne zasady bezpieczeństwa

1. Nie wchodź do domu / budynku, chyba że zostałeś wyraźnie zaproszony do środka.

2. Nie jedź sam w niezamieszkałe miejsca, upewnij się, że grupa jest w zasięgu wzroku i pamiętaj, że pogoda może gwałtownie nagle ulec zmianie, a tym samym może pogorszyć się widoczność.

3. Zachowaj bezpieczną odległość od zwierząt i ptaków (minimum pięć metrów).

4. Pilnuj czasu, abys nie spóźnił się na statek.

5. Zawsze informuj obsługę statku, kiedy samodzielnie schodzisz ze statku i kiedy wracisz.

Z ręką na sercu

Informacja

Zwracamy uwagę, że wszystkie wycieczki i zejścia na ląd są uzależnione od warunków pogodowych, morskich i lodowych. Nasze zodiaki i kajaki muszą być w stanie manewrować w odpowiednich warunkach, gwarantujących bezpieczeństwo wszystkim pasażerom i personelowi.

Dlatego statek Ocean Albatros dysponuje wygodnymi częściami wspólnymi, takimi jak wellness/sauna, restauracja, bar i biblioteka, gdzie nasi pasażerowie mogą spędzać wolny czas nawet przy złej pogodzie. Podczas rejsu towarzyszą nam eksperci z różnych dziedzin, którzy w trakcie podróży wygłoszą ciekawe wykłady na różne tematy od historii eksploracji bieguna północnego przez biologię, geologię, glacjologię na dzikiej przyrodzie kończąc.

Ogólne zasady podróży

Wymagania w zakresie sprawności fizycznej

Zgodnie z podstawową zasadą uczestnicy wycieczki muszą być samodzielni. Jednocześnie pragniemy zaznaczyć, że nasze wycieczki zasadniczo nie są przeznaczone dla osób z niepełnosprawnością ruchową. Nawet w przypadku podróży, w których przejazd odbywa się autokarem, koleją i statkiem, często konieczne jest dojście pieszo do atrakcji turystycznych. Podczas wielu spośród naszych wycieczek krajoznawczo-kulturowych jeden dzień zwiedzania nierzadko wiąże się z koniecznością przejścia dystansu przekraczającego 5 km.

Ubezpieczenie podróżne

Każdy uczestnik wycieczki organizowanej przez Albatros Travel w pakiecie posiada podstawowe ubezpieczenie KL i NNW. Zachęcamy do wyboru dodatkowej opcji ubepieczenia od chorób przewlekłych bądź od rezygnacji z wycieczki. Wykupienie takiego ubezpieczenia zapewni Państwu pełne bezpieczeństwo podczas urlopu z naszym biurem.Zalecamy, aby ubezpieczenie obejmowało także zwrot kosztów w razie uszkodzenia lub utraty bagażu.

Ubezpieczenie podróżne Allianz

Biuro Podróży Albatros Travel ubezpiecza grupy turystyczne w Allianz. W Polsce Allianz Worldwide Partners działa nieprzerwanie od ponad 20 lat, gwarantuje profesjonalną obsługę, od lat pomaga Klientom na całym świecie, obsługując 18 milionów spraw rocznie i odbierając blisko 50 milionów telefonów. W pakiecie wycieczki Albatros Travel gwarantujemy podstawowe ubezpieczenie KL i NNW. Zachęcamy do wyboru dodatkowej opcji ubepieczenia od chorób przewlekłych bądź od rezygnacji z wycieczki. Wykupienie takiego ubezpieczenia zapewni Państwu pełne bezpieczeństwo podczas urlopu z naszym biurem.

Piloci Albatros Travel

Wycieczki organizowane przez biuro podrózy Albatros Travel prowadzone są przez polskich pilotów, którzy spotykają się z grupą na lotnisku przed wylotem lub po przylocie na miejsce docelowe. Miejsce spotkania z pilotem będzie określone w dokumentach podroży. Wszyscy piloci to osoby doświadczone, wykwalifikowane i starannie przez nas wybrane. 
Niektóre wycieczki odbywają się bez pilota podróży – w programie jest zawsze wyraźnie określone, czy wycieczka obejmuje pilota, czy nie.
Podczas wycieczek autokarowych, pilot dołączy do grupy najpóźniej w ostatnim miejscu zbiórki. Kierowca pomoże przy bagażach oraz wskaże miejsca w autokarze.

Dopłata za pokój i kajutę jednoosobową

Podane ceny wycieczek obowiązują w przypadku dwóch osób podróżujących wspólnie i mieszkających w dwuosobowych pokojach lub kajutach. W przypadku osób podróżujących w pojedynkę obowiązuje dopłata do pokoju i/lub kajuty jednoosobowej. Dopłata jest odzwierciedleniem cen, jakie otrzymujemy jako organizator podróży podczas zakupu pokojów i kajut u naszych partnerów. Pokój jednoosobowy jest zawsze proporcjonalnie droższy w przeliczeniu na osobę od pokoju dwuosobowego. Jest to zasada obowiązująca w branży turystycznej od wielu lat, dlatego należy ją traktować jako zwyczajową.
Dopłata określona jest zawsze w naszej ofercie.

Paszport

Pamiętaj, że termin ważności Twojego paszportu musi wynosić co najmniej 6 miesięcy od daty powrotu z wycieczki. Wymóg ten dotyczy wszystkich naszych wycieczek, niezależnie od tego, czy w poszczególnych krajach wymagany jest krótszy okres. Jako organizator podróży stawiamy wymóg 6-miesięcznego okresu ważności, aby uniknąć sytuacji, gdy wymogi w danym kraju ulegną zmianie od czasu rezerwacji do chwili wylotu.

Podróż z małoletnimi

Jeśli zamierzasz jechać z dzieckiem, które nie jest Twoim dzieckiem (np. wnuk lub wnuczka), lub jeśli Twoje dziecko nosi inne nazwisko, niektóre kraje mogą odmówić wjazdu. W związku z tym może być konieczne zabranie ze sobą aktu urodzenia lub aktu urodzenia i zgody notarialnie poświadczonej i przetłumaczonej na język angielski zawierającej zezwolenie na podróż osoby małoletniej z daną osobą dorosłą, w języku angielskim oraz podpisanego oświadczenia zawierającego zezwolenie na podróż osoby małoletniej z daną osobą dorosłą. Należy również sprawdzić zasady dotyczące okresu ważności dokumentów – tzn. jaka ma być data ich wystawienia w stosunku do daty wyjazdu, jakich pieczątek wymagają itp.
Powyższe zasady obowiązują w Stanach Zjednoczonych, jednak nie ma ostatecznej listy krajów, w których są takie wymogi. W związku z tym zalecamy kontakt z najbliższą ambasadą lub konsulatem kraju, do którego się wybierasz, aby uzyskać stosowne informacje.

Miejsce w samolocie

Zwracamy uwagę, że linie lotnicze samodzielnie przydzielają miejsca w samolocie.

Posiłki specjalne

Posiłki specjalne podczas lotu, np. dla diabetyków lub wegetarian, należy zamawiać najpóźniej 45 dni przed wylotem. Należy zauważyć, że niektóre linie lotnicze naliczają opłaty za posiłki specjalne. Zawsze przekazujemy liniom lotniczym zamówienia na specjalne posiłki podczas lotu, lecz nie możemy ich zagwarantować.
Zasadniczo podczas naszych wycieczek nie ma możliwości zmówienia specjalnej diety, ponieważ zazwyczaj wycieczki obejmują wspólne posiłki, dla których menu jest ustalane i zamawiane wcześniej. W związku z tym należy się spodziewać takiego samego wyżywienia, jak pozostali uczestnicy. Chętnie zaznaczymy i przekażemy życzenia dotyczące specjalnej diety lub informacji o alergiach, jednak niestety nie możemy zagwarantować, że podawane posiłki będą uwzględniały specjalną dietę.

Miejsce w autokarze

Przy wycieczkach lotniczych Albatros Travel nie zapewnia podczas objazdu autokarem możliwości wyboru konkretnego miejsca w autokarze. 

Przy wycieczkach autokarowych istnieje możliwość, za dodatkową opłatą, rezerwacji wybranego miejsca w autokarze. Jeśli nie zdecydowaliście się Państwo na wybór miejsca przy zakupie wycieczki, można tego dokonać najpóźniej do 45 dni przed wyjazdem. W przypadku braku rezerwacji, miejsca w autokarze będą przydzielane według kolejności zgłoszeń.

Informacje o autokarze i cenach wybranych miejsc zawarte są w programie wycieczki.

Zastrzeżenia/zmiany

Zastrzegamy sobie prawo do zmian w programie. W Albatros Travel wraz z lokalnymi partnerami staramy się realizować wycieczkę dokładnie według programu. Jednak z uwagi na godziny otwarcia zabytków do zwiedzania lub okoliczności praktyczne może być konieczne zrealizowanie trasy wycieczki w innej kolejności niż podana w programie. Ponadto poszczególne punkty programu mogą zostać usunięte z powodu działania siły wyższej, takiej jak warunki atmosferyczne, warunki drogowe lub opóźnione loty. 
Wreszcie pragniemy zaznaczyć, że wszystkie wycieczki są na bieżąco kontrolowane i udoskonalane na podstawie opinii, które otrzymujemy po każdej wycieczce od przewodników i klientów. Kontrola wycieczki może zatem skutkować wprowadzeniem zmian w programie w okresie między datą jej wykupienia a datą wyjazdu. Przed wyjazdem każdy uczestnik otrzyma aktualny program, który ma jak najlepiej służyć klientom i zapewnić sprawny przebieg wycieczki.
Wycieczka sprzedawana jest jako całościowy „pakiet” i niemożliwe jest uzyskanie refundacji za ewentualnie niewykorzystaną część tego pakietu.

Prosimy o zwrócenie uwagi, że warunkiem realizacji wycieczki jest zgłoszenie się określonej minimalnej liczby uczestników. W przypadku braku wymaganego minimum wpłacona kwota za wycieczkę zostanie Państwu zwrócona przed wyjazdem lub po powrocie, w zależności od terminu jej odwołania. 

Albatros Oceny gości

Przy większości programów Albatros Travel podajemy średnią ocenę wycieczki uzyskaną od wszystkich jej uczestników. Ocena ta pochodzi od naszych klientów z wszystkich krajów skandynawskich. Poniżej zamieszczamy oceny i opinie polskich gości. Albatros przedstawia opinie o wycieczkach, aby pomóc klientom, dokonać świadomego wyboru kolejnej podróży. Przejrzystość i uczciwość jest dla nas bardzo ważna, aby zapewnić gościom najlepsze doświadczenia podróży. Wszystkie oceny są sprawdzane przez naszego zewnętrznego partnera Bazaarvoice, który gromadzi i nadzoruje ich poprawność. Albatros przestrzega surowych zasad Bazaarvoice odnośnie gromadzenia ocen oraz opinii i uzyskał Bazaarvoice Authentic Reviews Trustmark. Więcej informacji na stronie: www.bazaarvoice.com/trustmark

Podobne wycieczki