Pociągiem Rovos Rail przez RPA do Kapsztadu

group-tour
Wycieczki objazdowe z polskim pilotem

Safari w jednym z najlepszych miejsc na spotkanie Wielkiej Piątki Afryki, wyjątkowa podróż najbardziej luksusowym pociągiem świata i cztery dni w Kapsztadzie

Wybierz się w światowej klasy podróż z biurem Albatros! Tę wspaniałą przygodę zaczniemy w naszym obozie Ranger Camp, skąd wybierzemy się na safari w Rezerwacie Dzikich Zwierząt Entabeni – jednym z niewielu rezerwatów w RPA, zamieszkanym przez słynną Wielką Piątkę Afryki: słonia, nosorożca, bawoła, lwa i lamparta. Następnie przejedziemy najbardziej ekskluzywnym pociągiem świata Rovos Rail z Pretorii na północy kraju do Kapsztadu położonego na południu, korzystając na całej trasie z luksusów oferowanych przez ten 5-gwiazdkowy hotel na szynach. Oferta obejmuje także wyżywienie w formie śniadań i obiadokolacji oraz wszystkie oferowane napoje.

Zwieńczeniem afrykańskiej przygody będzie pobyt w przepięknym Kapsztadzie, położonym nad brzegiem oceanu, połączony z wycieczką do stolicy południowoafrykańskiego winiarstwa Winelands w Prowincji Przylądkowej Zachodniej.

Kliknij i powiększ mapę
 • Typ Safari, Podróże pociągiem

 • Pilot Polski

 • Wiza Nie

 • Szczepienia Tak

 • Waluta Rand południowoafrykański

Program wycieczki 13 dni
Dzień 1
Wylot z Warszawy do RPA
Dzień 2
Przylot do Johannesburga oraz zwiedzanie Pretorii. Przejazd do Ranger Camp
Dzień 3–5
Ranger Camp. Codzienne safari w rezerwacie Entabeni
Dzień 6
Ranger Camp – Pretoria i początek podróży pociągiem Rovos Rail
Dzień 7
Rovos Rail – Kimberley. Wycieczka do kopalni diamentów i zwiedzanie miasta
Dzień 8
Matjiesfontain. Zwiedzanie kolonialnego miasteczka z epoki wiktoriańskiej i przejazd w stronę Kapsztadu
Dzień 9
Przyjazd do Kapsztadu i czas wolny
Dzień 10
Kapsztad – Wycieczka na Półwysep Dobrej Nadziei i pingwiny na plaży
Dzień 11
Kapsztad. Wycieczka do winnic Winelands i Stellenbosch. Pożegnalna kolacja
Dzień 12
Kapsztad. Czas wolny i wylot do Warszawy lub przedłużenie pobytu (do wyboru - Kapsztad, Wodospady Wiktorii, Mozambik lub Mauritius)
Dzień 13
Przylot do Warszawy

Zdjęcia

Kliknij zdjęcie, aby je powiększyć

Daty wyjazdu

Terminy Długość pobytu Cena Lotnisko wylotu Uwaga
21 498,–
Warszawa
Kliknij datę, aby zobaczyć program tej wycieczki

Program wycieczki

Pobierz pełen program Uwaga! Niektóre wycieczki różnią się programem. Zanim wydrukujesz, sprawdź, czy dokonałeś poprawnego wyboru daty wyjazdu.

Dzień 1
Wylot z Warszawy do RPA

Wylot z Warszawy.

Dzień 2
Przylot do Johannesburga oraz zwiedzanie Pretorii. Przejazd do Ranger Camp
W obiektywie aparatu

Po wylądowaniu w Johannesburgu w Republice Południowej Afryki pojedziemy do Pretorii i zwiedzimy tę gwarną metropolię. Podejdziemy m.in. pod imponujący Union Building, w którym siedzibę ma rząd RPA. Budynek w kształcie półksiężyca jest położony na szczycie wzgórza, z którego roztacza się wspaniały widok na miasto. Ma 285 metrów długości i został ukończony w 1913 roku. Dwa skrzydła budynku symbolizują dwie społeczności zamieszkujące RPA: Brytyjczyków i Burów. Czarnoskóra ludność najwyraźniej nie znalazła odzwierciedlenia w symbolice rządowego budynku. (Wizyta w Pretorii jest uzależniona od godziny przylotu samolotu. W przypadku niektórych odlotów jedziemy tylko przez Pretorię, bez jednego przystanku)

Przed lub po wizycie w Union Building zjemy lunch (nie jest wliczony w cenę wycieczki), a następnie udamy się w dalszą drogę w kierunku północnym. W ciągu trzech godzin przemieścimy się z Gauteng, najbogatszej prowincji RPA, do Limpopo - najbiedniejszego, typowo rolniczego regionu kraju. Mijamy ogromne pola uprawne pszenicy, kukurydzy, słonecznika i orzechów ziemnych. Miasteczka i wioski, które widzimy po drodze, oddają klimat dzikiego zachodu.

W północno-wschodniej części RPA rozciąga się pasmo górskie Waterberg, emanujące charakterystyczną czerwoną poświatą. To tutaj znajduje się Rezerwat Dzikich Zwierząt Entabeni. Entabeni oznacza po prostu „miejsce z górą”. Wystarczy raz zobaczyć ten fascynujący kamienny monolit, który góruje nad horyzontem, aby bez trudu zrozumieć zasadność tej nazwy.

Dojeżdżamy do obozu w Entabeni, Honeyguide Ranger Camp. Nieogrodzony teren zapewnia wspaniały wypoczynek w otoczeniu przyrody w 13 odnowionych i komfortowo urządzonych pokojach, zaaranżowanych w namiotach ustawionych na drewnianych podestach. Po zakwaterowaniu udamy się do obozowej restauracji na posiłek.

Dzień 3–5
Ranger Camp. Codzienne safari w rezerwacie Entabeni
Nocne safari

Przez najbliższe dni obóz będzie naszą bazą wypadową. Każdego dnia wybierzemy się na dwa safari. Program każdego safari jest inny, a Entabeni stwarza mnóstwo możliwości.

Organizowane są safari poranne i popołudniowe jeepami oraz safari piesze w formie wędrówki w buszu, nie trudne i zarazem ekscytujące. Każda wyprawa jest wyjątkowa: jedna prowadzi przez wilgotne niziny u podnóża masywu Entabeni, inna po płaskowyżu, a każda oferuje innego rodzaju wrażenia przyrodnicze i możliwość obcowania z innymi gatunkami zwierząt.

Niewiele może się równać z rześkim, pachnącym korzennymi przyprawami powietrzem i wyjątkowym blaskiem roztaczającym się nad sawanną podczas porannego safari. Słońce wschodzące o chłodnym poranku maluje najpiękniejszymi kolorami górskie zbocza, a zwierzęta gaszą pragnienie w rzekach i zagłębieniach terenu wypełnionych wodą. W tej afrykańskiej scenerii wyczuwalny jest całkowity spokój, który nastał po nocnych łowach i który pozwala zebrom i antylopom wyruszyć na sawannę w poszukiwaniu pożywienia, bez obaw przed atakiem drapieżników, które odpoczywają w czasie upałów.

Jeepy, którymi będziemy się poruszać, nie mają dachu, więc może być zimno, zwłaszcza we wczesnych godzinach porannych i po zapadnięciu zmroku. W jeepach są wprawdzie koce, ale warto zabrać też wytrzymałą i odporną na wiatr kurtkę, polar, czapkę i rękawiczki.

Jednego dnia około południa, opuścimy obóz Ranger Camp, udając się do prywatnego rezerwatu przyrody Indicator Dam. Teren ten znajduje się tuż za ogrodzeniem Rezerwatu Przyrody Entabeni i jest przeznaczony wyłącznie dla gości obozów Honeyguide Ranger Camps.

Spokojna przejażdżka pojazdami terenowymi wzdłuż granicy rezerwatu zajmuje około 15-20 minut. To miejsce jest oazą wolną od drapieżników, a zamieszkuje je dzik, kozioł przylądkowy, kudu, duiker i surykatka, a także liczne gatunki ptaków.

Nasza obsługa przygotuje tradycyjne braai, będzie również okazja do relaksu wokół tamy. Słowo "braai" wywodzące się od słowa "braden" (pieczenie w języku holenderskim), przekształcone w "braaivleis" (grillowane mięso w języku afrikaans) stało się czasownikiem "braai", co oznacza "grillowanie" i stanowi integralną część życia w Południowej Afryce. Choć istnieje wiele debat na temat różnicy między braai a BBQ, pewne jest to, że braai to nie tylko jedzenie, ale raczej część dziedzictwa kulturowego Południowej Afryki.

Sama tama ma wymiary około 400 na 100 metrów, a jej zbiornik wodny jest zasobny w okonie, płocie, karpie i sumy. Bez względu na to, czy ktoś jest wędkarzem doświadczonym, czy dopiero początkującym, może spróbować swojego szczęścia w wędkowaniu. (Wędki są zapewnione, a obowiązującą zasadą jest "łap i wypuść").

Chętni mają też możliwość wypożyczenia kajaka lub mogą wybrać relaks przy barze. Po obiedzie będzie czas na zwiedzanie okolicy szlakiem przyrodniczym, który obejmuje spacer trwający około 30-60 minut.

Wracając do obozu wybierzemy alternatywną trasę przez rezerwat, aby dotrzeć na czas na kolację.

Dzień 6
Ranger Camp – Pretoria i początek podróży pociągiem Rovos Rail
Podróż pociągiem Rovos Rail

Po śniadaniu pojedziemy do Pretorii, która nadal pełni funkcję stolicy RPA, choć zarówno Johannesburg, jak i Kapsztad mają większe znaczenie gospodarcze. Pretoria bywa często zamiennie nazywana Tshwane, o co od lat w kraju toczy się spór. Po przyjeździe do Pretorii wsiadamy do luksusowego pociągu „Duma Afryki” gdzie jemy lunch podziwiając przesuwające sie widoki zza okna.

Podróż pociągiem przez Afrykę  to jak cofnięcie się w czasie i wyjątkowa szansa na poznanie togo kontynentu z zupełnie innej perspektywy.
Należy jednak pamiętać, że infrastruktura kolejowa w Afryce nie należy do najnowocześniejszych i dlatego czasami mogą wystąpić niewielkie opóźnienia i zmiany w programie przejazdu koleją Rovos Rail.
W takich przypadkach będziemy się starać zminimalizować wszelkie niedogodności i sprawić, aby Państwa doświadczenia z podróży były jak najlepsze.

Dzień 7
Rovos Rail – Kimberley. Wycieczka do kopalni diamentów i zwiedzanie miasta
Jazda pociągiem nie przeszkadza w zjedzeniu smacznego posiłku

Pociąg dojeżdża do miasta Kimberley, które w szczególny sposób zapisało się w historii RPA. Kimberley jest stolicą Prowincji Przylądkowej Północnej i to tu w 1866 roku rozpoczęła się przygoda z poszukiwaniem diamentów. Wówczas to młody Bur, Erasmus Jacobs, znalazł na swoim polu dziwny kamyk, który okazał się być diamentem o masie 21,25 karata (4,75 grama). Kilka lat później, w 1871 roku, na niewielkim polnym wzniesieniu znaleziono większy kamyk o masie 83,50 karata (16,78 grama). Wtedy to rozpętała się „diamentowa gorączka”. Z bliska i z daleka przybywali poszukiwacze diamentów i osiedlali się wokół niewielkiego wzgórza, pod którym kryły się nieograniczone ilości tych drogocennych kamieni. Wskutek poszukiwań wzgórze zamieniło się w wielką dziurę o głębokości 240 metrów, z której wydobyto łącznie 3 tony diamentów, by ostatecznie zamknąć kopalnię w 1914 roku. Z roku na rok powstawały nowe odkrywki, z których większość jest dzisiaj całkowicie pusta. Anglicy bardzo szybko objęli kopalnię swoim patronatem, co oczywiście nie zostało dobrze przyjęte przez rdzennych Burów. Ich zdaniem kopalnia należała do Wolnego Państwa Oranje. Wprawdzie Brytyjczycy na długo przedtem znieśli niewolnictwo, lecz na potrzeby kopalni ustanowili restrykcyjne przepisy zabraniające burskim górnikom swobodnego przemieszczania się. Za przedwczesne opuszczenie stanowiska pracy groziła kara chłosty. Nie mówiło się jednak o tym w kategoriach faktycznego niewolnictwa.

Po powrocie do pociągu Rovos Rail zjemy obiad w wagonie restauracyjnym i udamy się na odpoczynek w wyznaczonych przedziałach, komfortowo wyposażonych w wygodne łóżka, prysznic i toaletę.

Dzień 8
Matjiesfontain. Zwiedzanie kolonialnego miasteczka z epoki wiktoriańskiej i przejazd w stronę Kapsztadu
Przedział restauracyjny Rovos Rail

Ostatni przystanek na trasie pociągu to zabytkowe miasto Matjiesfontain. Założone w drugiej połowie XVIII w. i odrestaurowane 100 lat później miasto stanowi zabytek zabudowy kolonialnej z epoki wiktoriańskiej. Sprawia wrażenie wyjątkowego skansenu, w którym wszystkie domy i obiekty miejskie pozostały nienaruszone w swojej pierwotnej postaci. Po zwiedzaniu udamy się w dalszą drogę pociągiem w stronę Kapsztadu. Wieczorem zjemy naszą ostatnią kolację w wagonie restauracyjnym pociągu Rovos Rail.

Dzień 9
Przyjazd do Kapsztadu i czas wolny
Kapsztad

Po śniadaniu powinniśmy dotrzeć do Kapsztadu, gdzie pożegnamy się z obsługą Rovos Rail. Reszta dnia jest do własnej dyspozycji. Należy pamiętać, że pociąg może dojechać do stacji końcowej z opóźnieniem. (Prosimy o zwrócenie uwagi, że w zależności od terminów wylotów wybrane grupy mogą dotrzeć do Kapsztadu ok. godz. 15.00).

W przypadku porannego przyjazdu do Kapsztadu, będzie czas na samodzielne zwiedzanie. Chętni mogą wejść na słynną Górę Stołową, będącą swoistym symbolem Kapsztadu. Brytyjczycy nazwali ją w ten sposób ze względu na płaski szczyt.

Chętni mogą wejść na słynną Górę Stołową, będącą swoistym symbolem Kapsztadu. Brytyjczycy nazwali ją w ten sposób ze względu na płaski szczyt. Najlepszy widok z góry jest w godzinach porannych, dlatego tą atrakcją warto rozpocząć dzień. Kolejną propozycją dla turystów jest legendarna wyspa Robben, gdzie Nelson Mandela spędził w kolonii karnej 18 lat. Miejsce zostało udostępnione dla zwiedzających, z możliwością posłuchania historii opowiadanych przez byłych więźniów. Wycieczki odbywają się z przewodnikiem w języku angielskim.

Warto spędzić trochę czasu na barwnym targu Greenmarket, na którym można kupić rozmaite wyroby lokalnych rzemieślników. Zwiedzanie można zakończyć spacerem po pięknym nadbrzeżu Victoria & Alfred Waterfront, połączonym np. z rejsem taksówką wodną.
Dla chętnych pilot Albatros Travel zorganizuje wspólny spacer po mieście

Nocleg w hotelu w Kapsztadzie.

Dzień 10
Kapsztad – Wycieczka na Półwysep Dobrej Nadziei i pingwiny na plaży
Cape Point

W dniu dzisiejszym zaraz po śniadaniu wybierzemy się na Półwysep Przylądkowy. Pojedziemy położonymi częściowo na klifach, wąskimi drogami, przy akompaniamencie szumu morskich fal łamiących się o brzeg. Miniemy po drodze malownicze wioski. Z zatoki Hout Bay wypływamy statkiem na wyspę Duiker, która jest domem dla tysięcy południowoafrykańskich fok. Gdy podpłyniemy bliżej, zobaczymy całą kolonię fok, które wylegują się na skałach lub podpływają do statku. Stamtąd pojedziemy przez przełęcz Constantia Nek i Fish Hoek do miejscowości Simons town, gdzie zobaczymy kolonię pingwinów przylądkowych. Jest to jedyny gatunek pingwinów występujący w Afryce, a jego największe kolonie osiedliły się właśnie tutaj.

Niedługo potem dotrzemy do Rezerwatu Przyrody na Przylądku Dobrej Nadziei. Powierzchnia rezerwatu liczy 7680 hektarów. Tu, w otoczeniu urzekających krajobrazów południowego wybrzeża Afryki, żyją strusie, pawiany i kilka gatunków antylop, jak eland, bontebok, springbok i gnu. Podchodzimy na cypel półwyspu, Cape Point, skąd roztacza się wspaniały widok na dwa potężne oceany: Atlantyk i Ocean Indyjski. W międzyczasie jemy wspólny lunch. Wieczór do własnej dyspozycji. Na życzenie uczestników wycieczki pilot może zarezerwować restaurację na wspólną kolację.

Dzień 11
Kapsztad. Wycieczka do winnic Winelands i Stellenbosch. Pożegnalna kolacja
Stellenbosch, stolica winiarstwa w RPA

Po śniadaniu wybierzemy się do stolicy afrykańskiego winiarstwa, które znajduje się około godziny jazdy od Kapsztadu. Stellenbosch to drugie pod względem wieku miasto RPA. Jego nazwa może być nam znana z etykiet na butelkach z winem. Zjemy wspólny obiad w jednej z pięknych białych winnic, w otoczeniu gór i zielonych pól. Miasto zostało założone w 1679 roku i prawie tyle samo lat liczy tutejsza tradycja wyrobu wina. Zwiedzając okoliczne winnice, będziemy mogli skosztować wina prosto z beczki. Jest to nasz ostatni wieczór, dlatego warto go zakończyć wspólną pożegnalną kolacją w Kapsztadzie.

Dzień 12
Kapsztad. Czas wolny i wylot do Warszawy lub przedłużenie pobytu (do wyboru - Kapsztad, Wodospady Wiktorii, Mozambik lub Mauritius)
Nadbrzeże Victoria & Alfred Waterfront w Kapsztadzie

Przed południem proponujemy czas wolny. W Kapsztadzie roi się od rozmaitych sklepów i sklepików, w których, jeśli czas pozwoli, można zrobić ostatnie zakupy. Kurs randa południowoafrykańskiego spadł dość znacznie w ciągu kilku ostatnich lat, więc można tu kupić odzież, także markową, biżuterię i dzieła sztuki w bardzo atrakcyjnej cenie. Po południu pojedziemy na lotnisko i udamy się w podróż powrotną do domu.

Dzień 13
Przylot do Warszawy
Wyądujemy w Warszawie około południa z bagażem wspomnień przywiezionych z ekscytującej i obfitującej w atrakcje wycieczki.

O Rovos Rail

Wszystkie wagony pociągu są zabytkowe, lecz zostały odrestaurowane tak, aby zachować dawną świetność i zarazem spełniać współczesne standardy jakości i komfortu. W pociągu nie ma zwykłych „kuszetek”. Przedziały są urządzone w formie dwuosobowych apartamentów w stylu edwardiańskim, wykończone drewnianą, polerowaną boazerią, z podwójnym łóżkiem i prywatną łazienką. Wszystkie przedziały mieszkalne są wyposażone w zaopatrzony minibar z napojami, których koszt jest uwzględniony w cenie wycieczki.

Ponadto pasażerowie pociągu otrzymują wyżywienie w postaci śniadań i obiadokolacji w restauracji gourmet, wraz z nieograniczonym dostępem do napojów. Pociąg ma dwa wagony restauracyjne pochodzące sprzed 1940 roku. Zostały one poddane całkowitej renowacji, która pozwoliła zachować ich klasyczne piękno. W takiej oprawie serwowane są śniadania la carte, ekskluzywne 3-daniowe lunche i 3-daniowe obiady, do których podawane jest wyśmienite południowoafrykańskie wino.

W pociągu znajduje się także specjalny wagon widokowy z panoramicznym salonem, z którego roztacza się niczym nie zasłonięty widok na afrykańskie krajobrazy, oraz dwa dodatkowe wagony salonowe, z których jeden jest przeznaczony dla osób niepalących, a drugi dla palących. W trosce o komfort i dobre samopoczucie pasażerów poziom obsługi w pociągu jest najwyższej jakości.

Przyjęło się, że w pociągu Rovos Rail należy zachowywać się cicho i spokojnie, co jest traktowane ze zrozumieniem przez wszystkich pasażerów. Obowiązują także pewne zasady dotyczące ubioru, których powinno się przestrzegać. W ciągu dnia nosimy strój nieformalny, lecz elegancki. Wieczorem zakładamy strój bardziej oficjalny. Panowie powinni nosić garnitury i krawaty, a panie eleganckie spódnice lub sukienki.

Rovos Rail to najbardziej luksusowy pociąg na świecie

Przedział typu Royal

Przedział typu Royal ma 16 m2 i zajmuje pół wagonu. Ma własny salonik oraz łazienkę z wanną w stylu wiktoriańskim i osobnym prysznicem. Obszerne i eleganckie przedziały sprzyjają zachowaniu prywatności i zapewniają pasażerom wygodną podróż na luksusowym poziomie z udogodnieniami najwyższej klasy. W przedziale znajdują się biurko i prywatny sejf oraz minibar zaopatrzony w napoje wedle gustów pasażerów. Przez całą dobę można ponadto korzystać z obsługi przedziałowej.
Przedział typu Royal

Przedział typu Deluxe

Przedział typu Deluxe (11 m2) także jest przedziałem dwuosobowym, z jednym łóżkiem podwójnym lub dwoma łóżkami pojedynczymi. Przedział ma salonik i łazienkę z prysznicem. Bardzo obszerne przedziały sprzyjają zachowaniu prywatności i zapewniają pasażerom wygodną podróż na luksusowym poziomie z udogodnieniami najwyższej klasy. W przedziale znajdują się biurko i prywatny sejf oraz minibar zaopatrzony w napoje wedle gustów pasażerów. Przez całą dobę można ponadto korzystać z obsługi przedziałowej.
Przedział typu deluxe

Przedziały Pullman

Przedział typu Pullman (7 m2) jest wyposażony w wygodną, dwuosobową sofę, którą na noc można rozłożyć do spania. W przedziale znajduje się także łazienka z prysznicem. Obszerne przedziały sprzyjają zachowaniu prywatności i zapewniają pasażerom wygodną podróż na luksusowym poziomie z udogodnieniami najwyższej klasy. W przedziale znajdują się biurko i prywatny sejf oraz minibar zaopatrzony w napoje wedle gustów pasażerów. Przez całą dobę można ponadto korzystać z obsługi przedziałowej.

Dowiedz się więcej o Rovos Rail na www.rovos.com 

Przedział typu Pullman

Informacja o cenie

Cena wycieczki

Od 21 498,– PLN za osobę w pokoju dwuosobowym.
Zobacz ceny dla wszystkich terminów

Dopłata do pokoju jednoosobowego
 • Dopłata za przedział jednoosobowy typu Pullman
  8 498,- PLN
 • Dopłata za przedział jednoosobow typu Deluxe
  13 998,- PLN
Podwyższenie standardu przedziału w pociągu Rovos Rail
 • Dopłata za przedział Deluxe:
  4 998,- PLN/os
Cena zawiera
 • Opiekę polskiego pilota
 • Przelot rejsowy w klasie ekonomicznej na trasie Warszawa-Johannesburg, Kapsztad-Warszawa, w obie strony z przesiadką
 • Wycieczki i bilety wstępu wymienione w programie
 • Zakwaterowanie w pokojach dwuosobowych (10 nocy - 3 noce w Kapsztadzie w hotelu 4*, 4 noce w domkach (Ranger Camp) oraz 3 noce w dwuosobowym 5* przedziale typu Pullman w pociągu Rovos Rail)
 • Wyżywienie zgodnie z programem (10 śniadań, 8 obiadów, 8 kolacji)
 • transport pociągiem i autokarem o ile w programie nie zaznaczono inaczej
 • Ubezpieczenie podstawowe KL i NNW
Cena nie zawiera
 • Wycieczek fakultatywnych
 • Dopłat do pokóju jednoosobowego/kuszetkę jednoosobową
 • Napojów i posiłków poza programem
 • Napiwków (ok. 1000 ZAR/os)
 • Wszystkiego, co nie zostało zawarte w „Cena zawiera”

Informacje praktyczne

Warunkiem uczestnictwa jest zapoznanie się uczestników z Ogólne Warunki Imprez Turystycznych Albatros Travel A/S.

Informacje dotyczące wycieczki

Bagaż

Dobrze jest zabrać ze sobą mały plecak lub torbę na całodzienne wycieczki i dni podróży, ponieważ w tych dniach bagaż zostaje w hotelu. Nie jest konieczne zabranie ze sobą ręczników.

Prosimy o zwrócenie szczególnej uwagi na nowe zasady przewozu bagaży rejestrowanych obowiązujące od dnia 25 marca 2019 na lotnisku OR Tambo International Airport w Johannesburgu:

1.    Bagaż rejestrowany powinien mieć kształt regularny czyli posiadać co najmniej jedną płaską powierzchnię 
2.    Bagaże okrągłe bądź posiadające nieregularny kształt nie są akceptowane
3.    Torby z długimi paskami nie są akceptowane.

Powyższe zasady, zgodne z wytycznymi IATA, mają na celu zapobieganiu awariom systemu obsługi bagażowej powodowanym przez niewymiarowy bagaż, nie posiadający płaskiej powierzchni, posiadający długie paski bądź uchwyty a tym samym zapobieganiu opóźnieniom w dostarczeniu bagaży do samolotu. 
Pasażerom nadającym bagaż niespełniający powyższych zasad udostępniono na lotnisku punkty pakowania, w których można dostosować bagaż do określonych zaleceń.

Waluta

Zabierając USD do RPA prosimy zwrócić uwagę by banknoty były wydane po 2006 roku.

Bezpieczeństwo

Ze względów bezpieczeństwa dzieci do lat 6 nie mogą uczestniczyć w samochodowym safari. Ze względów bezpieczeństwa dzieci do lat 16 nie mogą uczestniczyć w pieszym safari.

Liczba uczestników

Wymagane minimum uczestników to 16 osób. Albatros Travel zastrzega sobie prawo odwołania wycieczki w terminie do 14 dni przed datą jej rozpoczęcia w przypadku zgłoszenia się mniejszej liczby uczestników niż określona liczba minimalna. Jako organizator nie ponosimy odpowiedzialności odszkodowawczej tytułem ewentualnych strat, które uczestnicy mogą ponieść w związku z jej anulowaniem. Jesteśmy jedynie zobowiązani do zwrotu zapłaconej kwoty.

Lista rzeczy do spakowania

Buty trekkingowe, czapka i ciepły polar/kurtka zimowa.

Klimat

W Republice Południowej Afryki zima przypada na okres od czerwca do sierpnia, kiedy to temperatura w nocy mocno spada. Zimowa pogoda może również wystąpić w maju i we wrześniu, natomiast w okresie od października do marca jest stosunkowo ciepło, także w nocy.

Typowy zimowy dzień w RPA można porównać ze środkowoeuropejską wiosną, słoneczną i z temperaturami w okolicach 20 stopni, ale w niektórych regionach zimy są mroźne. Przez pozostałą część roku jest dość ciepło, a w obszarach północnych temperatura może przekraczać 30 stopni. W ciągu roku występują okresowe opady atmosferyczne, przy czym na północy przeważnie w miesiącach letnich, a na południu w miesiącach zimowych.

Klimat w Republice Południowej Afryki jest umiarkowany i przyjemny przez cały rok. Ekstremalne zjawiska pogodowe wprawdzie występują, ale bardzo rzadko (głównie w ostatnich latach).

Przepisy dotyczące podróżowania małoletnich do RPA

W przypadku małoletniego dziecka podróżującego z/do RPA z obojgiem rodziców, konieczne jest posiadanie aktu oryginału urodzenia dziecka lub jego poświadczonej przez notariusza kopi wraz z jego tłumaczeniem na język angielski.

W przypadku podróży małoletniego dziecka z/do RPA z jednym z rodziców, konieczne jest okazanie pisemnej zgody drugiego rodzica na podróż dziecka. Dokument musi być przetłumaczony na język angielski oraz mieć formę affidavit poświadczonego przez Commissioner of Oaths (w przypadku dokumentu wystawianego w RPA), bądź formę notarialną (w przypadku dokumentu wystawionego w Polsce). Zgoda taka jest ważna przez 3 miesiące od daty sporządzenia dokumentu. Zwolnienie z posiadania zgody drugiego rodzica na podróż z małoletnim dzieckiem jest możliwe jedynie w przypadku posiadania wyłącznej władzy rodzicielskiej (do okazania konieczny będzie przetłumaczony na język angielski prawomocny wyrok Sądu w tej sprawie) lub śmierci drugiego rodzica (do okazania akt zgonu przetłumaczony na język angielski).

W przypadku podróży z dziećmi niebędącymi biologicznymi dziećmi opiekuna prawnego należy przedłożyć jeszcze bardziej precyzyjną dokumentację – polecamy zapoznanie się z informacjami konsularnymi.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronach Ambasady RP w Pretorii.

Obowiązek przedstawienia dokumentów potwierdzających, określonych w wytycznych dostępnych na stronie departamentu a dotyczących Sprawdzania Osób Niepełnoletnich w Porcie Wjazdu, pozostaje bez zmian w odniesieniu do dzieci będących obywatelami Afryki Południowej oraz osób niepełnoletnich podróżujących samotnie.

Stanowczo zaleca się, aby dzieci będące obywatelami innych państw i zwolnione z obowiązku posiadania wizy, posiadały, ze względu na możliwość żądania ich przedstawienia podczas przejścia przez port wjazdu na terytorium Republiki, określone w wytycznych dokumenty potwierdzające.

Funkcjonariusze służb imigracyjnych w portach wjazdu będą wymagać wskazanych dokumentów w odniesieniu do tych dzieci, dla których określony jest obowiązek wynikający z profilowania. W przypadku braku któregokolwiek z żądanych dokumentów potwierdzających, danej osobie zostanie udzielona pomoc w uzyskaniu brakujących dokumentów; w przypadku nieuzyskania tych dokumentów w ciągu 24 godzin, nastąpi odmowa wjazdu na terytorium kraju.

Okazanie w/w dokumentów jest wymagane w punktach granicznych RPA oraz na lotniskach tranzytowych mających bezpośrednie połączenie z RPA. Osoba nie posiadająca wymaganych dokumentów nie zostanie wpuszczona wraz z dzieckiem na pokład samolotu lecącego do RPA.

Należy odpowiednio wcześnie zaopatrzyć się w te dokumenty, ponieważ procedura może trwać do kilku tygodni. Zalecamy kontakt z odpowiednimi urzędami niezwłocznie po dokonaniu rezerwacji wycieczki.

Wymogi te mają na celu zwalczanie problemu handlu ludźmi, szczególnie z udziałem dzieci.

Więcej o Republice Południowej Afryki

Aby dowiedzieć się więcej o Republice Południowej Afryki, zajrzyj tutaj: www.albatros.pl/kierunki-podrozy/afryka/rpa
Na stronie podaliśmy przydatne informacje dotyczące warunków klimatycznych i pogodowych, różnicy czasu, napiwków oraz wymaganych wiz i szczepień.
Ogólne zasady podróży

Wymagania w zakresie sprawności fizycznej

Zgodnie z podstawową zasadą uczestnicy wycieczki muszą być samodzielni. Jednocześnie pragniemy zaznaczyć, że nasze wycieczki zasadniczo nie są przeznaczone dla osób z niepełnosprawnością ruchową. Nawet w przypadku podróży, w których przejazd odbywa się autokarem, koleją i statkiem, często konieczne jest dojście pieszo do atrakcji turystycznych. Podczas wielu spośród naszych wycieczek krajoznawczo-kulturowych jeden dzień zwiedzania nierzadko wiąże się z koniecznością przejścia dystansu przekraczającego 5 km.

Ubezpieczenie podróżne

Każdy uczestnik wycieczki organizowanej przez Albatros Travel w pakiecie posiada podstawowe ubezpieczenie KL i NNW. Zachęcamy do wyboru dodatkowej opcji ubepieczenia od chorób przewlekłych bądź od rezygnacji z wycieczki. Wykupienie takiego ubezpieczenia zapewni Państwu pełne bezpieczeństwo podczas urlopu z naszym biurem.Zalecamy, aby ubezpieczenie obejmowało także zwrot kosztów w razie uszkodzenia lub utraty bagażu.

Ubezpieczenie podróżne Allianz

Biuro Podróży Albatros Travel ubezpiecza grupy turystyczne w Allianz. W Polsce Allianz Worldwide Partners działa nieprzerwanie od ponad 20 lat, gwarantuje profesjonalną obsługę, od lat pomaga Klientom na całym świecie, obsługując 18 milionów spraw rocznie i odbierając blisko 50 milionów telefonów. W pakiecie wycieczki Albatros Travel gwarantujemy podstawowe ubezpieczenie KL i NNW. Zachęcamy do wyboru dodatkowej opcji ubepieczenia od chorób przewlekłych bądź od rezygnacji z wycieczki. Wykupienie takiego ubezpieczenia zapewni Państwu pełne bezpieczeństwo podczas urlopu z naszym biurem.

Piloci Albatros Travel

Wycieczki organizowane przez biuro podrózy Albatros Travel prowadzone są przez polskich pilotów, którzy spotykają się z grupą na lotnisku przed wylotem lub po przylocie na miejsce docelowe. Miejsce spotkania z pilotem będzie określone w dokumentach podroży. Wszyscy piloci to osoby doświadczone, wykwalifikowane i starannie przez nas wybrane. 
Niektóre wycieczki odbywają się bez pilota podróży – w programie jest zawsze wyraźnie określone, czy wycieczka obejmuje pilota, czy nie.
Podczas wycieczek autokarowych, pilot dołączy do grupy najpóźniej w ostatnim miejscu zbiórki. Kierowca pomoże przy bagażach oraz wskaże miejsca w autokarze.

Dopłata za pokój i kajutę jednoosobową

Podane ceny wycieczek obowiązują w przypadku dwóch osób podróżujących wspólnie i mieszkających w dwuosobowych pokojach lub kajutach. W przypadku osób podróżujących w pojedynkę obowiązuje dopłata do pokoju i/lub kajuty jednoosobowej. Dopłata jest odzwierciedleniem cen, jakie otrzymujemy jako organizator podróży podczas zakupu pokojów i kajut u naszych partnerów. Pokój jednoosobowy jest zawsze proporcjonalnie droższy w przeliczeniu na osobę od pokoju dwuosobowego. Jest to zasada obowiązująca w branży turystycznej od wielu lat, dlatego należy ją traktować jako zwyczajową.
Dopłata określona jest zawsze w naszej ofercie.

Paszport

Pamiętaj, że termin ważności Twojego paszportu musi wynosić co najmniej 6 miesięcy od daty powrotu z wycieczki. Wymóg ten dotyczy wszystkich naszych wycieczek, niezależnie od tego, czy w poszczególnych krajach wymagany jest krótszy okres. Jako organizator podróży stawiamy wymóg 6-miesięcznego okresu ważności, aby uniknąć sytuacji, gdy wymogi w danym kraju ulegną zmianie od czasu rezerwacji do chwili wylotu.

Podróż z małoletnimi

Jeśli zamierzasz jechać z dzieckiem, które nie jest Twoim dzieckiem (np. wnuk lub wnuczka), lub jeśli Twoje dziecko nosi inne nazwisko, niektóre kraje mogą odmówić wjazdu. W związku z tym może być konieczne zabranie ze sobą aktu urodzenia lub aktu urodzenia i zgody notarialnie poświadczonej i przetłumaczonej na język angielski zawierającej zezwolenie na podróż osoby małoletniej z daną osobą dorosłą, w języku angielskim oraz podpisanego oświadczenia zawierającego zezwolenie na podróż osoby małoletniej z daną osobą dorosłą. Należy również sprawdzić zasady dotyczące okresu ważności dokumentów – tzn. jaka ma być data ich wystawienia w stosunku do daty wyjazdu, jakich pieczątek wymagają itp.
Powyższe zasady obowiązują w Stanach Zjednoczonych, jednak nie ma ostatecznej listy krajów, w których są takie wymogi. W związku z tym zalecamy kontakt z najbliższą ambasadą lub konsulatem kraju, do którego się wybierasz, aby uzyskać stosowne informacje.

Miejsce w samolocie

Zwracamy uwagę, że linie lotnicze samodzielnie przydzielają miejsca w samolocie.

Posiłki specjalne

Posiłki specjalne podczas lotu, np. dla diabetyków lub wegetarian, należy zamawiać najpóźniej 45 dni przed wylotem. Należy zauważyć, że niektóre linie lotnicze naliczają opłaty za posiłki specjalne. Zawsze przekazujemy liniom lotniczym zamówienia na specjalne posiłki podczas lotu, lecz nie możemy ich zagwarantować.
Zasadniczo podczas naszych wycieczek nie ma możliwości zmówienia specjalnej diety, ponieważ zazwyczaj wycieczki obejmują wspólne posiłki, dla których menu jest ustalane i zamawiane wcześniej. W związku z tym należy się spodziewać takiego samego wyżywienia, jak pozostali uczestnicy. Chętnie zaznaczymy i przekażemy życzenia dotyczące specjalnej diety lub informacji o alergiach, jednak niestety nie możemy zagwarantować, że podawane posiłki będą uwzględniały specjalną dietę.

Miejsce w autokarze

Albatros Travel nie zapewnia możliwości wyboru konkretnego miejsca w autokarze.

Zastrzeżenia/zmiany

Zastrzegamy sobie prawo do zmian w programie. W Albatros Travel wraz z lokalnymi partnerami staramy się realizować wycieczkę dokładnie według programu. Jednak z uwagi na godziny otwarcia zabytków do zwiedzania lub okoliczności praktyczne może być konieczne zrealizowanie trasy wycieczki w innej kolejności niż podana w programie. Ponadto poszczególne punkty programu mogą zostać usunięte z powodu działania siły wyższej, takiej jak warunki atmosferyczne, warunki drogowe lub opóźnione loty. 
Wreszcie pragniemy zaznaczyć, że wszystkie wycieczki są na bieżąco kontrolowane i udoskonalane na podstawie opinii, które otrzymujemy po każdej wycieczce od przewodników i klientów. Kontrola wycieczki może zatem skutkować wprowadzeniem zmian w programie w okresie między datą jej wykupienia a datą wyjazdu. Przed wyjazdem każdy uczestnik otrzyma aktualny program, który ma jak najlepiej służyć klientom i zapewnić sprawny przebieg wycieczki.
Wycieczka sprzedawana jest jako całościowy „pakiet” i niemożliwe jest uzyskanie refundacji za ewentualnie niewykorzystaną część tego pakietu.

Prosimy o zwrócenie uwagi, że warunkiem realizacji wycieczki jest zgłoszenie się określonej minimalnej liczby uczestników. W przypadku braku wymaganego minimum wpłacona kwota za wycieczkę zostanie Państwu zwrócona przed wyjazdem lub po powrocie, w zależności od terminu jej odwołania. 

Przedłuż wycieczkę

Krótki wypad do Kapsztadu

Typ Przedłużenie wycieczki
Długość 4 dni
Cena 2 998,–
4 dni w Kapsztadzie: kultura, zakupy, gastronomia i piękno przyrody

Urocze, pełne życia miasto o bogatej ofercie kulturalnej to właśnie Kapsztad. Sąsiedztwo Oceanu Atlantyckiego, 1000-metrowej Góry Stołowej oraz malowniczego Półwyspu Przylądkowego sprawiają, że Kapsztad wygrywa w konkursie piękności z większością dużych miast. Ponadto miasto może pochwalić się licznymi zabytkami, znakomitymi sklepami, pysznym jedzeniem, dobrymi winami i wspaniałymi plażami.

Zdjęcia
Kliknij zdjęcie, aby je powiększyć
Hotel

Do wyboru są dwa hotele:

Southern Sun Cape Sun
Hotel Cape Sun znajduje się w sercu Kapsztadu, dzięki czemu zapewnia łatwy dostęp do licznych atrakcji miasta. W hotelu znajduje się łącznie 368 pokoi wyposażonych w łazienkę, klimatyzację i bezpłatny bezprzewodowy dostęp do sieci Wi-Fi (500 MB na dzień). Po zwiedzaniu miasta można popływać w krytym basenie, poćwiczyć na siłowni lub zamówić zabiegi w spa. Hotel dysponuje własną restauracją i barem.

Dowiedz się więcej tutaj https://www.southernsun.com/southern-sun-cape-sun

Cena
zł 2 998,- za osobę w pokoju dwuosobowym w Southern Cape Sun

Dopłata za pokój jednoosobowy
zł 1 500,-

The Cullinan
Hotel znajduje się w centrum turystycznym Kapsztadu, w bliskiej odległości do wejścia na plażę. Ten pięciogwiazdkowy hotel oferuje profesjonalną obsługę i luksusowy wystrój wnętrz (na terenie bogatego dziedzictwa kulturowego). Hotel posiada wszelkie udogodnienia takie jak: restauracja, bar i basen.

Dowiedz się więcej na stronie https://www.southernsun.com/the-cullinan

Dopłata za pobyt w hotelu o wyższym standardzie
zł 1 500,- za osobę w pokoju dwuosobowym w The Cullinan

Dopłata do pokóju jednoosobowego w hotelu o wyższym standardzie
zł 2 500,-

Cena zawiera
 • Transfer do i z hotelu w dniu przyjazdu i wyjazdu
 • 4 noclegi w hotelu w pokoju dwuosobowym
 • Codzienne śniadanie
Zamówienie

Przedłużenie podróży należy zarezerwować wraz z zawarciem umowy na samą podróż lub najpóźniej 75 dni przed datą wylotu. Zalecamy rezerwowanie przedłużenia z odpowiednim wyprzedzeniem, ponieważ nie możemy zagwarantować dostępności miejsc w hotelach i lotach dla każdego terminu wyjazdu. Należy pamiętać, że cena przedłużenia może się różnić w zależności od oferty i obłożenia.

Podczas przedłużenia wycieczki podróż odbywa się indywidualnie, bez opieki polskiego pilota, nie ma więc wymogu minimalnej liczby uczestników dla jej realizacji.

Królewskie luksusy przy Wodospadach Wiktorii

Typ Przedłużenie wycieczki
Długość 4 dni
Cena Od 4 998,–
4 dni luksusu przy najwspanialszych wodospadach świata

Przedłużenie podróży należy zarezerwować wraz z zawarciem umowy na samą podróż lub najpóźniej 75 dni przed datą wylotu. Zalecamy rezerwowanie przedłużenia z odpowiednim wyprzedzeniem, ponieważ nie możemy zagwarantować dostępności miejsc w hotelach i lotach dla każdego terminu wyjazdu. Należy pamiętać, że cena przedłużenia może się różnić w zależności od oferty i obłożenia.

Podczas przedłużenia wycieczki podróż odbywa się indywidualnie, bez opieki polskiego pilota, nie ma więc wymogu minimalnej liczby uczestników dla jej realizacji.

Zdjęcia
Kliknij zdjęcie, aby je powiększyć
Hotel

Oferujemy pobyt w jednym z dwóch hoteli:

The Explorers Village - Wioska Odkrywców przy Wodospadach Wiktorii

Piękny 3-gwiazdkowy hotel z basenem, restauracją i barem. Z obiektu roztacza się widok na afrykański busz i wodopój, często odwiedzany przez słonie i bawoły. Hotel znajduje się zaledwie 400 metrów od Parku Narodowego Wodospadów Wiktorii.

Więcej informacji można znaleźć na stronie www.shearwatervictoriafalls.com

Cena
​4 998 PLN za osobę w pokoju dwuosobowym w The Explorers Village

Dopłata za pokój jednoosobowy
1 100 PLN

Victoria Falls Hotel
Wspaniały 5-gwiazdkowy hotel o wyjątkowej atmosferze w kolonialnej scenerii. Hotel jest wyposażony we wszystkie możliwe udogodnienia, w tym najwyższej klasy restauracje gourmet. Wodospady znajdują się około 10 minut spacerem od hotelu, z którego także je widać i słychać.

Dowiedz się więcej na www.victoriafallshotel.com 

Cena
7 498 PLN za osobę w pokoju dwuosobowym w Victoria Falls Hotel

Dopłata za pokój jednoosobowy
4 000 PLN

Cena zawiera
 • Przelot do portu lotniczego Victoria Falls
 • Transfer do hotelu i na lotnisko
 • 3 noclegi w dwuosobowym pokoju (ze śniadaniem) przy Wodospadach Wiktorii
 • 1 nocleg w hotelu w Johannesburgu/Kapsztadzie/Durbanie w pokojach dwuosobowych
 • Rejs statkiem po rzece Zambezi o zachodzie słońca
 • Piesza wycieczka wokół wodospadów
Cena nie zawiera
 • Wizy, którą obywatele Polski mogą uzyskać w placówkach dyplomatycznych Zimbabwe albo na granicy. Obywatele innych państw powinni dopytać o obowiązujące ich przepisy wizowe we właściwej placówce dyplomatycznej.
Zamówienie

Chęć przedłużenia pobytu należy zgłosić w momencie dokonywania rezerwacji i nie później niż 75 dni przed wyjazdem. Zalecamy przedłużanie pobytu z odpowiednim wyprzedzeniem, ponieważ nie możemy zagwarantować dostępności miejsc w hotelach i samolotach w dniu wylotu. Ceny związane z przedłużeniem pobytu mogą być różne, w zależności od dostępności ofert i zapotrzebowania.

Sjesta na Mauritiusie

Typ Przedłużenie wycieczki
Długość 6 dni
Cena Od 7 998,–
Plaże z palmami, spokój i wyborna kuchnia w samym środku Oceanu Indyjskiego

Zachęcamy do pięciodniowej sjesty przy basenie lub na plaży w rajskiej scenerii tropikalnej wyspy. Można skorzystać z ciekawej oferty wycieczek po okolicy lub bardziej aktywnych form spędzenia czasu.

Dzień 1. Nocleg w Johannesburgu lub Kapsztadzie
Dzień 2. Johannesburg/Kapsztad – Mauritius, transfer do hotelu
Dzień 3-6. Pobyt na Mauritiusie
Dzień 7. Przelot Mauritius – Johannesburg (w godzinach porannych). Do dyspozycji pokój w hotelu w Johannesburgu. Przelot z Johannesburga do Warszawy (w godzinach wieczornych)

Zdjęcia
Kliknij zdjęcie, aby je powiększyć
Hotel

Cena podstawowa za przedłużenie pobytu na Mauritiusie 7 498zł/os w hotelu 3*

Oferujemy pobyt w jednym z dwóch hoteli:

Casuarina Hotel 3*
3-gwiazdkowy hotel położony na północno-zachodnim wybrzeżu wyspy z widokiem na lagunę przy słynnej plaży z białym piaskiem, Trou aux Biches. Odległość od tętniącego życiem miasta Grand Bay wynosi 5 km, a do stolicy Port Louis 18 km. Cena pobytu obejmuje śniadania i obiadokolacje.

Dowiedz się więcej na: http://hotel-casuarina.com/mauritius/

Cena pobytu w pokoju dwuosobowym

 

7 998 zł od osoby w pokoju dwuosobowym w Hotelu Casuarina

 

Dopłata do pokoju jednoosobowego
2 498 zł

Sofitel Mauritius l'Impérial Resort & Spa 5*
Luksusowy 5-gwiazdkowy hotel położony na zachodnim wybrzeżu oferuje najwyższej klasy usługi. Na terenie hotelu w samym sercu tropikalnej przyrody znajduje się kilka restauracji i strefa spa. Cena pobytu obejmuje śniadania i obiadokolacje.

Dowiedz się więcej na: www.sofitel.com/gb/hotel-1144-sofitel-mauritius-l-imperial-resort-spa/index.shtml

Dopłata za pobyt w hotelu 5*

 

2 000 zł od osoby w pokoju dwuosobowym w Sofitel Mauritius l'Impérial Resort & Spa

 

Dopłata do pokoju jednoosobowego w hotelu 5*
4 998 zł

Cena zawiera
 • Przelot z Johannesburga/Kapsztadu na Mauritius w obie strony
 • Transfer do hotelu i na lotnisko
 • 1 nocleg w hotelu w Johannesburgu lub Kapsztadzie
 • Do dyspozycji pokój w hotelu w Johannesburgu, w dniu powrotu
 • 5 noclegów w hotelu Casuarina Hotel/Laguna Beach/Sofitel Mauritius Imperial
Cena nie zawiera
 • Opieki polskiego pilota
Zamówienie

Przedłużenie podróży należy zarezerwować wraz z zawarciem umowy na samą podróż lub najpóźniej 75 dni przed datą wylotu. Zalecamy rezerwowanie przedłużenia z odpowiednim wyprzedzeniem, ponieważ nie możemy zagwarantować dostępności miejsc w hotelach i lotach dla każdego terminu wyjazdu. Należy pamiętać, że cena przedłużenia może się różnić w zależności od oferty i obłożenia.

Podczas przedłużenia wycieczki podróż odbywa się indywidualnie, bez opieki polskiego pilota, nie ma więc wymogu minimalnej liczby uczestników dla jej realizacji.

Albatros Oceny gości

Przy większości programów Albatros Travel podajemy średnią ocenę wycieczki uzyskaną od wszystkich jej uczestników. Ocena ta pochodzi od naszych klientów z wszystkich krajów skandynawskich. Poniżej zamieszczamy oceny i opinie polskich gości. Albatros przedstawia opinie o wycieczkach, aby pomóc klientom, dokonać świadomego wyboru kolejnej podróży. Przejrzystość i uczciwość jest dla nas bardzo ważna, aby zapewnić gościom najlepsze doświadczenia podróży. Wszystkie oceny są sprawdzane przez naszego zewnętrznego partnera Bazaarvoice, który gromadzi i nadzoruje ich poprawność. Albatros przestrzega surowych zasad Bazaarvoice odnośnie gromadzenia ocen oraz opinii i uzyskał Bazaarvoice Authentic Reviews Trustmark. Więcej informacji na stronie: www.bazaarvoice.com/trustmark

Podobne wycieczki