Rejs wzdłuż wybrzeża Chorwacji ze Splitu do Dubrownika

group-tour
Wycieczki objazdowe z polskim pilotem

Popłyń w niezapomniany rejs po najpiękniejszych chorwackich wyspach, zobacz Split i Dubrownik oraz wykąp się w krystalicznie czystych wodach Adriatyku

NOWOŚĆ

Popłyń w niezapomniany w rejs po wyspach Chorwacji. Zwiedzimy Split i ruiny Pałacu Dioklecjana wpisanego na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Zacumujemy przy zielonej wyspie Mljet, gdzie będziemy podziwiać wspaniały Park Narodowy. Czekają na nas piękne wyspy, m. in. pachnący lawendą Hvar, nazywany często „Adriatycką Maderą”, Brač ze słynną plażą „Złoty róg” czy Korčula z architekturą inspirowaną renesansem weneckim.

Wybierzemy się na wycieczki do urzekających atmosferą średniowiecza miasteczek, m.in. do starego Dubrownika, również wpisanego na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Będzie też czas na kąpiele i nurkowanie w krystalicznie czystych wodach Morza Adriatyckiego.

W rejs popłyniemy niewielkim statkiem MS Cicero z 15 kabinami – są to wyłącznie kabiny zewnętrzne. W cenie wycieczki zawarte jest wyżywienie serwowane na pokładzie statku (2 posiłki dziennie).

Kliknij i powiększ mapę
 • Typ Rejsy wycieczkowe

 • Pilot Polski

 • Wiza Nie

 • Szczepienia Nie

 • Waluta Kuna, Euro

Program wycieczki 8 dni
Dzień 1
Wylot z Warszawy do Splitu. Rejs na Hvar
Dzień 2
Hvar. Park Narodowy Mljet
Dzień 3
Rejs do Dubrownika i zwiedzanie Starego Miasta, wpisanego na listę UNESCO
Dzień 4
Rejs z Dubrownika do miasta Trstenik. Przystanek na kąpiel przy wyspach Elafiti
Dzień 5
Trstenik – Korcula
Dzień 6
Korcula – Brač. Plaża Zlatnit Rat i miasteczko Bol
Dzień 7
Brač – Split. Spacer po mieście i Pałac Dioklecjana
Dzień 8
Split. Powrót do domu

MS Cicero

Statek wycieczkowy MS Cicero jest małą i przytulną jednostką, która w trakcie rejsu staje się naszą codzienną bazą.

Statek ma 32 m długości i 8,2 m szerokości. Jest to klasyczny statek zbudowany w 1989 roku specjalnie z myślą o żeglarstwie w okolicach archipelagów. Wielokrotnie był poddawany renowacji. Części wspólne są funkcjonalne i nowoczesne, a wystrój kabin jest prosty z klasyczną nutą.  Wszystkie kabiny wychodzą na zewnątrz. Kabiny na głównym pokładzie (wejściowym) mają dostęp do centralnej klimatyzacji, a kabiny na dolnym pokładzie (schodami w dół z pokładu głównego) mają klimatyzację w pokojach. Wyżywienie na statku (2 posiłki dziennie) serwowane jest w restauracji. Z leżaków na tarasie można podziwiać widoki i cieszyć się słońcem. Ponadto na tarasie znajduje się także strefa relaksu ze stołami i krzesłami.

Kliknij zdjęcie, aby je powiększyć

Program wycieczki

Pobierz pełen program Uwaga! Niektóre wycieczki różnią się programem. Zanim wydrukujesz, sprawdź, czy dokonałeś poprawnego wyboru daty wyjazdu.

Dzień 1
Wylot z Warszawy do Splitu. Rejs na Hvar
Hvar, czyli Madera Adriatyku

Po wylądowaniu na lotnisku w Splicie pojedziemy do portu, gdzie będzie oczekiwał nasz statek. Po zaokrętowaniu odpłyniemy obierając kurs w stronę wyspy Hvar. Pierwszy obiad podany będzie na pokładzie zaraz na początku naszej podróży po archipelagu wysp. Hvar nazywany jest „Adriatycką Maderą”, gdyż wyspa obfituje w lasy oliwne, winnice i fioletowo-niebieskie pola lawendy. Pogoda na wyspie jest zazwyczaj słoneczna i ciepła.

Na wyspie Hvar jest podobno najwięcej dni słonecznych w całej Chorwacji – aż 2 724 godzin w roku. To ok. 1 200 godzin więcej, niż na Bornholmie. Wieczorem po dopłynięciu do Hvaru będzie możliwość zwiedzenia okolic z pilotem wycieczki.

Kolacja na pokładzie statku.

Dzień 2
Hvar. Park Narodowy Mljet
Park Narodowy na wyspie Mljet

Podniesiemy kotwicę i popłyniemy na wyspę Mljet, najbardziej na południe wysuniętą wyspę Dalmacji. O Mljet mówi się „zielona wyspa”, bo większą część jej powierzchni (98 km²) porastają lasy i soczysta roślinność, między innymi charakterystyczne dla obszaru śródziemnomorskiego sosny Aleppo, których żywica nadaje smak greckiemu winu Retsina.

Według greckiego mitu, nimfa Kalipso, córka Atlasa, przez okres siedmiu lat przetrzymywała w jaskini Odyseusza, który odbywał podróż opisaną w eposie Homera „Odyseja”. Na ląd zejdziemy w malutkiej miejscowości Pomena i zwiedzimy Park Narodowy położony w północno-zachodniej części wyspy. Na wyspie znajdują się dwa słone jeziora: Veliko Jezero i Malo Jezero (jezioro duże i małe). Po środku jeziora Veliko leży wyspa Svieta Marija z klasztorem benedyktynów z 12. stulecia. Na wyspie znajduje się dużo szlaków wędrownych, a po jeziorach można pływać kajakiem albo w nich pływać. Na statek wrócimy pieszo. 

Noc spędzimy w porcie w Pomenie, a na kolację proponujemy udać się samodzielnie do miasta.

Śniadanie i wczesny obiad na pokładzie statku.

Dzień 3
Rejs do Dubrownika i zwiedzanie Starego Miasta, wpisanego na listę UNESCO
Dubrovnik, Chorwacja

Tego dnia obierzemy kurs na Dubrownik. 

Miasto jest w szczególności znane z niezwykłej atmosfery Starego Miasta (Stari Grad), które w całości znalazło się na liście Światowego Dziedzictwa Kulturalnego UNESCO. Stare Miasto otaczają imponujące średniowieczne mury, jedne z najlepiej zachowanych w Europie. Po wspięciu się na szczyt sześciometrowych umocnień można podziwiać niezwykłe widoki otaczającego morza i wysp.

Stari Grad jest wyłączony z ruchu pojazdów, więc nic nie zakłóca atmosfery niezwykłego połączenia stylów: gotyku, renesansu i baroku. W mieście znajduje się wiele pięknych kościołów, klasztorów i muzeów, które są świadectwem wydarzeń historycznych i żywej tradycji artystycznej. 

Po zwiedzaniu z przewodnikiem będzie czas wolny i możliwość wyjścia na kolację do jednej z wielu przytulnych restauracji. 

Śniadanie i wczesny obiad na pokładzie statku.

Dzień 4
Rejs z Dubrownika do miasta Trstenik. Przystanek na kąpiel przy wyspach Elafiti
W drodze do Trstenik

Z samego rana wypłyniemy z Dubrownika, a w drodze zjemy obiad na pokładzie. Zatrzymamy się w wybranym przez kapitana najlepszym kąpielisku archipelagu Elafiti. Archipelag sześciu wysp, nie wliczając malutkich wysepek, położony jest na północny-zachód od Dubrownika. Trzy główne wyspy zamieszkuje mniej niż 1 000 mieszkańców, dzięki czemu łatwo sobie wyobrazić jaka jest tam cisza i spokój.

Po przerwie na odpoczynek i kąpiel morską odpłyniemy w kierunku Trstenika, gdzie dotrzemy w porze kolacji. Pozostawiamy Państwu wybór – zwiedzanie miasta z pilotem wycieczki lub lub czas wolny. Polecamy udać się do jednej z restauracji i spróbować lokalnej kuchni

Śniadanie i wczesny obiad na pokładzie statku.

Dzień 5
Trstenik – Korcula
Brama miasta na Korculi

Rano odbijemy od brzegu Trstenike i skierujemy się w stronę Korculi, do której dopłyniemy po południu.

Korcula jest szóstą pod względem wielkości wyspą chorwackiego wybrzeża. Wyspę oddziela od półwyspu Pelješac wąski kanał, który w dawnych czasach miał duże znaczenie strategiczne. Zgodnie z przekazem ustnym, wyspa została zaludniona w XII w p.n.e. przez herosów z Troi, a inne legendy mówią, że nie w Wenecji, a na Korculi urodził się kupiec i podróżnik Marco Polo. Nie istnieją jednak żadne pisane źródła historyczne, które mogłyby to potwierdzić.

Wzdłuż wybrzeża wyspy można znaleźć niezliczone zatoczki i dziewicze plaże. Na wyspie uprawia się różne odmiany winorośli, z których produkuje się słynne chorwackie wina, a także wyrabia się oliwę z oliwek. Na wyspie wyrabia się również własną oliwę z oliwek.

Zacumujemy w mieście portowym Korcula na północnym krańcu wyspy, której kształt z lotu ptaka przypomina rybę. Zwiedzimy miasto, które otoczone jest starymi murami miejskimi z wieżami. Wewnątrz muru znajduje się zabudowa miejska z charakterystycznymi czerwonymi dachami i wąskimi uliczkami - układ ten chroni mieszkańców przed chłodnym wiatrem, który często owiewa półwysep z różnych stron. Korcula znajdowała się pod panowaniem Republiki Weneckiej od XIV do XVIII w., dlatego wiele starych budynków, które pełniły funkcje publiczne, ozdabiają weneckie herby. Architektura zabudowy miejskiej inspirowana jest renesansem weneckim. Polecamy odwiedzić przepiękną katedrę św. Marka, która znajduje się w samym centrum miasta.

Śniadanie i wczesny obiad na pokładzie statku.

Dzień 6
Korcula – Brač. Plaża Zlatnit Rat i miasteczko Bol
Plaża Zlatni Rat, Bol, Chorwacja

Dziś popłyniemy do miasteczka turystycznego Bol na wyspie Brac, której powierzchnia liczy 396 km² i jest największą wyspą Dalmacji. Znana jest z własnego wyrobu win, m. in. słynnych odmian plavac, jak też oliwy z oliwek i aromatycznych owoców cytrusowych. Zacumujemy w porcie Bol, na południowym brzegu wyspy. Niedaleko znajduje się znana plaża Zlatni Rat, która jest malowniczym wąskim cyplem z naturalnie usypanych kamyczków, a morze ma tu niebieską i przejrzystą barwę.

Śniadanie i wczesny obiad na pokładzie statku.

Dzień 7
Brač – Split. Spacer po mieście i Pałac Dioklecjana
Odwiedzamy zabytkowy Pałac Dioklecjana

Po śniadaniu odpłyniemy pozostawiając za sobą Bol i wyspę Brac. Dotrzemy do Splitu późnym popołudniem, by udać się na zwiedzanie miasta. Split to drugie co do wielkości miasto w Chorwacji, zaraz po Zagrzebiu. Liczy ok. 175 tys. mieszkańców, głównie Chorwatów, ale mieszka tu również mniejszość serbska. Legenda mówi, że pierwszym mieszkańcem Splitu był rzymski cesarz Dioklecjan, który ok. 300 lat przed Chrystusem zbudował tu dla siebie ogromny pałac. Wzdłuż promenady nadmorskiej Riva miały znajdować się mroczne i dość przygnębiające piwnice, które kiedyś pełniły funkcję chłodnych komnat cesarskich. Dzisiaj porośnięty palmami deptak pełen jest kolorowych sklepików, kawiarenek, sprzedawców rękodzieła, książek, pocztówek i wielu innych.

Ruiny będące pozostałością Pałacu, z czasem zabudowane domami i ledwie widoczne, zostały wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Przyrodniczego UNESCO. Pałac był kiedyś otoczony dwumetrowej grubości murem, który sięgał 20 m wysokości. Jego fragmenty są nadal widoczne w wielu miejscach.

Do pałacu prowadziły cztery wejścia - brama Żelazna od zachodu, Złota od północy, Srebrna od wschodu i Brązowa od południa. Brama Brązowa kiedyś usytuowana była równolegle do Adriatyku, ale było to na długo przed powstaniem obecnej promenady nadmorskiej. 

Śniadanie i wczesny obiad na pokładzie statku.

Dzień 8
Split. Powrót do domu

Po śniadaniu na pokładzie statku pojedziemy na lotnisko, skąd polecimy do Warszawy.

Informacja o cenie

Dopłata do kabiny jednoosobowej (nr 10-14)

3 298zł

Podwyższenie standardu kabiny
 • Dopłata do kabiny na niższym pokładzie (kabiny nr  7 i 9)  598 PLN/os.
 • Dopłata do kabiny na głównym pokładzie (kabiny nr 1-4)  878 PLN/os.
 • Dopłata do kabiny na głównym pokładzie na rufie (kabina nr 15) 1198 PLN/os.

Więcej o kabinach przeczytasz w Informacjach Praktycznych

Podwyższenie standardu kabiny jednoosobowej
 • Dopłata do jednoosobowej kabiny na niższym pokładzie (kabiny nr 7 i 9) 4 298 PLN
 • Dopłata do jednoosobowej kabiny na głównym pokładzie (kabiny nr 1-4) 4 898 PLN
Zniżka dla 3 i 4-tej osoby w kabinie

W niektórych kabinach mogą być zakwaterowane maksymalnie 4 osoby. W takim przypadku trzecia i czwarta osoba w kabinie otrzymają zniżkę.

Cena zawiera
 • opiekę polskiego pilota
 • przelot rejsowy w klasie ekonomicznej w obie strony
 • kabinę na głównym pokładzie nr 5-6 lub kabiny nr 10-14 na niższym pokładzie 
 • 2 posiłki dziennie 
 • wycieczki i bilety wstępu wymienione w programie
 • transport autokarem, o ile w programie nie zaznaczono inaczej
 • ubezpieczenie podstawowe KL i NNW
Cena nie zawiera
 • dopłaty do kabiny jednoosobowej
 • napojów do posiłków
 • napiwków dla personelu pokładowego (ok 7 euro/os./dzień)
 • napiwków dla lokalnych przewodników i kierowców (10 Euro/os.)
 • wydatków indywidualnych
 • Wszystkiego, co nie zostało wymienione w "cenie zawiera"
Gwarancję Bezpieczeństwa

Rezerwacja nie jest objęta Gwarancją Bezpieczeństwa Albatros Travel. W przypadku anulacji rezerwacji obowiązują Ogóle Warunki Albatros Travel.

Informacje praktyczne

Warunkiem uczestnictwa jest zapoznanie się uczestników z Ogólne Warunki Imprez Turystycznych Albatros Travel A/S.

Informacje o podróży

Ręczniki

Każdy klient otrzymuje łącznie dwa ręczniki na czas trwania rejsu. Jeśli potrzebują Państwo  więcej, zalecamy zabranie ręczników z domu

Zabierz ze sobą

Dobrym pomysłem jest zabranie mniejszego plecaka lub torby na wycieczki, a także ręcznika plażowego. Plaże są żwirowymi plażami, a w niektórych miejscach mogą być jeżowce, dlatego polecamy zabrać obuwie kąpielowe. Jeśli nie masz ich z domu, można je kupić przed rejsem. Zaleca się również zabranie kurtki i długich spodni na chłodniejsze dni i wieczory oraz butów odpowiednich do wędrówek i parasolkę i/lub kurtkę przeciwdeszczową w przypadku złej pogody.

Osoby niepełnosprawne

Zwracamy uwagę, że podróż nie jest odpowiednia osób, które nie mogą poruszac się samodzielnie, ponieważ trzeba przejść z łodzi do łodzi, ponieważ statki zacumowane są blisko siebie. To dlatego, że statki są zacumowane blisko siebie. W niektórych portach zabawa i muzyka z sąsiednich statków mogą być słyszalne do północy.

Płatność na pokładzie i na lądzie

Na statku płacić można wyłącznie gotówką – w kunach chorwackich lub w euro. Podczas pobytu na lądzie lądzie, płatności gotówkowe dokonuje się w kunach.

Więcej o Chorwacji

Więcej informacji o Chorwacji znajdziesz na stronie www.albatros.pl/kierunki-podrozy/europa/chorwacja

O kabinach

Jak wyglądają kabiny?

Na pokładzie znajduje się 15 kabin. Wszystkie wychodzą na zewnątrz, urządzone są w prostym stylu. Znajdują się w nich szafki/szafa oraz łazienka. Do wyboru są kabiny z podwójnym łóżkiem, bądź z dwoma jednoosobowymi łóżkami. W niktórych kabinach są łóżka piętrowe.

Są również kabiny z możliwością dostawki - to dodatkowe miejsce do spania nad podwójnym łóżkiem lub jednym z dwóch jednoosobowych łóżek. Jest to wiszące na ścianie łóżko, na które wchodzi się z podwójnego/jednoosobowego łóżka.

We wszystkich kabinach są gniazdka typu 220V. Klimatyzacja jest w kabinach na dolnym pokładzie, w restauracji i w przestrzeni wspólnej tj. na korytarzu oraz przy kabinach na głównym pokładzie. Zdarza się, że klimatyzacja zostaje wyłączona po północy.

Kabiny na niższym pokładzie

Kabina 10

W kabinie jest mały bulaj oraz podwójne łóżko oraz szafka. W kabinie znajduje się klimatyzacja. Zalecamy, aby do kabiny wziąć maksymalnie jedną twardą walizkę. W kabinie jest toaleta/prysznic, słuchawka prysznica przyłączona jest do kranu. Podwójne łóżko ma rozmiary 140x185 cm. Powierzchnia kabiny to 5,5 m².

Kabiny 11-14

W każdej z tych kabin jest mały bulaj, podwójne łóżko oraz dodatkowe wiszące łóżko. Istnieje zatem możliwość, by w kabinie mieszkały trzy osoby. Łóżko umieszczone jest na ścianie, tzn. aby na nie wejść, trzeba wspiąć się z podwójnego łóżka. W kabinie znajduje się klimatyzacja. W pobliżu bulaja, z boku kabiny są nierówne schodki. W kabinie znajduje się stojąca szafa dwudrzwiowa, bądź z czterema mniejszymi drzwiami oraz półkami. Wiszące łóżko, jeśli nie będzie wykorzystywane do spania, może służyć jako miejsce na walizki.  Zalecamy, aby do kabiny wziąć maksymalnie jedną twardą walizkę. W kabinie jest toaleta/prysznic. Podwójne łóżko ma rozmiary 130x190 cm a koja 75x190 cm. Powierzchnia kabiny to 5,5 m².

Kabina 8

W kabinie jest mały bulaj oraz łóżko piętrowe. Górne łóżko umieszczone jest na ścianie, tzn. aby na nie wejść, należy wspiąć się z jednoosobowego łóżka na dole lub użyć drabinki. W kabinie znajduje się klimatyzacja. Przy łóżku znajduje się szafka. W pobliżu bulaja są trzy nierówne schodki, oraz miejsce na bagaż w rogu między ścianą i łazienką. W kabinie jest stojąca dwudrzwiowa szafa. Zalecamy, aby do kabiny wziąć maksymalnie jedną twardą walizkę. W kabinie jest toaleta/prysznic. Jednoosobowe łóżko ma rozmiary 85 x 190 cm a koja 75x190 cm. Powierzchnia kabiny to 5,5 m².

Kabiny 7 i 9

W kabinach znajduje się mały bulaj, dwa jednoosobowe łóżka oraz dwa dodatkowe wiszące łóżka. Istnieje zatem możliwość, by w kabinie mieszkały cztery osoby. W kabinie znajduje się klimatyzacja Pod jednym z łóżek wbudowana jest klimatyzacja z panelem kontroli temperatury na ścianie. W kabinie jest stojąca dwudrzwiowa szafa. Zalecamy, aby do kabiny wziąć maksymalnie jedną twardą walizkę. W kabinie jest toaleta/prysznic. Jednoosobowe łóżka mają rozmiary 75 x 190 cm a koje 75x190 cm. Powierzchnia kabiny to 8 m²

Kabiny na głównym pokładzie 

Kabiny 5-6

W każdej kabinie jest okno, jednoosobowe łóżko oraz wiszące łóżko. Górne łóżko umieszczone jest na ścianie, tzn. aby na nie wejść, należy wspiąć się z jednoosobowego łóżka na dole lub użyć drabinki. Przy łóżku znajduje się szafka. Zalecamy, aby do kabiny wziąć maksymalnie jedną twardą walizkę. W kabinie jest toaleta/prysznic. Jednoosobowe łóżko ma rozmiary 100 x 185 cm, a górne łóżko 75x180 cm. Powierzchnia kabiny to 5,6 m².

Kabiny 1-4

W każdej z tych kabin jest okno, podwójne łóżko oraz jedno wiszące łóżko. Istnieje zatem możliwość, by w kabinie mieszkały trzy osoby. Dodatkowe łóżko umieszczone jest na ścianie, tzn. aby na nie wejść, należy wspiąć się z podwójnego łóżka. W kabinie, nad podwójnym łóżkiem znajduje się również wisząca szafka z trzema drzwiczkami oraz szyną, na której można powiesić ubrania (nie dotyczy kabiny nr 2). Wiszące łóżko, jeśli nie będzie wykorzystywane do spania, może służyć jako miejsce na walizki. Zalecamy, aby do kabiny wziąć maksymalnie jedną twardą walizkę. W kabinie jest toaleta/prysznic. Podwójne łóżko ma rozmiary 140x190 cm a górne łóżko 70x190 cm. Powierzchnia kabiny to 6 m².

Kabina 15

Prywatna kabina w części rufowej głównego pokładu.

W kabinie jest pięć okien, podwójne łóżko oraz prosty zestaw kanapowy ze stolikiem do kawy. W kabinie jest toaleta/prysznic. Kabina położona jest na rufie na głównym pokładzie i ma bezpośrednie wyjście na taras rufowy. W kabinie jest stojąca dwudrzwiowa szafa. Klimatyzacja w kabinie umieszczona jest na ścianie. Uruchamia się ją za pomocą pilota. Podwójne łóżko ma rozmiary 160x200 cm. Powierzchnia kabiny to 20 m².

Z ręką na sercu

Noc na statku MS Cicero

W nocy statek nie płynie, jest zacumowany w porcie. Istnieje możliwość schodzenia na ląd i zwiedzania miasta lub korzystania z nocnego życia miasta.

Rejs małym statkiem

Rejs na mniejszym statku to przyjemność podróżowania. Małe statki często mają bardzo klasyczny wygląd i wystrój. Jeśli kiedykolwiek byłeś w rejsie dużym statkiem oceanicznymi przekonasz się, że komfort, możliwości na pokładzie, serwis i gastronomia są zupełnie inne. Można powiedzieć, że małe statki mają swój urok.

Ogólne zasady podróży

Wymagania w zakresie sprawności fizycznej

Zgodnie z podstawową zasadą uczestnicy wycieczki muszą być samodzielni. Jednocześnie pragniemy zaznaczyć, że nasze wycieczki zasadniczo nie są przeznaczone dla osób z niepełnosprawnością ruchową. Nawet w przypadku podróży, w których przejazd odbywa się autokarem, koleją i statkiem, często konieczne jest dojście pieszo do atrakcji turystycznych. Podczas wielu spośród naszych wycieczek krajoznawczo-kulturowych jeden dzień zwiedzania nierzadko wiąże się z koniecznością przejścia dystansu przekraczającego 5 km.

Ubezpieczenie podróżne

Każdy uczestnik wycieczki organizowanej przez Albatros Travel w pakiecie posiada podstawowe ubezpieczenie KL i NNW. Zachęcamy do wyboru dodatkowej opcji ubepieczenia od chorób przewlekłych bądź od rezygnacji z wycieczki. Wykupienie takiego ubezpieczenia zapewni Państwu pełne bezpieczeństwo podczas urlopu z naszym biurem.Zalecamy, aby ubezpieczenie obejmowało także zwrot kosztów w razie uszkodzenia lub utraty bagażu.

Ubezpieczenie podróżne Allianz

Biuro Podróży Albatros Travel ubezpiecza grupy turystyczne w Allianz. W Polsce Allianz Worldwide Partners działa nieprzerwanie od ponad 20 lat, gwarantuje profesjonalną obsługę, od lat pomaga Klientom na całym świecie, obsługując 18 milionów spraw rocznie i odbierając blisko 50 milionów telefonów. W pakiecie wycieczki Albatros Travel gwarantujemy podstawowe ubezpieczenie KL i NNW. Zachęcamy do wyboru dodatkowej opcji ubepieczenia od chorób przewlekłych bądź od rezygnacji z wycieczki. Wykupienie takiego ubezpieczenia zapewni Państwu pełne bezpieczeństwo podczas urlopu z naszym biurem.

Piloci Albatros Travel

Wycieczki organizowane przez biuro podrózy Albatros Travel prowadzone są przez polskich pilotów, którzy spotykają się z grupą na lotnisku przed wylotem lub po przylocie na miejsce docelowe. Miejsce spotkania z pilotem będzie określone w dokumentach podroży. Wszyscy piloci to osoby doświadczone, wykwalifikowane i starannie przez nas wybrane. 
Niektóre wycieczki odbywają się bez pilota podróży – w programie jest zawsze wyraźnie określone, czy wycieczka obejmuje pilota, czy nie.
Podczas wycieczek autokarowych, pilot dołączy do grupy najpóźniej w ostatnim miejscu zbiórki. Kierowca pomoże przy bagażach oraz wskaże miejsca w autokarze.

Napiwki

Podczas wycieczek zetkniesz się z codziennym życiem i lokalnymi zwyczajami. W wielu krajach miejscowi przewodnicy i kierowcy spotykani w trakcie podróży oczekują drobnych sum, ponieważ wynagrodzenie pracowników branży usługowej często opiera się na napiwkach. W programie podróży określamy kwotę, jaką należy na nie przeznaczyć i prosimy, by wziąć to pod uwagę. Cena wycieczki nie uwzględnia napiwków, ponieważ jest to sprawa indywidualna, a zwyczaj dawania napiwków jest częścią kultury danego kraju, dlatego należy go uszanować. Dla formalności pragniemy zaznaczyć, że napiwki są oczywiście dobrowolne.

Dopłata za pokój i kajutę jednoosobową

Podane ceny wycieczek obowiązują w przypadku dwóch osób podróżujących wspólnie i mieszkających w dwuosobowych pokojach lub kajutach. W przypadku osób podróżujących w pojedynkę obowiązuje dopłata do pokoju i/lub kajuty jednoosobowej. Dopłata jest odzwierciedleniem cen, jakie otrzymujemy jako organizator podróży podczas zakupu pokojów i kajut u naszych partnerów. Pokój jednoosobowy jest zawsze proporcjonalnie droższy w przeliczeniu na osobę od pokoju dwuosobowego. Jest to zasada obowiązująca w branży turystycznej od wielu lat, dlatego należy ją traktować jako zwyczajową.
Dopłata określona jest zawsze w naszej ofercie.

Paszport

Pamiętaj, że termin ważności Twojego paszportu musi wynosić co najmniej 6 miesięcy od daty powrotu z wycieczki. Wymóg ten dotyczy wszystkich naszych wycieczek, niezależnie od tego, czy w poszczególnych krajach wymagany jest krótszy okres. Jako organizator podróży stawiamy wymóg 6-miesięcznego okresu ważności, aby uniknąć sytuacji, gdy wymogi w danym kraju ulegną zmianie od czasu rezerwacji do chwili wylotu.

Podróż z małoletnimi

Jeśli zamierzasz jechać z dzieckiem, które nie jest Twoim dzieckiem (np. wnuk lub wnuczka), lub jeśli Twoje dziecko nosi inne nazwisko, niektóre kraje mogą odmówić wjazdu. W związku z tym może być konieczne zabranie ze sobą aktu urodzenia lub aktu urodzenia i zgody notarialnie poświadczonej i przetłumaczonej na język angielski zawierającej zezwolenie na podróż osoby małoletniej z daną osobą dorosłą, w języku angielskim oraz podpisanego oświadczenia zawierającego zezwolenie na podróż osoby małoletniej z daną osobą dorosłą. Należy również sprawdzić zasady dotyczące okresu ważności dokumentów – tzn. jaka ma być data ich wystawienia w stosunku do daty wyjazdu, jakich pieczątek wymagają itp.
Powyższe zasady obowiązują w Stanach Zjednoczonych, jednak nie ma ostatecznej listy krajów, w których są takie wymogi. W związku z tym zalecamy kontakt z najbliższą ambasadą lub konsulatem kraju, do którego się wybierasz, aby uzyskać stosowne informacje.

Miejsce w samolocie

Zwracamy uwagę, że linie lotnicze samodzielnie przydzielają miejsca w samolocie.

Posiłki specjalne

Posiłki specjalne podczas lotu, np. dla diabetyków lub wegetarian, należy zamawiać najpóźniej 45 dni przed wylotem. Należy zauważyć, że niektóre linie lotnicze naliczają opłaty za posiłki specjalne. Zawsze przekazujemy liniom lotniczym zamówienia na specjalne posiłki podczas lotu, lecz nie możemy ich zagwarantować.
Zasadniczo podczas naszych wycieczek nie ma możliwości zmówienia specjalnej diety, ponieważ zazwyczaj wycieczki obejmują wspólne posiłki, dla których menu jest ustalane i zamawiane wcześniej. W związku z tym należy się spodziewać takiego samego wyżywienia, jak pozostali uczestnicy. Chętnie zaznaczymy i przekażemy życzenia dotyczące specjalnej diety lub informacji o alergiach, jednak niestety nie możemy zagwarantować, że podawane posiłki będą uwzględniały specjalną dietę.

Miejsce w autokarze

Przy wycieczkach lotniczych Albatros Travel nie zapewnia podczas objazdu autokarem możliwości wyboru konkretnego miejsca w autokarze. 

Przy wycieczkach autokarowych istnieje możliwość, za dodatkową opłatą, rezerwacji wybranego miejsca w autokarze. Jeśli nie zdecydowaliście się Państwo na wybór miejsca przy zakupie wycieczki, można tego dokonać najpóźniej do 45 dni przed wyjazdem. W przypadku braku rezerwacji, miejsca w autokarze będą przydzielane według kolejności zgłoszeń.

Informacje o autokarze i cenach wybranych miejsc zawarte są w programie wycieczki.

Zastrzeżenia/zmiany

Zastrzegamy sobie prawo do zmian w programie. W Albatros Travel wraz z lokalnymi partnerami staramy się realizować wycieczkę dokładnie według programu. Jednak z uwagi na godziny otwarcia zabytków do zwiedzania lub okoliczności praktyczne może być konieczne zrealizowanie trasy wycieczki w innej kolejności niż podana w programie. Ponadto poszczególne punkty programu mogą zostać usunięte z powodu działania siły wyższej, takiej jak warunki atmosferyczne, warunki drogowe lub opóźnione loty. 
Wreszcie pragniemy zaznaczyć, że wszystkie wycieczki są na bieżąco kontrolowane i udoskonalane na podstawie opinii, które otrzymujemy po każdej wycieczce od przewodników i klientów. Kontrola wycieczki może zatem skutkować wprowadzeniem zmian w programie w okresie między datą jej wykupienia a datą wyjazdu. Przed wyjazdem każdy uczestnik otrzyma aktualny program, który ma jak najlepiej służyć klientom i zapewnić sprawny przebieg wycieczki.
Wycieczka sprzedawana jest jako całościowy „pakiet” i niemożliwe jest uzyskanie refundacji za ewentualnie niewykorzystaną część tego pakietu.

Prosimy o zwrócenie uwagi, że warunkiem realizacji wycieczki jest zgłoszenie się określonej minimalnej liczby uczestników. W przypadku braku wymaganego minimum wpłacona kwota za wycieczkę zostanie Państwu zwrócona przed wyjazdem lub po powrocie, w zależności od terminu jej odwołania. 

Przedłuż wycieczkę

Przedłużenie pobytu na Wybrzeżu Chorwacji

Typ Przedłużenie wycieczki
Długość 4 dni
Cena 1 448,–
4 dni wypoczynku we wpisanym na listę światowego dziedzictwa UNESCO Trogirze na wybrzeżu Morza Adriatyckiego

Północna Dalmacja oferuje wspaniałe krajobrazy, kulturę oraz miasta wpisane na listę światowego dziedzictwa, UNESCO jak również krystalicznie czyste Morze Adriatyckie rozciągające się wzdłuż wybrzeża. 

Program dnia

Dzień 1. Przejazd ze Splitu. Nocleg w hotelu Tragos w Trogirze
Przejazd na lotnisko w Splicie, a następnie do oddalonego o 7 km hotelu Tragos położonego w centrum Starego Miasta w Trogirze. 

Trogir liczy około 13 000 mieszkańców. Miasto położone jest na małej wyspie pomiędzy stałym lądem a wyspą Čiovo i z obydwu stron połączone jest mostem. Historia Trogiru sięga do czasów królestwa iliryjskiego. Od tamtej pory swoje piętno na historii i kulturze miasta odcisnęli Rzymianie i Wenecjanie – tak samo jak i w pozostałej części Dalmacji. Trogir otoczony jest murem miejskim z zabudowaniami, wśród których można znaleźć piękne kościoły, pałace i domy – wszystkie reprezentują wspaniały kunszt dawnych budowniczych. W mieście znajdują się wieże, kolumny, kopuły i sklepienia pochodzące z gotyku, renesansu i baroku. 

Dzień 2-3. Trogir. Czas wolny
Hotel Tragos jest położony niedaleko Splitu.  
W okolicy można też podziwiać piękną naturę, m. in. Park Narodowy Krka, który powstał w 1985 roku w celu ochrony na tym obszarze ponad 800 różnych gatunków roślin, z których część jest roślinnością endemiczną. Park Narodowy Krka jest także miejscem życia ponad 200 różnych gatunków ptaków oraz płazów, gadów i ryb. Ścieżki i mostki prowadzą poprzez bujną roślinność, rzeki oraz obok spektakularnego wodospadu Krka, gdzie spadająca woda z kilku mniejszych wodospadów tworzy jeziorko o łącznej powierzchni 242 metrów. 
Polecamy kąpiel w morzu i wypoczynek na jednej z plaż. Rano i przed południem jest możliwość wykupienia wstępu na łodzie, które pływają na pobliskie plaże. 

Dzień 4. Przejazd na lotnisko w Splicie i przelot do Warszawy
Po wymeldowaniu z hotelu i pojedziemy na lotnisko w Splicie skąd udamy się do Warszawy. 

UWAGA: Prosimy zwrócić uwagę, że w czasie pobytu w Trogirze nie towarzyszy Państwu polski pilot. 

Zdjęcia
Kliknij zdjęcie, aby je powiększyć
Hotel

Hotel Tragos mieści się w barokowym pałacu z XIX wieku. Znajduje się w samym sercu wpisanego na listę światowego dziedzictwa UNESCO Trogiru, tylko 30 metrów od głównego placu miasta i katedry. Hotelowa restauracja znajduje się w starej, pałacowej piwnicy na wina i umeblowana jest w takim samym stylu. W hotelu jest 12 pokoi, w których znajdują się dwa łóżka jednoosobowe lub jedno łóżko dwuosobowe. 

Najbliższa plaża znajduje się w odległości 1,5 km. Morze i promenada portowa (Riva) znajdują się ok 50 metrów od hotelu. 

Wszystkie pokoje są wyposażone w:
•    Klimatyzację
•    Sejf
•    Suszarkę
•    TV
•    Telefon
•    Internet
•    Mini-bar

W pokojach jest zakaz palenia.

Więcej na temat hotelu możesz przeczytać na www.tragos.hr/en

Cena zawiera
 • Transport do hotelu w Trogirze i z hotelu na lotnisko w Splicie
 • Zakwaterowanie: 3 noclegi w hotelu Tragos w Trogirze, w pokoju dwuosobowym
 • Wyżywienie: śniadania
 • Podstawowe ubezpieczenie KL i NNW
Rated 5 out of 5 by from Najlepsza wycieczka naszego życia Jesteśmy seniorami, bardzo dużo podróżowaliśmy. Wyjazdy samodzielne stały się jednak dla nas zbyt trudne. Wycieczka z pilotem była idealna. Byli też młodzi uczestnicy, dzięki pani pilot Kornelii wszyscy czuli się doskonale. Rejs to dla nas najlepsza forma wypoczynku. Był to również aktywny wypoczynek. Codzienne kąpiele w morzu bezpośrednio z pomostu statku Czekamy na następne podobne oferty. Polecamy wszystkim.
Date published: 2022-10-03
Rated 5 out of 5 by from Podróż, która zaskoczyła, - przerosła moja oczekiwania Wyśmienicie dobrany plan podróży. Piękny statek, nie wspomnę o kapitanie. Doskonała kuchnia na statku. Wyjątkowa dbałość o komfort i czystość na statku. Niezwykle przyjazna obsługa na statku. Perłą w koronie była nasza niestrudzona opiekunka Kornelia. Pełna energii, radości życia i entuzjazmu. Godny szacunku profesjonalizm, niezwykła wiedza, która idzie w parze z atrakcyjną formą przekazu i umiejętnością budowania przyjacielskiej atmosfery. Szczególne podziękowania za jej trud monitorowania zagubionej przez linie lotnicze mojej walizki.
Date published: 2022-08-26
Rated 5 out of 5 by from Wspaniała podróż rejs byl zorganizowany w sposob niezywkle przyjazny w stosunku do wszystkich potzreb rozrywkowych uczstnikow. Woda bezplatna na statku to byl prawdziwy plus bardzo dodatni - tego sie nawet nie spodziewalismy!
Date published: 2021-08-30
Rated 4 out of 5 by from Wspaniały rejs Piękna pogoda, wspaniałe towarzystwo, perfekcyjna załoga statku EDEN, no i profesjonalizm przewodniczki Pani Teresy - czyli pełne zadowolenie.
Date published: 2021-08-26
Rated 4 out of 5 by from Rejs wzdłuż wybrzeża Chorwacji Wycieczka dla osób starszych, nie wymagająca dużego wysiłku . Cudowne , niezapomniane widoki zarówno przyrody jak i zabytków .
Date published: 2021-08-30
Rated 5 out of 5 by from Wspaniała wycieczka, dobrze zorganizowana przepiękne zabytki, smaczne jedzenie i wspaniała pogoda.
Date published: 2022-08-26
 • y_2023, m_2, d_1, h_21
 • bvseo_bulk, prod_bvrr, vn_bulk_3.0.34
 • cp_1, bvpage1
 • co_hasreviews, tv_0, tr_6
 • loc_pl_PL, sid_HRCSC04, prod, sort_[SortEntry(order=RELEVANCE, direction=DESCENDING)]
 • clientName_albatros-travel

Albatros Oceny gości

Przy większości programów Albatros Travel podajemy średnią ocenę wycieczki uzyskaną od wszystkich jej uczestników. Ocena ta pochodzi od naszych klientów z wszystkich krajów skandynawskich. Poniżej zamieszczamy oceny i opinie polskich gości. Albatros przedstawia opinie o wycieczkach, aby pomóc klientom, dokonać świadomego wyboru kolejnej podróży. Przejrzystość i uczciwość jest dla nas bardzo ważna, aby zapewnić gościom najlepsze doświadczenia podróży. Wszystkie oceny są sprawdzane przez naszego zewnętrznego partnera Bazaarvoice, który gromadzi i nadzoruje ich poprawność. Albatros przestrzega surowych zasad Bazaarvoice odnośnie gromadzenia ocen oraz opinii i uzyskał Bazaarvoice Authentic Reviews Trustmark. Więcej informacji na stronie: www.bazaarvoice.com/trustmark

Podobne wycieczki