RPA - Ucieczka do raju

group-tour
Wycieczki objazdowe z polskim pilotem

Zapomnij o codzienności i wybierz się na safari, podziwiaj zapierające dech w piersiach widoki i zakochaj się w Kapsztadzie – najpiękniejszym mieście świata

Podczas tej wycieczki pokażemy wszystkie kontrasty RPA, spacerując po slumsach Soweto, szerokich ulicach Pretorii i jednym z najpiękniejszych miast świata – Kapsztadzie. 
Na Trasie Panoramicznej będziemy podziwiać wspaniałe krajobrazy, rozległe sawanny w Parku Krugera czy wyjątkowy ogród botaniczny Kirstenbosh.
Podczas safari zamieszkamy w pełnych uroku, tradycyjnych lodgach należących do Albatros Travel, dzięki czemu poczujemy się jak na klasycznym safari w stylu Karen Blixen.
Przeżyjemy też mnóstwo ekscytujących chwil tropiąc dzikie zwierzęta i mamy nadzieję na spotkanie Wielkiej Piątki Afryki (lew, lampart, nosorożec, słoń i bawół), a także innych mieszkańców sawanny jak zebry, żyrafy, antylopy, hieny itd. 

Poznamy ekscytujące życie lwów, słoni, żyraf i pingwinów. Udamy się na safari w Parku Krugera, na spacer po ogrodzie botanicznym Kirstenbosch i degustację win w Stellenbosch.

W Kapsztadzie będzie czas na poznanie historii kraju i wizytę np. na Robben Island czy na Górze Stołowej, zakupy w sklepach lub po prostu na filiżankę kawy na słynnym nadbrzeżu Victoria & Alfred Waterfront. Wybierzemy się także na Przylądek Dobrej Nadziei zatrzymując się po drodze na plaży którą zamieszkuje duża kolonia pingwinów, a także będziemy degustować wina w znanym regionie winiarskim Stellenbosh. 

Kliknij i powiększ mapę
 • Typ Wycieczki objazdowe, Safari

 • Pilot Polski

 • Wiza Nie

 • Szczepienia Tak

 • Waluta Rand

Program wycieczki 12 dni
Dzień 1
Przelot Warszawa – Johannesburg
Dzień 2
Przylot do Johannesburga i przejazd do campu Honeyguide Mantobeni
Dzień 3–4
Safari w Rezerwacie Dzikich Zwierząt Manyeleti w Parku Krugera
Dzień 5
Rezerwat Dzikich Zwierząt Manyeleti – Trasa Panoramiczna – Zebra Nature Reserve
Dzień 6
Zebra Nature Reserve. Wycieczka do Soweto i Pretorii
Dzień 7
Zebra Nature Reserve - Centrum Gadów – Kapsztad
Dzień 8
Kapsztad. Przylądek Dobrej Nadziei i pingwiny w Simon’s Town
Dzień 9
Kapsztad. Dzień do własnej dyspozycji
Dzień 10
Kapsztad. Wizyta w winnicach Stellenbosh z degustacją wina, Ogród Botaniczny Kirstenbosch
Dzień 11
Kapsztad, czas wolny i powrót do domu
Dzień 12
Przylot do Warszawy

Hotele

Honeyguide Mantobeni Camp

Obóz Mantobeni jest jednym z dwóch obozów safari Albatrosa w rejonie Manyeleti. Obóz posiada 12 dużych namiotów safari, które są przestronne i prywatne oraz posiadają własny prysznic i toaletę. Z basenu rozpościera się widok na wodopoj, do którego przychodzą zwierzęta, aby ugasić pragnienie. Obóz jest nieogrodzony, a okoliczne słonie i inne dzikie zwierzęta często odwiedzają namioty - dlatego w obozie zawsze są oczywiście strażnicy, więc bezpieczeństwo jest na najwyższym poziomie.

Przeczytaj więcej o obozie na: http://honeyguidecamp.com/mantobeni-camp/

Zdjęcia

Kliknij zdjęcie, aby je powiększyć

Daty wyjazdu

Terminy Długość pobytu Cena Lotnisko wylotu Uwaga
12 998,–
Warszawa
Kliknij datę, aby zobaczyć program tej wycieczki

Program wycieczki

Pobierz pełen program Uwaga! Niektóre wycieczki różnią się programem. Zanim wydrukujesz, sprawdź, czy dokonałeś poprawnego wyboru daty wyjazdu.

Dzień 1
Przelot Warszawa – Johannesburg

Po spotkaniu z pilotem Albatros Travel na lotnisku w Okęcie w Warszawie wylot do Johannesburga z międzylądowaniem.

Dzień 2
Przylot do Johannesburga i przejazd do campu Honeyguide Mantobeni

Po przylocie do Jahannesburga czeka nas dosyć długi przejazd do miejsca zakwaterowania - ok. 7-8 godz., który jednak wynagrodzą nam piękne krajobrazy za oknem. Przejedziemy przez prowincję  Mpumalanga w kierunku Middelburga i Belfastu. W miarę oddalania się od Johannesburga krajobraz zmienia się i pola uprane ustępują powoli miejsca afrykańskiej sawannie ze stromymi klifami gdzie nie gdzie.

Przyjeżdżamy do Mantobeni Camp, należącym do Albatros Travel, gdzie zostaniemy zakwaterowani w dużych, wygodnych namiotach w środku buszu, posiadających własną łazienkę oraz taras, z którego można podziwiać dziką naturę.

Po długim dniu podróży miło będzie usiąść na tarasie i wsłuchać się w odgłosy życia zwierząt wokół obozu.

Dzień 3–4
Safari w Rezerwacie Dzikich Zwierząt Manyeleti w Parku Krugera

Przez kolejne dwa dni przeżyjemy prawdziwe afrykańskie safari, wyruszając na wyprawy do rezerwatu zwierząt Manyeleti znajdującego się w prowincji Mpumalanga, na obszarze Park Narodowego Kruger. Słowo Manyeleti oznacza „miejsce gwiazd” w dialekcie Shangaan, który jest tutaj lokalnym językiem. Kiedy zapadnie zmrok warto więc wykorzystać okazję i spojrzeć w górę, aby doświadczyć  absolutnie fantastycznego widoku niesamowicie rozgwieżdżonego nieba. 

Rezerwat Manyeleti to tylko niewielka część Parku Narodowego Krugera, który został założony w 1963 roku. W czasach apartheidu cały obszar był ogrodzony  co spowodowało bardzo małą liczbę odwiedzających. Dziś ogrodzenia są już rozebrane, dzięki czemu dzikie zwierzęta mogą się swobodnie przemieszczać po okolicy. To między innymi sprawia, że Rezerwat Manyeleti jest spokojną i nieskażoną częścią Parku Krugera.

Przeważnie przyjeżdżają tu tylko goście z trzech małych hoteli i campów znajdujących się w okolicy, które mogą pomieścić w sumie około 100 osób, przy maksymalnym obłożeniu.  Dzięki małej liczbie gości w rezerwacie safari tutaj jest niepowtarzalnym doświadczeniem, ponieważ pozwala na spokojnie obcowanie z przyrodą bez jazdy w kolumnie aut, co zdarza się czasem w większych parkach.

Park Krugera i Rezewat Manyeleti leżą stosunkowo nisko i charakteryzują się dość łagodnymi i suchymi zimami. Dlatego stanowią całoroczny cel podróży dla turystów. Letnie deszcze od maja do czerwca zapewniają gęstą roślinność, przed nadejściem długiego okresu suszy. W rezerwacie Manyeleti znajdują się duże jeziora zamieszkiwane przez krokodyle, hipopotamy i wiele gatunków ptaków. Do tych naturalnych wodopojów przychodzi także wiele gatunków dzikich zwierząt. Miejsca te stanowią więc doskonały punkt obserwacyjny nie tylko dla nas, ale także dla drapieżników takich jak lwy czy lamparty. 

Postaramy się dostarczyć Państwu jak najwięcej wrażeń podczas safari. Mamy nadzieję na zobaczenie wielu zwierząt w tym Wielkiej Piątki Afryki (lew, lampart, nosorożec, słoń i bawół), ale także innych mieszkańców sawanny jak antylopy gnu, kudu czy impala, guźce, żyrafy, zebry itd. Oczywiście nie ma gwarancji kiedy i gdzie zobaczymy jakie zwierzęta, ale nasi doświadczeni przewodnicy zrobią wszystko, aby wytropić jak najwięcej zwierząt.
Wielu uważa, że przyroda tutaj jest najbardziej zbliżona do pierwotnej afrykańskiej natury i dlatego musimy dostosować się do okresów bujnej zieleni występujących naprzemiennie z sezonem palącego  słońca i spieczonej ziemi. Ten pierwszy okres jest najpiękniejszy, chociaż wtedy zwierzęta mogą być trudne do wypatrzenia, ze względu na otaczającą nas zieleń. W sezonie suszy nie jest tak ładnie, ale z drugiej strony zwierzęta są łatwiejsze do zobaczenia, bo nie mają się gdzie ukryć. Jednak to właśnie niepewność jest częścią uroku natury i sprawia, że safari jest tak bardzo ekscytującym przeżyciem. Po porannym safari wracamy do naszego campu na pyszne śniadanie w formie bufetu.

Popołudniowe safari zaczyna się, gdy słońce jest już nisko, a ciepłe kolory otulają krajobraz. Zatrzymujemy się aby nacieszyć oczy pięknym zachodem słońca, trzymając w ręce orzeźwiający napój, zanim zapalą się reflektory samochodu i wyruszymy na nocną jazdę. To wyjątkowe przeżycie, gdy wieczorem nad naszymi głowami pojawia się gwiaździste niebo, ucho łowi tysiące dźwięków wydawanych przez dziką naturę, a wokół czuć zapachy sawanny i czerwonej ziemi Afryki.

Safari poranne i wieczorne bardzo różnią się od siebie. Kiedy reflektory jeepa wyłapują  setki małych i dużych oczu w buszu, nagle wszystko wydaje się niewiarygodnie blisko. Coś się obok nas porusza; czy to stado gnu czy głodnych lwic, które rozpoczęły nocne polowanie? Nasze jeepy, którymi się poruszamy podczas safari to otwarte samochody terenowe, które dają wspaniałe uczucie bezpośredniego obcowania z naturą bez żadnych sztucznych przeszkód. 

Zarówno podczas safari porannego jak i wieczornego może być trochę chłodno na zewnątrz, ale wtedy można wypożyczyć koce znajdujące się w jeepach. Zalecamy również, aby zabrać ze sobą czapkę i ciepłą kurtkę lub gruby polar.

Dzień 5
Rezerwat Dzikich Zwierząt Manyeleti – Trasa Panoramiczna – Zebra Nature Reserve
„Okno Boga”

Z samego rano wyruszymy z  Mantobeni Camp i Rezerwatu Manyeleti w podróż do wschodniej części regionu Mpumalanga. Przejedziemy wzdłuż gór słynną Trasą Panoramiczną, która oferuje zapierające dech w piersiach widoki. Zatrzymamy się w miejscu zwanym „Okno Boga”, które jest uważane za jeden z najpiękniejszych punktów widokowych na świecie. Przy ładnej pogodzie rozciąga się stąd fantastyczny widok na ogromną równinę sawanny, która leży 1000 metrów poniżej płaskowyżu, na którym się znajdujemy. Na naszej trasie są jeszcze inne przystanki jak Three Rondavels czyli 3 wzgórza ukształtowane przez erozję skał, które przypominają  kształtem tradycyjne, cylindryczne chaty lokalnej ludności, a każde zostało nazwane  na cześć trzech żon Wodza Maripi  oraz  Bourke’s Luck Potholes, które z kolei zostały wyrzeźbione przez silne wiry rzeczne w formie głębokich, cylindrycznych otworów w nagich skałach. Na koniec punkt kulminacyjny dzisiejszej wycieczki czyli słynny Kanion Rzeki Blyde, który jest jednym z największych kanionów na świecie. Przejazd Trasą Panoramiczną obfituje we wspaniałe krajobrazy i jeśli tylko czas i pogoda pozwolą, to zatrzymamy się jeszcze w kilku innych miejscach oferujących spektakularne widoki. 

Po przejechaniu Trasy Panoramicznej kierujemy się w stronę Zebra Nature Reserve koło Pretorii, który również należy do Albatros Travel i będzie naszą bazą wypadową na najbliższe dni. Ten uroczy hotel a właściwie lodge  jest przepięknie położony na łonie natury, gdzie swobodnie przechadzają się zebry i antylopy.

Dzień 6
Zebra Nature Reserve. Wycieczka do Soweto i Pretorii

Dziś odwiedzimy słynne miasteczko Soweto. W latach 70. Soweto było symbolem sprzeciwu wobec ówczesnego reżimu apartheidu. Spacerując po jego ulicach poznamy zarówno historię tego miejsca jak i codzienne życie mieszkańców. Odwiedzimy między innymi Ulicę Vilakazi - jedyną ulicę na świecie, na której mieszkało dwóch laureatów Nagrody Nobla - Nelson Mandela i Desmond Tutu. 

Następnie udamy się do stolicy Południowej Afryki, Pretorii. W czasie wycieczki po mieście zobaczymy pomnik Voortrekker upamiętniający tzw. Wielki Trek czyli migracje tysięcy Burów z Kolonii Przylądkowej na wschód i północny wschód, spowodowany dyskryminacyjną polityką Brytyjczyków.  Zatrzymamy się także m.in. przy pięknym Union Building, będącym siedzibą rządu Republiki Południowej Afryki. Ukończony w 1913 roku budynek w kształcie półksiężyca, położony jest na szczycie wzgórza, z którego roztacza się wspaniały widok na miasto. Jego dwa skrzydła symbolizują dwie społeczności zamieszkujące RPA: Brytyjczyków i Burów. Czarnoskóra ludność niestety nie znalazła odzwierciedlenia w symbolice rządowego budynku. Miasto nazywane jest także „Jacaranda city” z powodu 70.000 drzew jacaranda, które rosną nie tylko w licznych parkach, ale i na ulicach miasta.

Po południu wrócimy do Zebra Nature Reserve.

Dzień 7
Zebra Nature Reserve - Centrum Gadów – Kapsztad

Po śniadaniu idziemy na krótki spacer do Centrum Gadów, które również należy do Zebra Nature Reserve. Tutaj czeka nas fascynująca wycieczka podczas której zobaczymy zarówno egzotyczne gady (czarna mamba, pyton, gekony czy tarantule) jak i oswojone zwierzęta.  

Następnie opuszczamy Zebra Nature Reserve i jedziemy w stronę lotniska w Johannesburgu. Stąd polecimy do Kapsztadu. Po przybyciu do Kapsztadu udajemy się bezpośrednio do naszego hotelu.

Dzień 8
Kapsztad. Przylądek Dobrej Nadziei i pingwiny w Simon’s Town
Punkt widokowy Cape Point

Na Przylądek Dobrej Nadziei pojedziemy wąskimi drogami wzdłuż urwiska, z którego roztacza się piękny widok na niespokojne morze i malownicze wioski. Zatrzymamy się przy punkcie widokowym Chapman’s Peak, a następnie odwiedzimy Simon’s Town, gdzie zobaczymy kolonię pingwinów, zamieszkującą tutejszą plażę. Po obiedzie dotrzemy do rezerwatu przyrody Przylądka Dobrej Nadziei, który rozciąga się na obszarze 7 680 hektarów. Poza pięknym rezerwatem nadmorskiej przyrody można tu zobaczyć antylopy z gatunku eland, bontebok, skoczniki antylopie, gnu oraz strusie i pawiany.

Spacerem udamy się na punkt widokowy Cape Point, skąd doskonale widać miejsce, w którym łączą się wody Oceanu Atlantyckiego i Indyjskiego.

Następnie wrócimy do Kapsztadu na nocleg.

Dzień 9
Kapsztad. Dzień do własnej dyspozycji

Po kilku intensywnych dniach, dzisiejszy dzień jest dniem wolnym.  Polecamy wycieczkę na słynną Górę Stołową, która jest symbolem miasta. Dobrze jest rozpocząć dzień od tego miejsca, bo zwykle rano jest tam bezchmurnie. 
Można również popłynąć na Robben Island, gdzie przez wiele lat więziony był Nelson Mandela. Zwiedzanie wyspy odbywa się w języku angielskim, ponieważ ciekawe historie o tym miejscu opowiadają byli więźniowie. Robben Island to dawne więzienie, które leży na wyspie poza Kapsztadem. Transport na wyspę jest często odwoływany z powodu złych warunków pogodowych, zbyt silnego wiatru, problemów technicznych lub okolicznych strajków, dlatego nie możemy gwarantować, że wycieczka dojdzie do skutku. Dla chętnych możemy zarezerwować bilety do Robben Island. Bilety nie są wliczone w cenę wycieczki.

Popołudnie można spędzić na wędrówce po Greenmarket, gdzie z pewnością nie zabraknie okazji do zrobienia zakupów, aby zakończyć na słynnym Victoria & Alfred Waterfront, pełnym sklepów i dobrych restauracji.

Nasz pilot chętnie udzieli wskazówek na temat miejsc wartych odwiedzenia, a dla chętnych zorganizuje wspólny spacer po mieście.

Dzień 10
Kapsztad. Wizyta w winnicach Stellenbosh z degustacją wina, Ogród Botaniczny Kirstenbosch
Ogród Botaniczny Kirstenbosch

W dniu dzisiejszym skierujemy się w stronę znanego regionu winiarskiego Stellenbosh, położonego niedaleko od Kapsztadu. Założyciel Kapsztadu, Jan van Riebeeck, jako pierwszy zaczął uprawiać wino w Południowej Afryce już w 1659 roku. Od tego czasu RPA stała się jednym z 10 największych na świecie producentów wina. Odwiedzimy kilka winnic, w których skosztujemy różnych win z tego regionu oraz w jednej z winnic zjemy obiad. 

Po południu wrócimy do Kapsztadu i przejedziemy obok imponującej Góry Stołowej. Na jej zboczach znajduje się Ogród Botaniczny Kirstenbosch, założony w 1913 roku i posiadający zbiór ponad 7.000 unikalnych roślin. Będziemy mieli okazję podziwiania tej wspaniałej przyrody, spacerując krętymi ścieżkami. Z ogrodu rozpościera się także fantastyczna panorama na okolicę.  

Naszą afrykańską przygodę kończymy wspólną pożegnalną kolacją w Kapsztadzie.

Dzień 11
Kapsztad, czas wolny i powrót do domu

Przed południem mamy czas do własnej dyspozycji, aby zrobić ostatnie zakupy lub odwiedzić miejsca, do których nie udało nam się wcześniej dotrzeć. Po południu udamy się na lotnisko w Kapsztadzie skąd wylecimy wieczornym samolotem do Europy

Dzień 12
Przylot do Warszawy

Fly til Manyeleti

Podróż do obozu Khoka Moya i Montabeni w Rezerwacie Manyeleti jest również możliwa drogą lotniczą. Przelot jest alternatywnym rozwiązaniem dla transferu autokarowego z Johannesburga, który wliczony jest w cenę.

Wybierając opcję przelotu na lotnisku w Johannesburgu powita Cię przedstawiciel firmy Federal Airlines i zabierze do oddzielnego terminalu linii lotniczej. Stamtąd polecisz na lotnisko w pobliżu obozu Khoka Moya. Lotnisko obozu znajduję się na terenie rezerwatu Manyeleti, który jest częścią Parku Narodowego Greater Krugera. Tam będzie czekał na Ciebie samochód, który zawiezie Cię do obozu.

Należy pamiętać, że samolot może zatrzymywać się w kilku miejscach na trasie.

Cena:

2 298 zł / osoba dorosła (w jedną stronę)
4 596 zł / osoba dorosła (w obie strony)

1 798 zł / dziecko do 11 r.ż. (w jedną stronę)
3 596 zł / dziecko do 11 r.ż. (w obie strony)

668 zł / niemowlę (w jedną stronę)
1 336 zł / niemowlę (w obie strony)

Należy pamiętać, że koszt lotu krajowego z Johannesburga do Manyeleti  nie podlega zwrotowi.

Do samolotu można zabrać tylko jeden bagaż rejestrowany i jeden bagaż podręczny. Ponieważ jest to mniejszy samolot, istnieje szereg wymagań dotyczących bagażu:

 • Torby muszą mieć miękkie, a nie sztywne boki. Zalecamy np. torbę sportową.
 • Maksymalna dopuszczalna waga bagażu rejestrowanego wynosi 20 kg.
 • Maksymalna dopuszczalna waga bagażu podręcznego wynosi 5 kg (1 sztuka).
 • Sugerowany rozmiar bagażu: 40 cm (szerokość) x 30 cm (wysokość) x 60 cm (długość)

Jeśli będziesz musiał przepakować bagaż, możesz kupić torby z miękkimi ściankami w poczekalni Federal Airlines. Koszt torby wynosi ok. 200 randów

Informacja o cenie

Cena wycieczki

Od 12 998,– PLN za osobę w pokoju dwuosobowym.
Zobacz ceny dla wszystkich terminów

Dopłata do pokoju 1-osobowego

2 498 PLN

Cena zawiera
 • Opiekę polskiego pilota
 • Przelot samolotem rejsowym na trasie Warszawa - Johannesburg, Kapsztad - Warszawa, w obie strony z przesiadką
 • Przelot wewnętrzny na trasie Johannesburg - Kapsztad
 • Wszystkie wycieczki i safari zgodnie z programem
 • 4 safari w poszukiwaniu Wielkiej Piątki w Parku Krugera
 • Trasa Panoramiczna 
 • Centrum Gadów
 • Wycieczkę do Soweto i Pretorii
 • Przylądek Dobrej Nadziei
 • Degustację win w Stellenbosh
 • Ogród Botaniczny Kirstenbosch
 • Zakwaterowanie w pokojach 2 osobowych  (3 noce Honeyguide Mantobeni, 2 noclegi w Zebra Nature Reserve, 4 noce w Kapsztadzie)
 • Wyżywienie: 9 śniadań codziennie, 5 obiadów i 6 kolacji
 • Podstawowe ubezpieczenie KL i NNW
Cena nie zawiera
 • Posiłków nie wymienionych w programie. 
 • Dopłaty do pokoju 1-osobowego
 • Napojów do posiłków
 • Napiwków dla kierowców i obsługi (ok. 80 USD/ osoba) 
 • Dodatkowych atrakcji (np. wjazdu kolejką linową na Górę Stołową) 
 • Wszystkiego, co nie zostało wymienione „Cena obejmuje”

Informacje praktyczne

Warunkiem uczestnictwa jest zapoznanie się uczestników z Ogólne Warunki Imprez Turystycznych Albatros Travel A/S.

Informacje dotyczące podróży

Ważne!

Nasi przewodnicy podczas safari dołożą wszelkich starań, abyśmy zobaczyli jak najwięcej zwierząt. Jednak prosimy pamiętać, że są to dzikie zwierzęta, nie ma gwarancji, że je spotkamy.

Bagaż

Dobrze jest zabrać ze sobą mały plecak lub torbę na całodzienne wycieczki i dni podróży, ponieważ w tych dniach bagaż zostaje w hotelu. Nie jest konieczne zabranie ze sobą ręczników.

Prosimy o zwrócenie szczególnej uwagi na nowe zasady przewozu bagaży rejestrowanych obowiązujące od dnia 25 marca 2019 na lotnisku OR Tambo International Airport w Johannesburgu:

 1. Bagaż rejestrowany powinien mieć kształt regularny czyli posiadać co najmniej jedną płaską powierzchnię 
 2. Bagaże okrągłe bądź posiadające nieregularny kształt nie są akceptowane
 3. Torby z długimi paskami nie są akceptowane.

Powyższe zasady, zgodne z wytycznymi IATA, mają na celu zapobieganiu awariom systemu obsługi bagażowej powodowanym przez niewymiarowy bagaż, nie posiadający płaskiej powierzchni, posiadający długie paski bądź uchwyty a tym samym zapobieganiu opóźnieniom w dostarczeniu bagaży do samolotu. 
Pasażerom nadającym bagaż niespełniający powyższych zasad udostępniono na lotnisku punkty pakowania, w których można dostosować bagaż do określonych zaleceń.

Liczba uczestników

Wymagane minimum uczestników to 16 osób. Albatros Travel zastrzega sobie prawo odwołania wycieczki w terminie do 14 dni przed datą jej rozpoczęcia w przypadku zgłoszenia się mniejszej liczby uczestników niż określona liczba minimalna. Jako organizator nie ponosimy odpowiedzialności odszkodowawczej tytułem ewentualnych strat, które uczestnicy mogą ponieść w związku z jej anulowaniem. Jesteśmy jedynie zobowiązani do zwrotu zapłaconej kwoty.

 

Więcej o Republice Południowej Afryki

Aby dowiedzieć się więcej o Republice Południowej Afryki, zajrzyj tutaj: www.albatros.pl/kierunki-podrozy/afryka/rpa

Na stronie podaliśmy przydatne informacje dotyczące warunków klimatycznych i pogodowych, różnicy czasu, napiwków oraz wymaganych wiz i szczepień.

Warto przeczytać

Ogólne zasady podróży

Wymagania w zakresie sprawności fizycznej

Zgodnie z podstawową zasadą uczestnicy wycieczki muszą być samodzielni. Jednocześnie pragniemy zaznaczyć, że nasze wycieczki zasadniczo nie są przeznaczone dla osób z niepełnosprawnością ruchową. Nawet w przypadku podróży, w których przejazd odbywa się autokarem, koleją i statkiem, często konieczne jest dojście pieszo do atrakcji turystycznych. Podczas wielu spośród naszych wycieczek krajoznawczo-kulturowych jeden dzień zwiedzania nierzadko wiąże się z koniecznością przejścia dystansu przekraczającego 5 km.

Ubezpieczenie podróżne

Każdy uczestnik wycieczki organizowanej przez Albatros Travel w pakiecie posiada podstawowe ubezpieczenie KL i NNW. Zachęcamy do wyboru dodatkowej opcji ubepieczenia od chorób przewlekłych bądź od rezygnacji z wycieczki. Wykupienie takiego ubezpieczenia zapewni Państwu pełne bezpieczeństwo podczas urlopu z naszym biurem.Zalecamy, aby ubezpieczenie obejmowało także zwrot kosztów w razie uszkodzenia lub utraty bagażu.

Ubezpieczenie podróżne Allianz

Biuro Podróży Albatros Travel ubezpiecza grupy turystyczne w Allianz. W Polsce Allianz Worldwide Partners działa nieprzerwanie od ponad 20 lat, gwarantuje profesjonalną obsługę, od lat pomaga Klientom na całym świecie, obsługując 18 milionów spraw rocznie i odbierając blisko 50 milionów telefonów. W pakiecie wycieczki Albatros Travel gwarantujemy podstawowe ubezpieczenie KL i NNW. Zachęcamy do wyboru dodatkowej opcji ubepieczenia od chorób przewlekłych bądź od rezygnacji z wycieczki. Wykupienie takiego ubezpieczenia zapewni Państwu pełne bezpieczeństwo podczas urlopu z naszym biurem.

Piloci Albatros Travel

Wycieczki organizowane przez biuro podrózy Albatros Travel prowadzone są przez polskich pilotów, którzy spotykają się z grupą na lotnisku przed wylotem lub po przylocie na miejsce docelowe. Miejsce spotkania z pilotem będzie określone w dokumentach podroży. Wszyscy piloci to osoby doświadczone, wykwalifikowane i starannie przez nas wybrane. 
Niektóre wycieczki odbywają się bez pilota podróży – w programie jest zawsze wyraźnie określone, czy wycieczka obejmuje pilota, czy nie.
Podczas wycieczek autokarowych, pilot dołączy do grupy najpóźniej w ostatnim miejscu zbiórki. Kierowca pomoże przy bagażach oraz wskaże miejsca w autokarze.

Dopłata za pokój i kajutę jednoosobową

Podane ceny wycieczek obowiązują w przypadku dwóch osób podróżujących wspólnie i mieszkających w dwuosobowych pokojach lub kajutach. W przypadku osób podróżujących w pojedynkę obowiązuje dopłata do pokoju i/lub kajuty jednoosobowej. Dopłata jest odzwierciedleniem cen, jakie otrzymujemy jako organizator podróży podczas zakupu pokojów i kajut u naszych partnerów. Pokój jednoosobowy jest zawsze proporcjonalnie droższy w przeliczeniu na osobę od pokoju dwuosobowego. Jest to zasada obowiązująca w branży turystycznej od wielu lat, dlatego należy ją traktować jako zwyczajową.
Dopłata określona jest zawsze w naszej ofercie.

Paszport

Pamiętaj, że termin ważności Twojego paszportu musi wynosić co najmniej 6 miesięcy od daty powrotu z wycieczki. Wymóg ten dotyczy wszystkich naszych wycieczek, niezależnie od tego, czy w poszczególnych krajach wymagany jest krótszy okres. Jako organizator podróży stawiamy wymóg 6-miesięcznego okresu ważności, aby uniknąć sytuacji, gdy wymogi w danym kraju ulegną zmianie od czasu rezerwacji do chwili wylotu.

Podróż z małoletnimi

Jeśli zamierzasz jechać z dzieckiem, które nie jest Twoim dzieckiem (np. wnuk lub wnuczka), lub jeśli Twoje dziecko nosi inne nazwisko, niektóre kraje mogą odmówić wjazdu. W związku z tym może być konieczne zabranie ze sobą aktu urodzenia lub aktu urodzenia i zgody notarialnie poświadczonej i przetłumaczonej na język angielski zawierającej zezwolenie na podróż osoby małoletniej z daną osobą dorosłą, w języku angielskim oraz podpisanego oświadczenia zawierającego zezwolenie na podróż osoby małoletniej z daną osobą dorosłą. Należy również sprawdzić zasady dotyczące okresu ważności dokumentów – tzn. jaka ma być data ich wystawienia w stosunku do daty wyjazdu, jakich pieczątek wymagają itp.
Powyższe zasady obowiązują w Stanach Zjednoczonych, jednak nie ma ostatecznej listy krajów, w których są takie wymogi. W związku z tym zalecamy kontakt z najbliższą ambasadą lub konsulatem kraju, do którego się wybierasz, aby uzyskać stosowne informacje.

Miejsce w samolocie

Zwracamy uwagę, że linie lotnicze samodzielnie przydzielają miejsca w samolocie.

Posiłki specjalne

Posiłki specjalne podczas lotu, np. dla diabetyków lub wegetarian, należy zamawiać najpóźniej 45 dni przed wylotem. Należy zauważyć, że niektóre linie lotnicze naliczają opłaty za posiłki specjalne. Zawsze przekazujemy liniom lotniczym zamówienia na specjalne posiłki podczas lotu, lecz nie możemy ich zagwarantować.
Zasadniczo podczas naszych wycieczek nie ma możliwości zmówienia specjalnej diety, ponieważ zazwyczaj wycieczki obejmują wspólne posiłki, dla których menu jest ustalane i zamawiane wcześniej. W związku z tym należy się spodziewać takiego samego wyżywienia, jak pozostali uczestnicy. Chętnie zaznaczymy i przekażemy życzenia dotyczące specjalnej diety lub informacji o alergiach, jednak niestety nie możemy zagwarantować, że podawane posiłki będą uwzględniały specjalną dietę.

Miejsce w autokarze

Przy wycieczkach lotniczych Albatros Travel nie zapewnia podczas objazdu autokarem możliwości wyboru konkretnego miejsca w autokarze. 

Przy wycieczkach autokarowych istnieje możliwość, za dodatkową opłatą, rezerwacji wybranego miejsca w autokarze. Jeśli nie zdecydowaliście się Państwo na wybór miejsca przy zakupie wycieczki, można tego dokonać najpóźniej do 45 dni przed wyjazdem. W przypadku braku rezerwacji, miejsca w autokarze będą przydzielane według kolejności zgłoszeń.

Informacje o autokarze i cenach wybranych miejsc zawarte są w programie wycieczki.

Zastrzeżenia/zmiany

Zastrzegamy sobie prawo do zmian w programie. W Albatros Travel wraz z lokalnymi partnerami staramy się realizować wycieczkę dokładnie według programu. Jednak z uwagi na godziny otwarcia zabytków do zwiedzania lub okoliczności praktyczne może być konieczne zrealizowanie trasy wycieczki w innej kolejności niż podana w programie. Ponadto poszczególne punkty programu mogą zostać usunięte z powodu działania siły wyższej, takiej jak warunki atmosferyczne, warunki drogowe lub opóźnione loty. 
Wreszcie pragniemy zaznaczyć, że wszystkie wycieczki są na bieżąco kontrolowane i udoskonalane na podstawie opinii, które otrzymujemy po każdej wycieczce od przewodników i klientów. Kontrola wycieczki może zatem skutkować wprowadzeniem zmian w programie w okresie między datą jej wykupienia a datą wyjazdu. Przed wyjazdem każdy uczestnik otrzyma aktualny program, który ma jak najlepiej służyć klientom i zapewnić sprawny przebieg wycieczki.
Wycieczka sprzedawana jest jako całościowy „pakiet” i niemożliwe jest uzyskanie refundacji za ewentualnie niewykorzystaną część tego pakietu.

Prosimy o zwrócenie uwagi, że warunkiem realizacji wycieczki jest zgłoszenie się określonej minimalnej liczby uczestników. W przypadku braku wymaganego minimum wpłacona kwota za wycieczkę zostanie Państwu zwrócona przed wyjazdem lub po powrocie, w zależności od terminu jej odwołania. 

Przedłuż wycieczkę

Krótki wypad do Kapsztadu

Typ Przedłużenie wycieczki
Długość 4 dni
Cena 2 998,–
4 dni w Kapsztadzie: kultura, zakupy, gastronomia i piękno przyrody

Urocze, pełne życia miasto o bogatej ofercie kulturalnej to właśnie Kapsztad. Sąsiedztwo Oceanu Atlantyckiego, 1000-metrowej Góry Stołowej oraz malowniczego Półwyspu Przylądkowego sprawiają, że Kapsztad wygrywa w konkursie piękności z większością dużych miast. Ponadto miasto może pochwalić się licznymi zabytkami, znakomitymi sklepami, pysznym jedzeniem, dobrymi winami i wspaniałymi plażami.

Zdjęcia
Kliknij zdjęcie, aby je powiększyć
Hotel

Do wyboru są dwa hotele:

Southern Sun Cape Sun
Hotel Cape Sun znajduje się w sercu Kapsztadu, dzięki czemu zapewnia łatwy dostęp do licznych atrakcji miasta. W hotelu znajduje się łącznie 368 pokoi wyposażonych w łazienkę, klimatyzację i bezpłatny bezprzewodowy dostęp do sieci Wi-Fi (500 MB na dzień). Po zwiedzaniu miasta można popływać w krytym basenie, poćwiczyć na siłowni lub zamówić zabiegi w spa. Hotel dysponuje własną restauracją i barem.

Dowiedz się więcej tutaj www.tsogosun.com/southern-sun-cape-sun

Cena w 2024
zł 2 998,- za osobę w pokoju dwuosobowym w Southern Cape Sun

Dopłata za pokój jednoosobowy w 2024
zł 2 000,-

Cena w 2025
zł 2 998,- za osobę w pokoju dwuosobowym w Southern Cape Sun

Dopłata za pokój jednoosobowy w 2025
zł 1 500,-

The Cullinan
Hotel znajduje się w centrum turystycznym Kapsztadu, w bliskiej odległości do wejścia na plażę. Ten pięciogwiazdkowy hotel oferuje profesjonalną obsługę i luksusowy wystrój wnętrz (na terenie bogatego dziedzictwa kulturowego). Hotel posiada wszelkie udogodnienia takie jak: restauracja, bar i basen.

Dowiedz się więcej na stronie www.tsogosun.com/the-cullinan

Dopłata za pobyt w hotelu o wyższym standardzie
zł 1 500,- za osobę w pokoju dwuosobowym w The Cullinan

Dopłata do pokóju jednoosobowego w hotelu o wyższym standardzie
zł 2 500,-

Cena zawiera
 • Transfer do i z hotelu w dniu przyjazdu i wyjazdu
 • 4 noclegi w hotelu w pokoju dwuosobowym
 • Codzienne śniadanie
Zamówienie

Przedłużenie podróży należy zarezerwować wraz z zawarciem umowy na samą podróż lub najpóźniej 75 dni przed datą wylotu. Zalecamy rezerwowanie przedłużenia z odpowiednim wyprzedzeniem, ponieważ nie możemy zagwarantować dostępności miejsc w hotelach i lotach dla każdego terminu wyjazdu. Należy pamiętać, że cena przedłużenia może się różnić w zależności od oferty i obłożenia.

Podczas przedłużenia wycieczki podróż odbywa się indywidualnie, bez opieki polskiego pilota, nie ma więc wymogu minimalnej liczby uczestników dla jej realizacji.

Królewskie luksusy przy Wodospadach Wiktorii

Typ Przedłużenie wycieczki
Długość 4 dni
Cena Od 5 498,–
4 dni luksusu przy najwspanialszych wodospadach świata

Przez cztery dni wysokie na ponad 100 metrów, szerokie na 2 kilometry i otoczone gęstym lasem deszczowym imponujące Wodospady Wiktorii mogą stać się Twoim domem na zakończenie afrykańskiej przygody. Nazwa wodospadów w języku bantu brzmi „mosi-oa-tunya” (mgła, która grzmi), bo tak właśnie wyglądają Wodospady Wiktorii – przypominają potężną mglistą chmurę, z której dochodzą dźwięki grzmotów.

Zdjęcia
Kliknij zdjęcie, aby je powiększyć
Hotel

Oferujemy pobyt w jednym z dwóch hoteli:

The Explorers Village - Wioska Odkrywców przy Wodospadach Wiktorii

Piękny 3-gwiazdkowy hotel z basenem, restauracją i barem. Z obiektu roztacza się widok na afrykański busz i wodopój, często odwiedzany przez słonie i bawoły. Hotel znajduje się zaledwie 400 metrów od Parku Narodowego Wodospadów Wiktorii.

Więcej informacji można znaleźć na stronie www.shearwatervictoriafalls.com

Cena w 2024r.
5.498,- PLN za osobę w pokoju dwuosobowym w The Explorers Village

Cena w 2025r.
​4.998,- PLN za osobę w pokoju dwuosobowym w The Explorers Village

Dopłata za pokój jednoosobowy w 2024r.
1.000,- PLN

Dopłata za pokój jednoosobowy w 2025r.
1.100,- PLN

Victoria Falls Hotel
Wspaniały 5-gwiazdkowy hotel o wyjątkowej atmosferze w kolonialnej scenerii. Hotel jest wyposażony we wszystkie możliwe udogodnienia, w tym najwyższej klasy restauracje gourmet. Wodospady znajdują się około 10 minut spacerem od hotelu, z którego także je widać i słychać.

Dowiedz się więcej na www.victoriafallshotel.com 

Cena w 2024r.
7.998,- PLN za osobę w pokoju dwuosobowym w Victoria Falls Hotel

Cena w 2025r.
7.498,- PLN za osobę w pokoju dwuosobowym w Victoria Falls Hotel

Dopłata za pokój jednoosobowy w 2024r.
4.500,- PLN

Dopłata za pokój jednoosobowy w 2025r.
4.000,- PLN

Cena zawiera
 • Przelot do portu lotniczego Victoria Falls
 • Transfer do hotelu i na lotnisko
 • 3 noclegi w dwuosobowym pokoju (ze śniadaniem) przy Wodospadach Wiktorii
 • 1 nocleg w hotelu w Johannesburgu/Kapsztadzie/Durbanie w pokojach dwuosobowych
 • Rejs statkiem po rzece Zambezi o zachodzie słońca
 • Piesza wycieczka wokół wodospadów
Cena nie zawiera
 • Wizy, którą obywatele Polski mogą uzyskać w placówkach dyplomatycznych Zimbabwe albo na granicy. Obywatele innych państw powinni dopytać o obowiązujące ich przepisy wizowe we właściwej placówce dyplomatycznej.
Zamówienie

Chęć przedłużenia pobytu należy zgłosić w momencie dokonywania rezerwacji i nie później niż 75 dni przed wyjazdem. Zalecamy przedłużanie pobytu z odpowiednim wyprzedzeniem, ponieważ nie możemy zagwarantować dostępności miejsc w hotelach i samolotach w dniu wylotu. Ceny związane z przedłużeniem pobytu mogą być różne, w zależności od dostępności ofert i zapotrzebowania.

Sjesta na Mauritiusie

Typ Przedłużenie wycieczki
Długość 6 dni
Cena Od 7 498,–
Plaże z palmami, spokój i wyborna kuchnia w samym środku Oceanu Indyjskiego

Zachęcamy do pięciodniowej sjesty przy basenie lub na plaży w rajskiej scenerii tropikalnej wyspy. Można skorzystać z ciekawej oferty wycieczek po okolicy lub bardziej aktywnych form spędzenia czasu.

Dzień 1. Nocleg w Johannesburgu lub Kapsztadzie
Dzień 2. Johannesburg/Kapsztad – Mauritius, transfer do hotelu
Dzień 3-6. Pobyt na Mauritiusie
Dzień 7. Przelot Mauritius – Johannesburg (w godzinach porannych). Do dyspozycji pokój w hotelu w Johannesburgu. Przelot z Johannesburga do Warszawy (w godzinach wieczornych)

Zdjęcia
Kliknij zdjęcie, aby je powiększyć
Hotel

Cena podstawowa za przedłużenie pobytu na Mauritiusie 7 498zł/os w hotelu 3*

Oferujemy pobyt w jednym z dwóch hoteli:

Casuarina Hotel 3*
3-gwiazdkowy hotel położony na północno-zachodnim wybrzeżu wyspy z widokiem na lagunę przy słynnej plaży z białym piaskiem, Trou aux Biches. Odległość od tętniącego życiem miasta Grand Bay wynosi 5 km, a do stolicy Port Louis 18 km. Cena pobytu obejmuje śniadania i obiadokolacje.

Dowiedz się więcej na: http://hotel-casuarina.com/mauritius/

Cena pobytu w pokoju dwuosobowym w 2024
7 498 zł od osoby w pokoju dwuosobowym w Hotelu Casuarina

Dopłata do pokoju jednoosobowego w 2024
2 998 zł

Cena pobytu w pokoju dwuosobowym w 2025
7 998 zł od osoby w pokoju dwuosobowym w Hotelu Casuarina

Dopłata do pokoju jednoosobowego w 2025
2 498 zł

Sofitel Mauritius l'Impérial Resort & Spa 5*
Luksusowy 5-gwiazdkowy hotel położony na zachodnim wybrzeżu oferuje najwyższej klasy usługi. Na terenie hotelu w samym sercu tropikalnej przyrody znajduje się kilka restauracji i strefa spa. Cena pobytu obejmuje śniadania i obiadokolacje.

Dowiedz się więcej na: www.sofitel.com/gb/hotel-1144-sofitel-mauritius-l-imperial-resort-spa/index.shtml

Dopłata za pobyt w hotelu 5* w 2024

1 500 zł od osoby w pokoju dwuosobowym w Sofitel Mauritius l'Impérial Resort & Spa

Dopłata do pokoju jednoosobowego w hotelu 5* w 2024
4 498 zł

Dopłata za pobyt w hotelu 5* w 2025

2 000 zł od osoby w pokoju dwuosobowym w Sofitel Mauritius l'Impérial Resort & Spa

Dopłata do pokoju jednoosobowego w hotelu 5* w 2025
4 998 zł

Cena zawiera
 • Przelot z Johannesburga/Kapsztadu na Mauritius w obie strony
 • Transfer do hotelu i na lotnisko
 • 1 nocleg w hotelu w Johannesburgu lub Kapsztadzie
 • Do dyspozycji pokój w hotelu w Johannesburgu, w dniu powrotu
 • 5 noclegów w hotelu Casuarina Hotel/Laguna Beach/Sofitel Mauritius Imperial
Cena nie zawiera
 • Opieki polskiego pilota
Zamówienie

Chęć przedłużenia pobytu należy zgłosić w momencie dokonywania rezerwacji i nie później niż 75 dni przed wyjazdem. Zalecamy przedłużanie pobytu z odpowiednim wyprzedzeniem, ponieważ nie możemy zagwarantować dostępności miejsc w hotelach i samolotach w dniu wylotu. Ceny związane z przedłużeniem pobytu mogą być różne, w zależności od dostępności ofert i zapotrzebowania.

Rated 5 out of 5 by from MARZENIE ŻONY MARZENIE ŻONY ZOSTAŁO SPEŁNIONE , CAMP MANTOBENI DOSKONAŁY , JEDEN DZIEŃ CHCIAŁOBYSIĘ WIĘCEJ !!!!!
Date published: 2024-03-15
Rated 5 out of 5 by from Powitanie z Afryką - niezapomniane wrażenia Na pewno jedna z wypraw naszego życia. Jesteśmy wciąż pod wrażeniem bliskości naszego obcowania z przyrodą, a jednocześnie możliwości zwiedzenia tylu ekscytujących miejsc zawartych w perfekcyjnie ułożonym programie tej wycieczki - ukłon dla organizatorów! Jeśli dołączyć do tego organizacyjny kunszt naszej pilotki Kornelii (uściski od nas obojga) to mamy gotowy przepis na urlopowy hit. Na pewno pojedziemy na kolejną wyprawę z Albatrosem :-)
Date published: 2023-10-22
Rated 5 out of 5 by from Powitanie z Afryką Od dawna myślałam o wycieczce do Afryki. Wybór padł na RPA. Zależało mi na sprawdzonym biurze podróży, kameralnej grupie i proporcjonalnym połączeniu między przyrodą a cywilizacją. Wszystkie te kryteria spełnił Albatros. Pobyt i safari w Mantobeni zapewnił fantastyczny kontakt z dziką przyrodą, a wrażenia bliskości natury potęgowały noclegi w "namiotach". W domu słonie nigdy nie przechadzają mi się przed tarasem, a koczkodany i pawiany nie biegają po dachu:), a tu się właśnie tym delektowałam. Doświadczeni tropiciele na safari potrafili w sobie tylko znany sposób wyszukać kryjące się w buszu zwierzęta. Dzięki nim szybko mieliśmy możliwość zobaczyć "wielką piątkę" i nie tylko. Lodge Zebra również miał wiele do zaoferowania. Piękne położenie i możliwość samodzielnych spacerów po rozległym terenie pozwoliło cieszyć się pięknem afrykańskiej fauny i flory. Do tego bardzo dobre jedzenie... Kapsztad, ogród botaniczny Kirstenbosch, Góra Stołowa, winnice Stellenbosch, pingwiny na Przylądku Dobrej Nadziei... Niezapomniane widoki. Trzeba to zobaczyć samemu. Naprawdę warto. Były też smutne momenty. Wizyta w Soweto, babiloński monument Voortrekker w Pretorii, wiedza o nieludzkim systemie jakim był apartheid, zmuszają do refleksji nad kondycją człowieka. I jeszcze kłujący w oczy kontrast między wielkim bogactwem a jeszcze większą biedą. Ogólnie cały wyjazd oceniam bardzo pozytywnie. Również Albatros spełnił moje oczekiwania. Bardzo dobry kontakt z biurem przed podróżą i po podróży. Organizacja bez zarzutu. Wszystko co było "obiecane", zostało dotrzymane. Nie było rozbieżności między folderem reklamowym, a rzeczywistością. Na pochwałę zasługuje również elastyczność i szybkość reakcji na nieprzewidziane wydarzenia (odwołany lot w Warszawie). Albatros nie tylko błyskawicznie zorganizował bilety u innego przewoźnika, to również po powrocie do kraju przysłał czytelną instrukcję jak odzyskać pieniądze za odwołany lot. Miałam też szczęści trafić na bardzo fajną grupę współuczestników wycieczki. Podróż z sympatycznymi, pomocnymi i przyjaźnie nastawionymi ludźmi sprawiła, że wyprawa była jeszcze większą przyjemnością. Na oddzielną pochwałę zasługuje przewodniczka - Kornelia. Osoba o dużej wiedzy geograficznej, przyrodniczej, historycznej, socjologicznej. Przy tym obdarzona poczuciem humoru. Do tego szybko reagująca, świetna organizatorka. Jednym zdaniem - osoba, która lubi swoją pracę i troszczy się o dobre samopoczucie swoich "podopiecznych"
Date published: 2023-10-11
Rated 5 out of 5 by from Kapitalny wyjazd. Wycieczka super.
Date published: 2023-10-08
 • y_2024, m_5, d_19, h_6
 • bvseo_bulk, prod_bvrr, vn_bulk_3.0.42
 • cp_1, bvpage1
 • co_hasreviews, tv_0, tr_4
 • loc_pl_PL, sid_ZARTR74, prod, sort_[SortEntry(order=SUBMISSION_TIME, direction=DESCENDING)]
 • clientName_albatros-travel

Albatros Oceny gości

Przy większości programów Albatros Travel podajemy średnią ocenę wycieczki uzyskaną od wszystkich jej uczestników. Ocena ta pochodzi od naszych klientów z wszystkich krajów skandynawskich. Poniżej zamieszczamy oceny i opinie polskich gości. Albatros przedstawia opinie o wycieczkach, aby pomóc klientom, dokonać świadomego wyboru kolejnej podróży. Przejrzystość i uczciwość jest dla nas bardzo ważna, aby zapewnić gościom najlepsze doświadczenia podróży. Wszystkie oceny są sprawdzane przez naszego zewnętrznego partnera Bazaarvoice, który gromadzi i nadzoruje ich poprawność. Albatros przestrzega surowych zasad Bazaarvoice odnośnie gromadzenia ocen oraz opinii i uzyskał Bazaarvoice Authentic Reviews Trustmark. Więcej informacji na stronie: www.bazaarvoice.com/trustmark

Podobne wycieczki