Safari w Republice Południowej Afryki

group-tour
Wycieczki objazdowe z polskim pilotem

Wybierz się w podróż, aby podziwiać przyrodę RPA. Zobacz trasę widokową Panorama Route, kopalnię diamentów i weź udział w safari w Parku Narodowym Krugera

W czasie wycieczki proponujemy przejazd fascynującą trasą Panorama Route, wizytę w zachwycającej Pretorii oraz w kopalni diamentów, z której wydobyto słynny diament nazwany „Wielką Gwiazdą Afryki”. Weźmiemy udział w safari w Parku Narodowym Krugera, a tę przygodę połączymy z wypoczynkiem w pięknie położonym uroczym hotelu Zebra Country Lodge. Południowoafrykańska restauracja Boma, gdzie kolacja podawana jest przy ognisku pod gołym niebem, to dodatkowy atut tego hotelu.

Kliknij i powiększ mapę
 • Typ Wycieczki objazdowe, Safari

 • Pilot Polski

 • Wiza Nie

 • Szczepienia Tak

 • Waluta Południowoafrykański rand

Program wycieczki
Dzień 1 Warszawa – Johannesburg
Dzień 2 Johannesburg – Pretoria. Przejazd do Zebra Country Lodge. Spacer w otoczeniu pięknej przyrody
Dzień 3 Kopalnia diamentów w Cullinan
Dzień 4 Przejazd malowniczą trasą Panorama Route
Dzień 5 Safari w Parku Narodowym Krugera
Dzień 6 Safari w Parku Narodowym Krugera
Dzień 7 Park Krugera – Johannesburg. Podróż powrotna
Dzień 8 Przylot do Warszawy

Hotele

Zebra Country Lodge

Zebra Country Lodge oferuje noclegi na każdą kieszeń. Zarówno skromniejsza Bush Lodge, jak i Mountain Lodge w bardziej górzystym rejonie pozwalają w pełni doświadczyć południowoafrykańskiej atmosfery. W każdym lodge jest osobny basen z barem, restauracje, bary i oczywiście południowoafrykańska restauracja typu Boma – miejsce otoczone płotem, w którym kolacja podawana jest do stolików ustawionych wokół ogniska. 

Goście będą mile zaskoczeni różnorodnością potraw oraz restauracyjną ofertą doskonale przyrządzonych dań kuchni międzynarodowej, a także tradycyjnymi daniami z grilla i lokalnymi specjałami w koszach piknikowych.

Zdjęcia

Kliknij zdjęcie, aby je powiększyć

Daty wyjazdu

Liczba terminów Długość Cena Lotnisko wylotu Uwaga
6 898,–
Warszawa
6 998,–
Warszawa
6 998,–
Warszawa
Kliknij datę, aby zobaczyć program tej wycieczki

Program wycieczki

Pobierz pełen program Uwaga! Niektóre wycieczki różnią się programem. Zanim wydrukujesz, sprawdź, czy dokonałeś poprawnego wyboru daty wyjazdu.

Dzień 1
Warszawa – Johannesburg
Wylot z Warszawy do Johannesburga, z przesiadką.
Dzień 2
Johannesburg – Pretoria. Przejazd do Zebra Country Lodge. Spacer w otoczeniu pięknej przyrody

Po wylądowaniu w Johannesburgu pojedziemy w kierunku Pretorii i udamy się na krótkie zwiedzanie miasta. Zatrzymamy się m.in. przy pięknym Union Building, będącym siedzibą rządu Republiki Południowej Afryki. Ukończony w 1913 roku budynek w kształcie półksiężyca, położony jest na szczycie wzgórza, z którego roztacza się wspaniały widok na miasto. Jego dwa skrzydła symbolizują dwie społeczności zamieszkujące RPA: Brytyjczyków i Burów. Czarnoskóra ludność niestety nie znalazła odzwierciedlenia w symbolice rządowego budynku.

Następnie pojedziemy do oddalonego o ok. 30 km Zebra Lodge, gdzie po posiłku udamy się na krótki spacer aby podziwiać otaczającą nas przyrodę oraz zamieszkujące w pobliżu żyrafy, zebry i różne gatunki antylop.

Dzień 3
Kopalnia diamentów w Cullinan
Kanion rzeki Blyde

W tym  dniu wycieczki wybierzemy się do pobliskiego, czarującego miasta Cullinan. Podczas dwugodzinnej wycieczki zapoznamy się z historią kopalni diamentów, z której słynie to miasto. Kopalnia szczególnie znana jest z tego, że w 1905 roku znaleziono w niej największy znany na świecie nieoszlifowany diament tzw. The Cullinan o wadze 3106 karatów. Podzielono go na mniejsze części, z których największa znana jest jako Wielka Gwiazda Afryki.

Obiad zjemy w restauracji, położonej w uroczej, pobliskiej miejscowości (obiad nie jest wliczony w cenę wycieczki). Po powrocie do hotelu, zanim nadejdzie pora kolacji, będzie czas na relaks i skorzystanie z atrakcji hotelowych.

Dzień 4
Przejazd malowniczą trasą Panorama Route
Żyrafy w Parku Narodowym Krugera

Po śniadaniu pojedziemy krętymi drogami wzdłuż Panorama Route,w kierunku wschodniej prowincji Mpumalanga. Zatrzymamy się przy jednym z najpiękniejszych punktów widokowych na świecie God´s Window i zobaczymy Bourke´s Luck Potholes. To jedyna w swoim rodzaju formacja skalna, w której płynąca gwałtownie woda wyżłobiła w nagich skałach głębokie, cylindryczne otwory. Wreszcie zatrzymamy się przy Blyde River Canyon, który uznawany jest za jedną z największych atrakcji turystycznych Afryki.

Program wycieczki zależy od pogody ale będziemy się starali uwzględnić ten fakt, układając plan zwiedzania w tym dniu.

Na nocleg udamy się do Graskop przy trasie Panorama Route.

Dzień 5
Safari w Parku Narodowym Krugera
Nosorożec

Po śniadaniu pojedziemy do Parku Narodowego Krugera (ok. 50 km), w którym wyruszymy na nasze pierwsze safari podczas tej wycieczki. Odczujemy wyraźną różnicę, gdy z suchego, chłodnego klimatu panującego na wyżynach, przeniesiemy się w ciepłe, wilgotne tereny nizinne.

Park Narodowy Krugera to największy park w RPA, zajmujący powierzchnię blisko 20 000 kilometrów kwadratowych. Specjalnie zaplanowaliśmy tam kilka ekscytujących i pełnych niezapomnianych wrażeń dni. Podczas safari będziemy jeździć otwartymi jeepami. W parku występuje taka różnorodność krajobrazowa, że nawet spędzając tu kilka dni, nie będziemy się nudzić. Są tu malownicze drogi i trasy, które pozwalają znaleźć się naprawdę blisko wodopojów i punktów obserwacyjnych, skąd można doskonale obserwować dziką przyrodę. Tutejsza przyroda ma nam wiele do zaoferowania! Można tu zaobserwować nawet 132 różne gatunki ssaków, 438 gatunków ptaków, 104 gatunki gadów i aż 1771 gatunków roślin, z których 357 to gatunki drzew i krzewów.

Park Krugera jest zorganizowany w taki sposób, że turyści mają dostęp tylko do jego niewielkiej części, gdzie prowadzą wytyczone drogi. Ogromne tereny parku natomiast, zarezerwowane są dla jego dzikich mieszkańców. Z biegiem lat dzikie zwierzęta przyzwyczaiły się do obecności samochodów i turystów, dlatego często można zobaczyć słonia, żyrafę czy antylopę przechodzące bardzo blisko parkujących samochodów. Nie dziwią też grupy lwów lub gepardów wylegujące się na środku drogi, utrudniając przejazd jeepów. Gigantyczny obszar parku stwarza dzikim zwierzętom doskonałe warunki do życia, jednak turystyka również odcisnęła swoje piętno na codziennych zachowaniach zwierząt. Około połowę pożywienia lwów stanowi tutaj mięso żyraf, podczas gdy w naturalnych warunkach środowiska lwy prawie wcale się nim nie żywią.

Przy odrobinie szczęścia być może uda nam się zobaczyć Wielką Piątkę czyli słonia, nosorożca, bawoła, lwa i lamparta. Występuje tutaj każdy z tych gatunków, lecz w różnej liczebności. Zazwyczaj w marcu i kwietniu trawa jest wysoka i stanowi dobrą kryjówkę zarówno dla drapieżników, jak i zwierząt łownych. Zwierzęta mogą się w niej chować przed sobą nawzajem, ale także przed ludźmi.

Na lunch zjemy prowiant otrzymany w hotelu a wczesnym wieczorem wszyscy spotkamy się na boma braai, będącego nieodzownym elementem każdej podróży do RPA. Jest to uwielbiana przez mieszkańców forma posiłków, która przypomina trochę nasze grillowanie. Różnica polega jedynie na tym, że tutaj posiłek spożywamy pod gołym niebem, nierzadko słysząc w oddali ryk lwów i pisk hien.

Dzień 6
Safari w Parku Narodowym Krugera
Po śniadaniu safari kontynuować będziemy od miejsca, w którym przerwaliśmy je poprzedniego dnia, próbując dotrzeć w rejony, których nie udało nam się odwiedzić wcześniej. Zarząd parku stawia jednak wiele ograniczeń mających na celu ochronę zwierząt, którą my również popieramy, dlatego nie możemy zagwarantować, które dokładnie rejony będziemy mogli odwiedzić tego dnia. Wieczorem wspólna kolacja.
Dzień 7
Park Krugera – Johannesburg. Podróż powrotna
Park Narodowy Tsitsikamma
Po śniadaniu przejazd do Johannesburga oraz lot powrotny z przesiadką do Warszawy.
Dzień 8
Przylot do Warszawy

Informacja o cenie

Cena wycieczki

Od 6 898,– PLN za osobę w pokoju dwuosobowym.
Zobacz ceny dla wszystkich terminów

Dopłata do pokoju jednoosobowego
498 PLN
Cena zawiera
 • Opiekę polskiego pilota
 • Przelot rejsowy w klasie ekonomicznej na trasie Warszawa –Johannesburg – Warszawa, w obie strony z przesiadką
 • Wycieczki i bilety wstępu opisane w programie
 • Zakwaterowanie w pokojach dwuosobowych
 • Wyżywienie zgodnie z programem (5 śniadań, 3 lunche-dzień 2, 5, 6 oraz 4 kolacje-dzień 2, 3, 4, 6)
 • Transport autokarem o ile w programie nie zaznaczono inaczej
 • Ubezpieczenie podstawowe KL i NNW
Cena nie zawiera
 • Napojów do posiłków
 • Dopłaty do pokoju jednoosobowego
 • Napiwków (dla tragarzy, obsługi i kierowcy – należy liczyć ok. 75USD/os)
 • Wycieczek fakultatywnych
 • Wszystkiego, co nie zostało zawarte "Cenie zawiera”

Informacje praktyczne

Warunkiem uczestnictwa jest zapoznanie się uczestników z Ogólne Warunki Imprez Turystycznych Albatros Travel A/S.

Informacje dotyczące podróży

Bagaż

Dobrze jest zabrać ze sobą mniejszy plecak lub torbę na codzienne wycieczki i dni spędzone w podróży, podczas których swój bagaż główny często otrzymasz dopiero wieczorem. Nie ma potrzeby zabierania ręczników.

Liczba uczestników

Wymagane minimum uczestników to 10 osób. Albatros Travel zastrzega sobie prawo odwołania wycieczki w terminie do 14 dni przed datą jej rozpoczęcia w przypadku zgłoszenia się mniejszej liczby uczestników niż określona liczba minimalna. Jako organizator nie ponosimy odpowiedzialności odszkodowawczej tytułem ewentualnych strat, które uczestnicy mogą ponieść w związku z jej anulowaniem. Jesteśmy jedynie zobowiązani do zwrotu zapłaconej kwoty.

Dzieci w wieku poniżej 18 lat

Strona południowoafrykańska zapowiedziała bezwzględne egzekwowanie posiadania poniżej wymienionej dokumentacji: W przypadku małoletniego dziecka podróżującego z i do RPA z obojgiem rodziców konieczne jest posiadanie oryginału pełnego aktu urodzenia dziecka opatrzonego apostille wraz z tłumaczeniem na język angielski (jeśli akt jest w języku polskim). W przypadku podróży małoletniego dziecka z jednym z rodziców konieczne jest okazanie:

– oryginału pełnego aktu urodzenia dziecka opatrzonego apostille wraz z tłumaczeniem na język angielski (jeśli akt jest w języku polskim);

– notarialnej zgody wystawionej przez drugiego rodzica dotyczącej zgody na pobyt dziecka w RPA w określonym terminie wraz z jej tłumaczeniem sporządzonym przez tłumacza przysięgłego.

Należy odpowiednio wcześnie zaopatrzyć się w te dokumenty, ponieważ procedura może trwać do kilku tygodni. Zalecamy kontakt z odpowiednimi urzędami niezwłocznie po dokonaniu rezerwacji wycieczki.

Wymogi te mają na celu zwalczanie problemu handlu ludźmi, szczególnie z udziałem dzieci.

Należy pamiętać, że wymóg posiadania dokumentacji dotyczy wjazdu, wyjazdu oraz ruchu tranzytowego przez RPA. Osoba nieposiadająca wyżej wymienionych dokumentów nie zostanie wpuszczona (wraz z dzieckiem) na pokład samolotu lecącego do RPA. W przypadku podróży z dziećmi niebędącymi biologicznymi dziećmi opiekuna prawnego należy przedłożyć jeszcze bardziej precyzyjną dokumentację – polecamy zapoznanie się z informacjami konsularnymi. Szczegółowe informacje dostępne są na stronach Ambasady RP w Pretorii.

Więcej o Republice Południowej Afryki

Tutaj dowiesz się więcej na temat Republiki Południowej Afryki: albatros.pl/kierunki-podrozy/afryka/rpa

Zapoznaj się z informacjami dotyczącymi pogody i klimatu, różnicy czasu, napiwków, wymogów wizowych i szczepień.

Ogólne zasady podróży

Wymagania w zakresie sprawności fizycznej

Zgodnie z podstawową zasadą uczestnicy wycieczki muszą być samodzielni. Jednocześnie pragniemy zaznaczyć, że nasze wycieczki zasadniczo nie są przeznaczone dla osób z niepełnosprawnością ruchową. Nawet w przypadku podróży, w których przejazd odbywa się autokarem, koleją i statkiem, często konieczne jest dojście pieszo do atrakcji turystycznych. Podczas wielu spośród naszych wycieczek krajoznawczo-kulturowych jeden dzień zwiedzania nierzadko wiąże się z koniecznością przejścia dystansu przekraczającego 5 km.

Ubezpieczenie podróżne

Każdy uczestnik wycieczki organizowanej przez Albatros Travel w pakiecie posiada podstawowe ubezpieczenie KL i NNW. Zachęcamy do wyboru dodatkowej opcji ubepieczenia od chorób przewlekłych bądź od rezygnacji z wycieczki. Wykupienie takiego ubezpieczenia zapewni Państwu pełne bezpieczeństwo podczas urlopu z naszym biurem.Zalecamy, aby ubezpieczenie obejmowało także zwrot kosztów w razie uszkodzenia lub utraty bagażu.

Ubezpieczenie podróżne Allianz

Biuro Podróży Albatros Travel ubezpiecza grupy turystyczne w Allianz. W Polsce Allianz Worldwide Partners działa nieprzerwanie od ponad 20 lat, gwarantuje profesjonalną obsługę, od lat pomaga Klientom na całym świecie, obsługując 18 milionów spraw rocznie i odbierając blisko 50 milionów telefonów. W pakiecie wycieczki Albatros Travel gwarantujemy podstawowe ubezpieczenie KL i NNW. Zachęcamy do wyboru dodatkowej opcji ubepieczenia od chorób przewlekłych bądź od rezygnacji z wycieczki. Wykupienie takiego ubezpieczenia zapewni Państwu pełne bezpieczeństwo podczas urlopu z naszym biurem.

Piloci Albatros Travel

Wycieczki organizowane przez biuro podrózy Albatros Travel prowadzone są przez polskich pilotów, którzy spotykają się z grupą na lotnisku przed wylotem lub po przylocie na miejsce docelowe. Miejsce spotkania z pilotem będzie określone w dokumentach podroży. Wszyscy piloci to osoby doświadczone, wykwalifikowane i starannie przez nas wybrane. 
Niektóre wycieczki odbywają się bez pilota podróży – w programie jest zawsze wyraźnie określone, czy wycieczka obejmuje pilota, czy nie.

Napiwki

Podczas wycieczek zetkniesz się z codziennym życiem i lokalnymi zwyczajami. Mogą wystąpić okoliczności, których nie znasz lub do których nie jesteś przyzwyczajony, jak na przykład zwyczaj dawania napiwków. W wielu krajach miejscowi przewodnicy i kierowcy spotykani w trakcie podróży oczekują drobnych sum, ponieważ wynagrodzenie pracowników branży usługowej często opiera się na napiwkach. W programie podróży określamy kwotę, jaką należy na nie przeznaczyć i prosimy, by wziąć to pod uwagę. Cena wycieczki nie uwzględnia napiwków, ponieważ jest to sprawa indywidualna, a zwyczaj dawania napiwków jest częścią kultury danego kraju, dlatego należy go uszanować. Dla formalności pragniemy zaznaczyć, że napiwki są oczywiście dobrowolne.

Dopłata za pokój i kajutę jednoosobową

Podane ceny wycieczek obowiązują w przypadku dwóch osób podróżujących wspólnie i mieszkających w dwuosobowych pokojach lub kajutach. W przypadku osób podróżujących w pojedynkę obowiązuje dopłata do pokoju i/lub kajuty jednoosobowej. Dopłata jest odzwierciedleniem cen, jakie otrzymujemy jako organizator podróży podczas zakupu pokojów i kajut u naszych partnerów. Pokój jednoosobowy jest zawsze proporcjonalnie droższy w przeliczeniu na osobę od pokoju dwuosobowego. Jest to zasada obowiązująca w branży turystycznej od wielu lat, dlatego należy ją traktować jako zwyczajową.
Dopłata określona jest zawsze w naszej ofercie.

Paszport

Pamiętaj, że termin ważności Twojego paszportu musi wynosić co najmniej 6 miesięcy od daty powrotu z wycieczki. Wymóg ten dotyczy wszystkich naszych wycieczek, niezależnie od tego, czy w poszczególnych krajach wymagany jest krótszy okres. Jako organizator podróży stawiamy wymóg 6-miesięcznego okresu ważności, aby uniknąć sytuacji, gdy wymogi w danym kraju ulegną zmianie od czasu rezerwacji do chwili wylotu.

Podróż z małoletnimi

Jeśli zamierzasz jechać z dzieckiem, które nie jest Twoim dzieckiem (np. wnuk lub wnuczka), lub jeśli Twoje dziecko nosi inne nazwisko, niektóre kraje mogą odmówić wjazdu. W związku z tym może być konieczne zabranie ze sobą aktu urodzenia lub aktu urodzenia i chrztu w języku angielskim oraz podpisanego oświadczenia zawierającego zezwolenie na podróż osoby małoletniej z daną osobą dorosłą. Należy również sprawdzić zasady dotyczące okresu ważności dokumentów – tzn. jaka ma być data ich wystawienia w stosunku do daty wyjazdu, jakich pieczątek wymagają itp.
Powyższe zasady obowiązują w Stanach Zjednoczonych, jednak nie ma ostatecznej listy krajów, w których są takie wymogi. W związku z tym zalecamy kontakt z najbliższą ambasadą lub konsulatem kraju, do którego się wybierasz, aby uzyskać stosowne informacje.

Miejsce w samolocie

Zwracamy uwagę, że linie lotnicze samodzielnie przydzielają miejsca w samolocie.

Posiłki specjalne

Posiłki specjalne podczas lotu, np. dla diabetyków lub wegetarian, należy zamawiać najpóźniej 45 dni przed wylotem. Należy zauważyć, że niektóre linie lotnicze naliczają opłaty za posiłki specjalne. Zawsze przekazujemy liniom lotniczym zamówienia na specjalne posiłki podczas lotu, lecz nie możemy ich zagwarantować.
Zasadniczo podczas naszych wycieczek nie ma możliwości zmówienia specjalnej diety, ponieważ zazwyczaj wycieczki obejmują wspólne posiłki, dla których menu jest ustalane i zamawiane wcześniej. W związku z tym należy się spodziewać takiego samego wyżywienia, jak pozostali uczestnicy. Chętnie zaznaczymy i przekażemy życzenia dotyczące specjalnej diety lub informacji o alergiach, jednak niestety nie możemy zagwarantować, że podawane posiłki będą uwzględniały specjalną dietę.

Miejsce w autokarze

Biuro podróży Albatros Travel nie zapewnia możliwości wybrania stałego miejsca w autokarze, nie można kupić konkretnego miejsca przed rozpoczęciem podróży. Możliwe jest natomiast w porozumieniu z pilotem podróży ustalenie rotacji w trakcie podróży, aby uczestnicy mogli siedzieć na zmianę z przodu i z tyłu autokaru.

Zastrzeżenia/zmiany

Zastrzegamy sobie prawo do zmian w programie. W Albatros Travel wraz z lokalnymi partnerami staramy się realizować wycieczkę dokładnie według programu. Jednak z uwagi na godziny otwarcia zabytków do zwiedzania lub okoliczności praktyczne może być konieczne zrealizowanie trasy wycieczki w innej kolejności niż podana w programie. Ponadto poszczególne punkty programu mogą zostać usunięte z powodu działania siły wyższej, takiej jak warunki atmosferyczne, warunki drogowe lub opóźnione loty. 
Wreszcie pragniemy zaznaczyć, że wszystkie wycieczki są na bieżąco kontrolowane i udoskonalane na podstawie opinii, które otrzymujemy po każdej wycieczce od przewodników i klientów. Kontrola wycieczki może zatem skutkować wprowadzeniem zmian w programie w okresie między datą jej wykupienia a datą wyjazdu. Przed wyjazdem każdy uczestnik otrzyma aktualny program, który ma jak najlepiej służyć klientom i zapewnić sprawny przebieg wycieczki.
Wycieczka sprzedawana jest jako całościowy „pakiet” i niemożliwe jest uzyskanie refundacji za ewentualnie niewykorzystaną część tego pakietu.

Przedłuż wycieczkę

Krótki wypad do Kapsztadu

Typ Przedłużenie wycieczki
Długość 4 dni
Cena 2 298,–
4 dni w Kapsztadzie: kultura, zakupy, gastronomia i piękno przyrody
Urocze, pełne życia miasto o bogatej ofercie kulturalnej to właśnie Kapsztad. Sąsiedztwo Oceanu Atlantyckiego, 1000-metrowej Góry Stołowej oraz malowniczego Półwyspu Przylądkowego sprawiają, że Kapsztad wygrywa w konkursie piękności z większością dużych miast. Ponadto miasto może pochwalić się licznymi zabytkami, znakomitymi sklepami, pysznym jedzeniem, dobrymi winami i wspaniałymi plażami.
Zdjęcia
Kliknij zdjęcie, aby je powiększyć
Hotel

Do wyboru są dwa hotele:

Southern Sun Cape Sun
Hotel Cape Sun znajduje się w sercu Kapsztadu, dzięki czemu zapewnia łatwy dostęp do licznych atrakcji miasta. W hotelu znajduje się łącznie 368 pokoi wyposażonych w łazienkę, klimatyzację i bezpłatny bezprzewodowy dostęp do sieci Wi-Fi (500 MB na dzień). Po zwiedzaniu miasta można popływać w krytym basenie, poćwiczyć na siłowni lub zamówić zabiegi w spa. Hotel dysponuje własną restauracją i barem.

Dowiedz się więcej tutaj www.tsogosun.com/southern-sun-cape-sun

Cena
zł 2 298,- za osobę w pokoju dwuosobowym w Southern Cape Sun

Dopłata za pokój jednoosobowy
zł 1 000,-

The Cullinan
Hotel znajduje się w centrum turystycznym Kapsztadu, w bliskiej odległości do wejścia na plażę. Ten pięciogwiazdkowy hotel oferuje profesjonalną obsługę i luksusowy wystrój wnętrz (na terenie bogatego dziedzictwa kulturowego). Hotel posiada wszelkie udogodnienia takie jak: restauracja, bar i basen.

Dowiedz się więcej na stronie www.tsogosun.com/the-cullinan

Dopłata za hotel o wyższym standardzie
zł 1 200,- za osobę w pokoju dwuosobowym w The Cullinan

Dopłata za pokój jednoosobowy
3 200,-

Cena zawiera
 • Przelot z Johannesburga do Kapsztadu
 • Transfer hotel-lotnisko
 • 4 noclegi w pokojach dwuosobowych
 • Codziennie śniadanie
Zamówienie
Chęć przedłużenia pobytu należy zgłosić w momencie dokonywania rezerwacji i nie później niż 75 dni przed wyjazdem. Zalecamy przedłużanie pobytu z odpowiednim wyprzedzeniem, ponieważ nie możemy zagwarantować dostępności miejsc w hotelach i samolotach w dniu wylotu. Ceny związane z przedłużeniem pobytu mogą być różne, w zależności od dostępności ofert i zapotrzebowania.

Królewskie luksusy przy Wodospadach Wiktorii

Typ Przedłużenie wycieczki
Długość 4 dni
Cena Od 4 998,–
4 dni luksusu przy najwspanialszych wodospadach świata
Przez cztery dni wysokie na ponad 100 metrów, szerokie na 2 kilometry i otoczone gęstym lasem deszczowym imponujące Wodospady Wiktorii mogą stać się Twoim domem na zakończenie afrykańskiej przygody. Nazwa wodospadów w języku bantu brzmi „mosi-oa-tunya” (mgła, która grzmi), bo tak właśnie wyglądają Wodospady Wiktorii – przypominają potężną mglistą chmurę, z której dochodzą dźwięki grzmotów.
Zdjęcia
Kliknij zdjęcie, aby je powiększyć
Hotel

Oferujemy pobyt w jednym z dwóch hoteli:

The Kingdom at Victoria Falls
Przepiękny 4-gwiazdkowy hotel, na terenie którego znajdują się 3 baseny, 3 restauracje, 4 bary, spa, kasyno i centrum zabaw dla dzieci. Ośrodek jest położony na terenie Parku Narodowego Wodospadów Wiktorii, w bliskiej odległości od samych wodospadów.

Dowiedz się więcej na www.thekingdomhotel.co.za 

Cena
4.998,- PLN od osoby w dwuosobowym pokoju w hotelu The Kingdom at Victoria Falls

Dopłata do pokoju jednoosobowego
1.700,- PLN

Victoria Falls Hotel
Wspaniały 5-gwiazdkowy hotel o wyjątkowej atmosferze w kolonialnej scenerii. Hotel jest wyposażony we wszystkie możliwe udogodnienia, w tym najwyższej klasy restauracje gourmet. Wodospady znajdują się około 10 minut spacerem od hotelu, z którego także je widać i słychać.

Dowiedz się więcej na www.victoriafallshotel.com 

Dopłata za podwyższenie standardu pokoju
600,- PLN od osoby w pokoju dwuosobowym w hotelu Victoria Falls Hotel

Dopłata za pokój jednoosobowy
3.100,- PLN

Cena zawiera
 • Przelot na trasie Johannesburg-Wodospad Wiktorii
 • Ewent. przelot na trasie Kapsztad/Durban-Johannesburg
 • Transfer do hotelu i na lotnisko
 • 3 noclegi w Victoria Falls Hotel w dwuosobowym pokoju (ze śniadaniem)
 • 1 nocleg w hotelu w Johannesburgu/Kapsztadzie/Durbanie w pokojach dwuosobowych
 • Rejs statkiem po rzece Zambezi o zachodzie słońca
 • Piesza wycieczka wokół wodospadów
Cena nie zawiera
 • Wizy, którą obywatele Polski mogą uzyskać w placówkach dyplomatycznych Zimbabwe albo na granicy. Obywatele innych państw powinni dopytać o obowiązujące ich przepisy wizowe we właściwej placówce dyplomatycznej.
Zamówienie
Chęć przedłużenia pobytu należy zgłosić w momencie dokonywania rezerwacji i nie później niż 75 dni przed wyjazdem. Zalecamy przedłużanie pobytu z odpowiednim wyprzedzeniem, ponieważ nie możemy zagwarantować dostępności miejsc w hotelach i samolotach w dniu wylotu. Ceny związane z przedłużeniem pobytu mogą być różne, w zależności od dostępności ofert i zapotrzebowania.

Sjesta na Mauritiusie

Typ Przedłużenie wycieczki
Długość 7 dni
Cena 5 498,–
Plaże z palmami, spokój i wyborna kuchnia w samym środku Oceanu Indyjskiego

Zachęcamy do pięciodniowej sjesty przy basenie lub na plaży w rajskiej scenerii tropikalnej wyspy. Można skorzystać z ciekawej oferty wycieczek po okolicy lub bardziej aktywnych form spędzenia czasu.

Dzień 1. Nocleg w Johannesburgu lub Kapsztadzie
Dzień 2. Johannesburg/Kapsztad – Mauritius, transfer do hotelu
Dzień 3-6. Pobyt na Mauritiusie
Dzień 7. Przelot Mauritius – Johannesburg (w godzinach porannych). Do dyspozycji pokój w hotelu w Johannesburgu. Przelot z Johannesburga do Warszawy (w godzinach wieczornych)

Zdjęcia
Kliknij zdjęcie, aby je powiększyć
Hotel

Cena podstawowa za przedłużenie pobytu na Mauritiusie 5 498zł/os w hotelu 3*

Oferujemy pobyt w jednym z trzech hoteli:

Casuarina Hotel 3*
3-gwiazdkowy hotel położony na północno-zachodnim wybrzeżu wyspy z widokiem na lagunę przy słynnej plaży z białym piaskiem, Trou aux Biches. Odległość od tętniącego życiem miasta Grand Bay wynosi 5 km, a do stolicy Port Louis 18 km. Cena pobytu obejmuje śniadania i obiadokolacje.

Dowiedz się więcej na: http://hotel-casuarina.com/mauritius/

Cena pobytu w pokoju dwuosobowym
5 498 zł od osoby w pokoju dwuosobowym w Hotelu Casuarina

Dopłata do pokoju jednoosobowego
1 498 zł

Le Meridien Ile Maurice 4*
4-gwiazdkowy hotel Le Meridien jest usytuowany na terenie tropikalnego ogrodu z dużym basenem i bezpośrednim dostępem do prywatnej piaszczystej plaży. Cena pobytu obejmuje śniadania i obiadokolacje. 

www.lemeridien-mauritius.com

Dopłata za pobyt w hotelu 4*
800 zł od osoby w pokoju dwuosobowym w Le Meridien

Dopłata do pokoju jednoosobowego w hotelu 4*
3 098 zł

Sofitel Mauritius l'Impérial Resort & Spa 5*
Luksusowy 5-gwiazdkowy hotel położony na zachodnim wybrzeżu oferuje najwyższej klasy usługi. Na terenie hotelu w samym sercu tropikalnej przyrody znajduje się kilka restauracji i strefa spa. Cena pobytu obejmuje śniadania i obiadokolacje.

Dowiedz się więcej na: www.sofitel.com/gb/hotel-1144-sofitel-mauritius-l-imperial-resort-spa/index.shtml

Dopłata za pbyt w hotelu 5*

1 500 zł od osoby w pokoju dwuosobowym w Sofitel Mauritius l'Impérial Resort & Spa

Dopłata do pokoju jednoosobowego w hotelu 5*
4 498 zł

Cena zawiera
 • Przelot z Johannesburga/Kapsztadu na Mauritius w obie strony
 • Transfer do hotelu i na lotnisko
 • 1 nocleg w hotelu w Johannesburgu lub Kapsztadzie
 • Do dyspozycji pokój w hotelu w Johannesburgu, w dniu powrotu
 • 5 noclegów w hotelu Casuarina Hotel/Laguna Beach/Sofitel Mauritius Imperial
Zamówienie
Chęć przedłużenia pobytu należy zgłosić w momencie dokonywania rezerwacji i nie później niż 75 dni przed wyjazdem. Zalecamy przedłużanie pobytu z odpowiednim wyprzedzeniem, ponieważ nie możemy zagwarantować dostępności miejsc w hotelach i samolotach w dniu wylotu. Ceny związane z przedłużeniem pobytu mogą być różne, w zależności od dostępności ofert i zapotrzebowania.
Rated 4 out of 5 by from Polecam każdemu! Bardzo dobra, kompetentna pilotka z Polski z wielką wiedzą na temat kraju we wszystkich aspektach. Wspaniały pilot na safari, od którego można się było bardzo wiele dowiedzieć. Wycieczka była prezentem dla Męża na jego 70-te urodziny i był tym prezentem zachwycony.
Date published: 2018-05-08
Rated 4 out of 5 by from Warto to zobaczyć Ogólnie nieźle. Jednak program bardzo wyczerpujący zważywszy wiek większości uczestników. Można go było z pewnością lepiej ułożyć, tak aby powrót był mniej wyczerpujący - 26,5 godziny w podróży - od wyjazdu z hotelu - no niekoniecznie.
Date published: 2018-05-10
Rated 5 out of 5 by from Wspaniałe SAFARI Leciałem głównie dla SAFARI i było one właściwie zaprogramowane.
Date published: 2018-05-08
 • y_2018, m_11, d_17, h_2
 • bvseo_bulk, prod_bvrr, vn_bulk_2.0.9
 • cp_1, bvpage1
 • co_hasreviews, tv_0, tr_3
 • loc_pl_PL, sid_ZARTR45, prod, sort_[SortEntry(order=RELEVANCE, direction=DESCENDING)]
 • clientName_albatros-travel

Albatros Oceny gości

Przy większości programów Albatros Travel podajemy średnią ocenę wycieczki uzykaną od wszystkich jej uczestników. Ocena ta pochodzi od naszych klientów z wszystkich krajów skandynawskich. Jak tylko uzyskamy pierwsze opinie od polskich gości, będą one również widoczne na naszej stronie internetowej. Na ten moment nie dysponujemy takimi ocenami, ponieważ biuro działa w Polsce od dnia 05.10.2017. Albatros przedstawia opinie o wycieczkach, aby pomóc klientom, dokonać świadomego wyboru kolejnej podróży. Przejrzystość i uczciwość jest dla nas bardzo ważna, aby zapewnić gościom najlepsze doświadczenia podróży. Wszystkie oceny są sprawdzane przez naszego zewnętrznego partnera Bazaarvoice, który gromadzi i nadzoruje ich poprawność. Albatros przestrzega surowych zasad Bazaarvoice  odnośnie gromadzenia ocen i opinii i uzyskał Bazaarvoice Authentic Reviews Trustmark. Więcej informacji na stronie: www.bazaarvoice.com/trustmark

Podobne wycieczki

19ZARTR45APL1401