Safari w Republice Południowej Afryki

group-tour
Wycieczki objazdowe z polskim pilotem

Oderwij się od codzienności i wyrusz w podróż do zupełnie innego świata na spotkanie z dziką naturą i Wielką Piątką Afryki w Parku Krugera

Zobaczymy z bliska jak żyją dzikie zwierzęta. Bądź gotowy na to, że staniesz się częścią porywającego widowiska. Niemal dotkniemy tu pędzących antylop, odpoczywających na słońcu gepardów i dumnie kroczących słoni. W czarującym mieście Cullinan poznamy historię słynnej kopalni diamentów oraz Wielkiej Gwiazdy Afryki. Zatrzymamy się także, by nacieszyć wzrok jedną z największych atrakcji turystycznych Afryki
– zachwycającym Kanionem rzeki Blyde. Spotkamy się na boma braai, by pod gołym niebem przy akompaniamencie ryków lwów i pisków hien wspólnie zjeść kolację. Będziemy mieć niepowtarzalną okazję w pełni obcować z naturą w Parku Narodowym Krugera, gdzie podróżując otwartymi jeepami poczujemy czym jest prawdziwe safari.


Oderwij się od codzienności i poznaj drogę do innego świata. Wyrusz w podróż na Safari w RPA razem z Albatros Travel.

Kliknij i powiększ mapę
 • Typ Wycieczki objazdowe, Safari

 • Pilot Polski

 • Wiza Nie

 • Szczepienia Tak

 • Waluta Południowoafrykański rand

Program wycieczki 8 dni
Dzień 1
Wylot z Warszawy
Dzień 2
Przylot do Johannesburga. Przejazd do Pretorii i krótkie zwiedzanie stolicy RPA. Przyjazd do Zebra Nature Reserve. Odpoczynek i spacer po okolicy
Dzień 3
Wycieczka do kopalni diamentów w Cullinan, gdzie wydobyto największy diament na świecie.
Dzień 4
Przejazd malowniczą trasą Panorama Route i Blyde River Canyon
Dzień 5
Safari w Parku Narodowym Krugera i tradycyjna kolacja „boma braai”
Dzień 6
Safari w Parku Narodowym Krugera
Dzień 7
Park Krugera – Johannesburg. Podróż powrotna
Dzień 8
Przylot do Warszawy

Hotele

Zebra Nature Reserve

Zebra Nature Reserve oferuje noclegi na każdą kieszeń. Zarówno skromniejsza Bush Lodge, jak i Mountain Lodge w bardziej górzystym rejonie pozwalają w pełni doświadczyć południowoafrykańskiej atmosfery. W każdym lodge jest osobny basen z barem, restauracje, bary i oczywiście południowoafrykańska restauracja typu Boma – miejsce otoczone płotem, w którym kolacja podawana jest do stolików ustawionych wokół ogniska. 

Goście będą mile zaskoczeni różnorodnością potraw oraz restauracyjną ofertą doskonale przyrządzonych dań kuchni międzynarodowej, a także tradycyjnymi daniami z grilla i lokalnymi specjałami w koszach piknikowych.

Zdjęcia

Kliknij zdjęcie, aby je powiększyć

Daty wyjazdu

Terminy Długość pobytu Cena Lotnisko wylotu Uwaga
9 998,–
Warszawa
Kliknij datę, aby zobaczyć program tej wycieczki

Program wycieczki

Pobierz pełen program Uwaga! Niektóre wycieczki różnią się programem. Zanim wydrukujesz, sprawdź, czy dokonałeś poprawnego wyboru daty wyjazdu.

Dzień 1
Wylot z Warszawy

Wylot z Warszawy do Johannesburga, z przesiadką.

Dzień 2
Przylot do Johannesburga. Przejazd do Pretorii i krótkie zwiedzanie stolicy RPA. Przyjazd do Zebra Nature Reserve. Odpoczynek i spacer po okolicy
Afrykańskie maski, Pretoria

Po wylądowaniu w Johannesburgu pojedziemy w kierunku Pretorii i udamy się na krótkie zwiedzanie miasta. Zatrzymamy się m.in. przy pięknym Union Building, będącym siedzibą rządu Republiki Południowej Afryki. Ukończony w 1913 roku budynek w kształcie półksiężyca, położony jest na szczycie wzgórza, z którego roztacza się wspaniały widok na miasto. Jego dwa skrzydła symbolizują dwie społeczności zamieszkujące RPA: Brytyjczyków i Burów. Czarnoskóra ludność niestety nie znalazła odzwierciedlenia w symbolice rządowego budynku.

Następnie pojedziemy do oddalonego o ok. 30 km Zebra Nature Reserve, gdzie po posiłku udamy się na krótki spacer aby podziwiać otaczającą nas przyrodę oraz zamieszkujące w pobliżu żyrafy, zebry i różne gatunki antylop.

W tym dniu odwiedzimy także Centrum Gadów, które również należy do Zebra Nature Reserve,  gdzie można zobaczyć różne gatunki jaszczurek i węży w tym czarną i zieloną mambę, pytona, gekony czy tarantule.

Dzień 3
Wycieczka do kopalni diamentów w Cullinan, gdzie wydobyto największy diament na świecie.
Kanion rzeki Blyde

W tym  dniu wycieczki wybierzemy się do pobliskiego, czarującego miasta Cullinan. Podczas dwugodzinnej wycieczki zapoznamy się z historią kopalni diamentów, z której słynie to miasto. Kopalnia szczególnie znana jest z tego, że w 1905 roku znaleziono w niej największy znany na świecie nieoszlifowany diament tzw. The Cullinan o wadze 3106 karatów. Podzielono go na mniejsze części, z których największa znana jest jako Wielka Gwiazda Afryki.

Obiad zjemy w restauracji, położonej w uroczej, pobliskiej miejscowości (obiad nie jest wliczony w cenę wycieczki). Po powrocie do hotelu, zanim nadejdzie pora kolacji, będzie czas na relaks i skorzystanie z atrakcji hotelowych.

Dzień 4
Przejazd malowniczą trasą Panorama Route i Blyde River Canyon
Żyrafy w Parku Narodowym Krugera

Po śniadaniu pojedziemy krętymi drogami wzdłuż Panorama Route,w kierunku wschodniej prowincji Mpumalanga. Zatrzymamy się przy jednym z najpiękniejszych punktów widokowych na świecie God´s Window i zobaczymy Bourke´s Luck Potholes. To jedyna w swoim rodzaju formacja skalna, w której płynąca gwałtownie woda wyżłobiła w nagich skałach głębokie, cylindryczne otwory. Wreszcie zatrzymamy się przy Blyde River Canyon, który uznawany jest za jedną z największych atrakcji turystycznych Afryki.

Program wycieczki zależy od pogody ale będziemy się starali uwzględnić ten fakt, układając plan zwiedzania w tym dniu.

Na nocleg udamy się do Graskop przy trasie Panorama Route.

Dzień 5
Safari w Parku Narodowym Krugera i tradycyjna kolacja „boma braai”
Nosorożec

Po śniadaniu pojedziemy do Parku Narodowego Krugera (ok. 50 km), w którym wyruszymy na nasze pierwsze safari podczas tej wycieczki. Odczujemy wyraźną różnicę, gdy z suchego, chłodnego klimatu panującego na wyżynach, przeniesiemy się w ciepłe, wilgotne tereny nizinne.

Park Narodowy Krugera to największy park w RPA, zajmujący powierzchnię blisko 20 000 kilometrów kwadratowych. Specjalnie zaplanowaliśmy tam kilka ekscytujących i pełnych niezapomnianych wrażeń dni. Podczas safari będziemy jeździć otwartymi jeepami. W parku występuje taka różnorodność krajobrazowa, że nawet spędzając tu kilka dni, nie będziemy się nudzić. Są tu malownicze drogi i trasy, które pozwalają znaleźć się naprawdę blisko wodopojów i punktów obserwacyjnych, skąd można doskonale obserwować dziką przyrodę. Tutejsza przyroda ma nam wiele do zaoferowania! Można tu zaobserwować nawet 132 różne gatunki ssaków, 438 gatunków ptaków, 104 gatunki gadów i aż 1771 gatunków roślin, z których 357 to gatunki drzew i krzewów.

Park Krugera jest zorganizowany w taki sposób, że turyści mają dostęp tylko do jego niewielkiej części, gdzie prowadzą wytyczone drogi. Ogromne tereny parku natomiast, zarezerwowane są dla jego dzikich mieszkańców. Z biegiem lat dzikie zwierzęta przyzwyczaiły się do obecności samochodów i turystów, dlatego często można zobaczyć słonia, żyrafę czy antylopę przechodzące bardzo blisko parkujących samochodów. Nie dziwią też grupy lwów lub gepardów wylegujące się na środku drogi, utrudniając przejazd jeepów. Gigantyczny obszar parku stwarza dzikim zwierzętom doskonałe warunki do życia, jednak turystyka również odcisnęła swoje piętno na codziennych zachowaniach zwierząt. Około połowę pożywienia lwów stanowi tutaj mięso żyraf, podczas gdy w naturalnych warunkach środowiska lwy prawie wcale się nim nie żywią.

Przy odrobinie szczęścia być może uda nam się zobaczyć Wielką Piątkę czyli słonia, nosorożca, bawoła, lwa i lamparta. Występuje tutaj każdy z tych gatunków, lecz w różnej liczebności. Zazwyczaj w marcu i kwietniu trawa jest wysoka i stanowi dobrą kryjówkę zarówno dla drapieżników, jak i zwierząt łownych. Zwierzęta mogą się w niej chować przed sobą nawzajem, ale także przed ludźmi.

Na lunch zjemy prowiant otrzymany w hotelu a wczesnym wieczorem wszyscy spotkamy się na boma braai, będącego nieodzownym elementem każdej podróży do RPA. Jest to uwielbiana przez mieszkańców forma posiłków, która przypomina trochę nasze grillowanie. Różnica polega jedynie na tym, że tutaj posiłek spożywamy pod gołym niebem, nierzadko słysząc w oddali ryk lwów i pisk hien.

Dzień 6
Safari w Parku Narodowym Krugera
Zebry w rezerwacie

Po śniadaniu safari kontynuować będziemy od miejsca, w którym przerwaliśmy je poprzedniego dnia, próbując dotrzeć w rejony, których nie udało nam się odwiedzić wcześniej. Zarząd parku stawia jednak wiele ograniczeń mających na celu ochronę zwierząt, którą my również popieramy, dlatego nie możemy zagwarantować, które dokładnie rejony będziemy mogli odwiedzić tego dnia. Wieczorem wspólna kolacja.

Dzień 7
Park Krugera – Johannesburg. Podróż powrotna

Po śniadaniu przejazd do Johannesburga oraz lot powrotny z przesiadką do Warszawy.

Dzień 8
Przylot do Warszawy

Informacja o cenie

Cena wycieczki

Od 9 998,– PLN za osobę w pokoju dwuosobowym.
Zobacz ceny dla wszystkich terminów

Dopłata do pokoju jednoosobowego

798,- PLN

Cena zawiera
 • Opiekę polskiego pilota
 • Przelot rejsowy w klasie ekonomicznej na trasie Warszawa –Johannesburg – Warszawa, w obie strony z przesiadką
 • Wycieczki i bilety wstępu wymienione w programie
 • Zakwaterowanie w pokojach dwuosobowych
 • Wyżywienie zgodnie z programem (5 śniadań, 3 lunche-dzień 2, 5, 6 oraz 4 kolacje-dzień 2, 3, 4, 6)
 • Transport autokarem o ile w programie nie zaznaczono inaczej
 • Ubezpieczenie podstawowe KL i NNW
Cena nie zawiera
 • Dopłaty do pokoju jednoosobowego
 • Napojów do posiłków
 • Napiwków (ok. 75USD/os)
 • Wszystkiego, co nie zostało zawarte w "Cena zawiera”
Zniżka dla dzieci

Cena dla dziecka (do 12 lat) w pokoju dzielonym z 2 osobami dorosłymi.

 • 7 498,- PLN

Informacje praktyczne

Warunkiem uczestnictwa jest zapoznanie się uczestników z Ogólne Warunki Imprez Turystycznych Albatros Travel A/S.

Informacje dotyczące podróży

Bagaż

Dobrze jest zabrać ze sobą mniejszy plecak lub torbę na codzienne wycieczki i dni spędzone w podróży, podczas których swój bagaż główny często otrzymasz dopiero wieczorem. Nie ma potrzeby zabierania ręczników.

Prosimy o zwrócenie szczególnej uwagi na nowe zasady przewozu bagaży rejestrowanych obowiązujące od dnia 25 marca 2019 na lotnisku OR Tambo International Airport w Johannesburgu:

1.    Bagaż rejestrowany powinien mieć kształt regularny czyli posiadać co najmniej jedną płaską powierzchnię 
2.    Bagaże okrągłe bądź posiadające nieregularny kształt nie są akceptowane
3.    Torby z długimi paskami nie są akceptowane.

Powyższe zasady, zgodne z wytycznymi IATA, mają na celu zapobieganiu awariom systemu obsługi bagażowej powodowanym przez niewymiarowy bagaż, nie posiadający płaskiej powierzchni, posiadający długie paski bądź uchwyty a tym samym zapobieganiu opóźnieniom w dostarczeniu bagaży do samolotu. 
Pasażerom nadającym bagaż niespełniający powyższych zasad udostępniono na lotnisku punkty pakowania, w których można dostosować bagaż do określonych zaleceń.

Waluta

Zabierając USD do RPA prosimy zwrócić uwagę by banknoty były wydane po 2006 roku.

Liczba uczestników

Wymagane minimum uczestników to 10 osób. Albatros Travel zastrzega sobie prawo odwołania wycieczki w terminie do 14 dni przed datą jej rozpoczęcia w przypadku zgłoszenia się mniejszej liczby uczestników niż określona liczba minimalna. Jako organizator nie ponosimy odpowiedzialności odszkodowawczej tytułem ewentualnych strat, które uczestnicy mogą ponieść w związku z jej anulowaniem. Jesteśmy jedynie zobowiązani do zwrotu zapłaconej kwoty.

Więcej o Republice Południowej Afryki

Tutaj dowiesz się więcej na temat Republiki Południowej Afryki: albatros.pl/kierunki-podrozy/afryka/rpa

Zapoznaj się z informacjami dotyczącymi pogody i klimatu, różnicy czasu, napiwków, wymogów wizowych i szczepień.

Ogólne zasady podróży

Wymagania w zakresie sprawności fizycznej

Zgodnie z podstawową zasadą uczestnicy wycieczki muszą być samodzielni. Jednocześnie pragniemy zaznaczyć, że nasze wycieczki zasadniczo nie są przeznaczone dla osób z niepełnosprawnością ruchową. Nawet w przypadku podróży, w których przejazd odbywa się autokarem, koleją i statkiem, często konieczne jest dojście pieszo do atrakcji turystycznych. Podczas wielu spośród naszych wycieczek krajoznawczo-kulturowych jeden dzień zwiedzania nierzadko wiąże się z koniecznością przejścia dystansu przekraczającego 5 km.

Ubezpieczenie podróżne

Każdy uczestnik wycieczki organizowanej przez Albatros Travel w pakiecie posiada podstawowe ubezpieczenie KL i NNW. Zachęcamy do wyboru dodatkowej opcji ubepieczenia od chorób przewlekłych bądź od rezygnacji z wycieczki. Wykupienie takiego ubezpieczenia zapewni Państwu pełne bezpieczeństwo podczas urlopu z naszym biurem.Zalecamy, aby ubezpieczenie obejmowało także zwrot kosztów w razie uszkodzenia lub utraty bagażu.

Ubezpieczenie podróżne Allianz

Biuro Podróży Albatros Travel ubezpiecza grupy turystyczne w Allianz. W Polsce Allianz Worldwide Partners działa nieprzerwanie od ponad 20 lat, gwarantuje profesjonalną obsługę, od lat pomaga Klientom na całym świecie, obsługując 18 milionów spraw rocznie i odbierając blisko 50 milionów telefonów. W pakiecie wycieczki Albatros Travel gwarantujemy podstawowe ubezpieczenie KL i NNW. Zachęcamy do wyboru dodatkowej opcji ubepieczenia od chorób przewlekłych bądź od rezygnacji z wycieczki. Wykupienie takiego ubezpieczenia zapewni Państwu pełne bezpieczeństwo podczas urlopu z naszym biurem.

Piloci Albatros Travel

Wycieczki organizowane przez biuro podrózy Albatros Travel prowadzone są przez polskich pilotów, którzy spotykają się z grupą na lotnisku przed wylotem lub po przylocie na miejsce docelowe. Miejsce spotkania z pilotem będzie określone w dokumentach podroży. Wszyscy piloci to osoby doświadczone, wykwalifikowane i starannie przez nas wybrane. 
Niektóre wycieczki odbywają się bez pilota podróży – w programie jest zawsze wyraźnie określone, czy wycieczka obejmuje pilota, czy nie.
Podczas wycieczek autokarowych, pilot dołączy do grupy najpóźniej w ostatnim miejscu zbiórki. Kierowca pomoże przy bagażach oraz wskaże miejsca w autokarze.

Dopłata za pokój i kajutę jednoosobową

Podane ceny wycieczek obowiązują w przypadku dwóch osób podróżujących wspólnie i mieszkających w dwuosobowych pokojach lub kajutach. W przypadku osób podróżujących w pojedynkę obowiązuje dopłata do pokoju i/lub kajuty jednoosobowej. Dopłata jest odzwierciedleniem cen, jakie otrzymujemy jako organizator podróży podczas zakupu pokojów i kajut u naszych partnerów. Pokój jednoosobowy jest zawsze proporcjonalnie droższy w przeliczeniu na osobę od pokoju dwuosobowego. Jest to zasada obowiązująca w branży turystycznej od wielu lat, dlatego należy ją traktować jako zwyczajową.
Dopłata określona jest zawsze w naszej ofercie.

Paszport

Pamiętaj, że termin ważności Twojego paszportu musi wynosić co najmniej 6 miesięcy od daty powrotu z wycieczki. Wymóg ten dotyczy wszystkich naszych wycieczek, niezależnie od tego, czy w poszczególnych krajach wymagany jest krótszy okres. Jako organizator podróży stawiamy wymóg 6-miesięcznego okresu ważności, aby uniknąć sytuacji, gdy wymogi w danym kraju ulegną zmianie od czasu rezerwacji do chwili wylotu.

Podróż z małoletnimi

Jeśli zamierzasz jechać z dzieckiem, które nie jest Twoim dzieckiem (np. wnuk lub wnuczka), lub jeśli Twoje dziecko nosi inne nazwisko, niektóre kraje mogą odmówić wjazdu. W związku z tym może być konieczne zabranie ze sobą aktu urodzenia lub aktu urodzenia i zgody notarialnie poświadczonej i przetłumaczonej na język angielski zawierającej zezwolenie na podróż osoby małoletniej z daną osobą dorosłą, w języku angielskim oraz podpisanego oświadczenia zawierającego zezwolenie na podróż osoby małoletniej z daną osobą dorosłą. Należy również sprawdzić zasady dotyczące okresu ważności dokumentów – tzn. jaka ma być data ich wystawienia w stosunku do daty wyjazdu, jakich pieczątek wymagają itp.
Powyższe zasady obowiązują w Stanach Zjednoczonych, jednak nie ma ostatecznej listy krajów, w których są takie wymogi. W związku z tym zalecamy kontakt z najbliższą ambasadą lub konsulatem kraju, do którego się wybierasz, aby uzyskać stosowne informacje.

Miejsce w samolocie

Zwracamy uwagę, że linie lotnicze samodzielnie przydzielają miejsca w samolocie.

Posiłki specjalne

Posiłki specjalne podczas lotu, np. dla diabetyków lub wegetarian, należy zamawiać najpóźniej 45 dni przed wylotem. Należy zauważyć, że niektóre linie lotnicze naliczają opłaty za posiłki specjalne. Zawsze przekazujemy liniom lotniczym zamówienia na specjalne posiłki podczas lotu, lecz nie możemy ich zagwarantować.
Zasadniczo podczas naszych wycieczek nie ma możliwości zmówienia specjalnej diety, ponieważ zazwyczaj wycieczki obejmują wspólne posiłki, dla których menu jest ustalane i zamawiane wcześniej. W związku z tym należy się spodziewać takiego samego wyżywienia, jak pozostali uczestnicy. Chętnie zaznaczymy i przekażemy życzenia dotyczące specjalnej diety lub informacji o alergiach, jednak niestety nie możemy zagwarantować, że podawane posiłki będą uwzględniały specjalną dietę.

Miejsce w autokarze

Przy wycieczkach lotniczych Albatros Travel nie zapewnia podczas objazdu autokarem możliwości wyboru konkretnego miejsca w autokarze. 

Przy wycieczkach autokarowych istnieje możliwość, za dodatkową opłatą, rezerwacji wybranego miejsca w autokarze. Jeśli nie zdecydowaliście się Państwo na wybór miejsca przy zakupie wycieczki, można tego dokonać najpóźniej do 45 dni przed wyjazdem. W przypadku braku rezerwacji, miejsca w autokarze będą przydzielane według kolejności zgłoszeń.

Informacje o autokarze i cenach wybranych miejsc zawarte są w programie wycieczki.

Zastrzeżenia/zmiany

Zastrzegamy sobie prawo do zmian w programie. W Albatros Travel wraz z lokalnymi partnerami staramy się realizować wycieczkę dokładnie według programu. Jednak z uwagi na godziny otwarcia zabytków do zwiedzania lub okoliczności praktyczne może być konieczne zrealizowanie trasy wycieczki w innej kolejności niż podana w programie. Ponadto poszczególne punkty programu mogą zostać usunięte z powodu działania siły wyższej, takiej jak warunki atmosferyczne, warunki drogowe lub opóźnione loty. 
Wreszcie pragniemy zaznaczyć, że wszystkie wycieczki są na bieżąco kontrolowane i udoskonalane na podstawie opinii, które otrzymujemy po każdej wycieczce od przewodników i klientów. Kontrola wycieczki może zatem skutkować wprowadzeniem zmian w programie w okresie między datą jej wykupienia a datą wyjazdu. Przed wyjazdem każdy uczestnik otrzyma aktualny program, który ma jak najlepiej służyć klientom i zapewnić sprawny przebieg wycieczki.
Wycieczka sprzedawana jest jako całościowy „pakiet” i niemożliwe jest uzyskanie refundacji za ewentualnie niewykorzystaną część tego pakietu.

Prosimy o zwrócenie uwagi, że warunkiem realizacji wycieczki jest zgłoszenie się określonej minimalnej liczby uczestników. W przypadku braku wymaganego minimum wpłacona kwota za wycieczkę zostanie Państwu zwrócona przed wyjazdem lub po powrocie, w zależności od terminu jej odwołania. 

Przedłuż wycieczkę

Krótki wypad do Kapsztadu

Typ Przedłużenie wycieczki
Długość 4 dni
Cena 2 298,–
4 dni w Kapsztadzie: kultura, zakupy, gastronomia i piękno przyrody

Urocze, pełne życia miasto o bogatej ofercie kulturalnej to właśnie Kapsztad. Sąsiedztwo Oceanu Atlantyckiego, 1000-metrowej Góry Stołowej oraz malowniczego Półwyspu Przylądkowego sprawiają, że Kapsztad wygrywa w konkursie piękności z większością dużych miast. Ponadto miasto może pochwalić się licznymi zabytkami, znakomitymi sklepami, pysznym jedzeniem, dobrymi winami i wspaniałymi plażami.

Zdjęcia
Kliknij zdjęcie, aby je powiększyć
Hotel

Do wyboru są dwa hotele:

Southern Sun Cape Sun
Hotel Cape Sun znajduje się w sercu Kapsztadu, dzięki czemu zapewnia łatwy dostęp do licznych atrakcji miasta. W hotelu znajduje się łącznie 368 pokoi wyposażonych w łazienkę, klimatyzację i bezpłatny bezprzewodowy dostęp do sieci Wi-Fi (500 MB na dzień). Po zwiedzaniu miasta można popływać w krytym basenie, poćwiczyć na siłowni lub zamówić zabiegi w spa. Hotel dysponuje własną restauracją i barem.

Dowiedz się więcej tutaj https://www.southernsun.com/southern-sun-cape-sun

Cena w 2024:
3 798 zł za osobę w pokoju dwuosobowym w Southern Cape Sun

Cena w 2025:
3 698 zł za osobę w pokoju dwuosobowym w Southern Cape Sun

Dopłata za pokój jednoosobowy w 2024:
2 500 zł

Dopłata za pokój jednoosobowy w 2025:
2 000 zł

The Cullinan
Hotel znajduje się w centrum turystycznym Kapsztadu, w bliskiej odległości do wejścia na plażę. Ten pięciogwiazdkowy hotel oferuje profesjonalną obsługę i luksusowy wystrój wnętrz (na terenie bogatego dziedzictwa kulturowego). Hotel posiada wszelkie udogodnienia takie jak: restauracja, bar i basen.

Dowiedz się więcej na stronie https://www.southernsun.com/the-cullinan

Cena w 2024:
4 498 zł za osobę w pokoju dwuosobowym w The Cullinan

Cena w 2025:
4 500 zł za osobę w pokoju dwuosobowym w The Cullinan

Dopłata za pokój jednoosobowy w 2024:
3 000 zł

Dopłata za pokój jednoosobowy w 2025:
2 500 zł

Cena zawiera
 • Przelot z Johannesburga do Kapsztadu
 • Transfer hotel-lotnisko
 • 4 noclegi w pokojach dwuosobowych
 • Codziennie śniadanie
Cena nie zawiera
 • Opieki polskiego pilota
Zamówienie

Przedłużenie podróży należy zarezerwować wraz z zawarciem umowy na samą podróż lub najpóźniej 75 dni przed datą wylotu. Zalecamy rezerwowanie przedłużenia z odpowiednim wyprzedzeniem, ponieważ nie możemy zagwarantować dostępności miejsc w hotelach i lotach dla każdego terminu wyjazdu. Należy pamiętać, że cena przedłużenia może się różnić w zależności od oferty i obłożenia.

Podczas przedłużenia wycieczki podróż odbywa się indywidualnie, bez opieki polskiego pilota, nie ma więc wymogu minimalnej liczby uczestników dla jej realizacji.

Wypoczynek na plaży w Sun City Resort

Typ Przedłużenie wycieczki
Długość 6 dni
Cena Od 3 498,–
4 dni relaksu i plażowania w wakacyjnym raju Sun City Resort!

Po kilku dniach spędzonych na safari pojedziemy do prawdziwego raju jakim jest Sun City Resort. Tutaj będzie można odpocząć przy basenie, odwiedzić Valley of the Waves - fantastyczny aquapark z mnóstwem atrakcji jak basen z falami czy najróżniejsze zjeżdżalnie wodne, zagrać w golfa lub wybrać się na długi spacer wśród pięknej przyrody. Można także skorzystać z zabiegów kosmetycznych lub wybrać się na kolejne safari.

Zdjęcia
Kliknij zdjęcie, aby je powiększyć
Hotel

Nasi goście mają do wyboru 2 hotele: 

Sun City Resort – Cabanas

Hotel Cabanas w Sun City Resort to uroczy hotel przyjazny dzieciom. Do dyspozycji gości są 24 pokoje standardowe z widokiem na jezioro, 120 pokoi standardowych, 32 pokoje rodzinne z widokiem na jezioro, 201 pokoi rodzinnych i 3 pokoje przystosowane dla osób niepełnosprawnych. Pokój rodzinny wyposażony jest w podwójne łóżko i rozkładaną sofę i może pomieścić 2 osoby dorosłe i 2 dzieci. Pokoje są nowoczesne i praktyczne. Wszystkie pokoje wyposażone są w prysznic. Do większości hotelowych atrakcji można dojść spacerem lub skorzystać z bezpłatnego autobusu kursującego wokół ośrodka. 

Cena dla dorosłych:
3498 zł za osobę w pokoju dwuosobowym w Cabanas
5498 zł za osobę w pokoju jednoosobowym w Cabanas

Cena dla dzieci:
2498 zł za dziecko (dotyczy maks. 2 dzieci do lat 12 zakwaterowanych z 2 osobami dorosłymi)

Więcej informacj na https://www.suninternational.com/sun-city/ 

 

Sun City Resort – Palace

The Palace to wyrafinowany 5-gwiazdkowy hotel, który na nowo zdefiniował pojęcie afrykańskiego luksusu i elegancji. Wejście do hotelu Palace to niezwykłe przeżycie dzięki misternie malowanym sufitom, artystycznym mozaikom i pięknym, tapicerowanym meblom. Wszystkie luksusowe pokoje w hotelu położone są wśród bujnej zieleni i wyposażone w ręcznie wykonane meble. Hotel posiada dwa odkryte baseny i prywatne przejście do aquaparku Valley of Waves.

Cena dla dorosłych:
6498 zł za osobę w pokoju dwuosobowym w The Palace
10998 zł za osobę w pokoju jednoosobowym w The Palace 

Cena dla dzieci:
3498 zł za osobę (dotyczy maks. 2 dzieci do lat 12 w towarzystwie 2 osób dorosłych)

Więcej informacji na https://www.suninternational.com/palace/

 

Cena zawiera
 • Transport do i z hotelu w dniu przyjazdu i wyjazdu
 • 1 nocleg w hotelu w Johannesburgu w pokoju dwuosobowym
 • 4 noclegi w hotelu w pokoju dwuosobowym
 • Codziennie śniadanie
Zamówienie

Przedłużenie podróży należy zamówić podczas rezerwacji samej podróży lub nie później niż 75 dni przed wyjazdem. Zalecamy rezerwację przedłużenia z jak największym wyprzedzeniem, ponieważ nie możemy zagwarantować dostępności miejsc hotelowych i lotniczych we wszystkich terminach odlotów. Należy pamiętać, że cena przedłużenia może się różnić w zależności od podaży i popytu.

Królewskie luksusy przy Wodospadach Wiktorii

Typ Przedłużenie wycieczki
Długość 4 dni
Cena Od 5 498,–
4 dni luksusu przy najwspanialszych wodospadach świata

Przez cztery dni wysokie na ponad 100 metrów, szerokie na 2 kilometry i otoczone gęstym lasem deszczowym imponujące Wodospady Wiktorii mogą stać się Twoim domem na zakończenie afrykańskiej przygody. Nazwa wodospadów w języku bantu brzmi „mosi-oa-tunya” (mgła, która grzmi), bo tak właśnie wyglądają Wodospady Wiktorii – przypominają potężną mglistą chmurę, z której dochodzą dźwięki grzmotów.

Zdjęcia
Kliknij zdjęcie, aby je powiększyć
Hotel

Oferujemy pobyt w jednym z dwóch hoteli:

The Explorers Village - Wioska Odkrywców przy Wodospadach Wiktorii

Piękny 3-gwiazdkowy hotel z basenem, restauracją i barem. Z obiektu roztacza się widok na afrykański busz i wodopój, często odwiedzany przez słonie i bawoły. Hotel znajduje się zaledwie 400 metrów od Parku Narodowego Wodospadów Wiktorii.

Więcej informacji można znaleźć na stronie www.shearwatervictoriafalls.com

Cena w 2024r.
5.498,- PLN za osobę w pokoju dwuosobowym w The Explorers Village

Cena w 2025r.
​4.998,- PLN za osobę w pokoju dwuosobowym w The Explorers Village

Dopłata za pokój jednoosobowy w 2024r.
1.000,- PLN

Dopłata za pokój jednoosobowy w 2025r.
1.100,- PLN

Victoria Falls Hotel
Wspaniały 5-gwiazdkowy hotel o wyjątkowej atmosferze w kolonialnej scenerii. Hotel jest wyposażony we wszystkie możliwe udogodnienia, w tym najwyższej klasy restauracje gourmet. Wodospady znajdują się około 10 minut spacerem od hotelu, z którego także je widać i słychać.

Dowiedz się więcej na www.victoriafallshotel.com 

Cena w 2024r.
7.998,- PLN za osobę w pokoju dwuosobowym w Victoria Falls Hotel

Cena w 2025r.
7.498,- PLN za osobę w pokoju dwuosobowym w Victoria Falls Hotel

Dopłata za pokój jednoosobowy w 2024r.
4.500,- PLN

Dopłata za pokój jednoosobowy w 2025r.
4.000,- PLN

Cena zawiera
 • Przelot na trasie Johannesburg-Wodospad Wiktorii
 • Ewent. przelot na trasie Kapsztad/Durban-Johannesburg
 • Transfer do hotelu i na lotnisko
 • 3 noclegi w dwuosobowym pokoju (ze śniadaniem) przy Wodospadach Wiktorii
 • 1 nocleg w hotelu w Johannesburgu/Kapsztadzie/Durbanie w pokojach dwuosobowych
 • Rejs statkiem po rzece Zambezi o zachodzie słońca
 • Pieszą wycieczkę wokół wodospadów
Cena nie zawiera
 • Opieki polskiego pilota
 • Wizy, którą obywatele Polski mogą uzyskać w placówkach dyplomatycznych Zimbabwe albo na granicy. Obywatele innych państw powinni dopytać o obowiązujące ich przepisy wizowe we właściwej placówce dyplomatycznej.
Zamówienie

Chęć przedłużenia pobytu należy zgłosić w momencie dokonywania rezerwacji i nie później niż 75 dni przed wyjazdem. Zalecamy przedłużanie pobytu z odpowiednim wyprzedzeniem, ponieważ nie możemy zagwarantować dostępności miejsc w hotelach i samolotach w dniu wylotu. Ceny związane z przedłużeniem pobytu mogą być różne, w zależności od dostępności ofert i zapotrzebowania.

Sjesta na Mauritiusie

Typ Przedłużenie wycieczki
Długość 6 dni
Cena Od 7 498,–
Plaże z palmami, spokój i wyborna kuchnia w samym środku Oceanu Indyjskiego

Zachęcamy do pięciodniowej sjesty przy basenie lub na plaży w rajskiej scenerii tropikalnej wyspy. Można skorzystać z ciekawej oferty wycieczek po okolicy lub bardziej aktywnych form spędzenia czasu.

Dzień 1. Nocleg w Johannesburgu lub Kapsztadzie
Dzień 2. Johannesburg/Kapsztad – Mauritius, transfer do hotelu
Dzień 3-6. Pobyt na Mauritiusie
Dzień 7. Przelot Mauritius – Johannesburg (w godzinach porannych). Do dyspozycji pokój w hotelu w Johannesburgu. Przelot z Johannesburga do Warszawy (w godzinach wieczornych)

Zdjęcia
Kliknij zdjęcie, aby je powiększyć
Hotel

Cena podstawowa za przedłużenie pobytu na Mauritiusie 7 498zł/os w hotelu 3*

Oferujemy pobyt w jednym z dwóch hoteli:

Casuarina Hotel 3*
3-gwiazdkowy hotel położony na północno-zachodnim wybrzeżu wyspy z widokiem na lagunę przy słynnej plaży z białym piaskiem, Trou aux Biches. Odległość od tętniącego życiem miasta Grand Bay wynosi 5 km, a do stolicy Port Louis 18 km. Cena pobytu obejmuje śniadania i obiadokolacje.

Dowiedz się więcej na: http://hotel-casuarina.com/mauritius/

Cena pobytu w pokoju dwuosobowym w 2024
7 498 zł od osoby w pokoju dwuosobowym w Hotelu Casuarina

Dopłata do pokoju jednoosobowego w 2024
2 998 zł

Cena pobytu w pokoju dwuosobowym w 2025
7 998 zł od osoby w pokoju dwuosobowym w Hotelu Casuarina

Dopłata do pokoju jednoosobowego w 2025
2 498 zł

Sofitel Mauritius l'Impérial Resort & Spa 5*
Luksusowy 5-gwiazdkowy hotel położony na zachodnim wybrzeżu oferuje najwyższej klasy usługi. Na terenie hotelu w samym sercu tropikalnej przyrody znajduje się kilka restauracji i strefa spa. Cena pobytu obejmuje śniadania i obiadokolacje.

Dowiedz się więcej na: www.sofitel.com/gb/hotel-1144-sofitel-mauritius-l-imperial-resort-spa/index.shtml

Dopłata za pobyt w hotelu 5* w 2024

1 500 zł od osoby w pokoju dwuosobowym w Sofitel Mauritius l'Impérial Resort & Spa

Dopłata do pokoju jednoosobowego w hotelu 5* w 2024
4 498 zł

Dopłata za pobyt w hotelu 5* w 2025

2 000 zł od osoby w pokoju dwuosobowym w Sofitel Mauritius l'Impérial Resort & Spa

Dopłata do pokoju jednoosobowego w hotelu 5* w 2025
4 998 zł

Cena zawiera
 • Przelot z Johannesburga/Kapsztadu na Mauritius w obie strony
 • Transfer do hotelu i na lotnisko
 • 1 nocleg w hotelu w Johannesburgu lub Kapsztadzie
 • Do dyspozycji pokój w hotelu w Johannesburgu, w dniu powrotu
 • 5 noclegów w hotelu Casuarina Hotel/Laguna Beach/Sofitel Mauritius Imperial
Cena nie zawiera
 • Opieki polskiego pilota
Zamówienie

Chęć przedłużenia pobytu należy zgłosić w momencie dokonywania rezerwacji i nie później niż 75 dni przed wyjazdem. Zalecamy przedłużanie pobytu z odpowiednim wyprzedzeniem, ponieważ nie możemy zagwarantować dostępności miejsc w hotelach i samolotach w dniu wylotu. Ceny związane z przedłużeniem pobytu mogą być różne, w zależności od dostępności ofert i zapotrzebowania.

Rated 5 out of 5 by from niezapomniana podróż Wycieczka wspaniała, doznania niezapomniane! Polska pilotka na 6+: miła, profesjonalna, bardzo pomocna i scalająca grupę, wielka pasjonatka podróżowania! Wyjazd bardzo interesujący. Widzieliśmy lwy, które spacerowały poboczem wzdłuż jadącego samochodu, a słoniątko pokazywało nam taniec na szosie. Polecamy niezdecydowanym!
Date published: 2024-01-24
Rated 5 out of 5 by from Super przygoda. Poznałam inny świat. Bardzo jestem zadowolona z wyboru wycieczki w Państwa biurze. Przygoda życia. Pani Lucyna, doskonały Pilot wycieczki.
Date published: 2024-01-22
Rated 4 out of 5 by from Wycieczka do RPA Wycieczka jako taka ciekawa. Bardzo intensywny program, zgodny z opisem na stronie Albatrosa. Niestety przewodniczka podczas przesiadki w Londynie nie czekała w umówionym miejscu na wszystkich uczestników i zostawiła cztery osoby na lotnisku Heathrow, tak że musiały samodzielnie dostać się do samolotu do Johannesburga. Gdyby nie to , że kilka z nich znało j.angielski, to mogłyby one nie polecieć dalej. Ponadto okazało się, że dwie inne osoby mają przedłużony pobyt na Mauritiusie ( dodatkowy przelot po zakończeniu pobytu w RPA). Zostały one pozostawione sobie na lotnisku w Johannesburgu z poleceniem samodzielnego dostania się do hotelu na nocleg oraz następnego dnia z hotelu na lotnisko i przelot na Mauritius . Brak transferów do i z hotelu w tak niebezpiecznym mieście jak Johannesburg jest skrajnie nieodpowiedzialne i dyskwalifikuje przewodnika jako przedstawiciela biura Albatros. Co do programu, to brakuje jednego dnia odpoczynku po intensywnych dwudniowych safari przed długim lotem do Polski.
Date published: 2023-11-25
Rated 5 out of 5 by from Niezapomniane safari w RPA Jestem z bardzo zadowolona z wycieczki "Safari w RPA". Świetnie zorganizowana, z ciekawym programem. Mam piękne wspomnienia i mimo, iż trwała tylko tydzień - odpoczełam na niej. Przyroda w RPA jest piękna, spotkani ludzie bardzo życzliwi i uśmiechnięci. Lokalni przewodnicy chętnie dzielili się swoją wiedzą. A nasz pilot - p. Dariusz Wiejaczka zasługuje na brawa. Jest po prostu świetny i chciałabym jeszcze kiedyś odbyć z nim inną wyprawę. Wszystkim polecam taką wycieczkę.
Date published: 2023-03-24
Rated 4 out of 5 by from DALEKA AFRYKA Ciekawy program, pyszne jedzenie,emocjonujące safari, niezłe zakwaterowanie : najlepsze w Zebra Nature Reserve ( szkoda ,że tylko 2 noce), rewelacyjny pilot i zarazem opiekun wycieczki p.Darek.
Date published: 2023-03-22
Rated 5 out of 5 by from Cudowna wyprawa Magiczny czas. Było przepięknie.
Date published: 2023-03-22
Rated 5 out of 5 by from Niepomniana podróż Propozycję wyjazdu odczytałam w Gazecie Wyborczej i jestem wycieczki bardzo zadowolona
Date published: 2019-01-30
Rated 5 out of 5 by from Gepard w Parku Krugera...dla takich chwil warto żyć... niesamowita podróż RPA i Zimbabwe - Victoria Falls... polecam
Date published: 2019-01-26
 • y_2024, m_5, d_20, h_5
 • bvseo_bulk, prod_bvrr, vn_bulk_3.0.42
 • cp_1, bvpage1
 • co_hasreviews, tv_0, tr_13
 • loc_pl_PL, sid_ZARTR45, prod, sort_[SortEntry(order=SUBMISSION_TIME, direction=DESCENDING)]
 • clientName_albatros-travel

Albatros Oceny gości

Przy większości programów Albatros Travel podajemy średnią ocenę wycieczki uzyskaną od wszystkich jej uczestników. Ocena ta pochodzi od naszych klientów z wszystkich krajów skandynawskich. Poniżej zamieszczamy oceny i opinie polskich gości. Albatros przedstawia opinie o wycieczkach, aby pomóc klientom, dokonać świadomego wyboru kolejnej podróży. Przejrzystość i uczciwość jest dla nas bardzo ważna, aby zapewnić gościom najlepsze doświadczenia podróży. Wszystkie oceny są sprawdzane przez naszego zewnętrznego partnera Bazaarvoice, który gromadzi i nadzoruje ich poprawność. Albatros przestrzega surowych zasad Bazaarvoice odnośnie gromadzenia ocen oraz opinii i uzyskał Bazaarvoice Authentic Reviews Trustmark. Więcej informacji na stronie: www.bazaarvoice.com/trustmark

Podobne wycieczki