Szkockie lato w kratkę

group-tour
Wycieczki objazdowe z polskim pilotem

Wichrowe wzgórza, bezkresne wrzosowiska i najlepsza whisky to wizytówka Szkocji - kraju golfa, potwora z Loch Ness i wojowników w kraciastych spódnicach.

Poznaj prawdziwą, magiczną, dumną i tajemniczą Szkocję, której mieszkańcy ukochali wolność i uważają się za odrębny naród z własnym językiem, historią i tradycjami.

Podczas tej wyjątkowej podróży sprawdzimy osobiście czy potwór z Loch Ness istnieje naprawdę, dowiemy się wielu interesujących faktów o szkockich klanach i bohaterach narodowych, próbujących uwolnić kraj spod panowania angielskich królów. W St Andrews odwiedzimy pierwszy w Szkocji uniwersytet oraz najstarsze na świecie pole golfowe. Wyspa Skye powita nas epickimi krajobrazami, których nie zabraknie również w parkach narodowych, znajdujących się na trasie naszej wycieczki. Zostaniemy też wtajemniczeni w proces produkcji whisky w kolebce tego szlachetnego trunku - Speyside. W naszym programie zaplanowaliśmy też zwiedzanie średniowiecznych miasteczek i zamków oraz 2 dni w stolicy Szkocji, Edynburgu, mateczniku brytyjskiej powieści detektywistycznej.

Kliknij i powiększ mapę
 • Typ Wycieczki objazdowe

 • Pilot Polski

 • Wiza Nie

 • Szczepienia Nie

 • Waluta Funt brytyjski

Program wycieczki 8 dni
Dzień 1
Warszawa - Edynburg. Przejazd autokarem do Glasgow
Dzień 2
Glasgow – St. Andrews – Aberdeen. Średniowieczne ruiny zamku St. Andrews, uniwersytet i pole golfowe
Dzień 3
Aberdeen - Speyside - Park Narodowy Caringorm. Wizyta w destylarni whisky
Dzień 4
Park Narodowy Cairngorms - Inverness - Loch Ness - Fort William. Poszukiwanie potwora z Loch Ness, zwiedzanie zamku Urquhart
Dzień 5
Wycieczka na wyspę Skye, zamek Eilean Donan, Portree i pomnik jakobitów w Glenfinnan
Dzień 6
Fort William - Edynburg. Spacer przyrodniczy po Parku Narodowym Glencoe i wizyta w zamku Inveraray, jezioro Loch Lomond
Dzień 7
Wycieczka po Edynburgu. Stare i Nowe Miasto, popołudnie do własnej dyspozycji
Dzień 8
Powrót do Polski

Zdjęcia

Kliknij zdjęcie, aby je powiększyć

Program wycieczki

Pobierz pełen program Uwaga! Niektóre wycieczki różnią się programem. Zanim wydrukujesz, sprawdź, czy dokonałeś poprawnego wyboru daty wyjazdu.

Dzień 1
Warszawa - Edynburg. Przejazd autokarem do Glasgow Około 64 km
Glasgow

Wylądujemy na lotnisku w Edynburgu skąd wyruszymy autokarem do Glasgow, które w 1990 roku było Europejską Stolicą Kultury. Droga będzie wiodła przez szkockie niziny, które są najbardziej zaludnionym obszarem w kraju - aż 75 procent ludności mieszka w okolicach Edynburga i Glasgow. Szkocja, czyli północna część Wielkiej Brytanii, ma długą i barwną historię oraz bogatą kulturę, która pod wieloma względami różni się od angielskiej. Szkoci posługują się również własnymi językami takimi jak: Scots (szkocki, zachodniogermański), gaelicki (celtycki) oraz szkockimi odmianami angielskiego.

Mieszkańcy Szkocji mają głębokie poczucie własnej odrębności i niezależności od Wielkiej Brytanii. Wciąż tkwi w nich pamięć o średniowiecznych wojnach, bohaterach-rebeliantach takich jak William Wallace czy Robert Bruce. Pamiętają też o zabójstwie Marii Stuart przez królową Elżbietę I. Do dziś w pełni nie zaakceptowali unii personalnej z Anglią zawartej w 1603 roku kiedy na tronach obu Królestw zasiadł Jakub I Stuart oraz zjednoczenia z Królestwem Anglii w 1707 roku, mimo iż mają szeroką autonomię w postaci własnej administracji, kościoła, szkolnictwa i sądownictwa.

Po przybyciu do Glasgow zameldujemy się w naszym hotelu. Możliwe, że czas pozwoli na krótki spacer po Glasgow, następnie zjemy powitalną kolację. 

Dzień 2
Glasgow – St. Andrews – Aberdeen. Średniowieczne ruiny zamku St. Andrews, uniwersytet i pole golfowe
Katedra św. Andrzeja w St. Andrews

Dzisiaj wyruszymy do niewielkiego, średniowiecznego miasteczka St. Andrews położonego nad Morzem Północnym. To miasto uznawane jest za kolebkę golfa. Znajduje się tutaj najstarsze na świecie pole golfowe - Old Course, a sport ten zaczęto uprawiać na szkockich wzgórzach już w XV wieku!

W St. Andrews mieści się również najstarszy uniwersytet w Szkocji (założony pomiędzy 1410 a 1413 roku), który może poszczycić się wybitnymi absolwentami takimi jak Edward Genner, odkrywca szczepień przeciwko grypie, Jean-Paul Marat, polityk z czasów rewolucji francuskiej, Bertie Forbes, założyciel czasopisma Forbes i wielu innych. Na tym uniwersytecie studiował też książę William oraz Kate Middleton i właśnie tutaj się poznali. 
Następnie zobaczymy ruiny średniowiecznego zamku St. Andrews, które wznoszą się na smaganym wiatrami klifie, u którego stóp rozciąga się plaża Castle Sands.

W trakcie drugiej wojny światowej w St. Andrews stacjonował I Korpus Polski pod dowództwem gen. Władysława Sikorskiego. Na jego cześć miasto ufundowało pomnik generała, który znajduje się w ogrodach przy St. Andrews Museum.

Po zwiedzeniu miasta wyruszymy dalej na północ nadmorską drogą do uroczego Aberdeen, gdzie spędzimy noc. 

Dzień 3
Aberdeen - Speyside - Park Narodowy Caringorm. Wizyta w destylarni whisky Około 210 km
W destylarni whisky

Z Aberdeen wyruszymy dalej na północ przejeżdżając przez nadmorskie miasta i podziwiając piękną okolicę. Zatrzymamy się w małym miasteczku Portsoy, które słynie z przepysznych lodów -ponoć te z karmelem są najlepsze! Kolejnym przystankiem będzie miejscowość Cullen, skąd rozciąga się fantastyczny widok na zatokę i przy dobrej pogodzie jest szansa, że zobaczymy bawiące się w wodzie delfiny.

Okolice rzeki Spey, czyli Speyside, słyną z doskonałych destylarni whisky. Sama nazwa tego alkoholu pochodzi od łacińskiego „aqua vitae”, czyli „woda życia”, jak nazywali whisky produkujący ją jako pierwsi mnisi, co w tłumaczeniu na gaelicki brzmi „uisge beatha”. Z czasem nazwa ta skróciła się do „uiskie”, aby wreszcie wyewoluować do dzisiejszej, znanej na całym świecie  „whisky”. Odwiedzimy jedną z lokalnych destylarni, gdzie czeka nas degustacja whisky, ale przedtem dowiemy się jak wygląda proces produkcji tego alkoholu, 
W drodze do naszego hotelu miniemy kolejne wioski, w których produkuje się whisky: Ballindalloch, Craigellachie i Aberlour. Hotel znajduje się w pięknym otoczeniu Parku Narodowego Cairngorm. Podobno zamieszkują go duchy... przekonajmy się o tym sami!

Po zameldowaniu zjemy razem kolację.

Dzień 4
Park Narodowy Cairngorms - Inverness - Loch Ness - Fort William. Poszukiwanie potwora z Loch Ness, zwiedzanie zamku Urquhart
Ruiny zamku Urquhart nad jeziorem Loch Ness

Z Parku Narodowego Cairngorm wyruszymy w kierunku Inverness, które położone jest na styku wyżyn z morzem. Zaplanowaliśmy tu trochę czasu wolnego do wykorzystania według własnego uznania. Można udać się na zakupy w najbardziej wysuniętym na północ centrum handlowym Szkocji, zwiedzić niektóre z małych kościołów w mieście lub przejść się nad rzeką Ness, która przepływa przez miasto. Nasz pilot chętnie udzieli wszelkiej rady czy pomocy.

Następnie zmierzymy się z legendą potwora z Loch Ness. Loch Ness jest drugim co do wielkości jeziorem Szkocji, ale ze względu na swoją dużą głębokość jest w nim więcej słodkiej wody niż we wszystkich jeziorach w Szkocji i Walii – razem wziętych! Mówi się, że w głębinach tego jeziora pływa Nessie, czyli tzw. potwór z Loch Ness. Może będziemy mieć szczęście i zobaczymy cień wyłaniającego się z oddali potwora o długiej szyi i niewielkiej głowie? Zatrzymamy się również przy ruinach XII-wiecznego zamku Urquhart, położonego na niewielkim cyplu, skąd można podziwiać widok na słynne jezioro.

Kolejnym przystankiem tego dnia będzie miasto Fort William. Tam spędzimy dwie kolejne noce. Miasto jest dziś popularnym ośrodkiem turystycznym dla miłośników aktywnego wypoczynku na łonie przyrody. Wiele osób przyjeżdża tutaj, aby wspiąć się na najwyższą górę Wielkiej Brytanii, Ben Nevis (1345 m n.p.m.) lub wędrować po pięknej okolicy. 

Dzień 5
Wycieczka na wyspę Skye, zamek Eilean Donan, Portree i pomnik jakobitów w Glenfinnan
Port na wyspie Skye

Program tego dnia będzie dość długi, ale warto podjąć wysiłek wyprawy, odwiedzimy bowiem jedną z najpiękniejszych wysp Wielkiej Brytanii, Isle of Skye.

To największa (1665 km²) i najbardziej wysunięta na północ wyspa archipelagu Hebrydy Wewnętrzne. Jej krajobraz to bezkresne wrzosowiska, strome klify, liczne jeziora, malownicze wodospady i urokliwe wioski, w których życie toczy się dzień po dniu swoim spokojnym tempem. Wyspa słynie również z whisky single malt Talisker, która przez 10 lat dojrzewa w beczkach przed butelkowaniem. 

Zanim dotrzemy na wyspę Sky zatrzymamy się po drodze przy malowniczym zamku Eilean Donan, strategicznie położonym na małej wyspie na jeziorze Loch Duich tuż przy ujściu Loch Long i Loch Alsh prowadzącego do morza. Odwiedzimy ten piękny zamek, który wiele osób zna  z filmu „Highlander”  czy „Świat to za mało” z serii o Jamesie Bondzie. Dzięki swojemu urokliwemu położeniu w zachwycającej scenerii ten romantyczny zamek jest jednym z najczęściej fotografowanych miejsc w Szkocji.

Zamek Eilean Donan ma wszystko, czego można oczekiwać od szkockiego zamku i cały przesiąknięty jest historyczną atmosferą. Począwszy od kustoszy ubranych w piękne szkockie kilty aż po dużą salę bankietową, ozdobioną imponującym herbem zamku i portretami rodowymi, z których spoglądają na nas dawni władcy zamku. Tutaj wyobraźnia będzie dopełnieniem wielu ekscytujących historii i wydarzeń, których ten zamek musiał być świadkiem przez wieki.
 
Po moście docieramy na wyspę Skye  i jadąc wzdłuż północnego wybrzeża po drodze widzimy inne wyspy, należące do Szkocji. W sumie do Szkocji należy prawie 1000 wysp, w tym archipelagi Szetlandów, Orkady i Hebrydy. Wreszcie docieramy do małego miasta portowego Portree, którego promenada portowa zaprasza na krótki spacer zakończony filiżanką kawy lub herbaty.

Region Highlands (Wyżynna Szkocja) na północy kraju był niegdyś podzielony na mniejsze jednostki, pozostające w strefie wpływów organizacji rodzinno-społecznych, zwanych klanami, które walczyły ze sobą o władzę i terytoria. Członkowie klanów nosili góralskie stroje uszyte z kraciastej wełnianej tkaniny zwanej tartan, której unikatowy wzór ułatwiał identyfikację przynależności do poszczególnego klanu.

Od około XVI wieku Szkoci zaczęli szyć z tartanu znane nam dziś kilty, czyli spódnice. W latach 70. zarejestrowano 141 standardowych wzorów w szkocką kratę, zatwierdzonych przez radę klanu. Dzisiejsi projektanci mody rozpowszechnili wzór w szkocką kratę na całym świecie, chociaż oficjalnie wzory należą do klanów, które w celach reprezentacyjnych nadal posługują się swoimi, unikatowymi i przypisanymi im wzorami.

Na pokładzie promu wrócimy do wioski rybackiej Mallaig, gdzie w 1996 roku Lars von Trier nakręcił swój słynny film „ Przełamując fale”. Przyroda Szkocji często pojawiała się na wielkim ekranie, w tym w filmach o Harrym Potterze, Robin Hoodzie, Rob Royu, a także we wspaniałym, oscarowym dziele „Braveheart” z Melem Gibsonem w roli bohatera narodowego Szkocji - Williama Wallace'a.

W drodze powrotnej zatrzymamy się przy pomniku w Glenfinnam. Pomnik został wzniesiony na cześć Karola Edwarda Stuarta - znanego również jako Bonnie Prince Charlie - który przewodził ostatniemu powstaniu jakobitów w 1745 roku, próbując po raz kolejny wyzwolić Szkocję spod panowania angielskiego. Pomnik został zbudowany nad jeziorem Loch Shiel w miejscu, gdzie książę wzniósł sztandar królewski, aby rozpocząć walkę z angielską supremacją.

Po powrocie do hotelu zjemy zasłużoną kolację

Dzień 6
Fort William - Edynburg. Spacer przyrodniczy po Parku Narodowym Glencoe i wizyta w zamku Inveraray, jezioro Loch Lomond
Zamek Inveraray, siedziba księcia Argyll

Po śniadaniu wyruszymy do górskiego Parku Narodowego Glencoe. W trakcie kilkukilometrowej wycieczki zobaczymy piękną przyrodę, ale też poznamy mroczną historię rzezi jakobitów, która miała miejsce Glencoe w 1692 roku. 

Trasa będzie wiodła wzdłuż stromego klifu w regionie Argyll, który tworzy morską zatoczkę, czyli tzw. „sea loch”. Mianem „loch” Szkoci nazywają przestrzenie wypełnione wodą, takie jak jeziora, ale też zatoki, fiordy, czy estuaria. Odwiedzimy urzekający zamek Inveraray, siedzibę księcia Argyll. Nakręcono tu jeden z odcinków popularnego serialu telewizyjnego ”Downton Abbey”.

Naszą podróż będziemy kontynuować przez Park Narodowy Loch Lomond and the Trossachs, który pod wieloma względami jest kwintesencją szkockiego, wyżynnego krajobrazu z wrzosowiskami, dużymi obszarami leśnymi, rzekami i krystalicznie czystymi jeziorami. Miniemy między innymi największe jezioro Wielkiej Brytanii, czyli Loch Lomond. Przekonamy się na własne oczy, czy brzeg jeziora jest tak piękny, jak sławi go melancholijna szkocka pieśń ludowa ”Loch Lomond”.

Po południu dotrzemy do Edynburga. Zameldujemy się w naszym hotelu, położonym tuż przy centrum miasta. Tutaj spędzimy kolejne dwie noce. 

Dzień 7
Wycieczka po Edynburgu. Stare i Nowe Miasto, popołudnie do własnej dyspozycji
Zamek w Edynburgu

Po śniadaniu wyruszymy na wycieczkę po stolicy Szkocji. Dowiemy się więcej o historii miasta i zobaczymy jego główne atrakcje. Trasa naszego spaceru przebiegnie przez objęte ochroną UNESCO dzielnice Starego i Nowego Miasta aż do XIV-wiecznego portu Leith.

Odwiedzimy zamek na Starym Mieście, który wznosi się na jednym z siedmiu wzgórz znajdujących się w mieście. Codziennie (z wyjątkiem niedziel) o godzinie 13:00 ma tu miejsce nietypowa atrakcja, jaką jest wystrzał z jednej z zamkowych armat. Niegdyś wystrzały te miały pomóc marynarzom w porcie Lieth zsynchronizować dzwony na statkach, dzisiaj stały się edynburską tradycją.

Nowe Miasto zbudowano ponad 200 lat temu i szybko stało się wzorem dla europejskiego planowania urbanistycznego. Powstało w odpowiedzi na potrzebę poszerzenia tkanki miasta o nową dzielnicę przeznaczoną dla bogatszej części społeczeństwa.

Edynburg słynie również z kultury i literatury - urodzili się tu zarówno Sir Walter Scott, jak i Sir Arthur Conan Doyle, twórca postaci Sherlocka Holmesa. Edynburg to też miasto, w którym zagadki kryminalne rozwiązuje (fikcyjny) inspektor John Rebus, bohater słynnej serii książek (i nakręconego na ich podstawie serialu telewizyjnego) szkockiego pisarza Iana Rankina.

Po południu będzie czas na samodzielne odkrywanie miasta. Jeśli jesteś fanem inspektora Rebusa, możesz zajrzeć do jego ulubionego pubu, The Oxford Bar na Nowym Mieście. Można też udać się na ulicę Rose Street, gdzie znajduje się wiele pubów, w których obsługa serwuje pyszne jedzenie i duże kufle piwa. Wieczorem miejsce na kolację także będzie można wybrać samemu. Oczywiście nasz polski pilot cały czas pozostaje do dyspozycji i z pewnością zaproponuje atrakcyjne spędzenie czasu w Edynburgu dla chętnych osób.

Dzień 8
Powrót do Polski

To dzień, w którym niestety pożegnamy Szkocję i wrócimy do swoich domów z bagażem wspomnień, zdjęć i pamiątek.

Informacja o cenie

Dopłata do pokoju 1-osobowego

1 698,- PLN

Cena zawiera
 • Opiekę polskiego pilota
 • Przelot samolotem rejsowym w klasie ekonomicznej na trasie Warszawa – Edynburg - Warszawa, z przesiadką
 • Wycieczki i transport zgodnie z programem
 • Zakwaterowanie w hotelu w pokoju 2-osobowym 
 • Śniadanie codziennie (dzień 2-8), 5 kolacji (dzień 1-5)
 • Ubezpieczenie podstawowe KL i NNW
Cena nie zawiera
 • Dopłaty do pokoju jednoosobowego
 • Wydatków indywidualnych
 • Napojów 
 • Napiwków m.in. dla kierowcy (ok. 6 GBP na osobę)
 • Wszystkiego, co nie zostało zawarte w “Cena zawiera“

Informacje praktyczne

Warunkiem uczestnictwa jest zapoznanie się uczestników z Ogólne Warunki Imprez Turystycznych Albatros Travel A/S.

Informacje o podróży

Przepisy wizowo-paszportowe

Nie ma obowiązku wizowego dla obywateli polskich podróżujących do Wielkiej Brytanii. Wymaganym dokumentem podróży aktualnie uprawniającym do wjazdu i pobytu na terytorium Wielkiej Brytanii jest ważny paszport lub dowód osobisty. Z uwagi jednak na wyjście Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej i możliwość zmiany przepisów zakazujących podróży na podstawie dowodu, zaleca się odbywanie podróży na podstawie paszportu. Przed wyjazdem należy upewnić się, czy dokument jest w wystarczająco dobrym stanie technicznym i czy pozwala na stwierdzenie tożsamości (szczególną uwagę należy zwrócić na aktualność zdjęcia). 

Obywatele innych państw uzyskają informacje na temat obowiązujących ich przepisów wjazdowych kontaktując się z  Ambasadą Wielkiej Brytanii w Warszawie tel. +48 22 311 00 00. 

Każdy uczestnik wycieczki powinien we własnym zakresie zadbać o to, by posiadać wszystkie wymagane dokumenty uprawniające do przekroczenia granicy. 

Liczba uczestników

Wymagane minimum uczestników to 24 osoby. Albatros Travel zastrzega sobie prawo odwołania wycieczki w terminie do 14 dni przed datą jej rozpoczęcia w przypadku zgłoszenia się mniejszej liczby uczestników niż określona liczba minimalna. Jako organizator nie ponosimy odpowiedzialności odszkodowawczej tytułem ewentualnych strat, które uczestnicy mogą ponieść w związku z jej anulowaniem. Jesteśmy jedynie zobowiązani do zwrotu zapłaconej kwoty.

Elektryczność

W Szkocji stosuje się prąd o napięciu 230 V. Wtyczki mają trzy bolce i różnią się od polskich, w związku z czym potrzebny będzie najprawdopodobniej odpowiedni adapter. 

Hotele w Szkocji

Hotele w Szkocji są unikatowe i mają historyczno-zamkowy klimat daleki od międzynarodowych sieci hoteli. Nie jesteśmy przyzwyczajeni do długich korytarzy, w kórych można się pogubić, wież, skrzypiących drzwi czy wszechobecnych haczyków na precle. Nocleg w takim hotelu to część podróży i atrakcja sama w sobie, którą należy przyjąć z uśmiechem i potraktować jak kolejną przygodę.

W niektórych hotelach podwójne łóżka są nieco węższe niż te, do których jesteśmy przyzwyczajeni, więc jeśli wybierasz się w podróż ze swoją drugą połową, ale potrzebujesz większej przestrzeni do spania, polecamy wybór dwóch łóżek pojedynczych.

UWAGA: Hotel w Fort William nie posiada windy.

Posiłki

W hotelach będziemy spożywać wliczone w cenę wycieczki posiłki, które są typowymi hotelowymi daniami. Ostatnie dwa dni wycieczki spędzimy w Edynburgu, podczas których będziesz miał możliwość odwiedzenia lokalnych restauracji i skosztowania tradycyjnej kuchni szkockiej.

Z ręką na sercu

Informacja

Hotele z dala od większych miast są otwarte tylko w trakcie krótkiego sezonu turystycznego, nie mają wobec tego stałej, dobrze wyszkolonej obsługi, lecz pracowników sezonowych, którzy przez brak doświadczenia nie zawsze potrafią sprostać najwyższej jakości obsługi gości. Należy ten fakt przyjąć ze zrozumieniem i uśmiechem na twarzy. 

Zdecydowaliśmy się spędzić dwie noce w Fort William, aby uniknąć pobytu na wyspie Skye, gdzie hotele były nieco zbyt rustykalne, a jakość obsługi zbyt niska dla gości Albatros Travel. Również program wycieczki jest nieco spokojniejszy z dodatkową nocą w Fort William.

Zawarliśmy w programie dwie samodzielne kolacje w Edynburgu. Po 5 nocach z hotelowym jedzeniem uznaliśmy, że będzie miło móc samemu wybrać najbardziej odpowiadające każdemu menu.

Ogólne zasady podróży

Wymagania w zakresie sprawności fizycznej

Zgodnie z podstawową zasadą uczestnicy wycieczki muszą być samodzielni. Jednocześnie pragniemy zaznaczyć, że nasze wycieczki zasadniczo nie są przeznaczone dla osób z niepełnosprawnością ruchową. Nawet w przypadku podróży, w których przejazd odbywa się autokarem, koleją i statkiem, często konieczne jest dojście pieszo do atrakcji turystycznych. Podczas wielu spośród naszych wycieczek krajoznawczo-kulturowych jeden dzień zwiedzania nierzadko wiąże się z koniecznością przejścia dystansu przekraczającego 5 km.

Ubezpieczenie podróżne

Każdy uczestnik wycieczki organizowanej przez Albatros Travel w pakiecie posiada podstawowe ubezpieczenie KL i NNW. Zachęcamy do wyboru dodatkowej opcji ubepieczenia od chorób przewlekłych bądź od rezygnacji z wycieczki. Wykupienie takiego ubezpieczenia zapewni Państwu pełne bezpieczeństwo podczas urlopu z naszym biurem.Zalecamy, aby ubezpieczenie obejmowało także zwrot kosztów w razie uszkodzenia lub utraty bagażu.

Ubezpieczenie podróżne Allianz

Biuro Podróży Albatros Travel ubezpiecza grupy turystyczne w Allianz. W Polsce Allianz Worldwide Partners działa nieprzerwanie od ponad 20 lat, gwarantuje profesjonalną obsługę, od lat pomaga Klientom na całym świecie, obsługując 18 milionów spraw rocznie i odbierając blisko 50 milionów telefonów. W pakiecie wycieczki Albatros Travel gwarantujemy podstawowe ubezpieczenie KL i NNW. Zachęcamy do wyboru dodatkowej opcji ubepieczenia od chorób przewlekłych bądź od rezygnacji z wycieczki. Wykupienie takiego ubezpieczenia zapewni Państwu pełne bezpieczeństwo podczas urlopu z naszym biurem.

Piloci Albatros Travel

Wycieczki organizowane przez biuro podrózy Albatros Travel prowadzone są przez polskich pilotów, którzy spotykają się z grupą na lotnisku przed wylotem lub po przylocie na miejsce docelowe. Miejsce spotkania z pilotem będzie określone w dokumentach podroży. Wszyscy piloci to osoby doświadczone, wykwalifikowane i starannie przez nas wybrane. 
Niektóre wycieczki odbywają się bez pilota podróży – w programie jest zawsze wyraźnie określone, czy wycieczka obejmuje pilota, czy nie.
Podczas wycieczek autokarowych, pilot dołączy do grupy najpóźniej w ostatnim miejscu zbiórki. Kierowca pomoże przy bagażach oraz wskaże miejsca w autokarze.

Dopłata za pokój i kajutę jednoosobową

Podane ceny wycieczek obowiązują w przypadku dwóch osób podróżujących wspólnie i mieszkających w dwuosobowych pokojach lub kajutach. W przypadku osób podróżujących w pojedynkę obowiązuje dopłata do pokoju i/lub kajuty jednoosobowej. Dopłata jest odzwierciedleniem cen, jakie otrzymujemy jako organizator podróży podczas zakupu pokojów i kajut u naszych partnerów. Pokój jednoosobowy jest zawsze proporcjonalnie droższy w przeliczeniu na osobę od pokoju dwuosobowego. Jest to zasada obowiązująca w branży turystycznej od wielu lat, dlatego należy ją traktować jako zwyczajową.
Dopłata określona jest zawsze w naszej ofercie.

Paszport

Pamiętaj, że termin ważności Twojego paszportu musi wynosić co najmniej 6 miesięcy od daty powrotu z wycieczki. Wymóg ten dotyczy wszystkich naszych wycieczek, niezależnie od tego, czy w poszczególnych krajach wymagany jest krótszy okres. Jako organizator podróży stawiamy wymóg 6-miesięcznego okresu ważności, aby uniknąć sytuacji, gdy wymogi w danym kraju ulegną zmianie od czasu rezerwacji do chwili wylotu.

Podróż z małoletnimi

Jeśli zamierzasz jechać z dzieckiem, które nie jest Twoim dzieckiem (np. wnuk lub wnuczka), lub jeśli Twoje dziecko nosi inne nazwisko, niektóre kraje mogą odmówić wjazdu. W związku z tym może być konieczne zabranie ze sobą aktu urodzenia lub aktu urodzenia i zgody notarialnie poświadczonej i przetłumaczonej na język angielski zawierającej zezwolenie na podróż osoby małoletniej z daną osobą dorosłą, w języku angielskim oraz podpisanego oświadczenia zawierającego zezwolenie na podróż osoby małoletniej z daną osobą dorosłą. Należy również sprawdzić zasady dotyczące okresu ważności dokumentów – tzn. jaka ma być data ich wystawienia w stosunku do daty wyjazdu, jakich pieczątek wymagają itp.
Powyższe zasady obowiązują w Stanach Zjednoczonych, jednak nie ma ostatecznej listy krajów, w których są takie wymogi. W związku z tym zalecamy kontakt z najbliższą ambasadą lub konsulatem kraju, do którego się wybierasz, aby uzyskać stosowne informacje.

Miejsce w samolocie

Zwracamy uwagę, że linie lotnicze samodzielnie przydzielają miejsca w samolocie.

Posiłki specjalne

Posiłki specjalne podczas lotu, np. dla diabetyków lub wegetarian, należy zamawiać najpóźniej 45 dni przed wylotem. Należy zauważyć, że niektóre linie lotnicze naliczają opłaty za posiłki specjalne. Zawsze przekazujemy liniom lotniczym zamówienia na specjalne posiłki podczas lotu, lecz nie możemy ich zagwarantować.
Zasadniczo podczas naszych wycieczek nie ma możliwości zmówienia specjalnej diety, ponieważ zazwyczaj wycieczki obejmują wspólne posiłki, dla których menu jest ustalane i zamawiane wcześniej. W związku z tym należy się spodziewać takiego samego wyżywienia, jak pozostali uczestnicy. Chętnie zaznaczymy i przekażemy życzenia dotyczące specjalnej diety lub informacji o alergiach, jednak niestety nie możemy zagwarantować, że podawane posiłki będą uwzględniały specjalną dietę.

Miejsce w autokarze

Przy wycieczkach lotniczych Albatros Travel nie zapewnia podczas objazdu autokarem możliwości wyboru konkretnego miejsca w autokarze. 

Przy wycieczkach autokarowych istnieje możliwość, za dodatkową opłatą, rezerwacji wybranego miejsca w autokarze. Jeśli nie zdecydowaliście się Państwo na wybór miejsca przy zakupie wycieczki, można tego dokonać najpóźniej do 45 dni przed wyjazdem. W przypadku braku rezerwacji, miejsca w autokarze będą przydzielane według kolejności zgłoszeń.

Informacje o autokarze i cenach wybranych miejsc zawarte są w programie wycieczki.

Zastrzeżenia/zmiany

Zastrzegamy sobie prawo do zmian w programie. W Albatros Travel wraz z lokalnymi partnerami staramy się realizować wycieczkę dokładnie według programu. Jednak z uwagi na godziny otwarcia zabytków do zwiedzania lub okoliczności praktyczne może być konieczne zrealizowanie trasy wycieczki w innej kolejności niż podana w programie. Ponadto poszczególne punkty programu mogą zostać usunięte z powodu działania siły wyższej, takiej jak warunki atmosferyczne, warunki drogowe lub opóźnione loty. 
Wreszcie pragniemy zaznaczyć, że wszystkie wycieczki są na bieżąco kontrolowane i udoskonalane na podstawie opinii, które otrzymujemy po każdej wycieczce od przewodników i klientów. Kontrola wycieczki może zatem skutkować wprowadzeniem zmian w programie w okresie między datą jej wykupienia a datą wyjazdu. Przed wyjazdem każdy uczestnik otrzyma aktualny program, który ma jak najlepiej służyć klientom i zapewnić sprawny przebieg wycieczki.
Wycieczka sprzedawana jest jako całościowy „pakiet” i niemożliwe jest uzyskanie refundacji za ewentualnie niewykorzystaną część tego pakietu.

Prosimy o zwrócenie uwagi, że warunkiem realizacji wycieczki jest zgłoszenie się określonej minimalnej liczby uczestników. W przypadku braku wymaganego minimum wpłacona kwota za wycieczkę zostanie Państwu zwrócona przed wyjazdem lub po powrocie, w zależności od terminu jej odwołania. 

Rated 4 out of 5 by from Urozmaicona podróż do Szkocji Cieszę się, że udało mi się zobaczyć Szkocję
Date published: 2023-06-18
Rated 5 out of 5 by from super Szkockie lato w kratkę. Piękna pogoda. Piękna Szkocja. Profesjonalna opieka. Ogromna wiedza przewodnika (Maciej Czapski)
Date published: 2023-06-18
Rated 5 out of 5 by from Szkockie upalne lato wcale nie w kratkę Bardzo udana i różnorodna wycieczka. Coś dla ciała i ducha. Piękna przyroda, wspaniałe widoki. Szkockie tajemnicze zamki i duża dawka historii. Hotele - jak dla nas - spełniające nasze wymagania. Śniadania - typowo angielskie. Wycieczka w naszej opinii bardzo warta polecenia. Szczególne wyrazy uznania i podziękowania dla Pana Macieja Czapskiego - naszego przewodnika. Ogromna kultura i wiedza przekazywana na bieżąco w bardzo interesujący i przystępny sposób. Program zrealizowany w 110%. Często urozmaicony dodatkowymi atrakcjami. Dziękujemy!
Date published: 2023-06-18
Rated 5 out of 5 by from Historia, ludzie i widoki z single malt w tle. Bardzo udana wycieczka z dobrze zaprojektowanym programem.. Pań Maciej - przewodnik- REWELACJA.
Date published: 2023-06-18
Rated 5 out of 5 by from Profesjonalizm każdego dnia. Z reguły nie wystawiam opinii pisemnych , lecz wycieczka po Szkocji pod opieką Pana Macieja zasługuje na skreślenie paru słów. Pełen profesjonalizm , wiedza i styl przekazu informacji był powalający. Sama Szkocja w pełni lata i w temperaturze 23-26 stopni spełniła oczekiwania z nadwyżką . Z Panem Maciejem na pewno spotkamy się na kolejnym wyjeździe organizowanym przez ALBATROS.
Date published: 2023-06-17
 • y_2023, m_11, d_29, h_8
 • bvseo_bulk, prod_bvrr, vn_bulk_3.0.37
 • cp_1, bvpage1
 • co_hasreviews, tv_2, tr_5
 • loc_pl_PL, sid_GBRTR04, prod, sort_[SortEntry(order=SUBMISSION_TIME, direction=DESCENDING)]
 • clientName_albatros-travel

Albatros Oceny gości

Przy większości programów Albatros Travel podajemy średnią ocenę wycieczki uzyskaną od wszystkich jej uczestników. Ocena ta pochodzi od naszych klientów z wszystkich krajów skandynawskich. Poniżej zamieszczamy oceny i opinie polskich gości. Albatros przedstawia opinie o wycieczkach, aby pomóc klientom, dokonać świadomego wyboru kolejnej podróży. Przejrzystość i uczciwość jest dla nas bardzo ważna, aby zapewnić gościom najlepsze doświadczenia podróży. Wszystkie oceny są sprawdzane przez naszego zewnętrznego partnera Bazaarvoice, który gromadzi i nadzoruje ich poprawność. Albatros przestrzega surowych zasad Bazaarvoice odnośnie gromadzenia ocen oraz opinii i uzyskał Bazaarvoice Authentic Reviews Trustmark. Więcej informacji na stronie: www.bazaarvoice.com/trustmark

Podobne wycieczki