Tajlandia – zwiedzanie i plażowanie

group-tour
Wycieczki objazdowe z polskim pilotem

Kto chciałby zwiedzić Tajlandię? Oto wyprawa, podczas której zobaczysz Bangkok, przepłyniesz rzeką Kwai, spędzisz noc w tropikach i dotrzesz na plażę marzeń.

Tym razem Albatros Travel zabierze nas w podróż do Tajlandii, którą rozpoczniemy w Bangkoku. Odnajdziemy tam bogato zdobione świątynie i pałace, przejdziemy przez ruchliwe ulice i skosztujemy oryginalnej tajskiej kuchni. Stamtąd skierujemy się ku brzegom rzeki Kwai, aby zobaczyć słynny most na rzece Kwai znany z powieści i filmu o tym samym tytule. Pojedziemy tak zwaną Koleją Śmierci i wybierzemy w rejs po rzece, której brzegi porasta dżungla i gdzie spędzimy noc w prawdziwym tropikalnym domku! Wielką atrakcją jest też Ayutthaya, dawna stolica kraju, gdzie w otoczeniu ruin świątyń, stup i ogromnych posągów Buddy poczujemy ducha czasu świętego miasta królów. Ostatnim etapem podróży będą złociste plaże nad lazurową wodą na „wyspie słonia” Koh Chang, gdzie przeznaczymy 6 dni na relaks i plażowanie lub na wycieczki po okolicy z polskim pilotem.  

Kliknij i powiększ mapę
 • Typ Wycieczki objazdowe

 • Pilot Polski

 • Wiza Nie

 • Szczepienia Tak

 • Waluta Bath tajski

Program wycieczki 16 dni
Dzień 1
Wylot z Warszawy
Dzień 2
Przylot do Bangkoku
Dzień 3
Bangkok. Zwiedzanie miasta ze świątynią Wat Pho, rejs po kanałach (po tajsku Klong) i wycieczka rowerowa
Dzień 4
Bangkok – Targ na torach – rzeka Kwai, przejazd Koleją Śmierci
Dzień 5
Rzeka Kwai. Rejs do Parku Narodowego Sai Yok
Dzień 6
Rzeka Kwai – Ayutthaya
Dzień 7
Ayutthaya – Chanthaburi. Plantacja pieprzu i zwiedzanie miasta
Dzień 8
Chanthaburi – Koh Chang. Las namorzynowy, podróż wzdłuż wybrzeża i prom na wyspę Koh Chang
Dzień 9–14
Odpoczynek na Koh Chang
Dzień 15
Koh Chang – wylot do Polski
Dzień 16
Przylot do Polski

Hotele

Sylvan Koh Chang

Hotel Sylvan Koh Chang znajduje się przy plaży, na południe od Kai Bae Beach na zachodnim wybrzeżu wyspy Koh Chang. Położony jest na wzgórzu i podzielony na część górną i dolną. Górna część obejmuje restaurację śniadaniową, z których podziwiać można wspaniałe widoki na morze i okoliczne wysepki, dolna część hotelowa otoczona jest pięknym, tropikalnym ogrodem.

Pokoje dla naszych Gości znajdują się w dolnej części bezpośrednio przy plaży. Do i z restauracji śniadaniowej można dostać się jednym z wózków elektrycznych lub skorzystać z kolejki linowej, która kursuje między częścią górną i dolną. W dolnej części znajdziemy również lobby, basen położony tuż przy plaży oraz małą restaurację, w której można zjeść obiad i kolacje.

Plaża hotelowa, podobnie jak na plaże na całej Koh Chang naznaczone są przez pływy morskie. Rano woda sięga często aż do ogrodzenia hotelu - natomiast po południu jest w dalszej odległości (w zależności od pory roku i fazy księżyca). Lokalizacja hotelu sprawia, że panuje w nim niesamowity spokój. Aby mieć większy wybór restauracji i szansę na zrobienie zakupów, polecamy udać się do pobliskiego Kai Bae Beach. Ze względu na pagórkowaty teren polecamy skorzystanie z hotelowego shuttle busa, który kursuje kilka razy dziennie. Możliwy jest również spacer  w czasie odpływu - przejście plażą do Kai Bae Beach zajmuje 10 – 15 minut. Najbardziej ruchliwa plaża na wyspie to White Sand Beach, dojazd zajmuje to około 20 minut taxówką.

Rodzaje pokoi:

Deluxe Beachfront. Pokoje te nie mają bezpośredniego dostępu do plaży i znajdują się w niewielkiej odległości od strefy basenowej. Wszystkie mają balkon od strony plaży i morza. Pokoje są duże i przestronne. Każdy pokój wyposażony jest w klimatyzację, sejf, zestaw do parzenia kawy i herbaty, czajnik elektryczny, w łazienkach: toaleta, wanna lub prysznic, suszarka do włosów, bezpłatny zestaw kosmetyków.

Reserve Beachfront. Pokoje te znajdują się w tym samym budynku co lobby, położone są  tuż przy basenie i plaży. Wszystkie pokoje zostały całkowicie wyremontowane i mają niezwykle nowoczesny wygląd. Położone są od strony zachodniej, dzięki czemu można doświadczać niesamowitych zachodów słońca bezpośrednio z tarasu. Każdy pokój wyposażony jest w klimatyzację, sejf, zestaw do parzenia kawy i herbaty, czajnik elektryczny, w łazienkach: toaleta, wanna lub prysznic, suszarka do włosów, bezpłatny zestaw kosmetyków.

Zdjęcia

Daty wyjazdu

Terminy Długość pobytu Cena Lotnisko wylotu Uwaga
10 998,–
Warszawa
Uwaga! Program tej wycieczki różni się od wybranej przez Ciebie wycieczki Kliknij datę, aby przejść do programu tej wycieczki
12 998,–
Warszawa
Sylwester i Nowy Rok - 4 ostatnie wolne miejsca
10 998,–
Warszawa
Kliknij datę, aby zobaczyć program tej wycieczki

Program wycieczki

Pobierz pełen program Uwaga! Niektóre wycieczki różnią się programem. Zanim wydrukujesz, sprawdź, czy dokonałeś poprawnego wyboru daty wyjazdu.

Dzień 1
Wylot z Warszawy

Z Warszawy polecimy do Tajlandii.

Dzień 2
Przylot do Bangkoku
Bangkok nocą

Po przylocie do Bangkoku pojedziemy do hotelu. Reszta dnia jest przeznaczona na odpoczynek po podróży. Dla chętnych proponujemy krótki spacer po Krung Thep, „Mieście Aniołów”, potocznie używanej nazwy stolicy Tajlandii.

Wieczorem zjemy kolację w hotelowej restauracji. 
 

Dzień 3
Bangkok. Zwiedzanie miasta ze świątynią Wat Pho, rejs po kanałach (po tajsku Klong) i wycieczka rowerowa
Bangkok posąg Buddy

Bangkok to stolica i największe miasto Tajlandii, które oferuje szereg atrakcji dla turystów. Po śniadaniu wyruszymy na zwiedzanie Bangkoku. Wsiądziemy na pokład drewnianej łodzi długorufowej (longtail boat), która zabierze nas w górę rzeki, do świątyni Wat Pho. Znajduje się tu wielki posąg leżącego Buddy w chwili oświecenia, tuż przed osiągnięciem nirwany. Rzeźba ma ogromne rozmiary, bo aż: 46 m długości i 15 m wysokości. Wykonana została z gipsu oraz cegieł pokrytych złotem płatkowym i masą perłową. Ta najstarsza w Bangkoku świątynia została wzniesiona w XVI w. w bezpośrednim sąsiedztwie pałacu królewskiego. Inicjatorami byli ówcześni monarchowie. Wat Pho to największy obiekt sakralny w Bangkoku. Jego niezwykły przepych zawdzięcza się państwowym dotacjom. Zresztą tutaj wszystkie budynki są wyjątkowo bogato zdobione i prezentują prawdziwą harmonię oraz piękno. Świątynia Leżącego Buddy jest zawsze pełna turystów, buddyjskich mnichów i studentów, którzy praktykują tutaj ceremonie religijne. W obiekcie mieści się także renomowana szkoła Wat Pho, gdzie odbywają się kursy tradycyjnego masażu i gdzie przechowywany jest największy w Tajlandii zbiór przepisów medycyny naturalnej. Nasza wizyta w Wat Pho będzie dobrą okazją, by dowiedzieć się nieco więcej o buddyzmie oraz jego znaczeniu dla tajskiej kultury i stylu życia. Na własne oczy przekonamy się, jak wielu Tajów traktuje wizytę w świątyni jako nieodzowny element życia codziennego.

Wrócimy na pokład łodzi, którą udamy się w rejs po rzece oraz kanałach zwanych klongami, powstałymi głównie w jej zachodniej części. Trasa rejsu wiedzie przez gęstą sieć kanałów, które czasami sprawiają wrażenie prawdziwego labiryntu. W niektórych miejscach panuje niezwykła cisza. Będzie okazja zajrzeć do domów i podejrzeć jak zwykli mieszkańcy wykonują swoje codzienne obowiązki. W większych kanałach zobaczymy tętniące życie i tłumy sprzedawców, podróżnych, statków transportowych i łodzi typu longtail. Po drodze miniemy także Wat Arun - Świątynię Świtu, której piękno najkorzystniej prezentuje się z poziomu wody. Widok pokrytej porcelaną świątyni zapiera dech w piersi. Dzięki imponującej wysokości budowli (aż) 79 metrów, jej sylwetka ukaże się naszym oczom już z daleka.

Lunch zjemy w lokalnej restauracji znajdującej się nad rzeką. Następnie pojedziemy na wycieczkę rowerową po zielonych terenach Bangkoku. Zobaczymy spokojne, zielone okolice tego wielomilionowego miasta, dla większości będzie to zaskakujący widok, zważając na bezpośrednie sąsiedztwo ruchliwych ulic i miejskiego zgiełku. Grupie rowerowej będzie towarzyszył lokalny przewodnik, który oprowadzi nas po rzadko odwiedzanych przez turystów zakątkach miasta. Jest to wycieczka przeznaczona dla każdego. Prosimy, aby pamiętać o zabraniu ze sobą nakrycia głowy, a także kremu przeciwsłonecznego.
Po zakończeniu wycieczki wrócimy do hotelu.
Nocleg w Bangkoku.

Dzień 4
Bangkok – Targ na torach – rzeka Kwai, przejazd Koleją Śmierci
Pociąg wzdłuż rzeki Kwai

Po śniadaniu udamy się na południe, do prowincji Samut Songkhram. Jest ona położona w delcie rzeki Maeklong. Odwiedzimy wyjątkowy targ, usytuowany wzdłuż torów kolejowych. Być może będziemy świadkami niecodziennego widoku: kiedy zbliża się pociąg, sprzedawcy w mgnieniu oka zbierają swoje towary z torów, a po przejeździe składu równie szybko wykładają je z powrotem.

Następnie udamy się do Kanchanaburi nad rzeką Kwai. Przyjrzymy się z bliska słynnemu mostowi, który został uwieczniony w powieści Pierre’a Boulle’a „Most na rzece Kwai”. Był on tłem jej późniejszej ekranizacji. Oryginalny most został zbombardowany przez aliantów w 1945 r. i znajdował się w innym miejscu, niż ten współczesny. Most, który zobaczymy, stał się symbolem zbrodni wojennych i okrucieństw, które kiedyś miały tu miejsce. Wsiądziemy do pociągu, który jeździ po trasie zwanej Trasą Śmierci. Budowa Kolei Śmierci miała miejsce w okresie II wojny światowej, kosztowała ona życie 16 000 ludzi - stąd wzięła się jej makabryczna nazwa. Trasa pociągu wiedzie pośród sielskich krajobrazów nad rzeką Kwai. Czeka nas m.in. przejazd imponującym, długim, drewnianym wiaduktem.

Po wycieczce pociągiem zjemy lunch i ruszymy dalej autokarem do tzw. Hellfire Pass. To tutaj, na Przełęczy Ognia Piekielnego, azjatyccy i alianccy jeńcy wojenni zmuszani do budowy Kolei Śmierci. Pracowali oni w morderczych warunkach, przygotowując teren pod tory w niemal niemożliwym do skruszenia masywie skalnym. Przebicie się przez litą skałę masywu zajęło im zaledwie 6 tygodni, ale zostało to okupione ciężką pracą w trybie 18-godzinnym i życiem kilkuset ludzi. Prace prowadzono głównie nocą przy słabym świetle płonących pochodni, stąd wzięła się nazwa tego odcinka. Po tej podróży śladami dramatów z okresu wojny ruszymy dalej wzdłuż rzeki, by w końcu dotrzeć do miejsca naszego noclegu. 

Zakwaterujemy się w Home Phutoey River Kwai Resort, ośrodku otoczonym pięknym ogrodem z widokiem na rzekę Kwai Noi oraz z niewielkim basenem.

Nocleg spędzimy w hotelu nad rzeką Kwai. 

Dzień 5
Rzeka Kwai. Rejs do Parku Narodowego Sai Yok
Wodospad na rzece Kwai

Po śniadaniu wejdziemy na pokład łodzi i popłyniemy do Parku Narodowego Sai Yok. Zagłębimy się w zielony gąszcz roślinności, która kryje urokliwe wapienne groty oraz szemrzące źródełka. W parku znajduje się także bajecznie piękny wodospad Sai Yok Yai, który spływając po skałach, wpada do rzeki Kwai. Wodospad stał się niezwykle popularny z końcem XIX w., kiedy to król Rama V skorzystał z kąpieli u jego podnóży. Park był także miejscem budzącej trwogę sceny z filmu „Łowca jeleni” z 1978, gdzie Robert De Niro, Christopher Walken i John Savage zostają zmuszeni do gry w rosyjską ruletkę. Następnie zjemy wspólnie lunch w lokalnej restauracji i wrócimy do hotelu. Pozostała część dnia jest przeznaczona do własnej dyspozycji.

Nocleg w hotelu nad rzeką Kwai.

Dzień 6
Rzeka Kwai – Ayutthaya
Ayutthaya, kamienny Budda

Po śniadaniu wyruszymy do starego królewskiego miasta Ayutthaya. W latach 1350-1767 było ono stolicą Syjamu. Stanowiło wtedy jedno z największych i najwspanialszych miast Azji, w którym kwitło życie gospodarcze i kulturalne. Liczne pałace oraz świątynie tej niegdyś olśniewającej stolicy stanowią obecnie zespół wspaniałych ruin. Po lunchu przyjrzymy się bliżej pozostałościom dawnego pałacu królewskiego, który posłużył za model budynku Grand Palace w Bangkoku. 
Pobyt wśród ruin historycznych budowli pozwala poczuć piękno i majestat, którym otaczali się Europejczycy przybywający w tamtych czasach na audiencje do tajskiej rodziny królewskiej. Wycieczka po Ayutthai poprowadzi nas również do świątyń Wat Phra Si Sanphet  oraz Wihaan Mongkhon Bophit. Zobaczymy jedną z największych w Tajlandii figur siedzącego Buddy, wykonaną z brązu.

Nocleg w Ayutthai.
 

Dzień 7
Ayutthaya – Chanthaburi. Plantacja pieprzu i zwiedzanie miasta
Katedra w Chantanburi

Trasa naszej dzisiejszej podróży wiedzie do prowincji Chanthaburi. Po drodze zatrzymamy się na plantacji, gdzie dowiemy się w jaki sposób uprawia się czarny pieprz. Po dotarciu do Chanthaburi zjemy lunch w jednej z lokalnej restauracji. Następnie zapoznamy się z atrakcjami miasta przez niektórych nazywanym "Skarbem Tajlandii".
Wśród mieszkańców Chanthaburi znaleźć można Tajów, Birmańczyków, Chińczyków i Wietnamczyków. Ślad po sobie pozostawili także Francuzi, którzy w latach 1893-1904 okupowali miasto. W Chanthaburi od 1711 r. funkcjonują kościoły chrześcijańskie, a większość wiernych stanowią Wietnamczycy. Czynna do dnia dzisiejszego Katedra Niepokalanego Poczęcia została wzniesiona w stylu gotyckim i jest jedną z cenniejszych pamiątek po okresie francuskiej okupacji. Aktualnie jest to największy katolicki kościół w Tajlandii i choć podobne obiekty możemy oglądać również w Europie, budowla w tym stylu stanowi dość niezwykły widok w tym stosunkowo niewielkim mieście. Odwiedzimy również okoliczny targ owocowo-warzywny, a następnie zameldujemy się w naszym hotelu.

Nocleg w Chanthaburi.
 

Dzień 8
Chanthaburi – Koh Chang. Las namorzynowy, podróż wzdłuż wybrzeża i prom na wyspę Koh Chang
Plaża w Koh Chang

Udamy się nad Zatokę Kung Krabaen Bay, gdzie zwiedzimy położony na samym brzegu las namorzynowy. Miejsce to funkcjonuje jako ośrodek edukacyjny i badawczy, a także centrum ochrony przyrody. Przejdziemy wzdłuż eleganckich kładek, przyjrzymy się z bliska lasowi namorzynowemu oraz dowiemy się jaki ma on wpływ na cały ekosystem. Po spacerze wyruszymy w dalszą podróż niesamowitą nadmorską trasą. Będziemy mijać pola ryżowe i hodowle ryb, a pokonując sieć mostów łączących ten region w całość - czeka nas wyjątkowa przejażdżka. Ostatnim przystankiem przed przeprawą promową będzie niedawno wybudowana świątynia Chak Yai (1955 r.). Obiekt wraz z należącym doń Parkiem Buddy nie przypomina świątyń, które oglądaliśmy podczas wycieczki - głównie przez monumentalne posągi znajdujące się w wielu miejscach na terenie parku. Po zwiedzeniu zjemy lunch, a następnie udamy się na terminal promowy Ao Thammachat. Popłyniemy na wyspę Koh Chang - jedną z największych wysp w Tajlandii. Słowo "koh" oznacza wyspę, a "Chang" - słonia, dlatego też nazwę miejsca można dosłownie przetłumaczyć jako "wyspę słonia". Turystyka zaczęła nabierać tutaj rozpędu zaledwie 30 lat temu, liczba osób świadomych piękna tego miejsca stale rośnie. Nadal jest tu wystarczająco dużo możliwości by cieszyć się pięknem przyrody łączącej góry, wodospady, dżungle i białe plaże z wyjątkowymi zachodami słońca nad Zatoką Tajlandzką.

Dzień 9–14
Odpoczynek na Koh Chang
Czas na odpoczynek

Kolejne dni przeznaczone są na wypoczynek. Proponujemy relaks na plaży lub zwiedzanie wyspy i sąsiednich wysepek.

Istnieje również możliwość dokupienia dwóch całodniowych wycieczek, oferowanych w formie pakietu dostępnego i płatnego przy rezerwacji głównej podróży. Wycieczki odbędą się w dniach 11. i 13.

Dzień 15
Koh Chang – wylot do Polski

Ostatnie przedpołudnie spędzimy na Koh Chang, a następnie udamy się do Bangkoku, skąd polecimy do Polski.

Dzień 16
Przylot do Polski

Pakiet wycieczkowy

Podczas pobytu w Koh Chang proponujemy dwie wycieczki. Wycieczki należy zakupić i zarezerwować przed wyjazdem, razem z całą wycieczką. Wycieczki odbywają się w dniach 11 i 13.

Łączna cena za obie wycieczki: 498 PLN

 

Całodniowa wycieczka z lunchem: Koh Chang (dzień 11)

Po śniadaniu pojedziemy w kierunku północnego wybrzeża wyspy Koh Chang. Zaczniemy od odwiedzenia plantacji kauczuku, a następnie zobaczymy świątynię miejską. Udamy się do wioski rybackiej Salak Kok w dżungli namorzynowej. Popłyniemy małymi lokalnymi łodziami rybackimi do laguny i po drodze zobaczymy życie ptaków i małe wioski rybackie. Następnie zjemy lunch w lokalnej restauracji. Po drodze będziemy mijać szkołę i być może nadarzy się okazja zobaczyć dzieci w trakcie lekcji. Często udaje się porozmawiać z uczniami, którzy szczególnie chcą pokazać nam swoje umiejętności z języka angielskiego.

Po południu wrócimy do hotelu. 

Całodniowa wycieczka z lunchem: łodzią po wodach wokół Koh Chang (dzień 13)

Po śniadaniu pojedziemy do wioski rybackiej Bang Bao, gdzie wejdziemy na pokład małej łodzi. Cały dzień spędzimy pływaniu oraz odpoczywaniu na pięknej plaży. Będzie również możliwość snurkowania tuż obok małej wyspy Koh Wai. Odwiedzimy plażę na wyspie Koh Laoya. Potem między innymi będzie czas na opalanie się i pływanie oraz lunch na łodzi.

Po południu wrócimy na Koh Chang i pojedziemy do hotelu.

Informacja o cenie

Cena wycieczki

Od 10 998,– PLN za osobę w pokoju dwuosobowym.
Zobacz ceny dla wszystkich terminów

Dopłata do pokoju 1-osobowego

​2 498,- PLN

Dopłata za podwyższenie standardu hotelu

​Dopłata do pokoju z widokiem na ocean

Koszt dopłaty do zakwaterowania w pokoju dwuosobowym od osoby:  
598,- PLN

​Koszt dopłaty do zakwaterowania w pokoju jednoosobowym:  
1098,- PLN

Cena zawiera
 • Opiekę polskiego pilota
 • Przelot rejsowy w klasie ekonomicznej na trasie Warszawa – Bangkok – Warszawa, w obie strony z przesiadką
 • Wycieczki i bilety wstępów wymienione w programie
 • Zakwaterowanie w hotelach w pokojach dwuosobowych
 • Zakwaterowanie podczas wypoczynku: 4* Sylvan Koh Chang
 • Codzienne śniadania
 • 6 obiadów (dni 3-8)
 • Kolacja powitalna w dniu 2
 • Podstawowe ubezpieczenie KL i NNW 
Cena nie zawiera
 • Napiwków dla lokalnych przewodników i kierowców (ok.40 USD od osoby)
 • Wydatków indywidualnych
 • Dopłaty do pokoju jednoosobowego
 • Pakietu wycieczkowego
 • Wszystkiego, czego nie wymieniono w punkcie „Cena zawiera”

Informacje praktyczne

Warunkiem uczestnictwa jest zapoznanie się uczestników z Ogólne Warunki Imprez Turystycznych Albatros Travel A/S.

Więcej o podróży

Bagaż

Polecamy zabrać za sobą mniejszy plecak, lub torbę na całodzienne zwiedzanie oraz dłuższe przeloty i przejazdy. Dostęp do bagażu głównego będzie dostępny dopiero pod koniec dnia. Nie ma potrzeby zabierania ze sobą ręcznika.

Liczba uczestników

Wymagane minimum uczestników to 15 osób. Albatros Travel zastrzega sobie prawo odwołania wycieczki w terminie do 14 dni przed datą jej rozpoczęcia w przypadku zgłoszenia się mniejszej liczby uczestników niż określona liczba minimalna. Jako organizator nie ponosimy odpowiedzialności odszkodowawczej tytułem ewentualnych strat, które uczestnicy mogą ponieść w związku z jej anulowaniem. Jesteśmy jedynie zobowiązani do zwrotu zapłaconej kwoty.

Więcej o Tajlandii

Więcej informacji o klimacie,  pogodzie, różnicy czasu, napiwkach oraz o ewentualnej  konieczności uzyskania wizy czy wykonania szczepień do uzyskania na:

Tajlandia: www.albatros.pl/kierunki-podrozy/azja/tajlandia

Ogólne zasady podróży

Wymagania w zakresie sprawności fizycznej

Zgodnie z podstawową zasadą uczestnicy wycieczki muszą być samodzielni. Jednocześnie pragniemy zaznaczyć, że nasze wycieczki zasadniczo nie są przeznaczone dla osób z niepełnosprawnością ruchową. Nawet w przypadku podróży, w których przejazd odbywa się autokarem, koleją i statkiem, często konieczne jest dojście pieszo do atrakcji turystycznych. Podczas wielu spośród naszych wycieczek krajoznawczo-kulturowych jeden dzień zwiedzania nierzadko wiąże się z koniecznością przejścia dystansu przekraczającego 5 km.

Ubezpieczenie podróżne

Każdy uczestnik wycieczki organizowanej przez Albatros Travel w pakiecie posiada podstawowe ubezpieczenie KL i NNW. Zachęcamy do wyboru dodatkowej opcji ubepieczenia od chorób przewlekłych bądź od rezygnacji z wycieczki. Wykupienie takiego ubezpieczenia zapewni Państwu pełne bezpieczeństwo podczas urlopu z naszym biurem.Zalecamy, aby ubezpieczenie obejmowało także zwrot kosztów w razie uszkodzenia lub utraty bagażu.

Ubezpieczenie podróżne Allianz

Biuro Podróży Albatros Travel ubezpiecza grupy turystyczne w Allianz. W Polsce Allianz Worldwide Partners działa nieprzerwanie od ponad 20 lat, gwarantuje profesjonalną obsługę, od lat pomaga Klientom na całym świecie, obsługując 18 milionów spraw rocznie i odbierając blisko 50 milionów telefonów. W pakiecie wycieczki Albatros Travel gwarantujemy podstawowe ubezpieczenie KL i NNW. Zachęcamy do wyboru dodatkowej opcji ubepieczenia od chorób przewlekłych bądź od rezygnacji z wycieczki. Wykupienie takiego ubezpieczenia zapewni Państwu pełne bezpieczeństwo podczas urlopu z naszym biurem.

Piloci Albatros Travel

Wycieczki organizowane przez biuro podrózy Albatros Travel prowadzone są przez polskich pilotów, którzy spotykają się z grupą na lotnisku przed wylotem lub po przylocie na miejsce docelowe. Miejsce spotkania z pilotem będzie określone w dokumentach podroży. Wszyscy piloci to osoby doświadczone, wykwalifikowane i starannie przez nas wybrane. 
Niektóre wycieczki odbywają się bez pilota podróży – w programie jest zawsze wyraźnie określone, czy wycieczka obejmuje pilota, czy nie.
Podczas wycieczek autokarowych, pilot dołączy do grupy najpóźniej w ostatnim miejscu zbiórki. Kierowca pomoże przy bagażach oraz wskaże miejsca w autokarze.

Napiwki

Podczas wycieczek zetkniesz się z codziennym życiem i lokalnymi zwyczajami. W wielu krajach miejscowi przewodnicy i kierowcy spotykani w trakcie podróży oczekują drobnych sum, ponieważ wynagrodzenie pracowników branży usługowej często opiera się na napiwkach. W programie podróży określamy kwotę, jaką należy na nie przeznaczyć i prosimy, by wziąć to pod uwagę. Cena wycieczki nie uwzględnia napiwków, ponieważ jest to sprawa indywidualna, a zwyczaj dawania napiwków jest częścią kultury danego kraju, dlatego należy go uszanować. Dla formalności pragniemy zaznaczyć, że napiwki są oczywiście dobrowolne.

Dopłata za pokój i kajutę jednoosobową

Podane ceny wycieczek obowiązują w przypadku dwóch osób podróżujących wspólnie i mieszkających w dwuosobowych pokojach lub kajutach. W przypadku osób podróżujących w pojedynkę obowiązuje dopłata do pokoju i/lub kajuty jednoosobowej. Dopłata jest odzwierciedleniem cen, jakie otrzymujemy jako organizator podróży podczas zakupu pokojów i kajut u naszych partnerów. Pokój jednoosobowy jest zawsze proporcjonalnie droższy w przeliczeniu na osobę od pokoju dwuosobowego. Jest to zasada obowiązująca w branży turystycznej od wielu lat, dlatego należy ją traktować jako zwyczajową.
Dopłata określona jest zawsze w naszej ofercie.

Paszport

Pamiętaj, że termin ważności Twojego paszportu musi wynosić co najmniej 6 miesięcy od daty powrotu z wycieczki. Wymóg ten dotyczy wszystkich naszych wycieczek, niezależnie od tego, czy w poszczególnych krajach wymagany jest krótszy okres. Jako organizator podróży stawiamy wymóg 6-miesięcznego okresu ważności, aby uniknąć sytuacji, gdy wymogi w danym kraju ulegną zmianie od czasu rezerwacji do chwili wylotu.

Podróż z małoletnimi

Jeśli zamierzasz jechać z dzieckiem, które nie jest Twoim dzieckiem (np. wnuk lub wnuczka), lub jeśli Twoje dziecko nosi inne nazwisko, niektóre kraje mogą odmówić wjazdu. W związku z tym może być konieczne zabranie ze sobą aktu urodzenia lub aktu urodzenia i zgody notarialnie poświadczonej i przetłumaczonej na język angielski zawierającej zezwolenie na podróż osoby małoletniej z daną osobą dorosłą, w języku angielskim oraz podpisanego oświadczenia zawierającego zezwolenie na podróż osoby małoletniej z daną osobą dorosłą. Należy również sprawdzić zasady dotyczące okresu ważności dokumentów – tzn. jaka ma być data ich wystawienia w stosunku do daty wyjazdu, jakich pieczątek wymagają itp.
Powyższe zasady obowiązują w Stanach Zjednoczonych, jednak nie ma ostatecznej listy krajów, w których są takie wymogi. W związku z tym zalecamy kontakt z najbliższą ambasadą lub konsulatem kraju, do którego się wybierasz, aby uzyskać stosowne informacje.

Miejsce w samolocie

Zwracamy uwagę, że linie lotnicze samodzielnie przydzielają miejsca w samolocie.

Posiłki specjalne

Posiłki specjalne podczas lotu, np. dla diabetyków lub wegetarian, należy zamawiać najpóźniej 45 dni przed wylotem. Należy zauważyć, że niektóre linie lotnicze naliczają opłaty za posiłki specjalne. Zawsze przekazujemy liniom lotniczym zamówienia na specjalne posiłki podczas lotu, lecz nie możemy ich zagwarantować.
Zasadniczo podczas naszych wycieczek nie ma możliwości zmówienia specjalnej diety, ponieważ zazwyczaj wycieczki obejmują wspólne posiłki, dla których menu jest ustalane i zamawiane wcześniej. W związku z tym należy się spodziewać takiego samego wyżywienia, jak pozostali uczestnicy. Chętnie zaznaczymy i przekażemy życzenia dotyczące specjalnej diety lub informacji o alergiach, jednak niestety nie możemy zagwarantować, że podawane posiłki będą uwzględniały specjalną dietę.

Miejsce w autokarze

Przy wycieczkach lotniczych Albatros Travel nie zapewnia podczas objazdu autokarem możliwości wyboru konkretnego miejsca w autokarze. 

Przy wycieczkach autokarowych istnieje możliwość, za dodatkową opłatą, rezerwacji wybranego miejsca w autokarze. Jeśli nie zdecydowaliście się Państwo na wybór miejsca przy zakupie wycieczki, można tego dokonać najpóźniej do 45 dni przed wyjazdem. W przypadku braku rezerwacji, miejsca w autokarze będą przydzielane według kolejności zgłoszeń.

Informacje o autokarze i cenach wybranych miejsc zawarte są w programie wycieczki.

Zastrzeżenia/zmiany

Zastrzegamy sobie prawo do zmian w programie. W Albatros Travel wraz z lokalnymi partnerami staramy się realizować wycieczkę dokładnie według programu. Jednak z uwagi na godziny otwarcia zabytków do zwiedzania lub okoliczności praktyczne może być konieczne zrealizowanie trasy wycieczki w innej kolejności niż podana w programie. Ponadto poszczególne punkty programu mogą zostać usunięte z powodu działania siły wyższej, takiej jak warunki atmosferyczne, warunki drogowe lub opóźnione loty. 
Wreszcie pragniemy zaznaczyć, że wszystkie wycieczki są na bieżąco kontrolowane i udoskonalane na podstawie opinii, które otrzymujemy po każdej wycieczce od przewodników i klientów. Kontrola wycieczki może zatem skutkować wprowadzeniem zmian w programie w okresie między datą jej wykupienia a datą wyjazdu. Przed wyjazdem każdy uczestnik otrzyma aktualny program, który ma jak najlepiej służyć klientom i zapewnić sprawny przebieg wycieczki.
Wycieczka sprzedawana jest jako całościowy „pakiet” i niemożliwe jest uzyskanie refundacji za ewentualnie niewykorzystaną część tego pakietu.

Prosimy o zwrócenie uwagi, że warunkiem realizacji wycieczki jest zgłoszenie się określonej minimalnej liczby uczestników. W przypadku braku wymaganego minimum wpłacona kwota za wycieczkę zostanie Państwu zwrócona przed wyjazdem lub po powrocie, w zależności od terminu jej odwołania. 

Rated 4 out of 5 by from Pięknie, pysznie i przyjmnie Zdecydowanie warto pojechać i zobaczyć Tajlandię. Zachęcam do dopłaty do pokoju o wyższym standardzie. Jedzenie pyszne, widoki i miejsca wyjątkowe. Sama organizacja zwiedzania wymaga poprawy i dostosowania do oczekiwań grupy.
Date published: 2023-03-22
Rated 5 out of 5 by from Niezapomniana podróż Polecam wspaniała przygoda
Date published: 2023-03-14
Rated 5 out of 5 by from Polecam podróże z Albatrosem! Wspaniała i niezapomniana wycieczka do Tajlandii. Z czystym sumieniem polecam każdemu - program dostosowany dla wszystkich, bez względu na wiek. Program zwiedzania bardzo ciekawy, w swobodnym tempie pozwalającym na spędzanie czasu wolnego zgodnie ze swoimi potrzebami. Jedzenie oraz hotele na najwyższym poziomie. Wspaniała przewodniczka p. Marzena, dbająca o każdego uczestnika w sposób indywidualny. Mimo długiego powrotu z wyspy Koh Chang warto ją odwiedzić, ze względu na spokój, piękne widoki i możliwość wypoczynku bez tłumu turystów. Moim zdaniem biuro podróży Albatros zadbało o nas na najwyższym poziomie od momentu rezerwacji wycieczki aż do powrotu. Jak urlop to tylko z Albatrosem!
Date published: 2023-03-10
 • y_2023, m_9, d_27, h_3
 • bvseo_bulk, prod_bvrr, vn_bulk_3.0.35
 • cp_1, bvpage1
 • co_hasreviews, tv_0, tr_3
 • loc_pl_PL, sid_THRTR01, prod, sort_[SortEntry(order=SUBMISSION_TIME, direction=DESCENDING)]
 • clientName_albatros-travel

Albatros Oceny gości

Przy większości programów Albatros Travel podajemy średnią ocenę wycieczki uzyskaną od wszystkich jej uczestników. Ocena ta pochodzi od naszych klientów z wszystkich krajów skandynawskich. Poniżej zamieszczamy oceny i opinie polskich gości. Albatros przedstawia opinie o wycieczkach, aby pomóc klientom, dokonać świadomego wyboru kolejnej podróży. Przejrzystość i uczciwość jest dla nas bardzo ważna, aby zapewnić gościom najlepsze doświadczenia podróży. Wszystkie oceny są sprawdzane przez naszego zewnętrznego partnera Bazaarvoice, który gromadzi i nadzoruje ich poprawność. Albatros przestrzega surowych zasad Bazaarvoice odnośnie gromadzenia ocen oraz opinii i uzyskał Bazaarvoice Authentic Reviews Trustmark. Więcej informacji na stronie: www.bazaarvoice.com/trustmark

Podobne wycieczki