Z Victoria Falls przez Afrykę pociągiem Rovos Rail

group-tour
Wycieczki objazdowe z polskim pilotem

Niezwykła podróż luksusowym pociągiem przez Zimbabwe i RPA - w połączeniu z imponującymi Wodospadami Wiktorii i klasycznym safari w stylu Karen Blixen.

Ekskluzywna afrykańska podróż dla prawdziwych smakoszy! Rozpoczynamy naszą przygodę w należącym do Albatros Travel hotelu Zebra Nature Reserve, a następnie wyruszymy do Victoria Falls, gdzie spędzimy 2 noce w legendarnym hotelu Victoria Falls i wybierzemy się na ekscytujące spacery przy rozpędzonych wodach wodospadu Wiktorii. Następnie przejedziemy najbardziej luksusowym pociągiem na świecie - Rovos Rail  przez Zimbabwe i RPA zatrzymując się po drodze w  wybranych miejscach. Eleganckie pokoje-przedziały urządzone w stylu angielskim mają podwójne łóżko i prywatną łazienkę z toaletą. Z okien przedziału, saloniku z panoramicznymi oknami czy 5-gwiazdkowej restauracji będziemy podziwiać zmieniające się krajobrazy sawanny z baobami w tle oraz zwierzętami poszukującymi pożywienia i wody oraz miejscowe plemiona przy ich codziennych zajęciach.
 
Po dotarciu do Pretorii opuścimy pociąg i udamy się na spotkanie następnej niezwykłej przygody jaką będzie klasyczne safari. Zamieszkamy w należącym do Albatros Travel  obozie Honeyguide Ranger camp. W klimatycznym obozie jakby wyjętym prosto z książki „Pożegnanie z Afryką” - zostaniemy zakwaterowani w stylowo urządzonych wygodnych  namiotach z płótna z drewnianą podłogą i toaletą oraz zewnętrznym prysznicem. Namioty stoją pośrodku wspaniałej natury co pozwoli nam na prawdziwe doświadczenie życia w buszu. To będzie safari w dobrym dawnym stylu dokładnie jak za czasów Karen Blixen. Obóz znajduje się w wyjątkowo pięknym i charakteryzującym się dużą różnorodnością rezerwacie dzikiej zwierzyny Entabeni - jednym z niewielu rezerwatów w Afryce Południowej, gdzie podczas jednego safari można zobaczyć Wielką Piątkę Afryki słonia, nosorożca, bawoła, lwa i lamparta, a także wiele innych gatunków zwierząt jak antylopy, zebry czy żyrafy.

Kliknij i powiększ mapę
 • Typ Wycieczki objazdowe, Safari

 • Pilot Polski

 • Wiza Tak

 • Szczepienia Tak

 • Waluta Dolar amerykański, Rand afrykański

Program wycieczki 13 dni
Dzień 1
Wylot z Warszawy
Dzień 2
Przylot do Johannesburga. Przejazd do hotelu Zebra Nature Reserve
Dzień 3
Przelot do Wodospadów Wiktorii. Rejs o zachodzie słońca po rzece Zambezi. Powitalna kolacja
Dzień 4
Victoria Falls. Wycieczka do wodospadów
Dzień 5
Victoria Falls. Wizyta w tradycyjnej wiosce. Wejście na pokład pociągu Rovos Rail
Dzień 6
Rovos Rail. Safari w Parku Narodowym Hwangwe w Zimbabwe
Dzień 7
Rovos Rail. Przejazd przez Zimbabwe do RPA
Dzień 8
Rovos Rail. Przyjazd do Pretorii i zwiedzanie stolicy. Przejazd do Ranger Camp Honeyguide
Dzień 9–11
Ranger Camp. Bliskie spotkania z dziką naturą na safari
Dzień 12
Honeyguide Ranger Camp - Johannesburg. Wizyta w Soweto i powrót do Polski
Dzień 13
Przylot do Warszawy.

Hotele

Victoria Falls Hotel

5* hotel Victoria Falls w Zimbabwe jest jednym z najbardziej znanych w Afryce - przede wszystkim ze względu na piękną lokalizację i wspaniałą atmosferę. Hotel został zbudowany w 1904 roku w angielskim stylu kolonialnym jest położony w sąsiedztwie wpisanego na listę UNESCO wodospadu Victoria Falls.

W hotelu znajduje się basen, 3 restauracje, korty tenisowe, biblioteka i mały kościół. Wi-Fi jest dostępne w całym hotelu, pokoje wyposażone są w klimatyzację, sejf i cyfrową telewizję satelitarną. Łazienki wyposażone są w wannę lub prysznic, suszarkę do włosów. Do dyspozycji gości jest również pralnia.

Uwaga: W czasie kolacji wymagany jest odpowiedni: kobiety - suknia wieczorowa, mężczyźni - spodnie, koszulę z długim rękawem, kryte buty.

Więcej o hotelu na  http://www.victoriafallshotel.co/

Daty wyjazdu

Terminy Długość pobytu Cena Lotnisko wylotu Uwaga
25 998,–
Warszawa
26 998,–
Warszawa
Kliknij datę, aby zobaczyć program tej wycieczki

Program wycieczki

Pobierz pełen program Uwaga! Niektóre wycieczki różnią się programem. Zanim wydrukujesz, sprawdź, czy dokonałeś poprawnego wyboru daty wyjazdu.

Dzień 1
Wylot z Warszawy

Z Warszawy polecimy do Johannesburga.

Dzień 2
Przylot do Johannesburga. Przejazd do hotelu Zebra Nature Reserve
Zebra Nature Reserve

Po przybyciu do Johannesburga pojedziemy na północny wschód do hotelu Zebra Nature Reserve, który należy do  Albatros Travel https://zebranaturereserve.com .

Po przyjeździe do hotelu zjemy obiad, a o zachodzie słońca wybierzemy się na przejażdżkę po pięknej okolicy oraz odwiedzimy Centrum gadów, należące do hotelu Zebra. Tutaj zobaczymy  zarówno południowoafrykańskie węże, jak i inne fascynujące gady. Ośrodek pełni również funkcję szkoleniowe jak i ratownicze dla gadów  z okolicy.

Dzień zakończymy wspólną kolacją.

Dzień 3
Przelot do Wodospadów Wiktorii. Rejs o zachodzie słońca po rzece Zambezi. Powitalna kolacja
Widok na Wodospady Wiktorii

Rankiem trzeciego dnia przejedziemy na lotnisko w Johanesburgu i  wylecimy do Wodospadów Wiktorii w Zimbabwe. Po przybyciu do Victoria Falls pojedziemy prosto do hotelu, gdzie spędzimy kolejne noce. Jest to jeden z najbardziej znanych w Afryce obiektów hotelowych - nie tylko ze względu na świetne położenie, ale przede wszystkim na wspaniałą atmosferę. Wyróżnia go angielski styl kolonialny, którego dopełnieniem jest piękny ogród.
Późnym popołudniem popłyniemy w rejs po rzece Zambezi, by o zachodzie słońca podziwiać jej piękno. Sącząc zimne napoje będziemy wypatrywać hipopotamów i krokodyli w wodzie z bezpiecznej odległości na statku. 
Wieczorem zjemy wspólną kolację powitalną

Dzień 4
Victoria Falls. Wycieczka do wodospadów
Przy imponujących Wodospadach Wiktorii

Po śniadaniu wybierzemy się na wycieczkę wokół wodospadów, które należą do najpiękniejszych na świecie. Woda spada z dwa razy większej wysokości niż w wodospadzie Niagara, znajdującym się na granicy Stanów Zjednoczonych a Kanady. Piękny obraz tego miejsca dopełniają odgłosy natury i zielony las deszczowy. Pilot opowie o historii tego miejsca, podczas gdy będziemy obserwować ptaki i otaczającą nas dziką przyrodę.

Wodospady Wiktorii (Victoria Falls) są jednym z siedmiu cudów świata. Jest to prawdopodobnie najpiękniejszy wodospad na świecie. To właśnie tu potężna rzeka Zambezi o szerokości 1700 metrów zmienia się w 107 metrowy wąski wąwóz. Siłę z jaką pędzi tutaj woda możemy poczuć idąc wzdłuż punktów obserwacyjnych, gdzie prawie cały czas słychać odgłos wody oraz czuć rozpryskujące się krople wody. Dlatego doskonałym pomysłem jest zabranie ze sobą lekkiej kurtki przeciwdeszczowej.

Dzień 5
Victoria Falls. Wizyta w tradycyjnej wiosce. Wejście na pokład pociągu Rovos Rail
Pociąg Rovos Rail

Śniadanie zjemy w hotelu. Należy pamiętać, że musimy opuścić pokoje hotelowe do godziny 10:00. Bagaż zostawimy w hotelowej przechowalni. 
Około 20 kilometrów od Wodospadów Wiktorii znajduje się tradycyjna, afrykańska wioska. Podczas wizyty będziemy mieć okazję poznać tutejszą kulturę, jak i niektóre tradycje.
Po południu wrócimy do hotelu Victoria Falls, by przygotować się do podróży luksusowym pociągiem „Duma Afryki”. 

Urządzony w stylu wiktoriańskim z drewnianymi panelami, pięknymi dywanami i zabytkowymi meblami pociąg nie posiada telewizora ani radia. Możliwość korzystania z telefonów komórkowych i laptopów jest ograniczona do prywatnych apartamentów i Club Lounge. 
Pojedziemy w kierunku największego parku narodowego Zimbabwe, Hwangwe. Kolację zjemy w wagonie restauracyjnym. Po posiłku będzie czas na odpoczynek w przedziałach, wyposażonych w wygodne łóżka, wannę i toaletę.

Podróż pociągiem przez Afrykę  to jak cofnięcie się w czasie i wyjątkowa szansa na poznanie togo kontynentu z zupełnie innej perspektywy.
Należy jednak pamiętać, że infrastruktura kolejowa w Afryce nie należy do najnowocześniejszych i dlatego czasami mogą wystąpić niewielkie opóźnienia i zmiany w programie przejazdu koleją Rovos Rail.
W takich przypadkach będziemy się starać zminimalizować wszelkie niedogodności i sprawić, aby Państwa doświadczenia z podróży były jak najlepsze.

Dzień 6
Rovos Rail. Safari w Parku Narodowym Hwangwe w Zimbabwe Uwaga: trasa przejazdu z Parku Narodowego Hwange do Pretorii może ulec zmianie między Botswaną a Zimbabwe i RPA. Wynika to z logistyki. Program wycieczki nie zmieni się.
Wagony restauracyjne w Rovos Rail pochodzą sprzed 1940 roku

Dzień zaczniemy wcześnie rano. Po śniadaniu udamy się na safari w Parku Narodowym Hwangwe. Jest to największy rezerwat przyrody w Zimbawe o powierzchni 14.650 km². Park rozciąga się aż do pustyni Kalaharii dzięki czemu występuje tu duża różnorodność szaty roślinnej od piaszczystych równin przez trawiastą sawannę do lasów miombo, gdzie drzewa zrzucają liście w porze suchej.
W Hwange żyje jedna z największych populacji słoni afrykański oraz bawoły, żyrafy, zebry hipopotamy, koczkodany zielone, wiele gatunków antylop w tym impale, kudu, oryksy i gnu. Z drapieżników można tu zobaczyć lwy, lamparty, gepardy hieny i szakale. Park jest także siedliskiem dla nosorożca zwyczajnego.

Po safari wrócimy do pociągu na obiad i udamy się w dalszą podróż po jednych z najdłuższych i równinnych torów w Afryce o długości 114 km. Obiad zostanie podany w czasie drogi do granicy przy Beitbridge.

Dzień 7
Rovos Rail. Przejazd przez Zimbabwe do RPA Uwaga: trasa przejazdu z Parku Narodowego Hwange do Pretorii może ulec zmianie między Botswaną a Zimbabwe i RPA. Wynika to z logistyki. Program wycieczki nie zmieni się.

W dniu dzisiejszym czeka nas przejazd w kierunku RPA. Jedząc śniadanie będziemy obserwowali przesuwający się krajobraz w drodze na południe. W porze obiadu przekroczymy zwrotnik Koziorożca.

Dzień 8
Rovos Rail. Przyjazd do Pretorii i zwiedzanie stolicy. Przejazd do Ranger Camp Honeyguide
Lew w Entabeni

Rano dojedziemy do Pretorii, stolicy Południowej Afryki. Udamy się na zwiedzanie miasta. Zatrzymamy się m.in. przy pięknym Union Building, będącym siedzibą rządu Republiki Południowej Afryki. Ukończony w 1913 roku budynek w kształcie półksiężyca, położony jest na szczycie wzgórza, z którego roztacza się wspaniały widok na miasto. Jego dwa skrzydła symbolizują dwie społeczności zamieszkujące RPA: Brytyjczyków i Burów. Czarnoskóra ludność niestety nie znalazła odzwierciedlenia w symbolice rządowego budynku. 

Lunch zjemy (nie wliczony w cenę wycieczki) przed lub po wizycie w Union Building. Z najbogatszej prowincji Afryki Południowej, Gauteng, pojedziemy w trwającą około 3 godziny podroż do najbiedniejszej prowincji w kraju, Limpopo. Jest to prowincja rolnicza, co doskonale widać. Z okien autokaru zobaczymy ogromne pola pszenicy, kukurydzy, słonecznika i orzeszków ziemnych. 

W północno-wschodniej części RPA rozciąga się pasmo górskie Waterberg, emanujące charakterystyczną czerwoną poświatą. To tutaj znajduje się Rezerwat Dzikich Zwierząt Entabeni. Entabeni oznacza po prostu „miejsce z górą”. Wystarczy raz zobaczyć ten fascynujący kamienny monolit, który góruje nad horyzontem, aby bez trudu zrozumieć zasadność tej nazwy. Dojeżdżamy do obozu w Entabeni, Honeyguide Ranger Camp. Nieogrodzony teren zapewnia wspaniały wypoczynek w otoczeniu przyrody w 15 odnowionych i komfortowo urządzonych pokojach, zaaranżowanych w namiotach ustawionych na drewnianych podestach. Po zakwaterowaniu udamy się do restauracji na posiłek.

Dzień 9–11
Ranger Camp. Bliskie spotkania z dziką naturą na safari
Bawół należący do Wielkiej Piątki Afryki

Przez najbliższe dni obóz będzie naszą bazą wypadową. Każdego dnia wybierzemy się na dwa safari. Program każdego safari jest inny, a Entabeni stwarza mnóstwo możliwości.

Organizowane są safari poranne i popołudniowe jeepami oraz safari piesze w formie wędrówki w buszu, nie trudne i zarazem ekscytujące. Każda wyprawa jest wyjątkowa: jedna prowadzi przez wilgotne niziny u podnóża masywu Entabeni, inna po płaskowyżu, a każda oferuje innego rodzaju wrażenia przyrodnicze i możliwość obcowania z innymi gatunkami zwierząt.

Niewiele może się równać z rześkim, pachnącym korzennymi przyprawami powietrzem i wyjątkowym blaskiem roztaczającym się nad sawanną podczas porannego safari. Słońce wschodzące o chłodnym poranku maluje najpiękniejszymi kolorami górskie zbocza, a zwierzęta gaszą pragnienie w rzekach i zagłębieniach terenu wypełnionych wodą. W tej afrykańskiej scenerii wyczuwalny jest całkowity spokój, który nastał po nocnych łowach i który pozwala zebrom i antylopom wyruszyć na sawannę w poszukiwaniu pożywienia, bez obaw przed atakiem drapieżników, które odpoczywają w czasie upałów.

Jeepy, którymi będziemy się poruszać, nie mają dachu, więc może być zimno, zwłaszcza we wczesnych godzinach porannych i po zapadnięciu zmroku. W jeepach są wprawdzie koce, ale warto zabrać też wytrzymałą i odporną na wiatr kurtkę, polar, czapkę i rękawiczki.

Jednego dnia około południa, opuścimy obóz Ranger Camp, udając się do prywatnego rezerwatu przyrody Indicator Dam. Teren ten znajduje się tuż za ogrodzeniem Rezerwatu Przyrody Entabeni i jest przeznaczony wyłącznie dla gości obozów Honeyguide Ranger Camps.

Spokojna przejażdżka pojazdami terenowymi wzdłuż granicy rezerwatu zajmuje około 15-20 minut. To miejsce jest oazą wolną od drapieżników, a zamieszkuje je dzik, kozioł przylądkowy, kudu, duiker i surykatka, a także liczne gatunki ptaków.

Nasza obsługa przygotuje tradycyjne braai, będzie również okazja do relaksu wokół tamy. Słowo "braai" wywodzące się od słowa "braden" (pieczenie w języku holenderskim), przekształcone w "braaivleis" (grillowane mięso w języku afrikaans) stało się czasownikiem "braai", co oznacza "grillowanie" i stanowi integralną część życia w Południowej Afryce. Choć istnieje wiele debat na temat różnicy między braai a BBQ, pewne jest to, że braai to nie tylko jedzenie, ale raczej część dziedzictwa kulturowego Południowej Afryki.

Sama tama ma wymiary około 400 na 100 metrów, a jej zbiornik wodny jest zasobny w okonie, płocie, karpie i sumy. Bez względu na to, czy ktoś jest wędkarzem doświadczonym, czy dopiero początkującym, może spróbować swojego szczęścia w wędkowaniu. (Wędki są zapewnione, a obowiązującą zasadą jest "łap i wypuść").

Chętni mają też możliwość wypożyczenia kajaka lub mogą wybrać relaks przy barze. Po obiedzie będzie czas na zwiedzanie okolicy szlakiem przyrodniczym, który obejmuje spacer trwający około 30-60 minut.

Wracając do obozu wybierzemy alternatywną trasę przez rezerwat, aby dotrzeć na czas na kolację.

Dzień 12
Honeyguide Ranger Camp - Johannesburg. Wizyta w Soweto i powrót do Polski

Dzisiaj opuścimy rezerwat dzikich zwierząt Entabeni i udamy się do Johannesburga. Miasto nazywane potocznie Joburgiem jest największym miastem RPA. Jego populacja to ponad 6 mln mieszkańców. Pod względem architektonicznym Johannesburg przypomina amerykańskie metropolie: biznesowe dzielnice ze strzelistymi wieżowcami w centrum i przedmieścia o niskiej zabudowie. Johannesburg jest głównym ośrodkiem handlu diamentami i złotem. Odwiedzimy dzielnicę Soweto, która w czasach apartheidu była przeznaczona dla czarnych. Dzisiaj miasto jest osobliwym tyglem sztuki, muzyki, teatru i poezji.

Wieczorem pojedziemy na lotnisko w Johannesburgu, skąd wylecimy do Polski. 

Dla chętnych jest możliwość przedłużenia wycieczki. Więcej informacji w programie wycieczki.

Dzień 13
Przylot do Warszawy.

O Rovos Rail

Wszystkie wagony pociągu są zabytkowe, lecz zostały odrestaurowane tak, aby zachować dawną świetność i zarazem spełniać współczesne standardy jakości i komfortu. W pociągu nie ma zwykłych „kuszetek”. Przedziały są urządzone w formie dwuosobowych apartamentów w stylu edwardiańskim, wykończone drewnianą, polerowaną boazerią, z podwójnym łóżkiem i prywatną łazienką. Wszystkie przedziały mieszkalne są wyposażone w zaopatrzony minibar z napojami, których koszt jest uwzględniony w cenie wycieczki.

Ponadto pasażerowie pociągu otrzymują wyżywienie w postaci śniadań i obiadokolacji w restauracji gourmet, wraz z nieograniczonym dostępem do napojów. Pociąg ma dwa wagony restauracyjne pochodzące sprzed 1940 roku. Zostały one poddane całkowitej renowacji, która pozwoliła zachować ich klasyczne piękno. W takiej oprawie serwowane są śniadania la carte, ekskluzywne 3-daniowe lunche i 3-daniowe obiady, do których podawane jest wyśmienite południowoafrykańskie wino.

W pociągu znajduje się także specjalny wagon widokowy z panoramicznym salonem, z którego roztacza się niczym nie zasłonięty widok na afrykańskie krajobrazy, oraz dwa dodatkowe wagony salonowe, z których jeden jest przeznaczony dla osób niepalących, a drugi dla palących. W trosce o komfort i dobre samopoczucie pasażerów poziom obsługi w pociągu jest najwyższej jakości.

Przyjęło się, że w pociągu Rovos Rail należy zachowywać się cicho i spokojnie, co jest traktowane ze zrozumieniem przez wszystkich pasażerów. Obowiązują także pewne zasady dotyczące ubioru, których powinno się przestrzegać. W ciągu dnia nosimy strój nieformalny, lecz elegancki. Wieczorem zakładamy strój bardziej oficjalny. Panowie powinni nosić garnitury i krawaty, a panie eleganckie spódnice lub sukienki.

Rovos Rail to najbardziej luksusowy pociąg na świecie

Przedział typu Royal

Przedział typu Royal ma 16 m2 i zajmuje pół wagonu. Ma własny salonik oraz łazienkę z wanną w stylu wiktoriańskim i osobnym prysznicem. Obszerne i eleganckie przedziały sprzyjają zachowaniu prywatności i zapewniają pasażerom wygodną podróż na luksusowym poziomie z udogodnieniami najwyższej klasy. W przedziale znajdują się biurko i prywatny sejf oraz minibar zaopatrzony w napoje wedle gustów pasażerów. Przez całą dobę można ponadto korzystać z obsługi przedziałowej.
Przedział typu Royal

Przedział typu Deluxe

Przedział typu Deluxe (11 m2) także jest przedziałem dwuosobowym, z jednym łóżkiem podwójnym lub dwoma łóżkami pojedynczymi. Przedział ma salonik i łazienkę z prysznicem. Bardzo obszerne przedziały sprzyjają zachowaniu prywatności i zapewniają pasażerom wygodną podróż na luksusowym poziomie z udogodnieniami najwyższej klasy. W przedziale znajdują się biurko i prywatny sejf oraz minibar zaopatrzony w napoje wedle gustów pasażerów. Przez całą dobę można ponadto korzystać z obsługi przedziałowej.
Przedział typu deluxe

Przedziały Pullman

Przedział typu Pullman (7 m2) jest wyposażony w wygodną, dwuosobową sofę, którą na noc można rozłożyć do spania. W przedziale znajduje się także łazienka z prysznicem. Obszerne przedziały sprzyjają zachowaniu prywatności i zapewniają pasażerom wygodną podróż na luksusowym poziomie z udogodnieniami najwyższej klasy. W przedziale znajdują się biurko i prywatny sejf oraz minibar zaopatrzony w napoje wedle gustów pasażerów. Przez całą dobę można ponadto korzystać z obsługi przedziałowej.

Dowiedz się więcej o Rovos Rail na www.rovos.com 

Przedział typu Pullman

Informacja o cenie

Cena wycieczki

Od 25 998,– PLN za osobę w pokoju dwuosobowym.
Zobacz ceny dla wszystkich terminów

Dopłata do pokoju 1-osobowego
 • Pullman Suite 11 998,– PLN
 • Deluxe Suite:19 998,– PLN
Dopłata do standardu pokoju
 • Deluxe suite 6 998,– PLN/ os
Cena zawiera
 • Opiekę polskiego pilota
 • Przelot samolotem rejsowym na trasie Warszawa – Johannesburg. Johannesburg - Wodospady Wiktorii i Johannesburg – Warszawa, w obie strony z przesiadkami
 • Safari i wycieczki według programu
 • Zakwaterowanie: 3 noce w 2-osobowym przedziale Pullman w pociągu  Rovos Rail „Duma Afryki” z pełnym wyżywieniem i napojami; 2 noce w hotelu Victoria Falls w pokoju 2-osobowym, 1 noc w hotelu Zebra Nature Reserve w pokoju 2-osobowym oraz 4 noce w pokoju 2-osobowym w Ranger Camp Honeyguide w Entabeni
 • Wyżywienie: śniadania, 6 obiadów (w dniach 5-7 i 9-11) i 9 kolacji (w dniach 2-3 i 5-11)
 • Podstawowe ubezpieczenie KL i NNW
Cena nie zawiera
 • Dopłaty do pokoju 1-osobowego.
 • Napiwków dla lokalnych przewodników i kierowców (około 100 USD/os)
 • Napojów (poza tymi, podawanymi w pociągu) 
 • Wizy do Zimbabwe https://www.albatros.pl/kierunki-podrozy/afryka/zimbabwe/wiza
 • Dodatkowych wycieczek
 • Wydatków indywidualnych
 • Wszystkiego, co nie zostało wymienione w „Cena zawiera”

Informacje praktyczne

Warunkiem uczestnictwa jest zapoznanie się uczestników z Ogólne Warunki Imprez Turystycznych Albatros Travel A/S.

Informacje o podróży

Ważne!

Nasi przewodnicy podczas safari dołożą wszelkich starań, abyśmy zobaczyli jak najwięcej zwierząt. Jednak prosimy pamiętać, że są to dzikie zwierzęta, nie ma gwarancji, że je spotkamy.

Bagaż

Dobrze jest zabrać ze sobą mały plecak lub torbę na całodzienne wycieczki i dni podróży, ponieważ w tych dniach bagaż zostaje w hotelu. Nie jest konieczne zabranie ze sobą ręczników.

Prosimy o zwrócenie szczególnej uwagi na nowe zasady przewozu bagaży rejestrowanych obowiązujące od dnia 25 marca 2019 na lotnisku OR Tambo International Airport w Johannesburgu:

 1. Bagaż rejestrowany powinien mieć kształt regularny czyli posiadać co najmniej jedną płaską powierzchnię 
 2. Bagaże okrągłe bądź posiadające nieregularny kształt nie są akceptowane
 3. Torby z długimi paskami nie są akceptowane.

Powyższe zasady, zgodne z wytycznymi IATA, mają na celu zapobieganiu awariom systemu obsługi bagażowej powodowanym przez niewymiarowy bagaż, nie posiadający płaskiej powierzchni, posiadający długie paski bądź uchwyty a tym samym zapobieganiu opóźnieniom w dostarczeniu bagaży do samolotu. 
Pasażerom nadającym bagaż niespełniający powyższych zasad udostępniono na lotnisku punkty pakowania, w których można dostosować bagaż do określonych zaleceń.

Liczba uczestników

Wymagane minimum uczestników to 16 osób. Albatros Travel zastrzega sobie prawo odwołania wycieczki w terminie do 14 dni przed datą jej rozpoczęcia w przypadku zgłoszenia się mniejszej liczby uczestników niż określona liczba minimalna. Jako organizator nie ponosimy odpowiedzialności odszkodowawczej tytułem ewentualnych strat, które uczestnicy mogą ponieść w związku z jej anulowaniem. Jesteśmy jedynie zobowiązani do zwrotu zapłaconej kwoty.

Waterberg

Pasmo górskie Waterberg wzięło nazwę od licznych strumieni, wzniesień i bagien występujących w tej części Afryki Południowej. Waterberg jest wspólnym określeniem dużego obszaru obejmującego góry Sand River, Hoekberg, Swaershoek i Mopel Range, i jest jednym z najstarszych obszarów górskich na świecie. Pierwsi osadnicy ochrzcili obszar „wodną górą” ze względu na liczne jeziora, bagna, wodospady i rzeki, które charakteryzują ten rejon w przeciwieństwie do otaczającej suchej sawanny. Południowe zbocza charakteryzują się stromymi, nagimi zboczami górskimi i niezwykle charakterystycznymi formacjami skalnymi, podczas gdy północne zbocza stopniowo opadają w kierunku buszu i otwartych równin sawanny. Latem (grudzień - luty), gdy ciemne chmury burzowe gromadzą się wokół wysokich równin i zapewniają silne, krótkie, popołudniowe ulewy, wiele małych i dużych strumieni wypełnia się wodą, a wydmy z czerwonego piaskowca lśnią w słońcu, zanim większość wody skończy swój bieg w rzece Limpopo. W roku 2001 rezerwat biosfery Waterberg, o powierzchni 15 000 kilometrów kwadratowych, uzyskał międzynarodowy status w ramach globalnej sieci biosfery UNESCO. Krajobraz tutaj jest typowo sawannowy, z bogatymi w wodę wysokimi równinami pośrodku, które stanowią wiele różnych biotopów, a zatem także wyjątkowe bogactwo gatunkowe. Waterberg nie jest ciągłym rezerwatem, ale składa się z kilku prywatnych rezerwatów, z których Entabeni jest największy i najbardziej różnorodny.

W Entabeni znajdują się najpiękniejsze piaskowcowe monolity, rozpadliny, wąwozy i wodospady. Entabeni jest również znane z niezwykłej różnorodności gatunków antylop. Reprezentowane są tutaj prawie wszystkie gatunki południowoafrykańskie. Poza tym istnieje tu unikalna flora składająca się z pradawnych gatunków palmowych cykasów, protea (drzewa cukrowego) i rzadkich drzew liściastych. Obszar znajduje się poza strefą malarii, więc nie ma potrzeby przyjmowania leków na malarię podczas tej podróży.

Co spakować?

 

Buty turystyczne, czapkę i ciepłą kurtkę. 

Więcej o krajach, do których podróżujesz

Więcej o Republice Południowej Afryki

Aby dowiedzieć się więcej o Republice Południowej Afryki, zajrzyj tutaj: www.albatros.pl/kierunki-podrozy/afryka/rpa

Na stronie podaliśmy przydatne informacje dotyczące warunków klimatycznych i pogodowych, różnicy czasu, napiwków oraz wymaganych wiz i szczepień.

 

Ogólne zasady podróży

Wymagania w zakresie sprawności fizycznej

Zgodnie z podstawową zasadą uczestnicy wycieczki muszą być samodzielni. Jednocześnie pragniemy zaznaczyć, że nasze wycieczki zasadniczo nie są przeznaczone dla osób z niepełnosprawnością ruchową. Nawet w przypadku podróży, w których przejazd odbywa się autokarem, koleją i statkiem, często konieczne jest dojście pieszo do atrakcji turystycznych. Podczas wielu spośród naszych wycieczek krajoznawczo-kulturowych jeden dzień zwiedzania nierzadko wiąże się z koniecznością przejścia dystansu przekraczającego 5 km.

Ubezpieczenie podróżne

Każdy uczestnik wycieczki organizowanej przez Albatros Travel w pakiecie posiada podstawowe ubezpieczenie KL i NNW. Zachęcamy do wyboru dodatkowej opcji ubepieczenia od chorób przewlekłych bądź od rezygnacji z wycieczki. Wykupienie takiego ubezpieczenia zapewni Państwu pełne bezpieczeństwo podczas urlopu z naszym biurem.Zalecamy, aby ubezpieczenie obejmowało także zwrot kosztów w razie uszkodzenia lub utraty bagażu.

Ubezpieczenie podróżne Allianz

Biuro Podróży Albatros Travel ubezpiecza grupy turystyczne w Allianz. W Polsce Allianz Worldwide Partners działa nieprzerwanie od ponad 20 lat, gwarantuje profesjonalną obsługę, od lat pomaga Klientom na całym świecie, obsługując 18 milionów spraw rocznie i odbierając blisko 50 milionów telefonów. W pakiecie wycieczki Albatros Travel gwarantujemy podstawowe ubezpieczenie KL i NNW. Zachęcamy do wyboru dodatkowej opcji ubepieczenia od chorób przewlekłych bądź od rezygnacji z wycieczki. Wykupienie takiego ubezpieczenia zapewni Państwu pełne bezpieczeństwo podczas urlopu z naszym biurem.

Piloci Albatros Travel

Wycieczki organizowane przez biuro podrózy Albatros Travel prowadzone są przez polskich pilotów, którzy spotykają się z grupą na lotnisku przed wylotem lub po przylocie na miejsce docelowe. Miejsce spotkania z pilotem będzie określone w dokumentach podroży. Wszyscy piloci to osoby doświadczone, wykwalifikowane i starannie przez nas wybrane. 
Niektóre wycieczki odbywają się bez pilota podróży – w programie jest zawsze wyraźnie określone, czy wycieczka obejmuje pilota, czy nie.
Podczas wycieczek autokarowych, pilot dołączy do grupy najpóźniej w ostatnim miejscu zbiórki. Kierowca pomoże przy bagażach oraz wskaże miejsca w autokarze.

Dopłata za pokój i kajutę jednoosobową

Podane ceny wycieczek obowiązują w przypadku dwóch osób podróżujących wspólnie i mieszkających w dwuosobowych pokojach lub kajutach. W przypadku osób podróżujących w pojedynkę obowiązuje dopłata do pokoju i/lub kajuty jednoosobowej. Dopłata jest odzwierciedleniem cen, jakie otrzymujemy jako organizator podróży podczas zakupu pokojów i kajut u naszych partnerów. Pokój jednoosobowy jest zawsze proporcjonalnie droższy w przeliczeniu na osobę od pokoju dwuosobowego. Jest to zasada obowiązująca w branży turystycznej od wielu lat, dlatego należy ją traktować jako zwyczajową.
Dopłata określona jest zawsze w naszej ofercie.

Paszport

Pamiętaj, że termin ważności Twojego paszportu musi wynosić co najmniej 6 miesięcy od daty powrotu z wycieczki. Wymóg ten dotyczy wszystkich naszych wycieczek, niezależnie od tego, czy w poszczególnych krajach wymagany jest krótszy okres. Jako organizator podróży stawiamy wymóg 6-miesięcznego okresu ważności, aby uniknąć sytuacji, gdy wymogi w danym kraju ulegną zmianie od czasu rezerwacji do chwili wylotu.

Podróż z małoletnimi

Jeśli zamierzasz jechać z dzieckiem, które nie jest Twoim dzieckiem (np. wnuk lub wnuczka), lub jeśli Twoje dziecko nosi inne nazwisko, niektóre kraje mogą odmówić wjazdu. W związku z tym może być konieczne zabranie ze sobą aktu urodzenia lub aktu urodzenia i zgody notarialnie poświadczonej i przetłumaczonej na język angielski zawierającej zezwolenie na podróż osoby małoletniej z daną osobą dorosłą, w języku angielskim oraz podpisanego oświadczenia zawierającego zezwolenie na podróż osoby małoletniej z daną osobą dorosłą. Należy również sprawdzić zasady dotyczące okresu ważności dokumentów – tzn. jaka ma być data ich wystawienia w stosunku do daty wyjazdu, jakich pieczątek wymagają itp.
Powyższe zasady obowiązują w Stanach Zjednoczonych, jednak nie ma ostatecznej listy krajów, w których są takie wymogi. W związku z tym zalecamy kontakt z najbliższą ambasadą lub konsulatem kraju, do którego się wybierasz, aby uzyskać stosowne informacje.

Miejsce w samolocie

Zwracamy uwagę, że linie lotnicze samodzielnie przydzielają miejsca w samolocie.

Posiłki specjalne

Posiłki specjalne podczas lotu, np. dla diabetyków lub wegetarian, należy zamawiać najpóźniej 45 dni przed wylotem. Należy zauważyć, że niektóre linie lotnicze naliczają opłaty za posiłki specjalne. Zawsze przekazujemy liniom lotniczym zamówienia na specjalne posiłki podczas lotu, lecz nie możemy ich zagwarantować.
Zasadniczo podczas naszych wycieczek nie ma możliwości zmówienia specjalnej diety, ponieważ zazwyczaj wycieczki obejmują wspólne posiłki, dla których menu jest ustalane i zamawiane wcześniej. W związku z tym należy się spodziewać takiego samego wyżywienia, jak pozostali uczestnicy. Chętnie zaznaczymy i przekażemy życzenia dotyczące specjalnej diety lub informacji o alergiach, jednak niestety nie możemy zagwarantować, że podawane posiłki będą uwzględniały specjalną dietę.

Miejsce w autokarze

Albatros Travel nie zapewnia możliwości wyboru konkretnego miejsca w autokarze.

Zastrzeżenia/zmiany

Zastrzegamy sobie prawo do zmian w programie. W Albatros Travel wraz z lokalnymi partnerami staramy się realizować wycieczkę dokładnie według programu. Jednak z uwagi na godziny otwarcia zabytków do zwiedzania lub okoliczności praktyczne może być konieczne zrealizowanie trasy wycieczki w innej kolejności niż podana w programie. Ponadto poszczególne punkty programu mogą zostać usunięte z powodu działania siły wyższej, takiej jak warunki atmosferyczne, warunki drogowe lub opóźnione loty. 
Wreszcie pragniemy zaznaczyć, że wszystkie wycieczki są na bieżąco kontrolowane i udoskonalane na podstawie opinii, które otrzymujemy po każdej wycieczce od przewodników i klientów. Kontrola wycieczki może zatem skutkować wprowadzeniem zmian w programie w okresie między datą jej wykupienia a datą wyjazdu. Przed wyjazdem każdy uczestnik otrzyma aktualny program, który ma jak najlepiej służyć klientom i zapewnić sprawny przebieg wycieczki.
Wycieczka sprzedawana jest jako całościowy „pakiet” i niemożliwe jest uzyskanie refundacji za ewentualnie niewykorzystaną część tego pakietu.

Prosimy o zwrócenie uwagi, że warunkiem realizacji wycieczki jest zgłoszenie się określonej minimalnej liczby uczestników. W przypadku braku wymaganego minimum wpłacona kwota za wycieczkę zostanie Państwu zwrócona przed wyjazdem lub po powrocie, w zależności od terminu jej odwołania. 

Przedłuż wycieczkę

Krótki wypad do Kapsztadu

Typ Przedłużenie wycieczki
Długość 4 dni
Cena 2 298,–
4 dni w Kapsztadzie: kultura, zakupy, gastronomia i piękno przyrody

Urocze, pełne życia miasto o bogatej ofercie kulturalnej to właśnie Kapsztad. Sąsiedztwo Oceanu Atlantyckiego, 1000-metrowej Góry Stołowej oraz malowniczego Półwyspu Przylądkowego sprawiają, że Kapsztad wygrywa w konkursie piękności z większością dużych miast. Ponadto miasto może pochwalić się licznymi zabytkami, znakomitymi sklepami, pysznym jedzeniem, dobrymi winami i wspaniałymi plażami.

Zdjęcia
Kliknij zdjęcie, aby je powiększyć
Hotel

Do wyboru są dwa hotele:

Southern Sun Cape Sun
Hotel Cape Sun znajduje się w sercu Kapsztadu, dzięki czemu zapewnia łatwy dostęp do licznych atrakcji miasta. W hotelu znajduje się łącznie 368 pokoi wyposażonych w łazienkę, klimatyzację i bezpłatny bezprzewodowy dostęp do sieci Wi-Fi (500 MB na dzień). Po zwiedzaniu miasta można popływać w krytym basenie, poćwiczyć na siłowni lub zamówić zabiegi w spa. Hotel dysponuje własną restauracją i barem.

Dowiedz się więcej tutaj https://www.southernsun.com/southern-sun-cape-sun

Cena w 2024:
3 798 zł za osobę w pokoju dwuosobowym w Southern Cape Sun

Cena w 2025:
3 698 zł za osobę w pokoju dwuosobowym w Southern Cape Sun

Dopłata za pokój jednoosobowy w 2024:
2 500 zł

Dopłata za pokój jednoosobowy w 2025:
2 000 zł

The Cullinan
Hotel znajduje się w centrum turystycznym Kapsztadu, w bliskiej odległości do wejścia na plażę. Ten pięciogwiazdkowy hotel oferuje profesjonalną obsługę i luksusowy wystrój wnętrz (na terenie bogatego dziedzictwa kulturowego). Hotel posiada wszelkie udogodnienia takie jak: restauracja, bar i basen.

Dowiedz się więcej na stronie https://www.southernsun.com/the-cullinan

Cena w 2024:
4 498 zł za osobę w pokoju dwuosobowym w The Cullinan

Cena w 2025:
4 500 zł za osobę w pokoju dwuosobowym w The Cullinan

Dopłata za pokój jednoosobowy w 2024:
3 000 zł

Dopłata za pokój jednoosobowy w 2025:
2 500 zł

Cena zawiera
 • Przelot z Johannesburga do Kapsztadu
 • Transfer hotel-lotnisko
 • 4 noclegi w pokojach dwuosobowych
 • Codziennie śniadanie
Cena nie zawiera
 • Opieki polskiego pilota
Zamówienie

Przedłużenie podróży należy zarezerwować wraz z zawarciem umowy na samą podróż lub najpóźniej 75 dni przed datą wylotu. Zalecamy rezerwowanie przedłużenia z odpowiednim wyprzedzeniem, ponieważ nie możemy zagwarantować dostępności miejsc w hotelach i lotach dla każdego terminu wyjazdu. Należy pamiętać, że cena przedłużenia może się różnić w zależności od oferty i obłożenia.

Podczas przedłużenia wycieczki podróż odbywa się indywidualnie, bez opieki polskiego pilota, nie ma więc wymogu minimalnej liczby uczestników dla jej realizacji.

Wypoczynek na plaży w Sun City Resort

Typ Przedłużenie wycieczki
Długość 6 dni
Cena Od 3 498,–
4 dni relaksu i plażowania w wakacyjnym raju Sun City Resort!

Po kilku dniach spędzonych na safari pojedziemy do prawdziwego raju jakim jest Sun City Resort. Tutaj będzie można odpocząć przy basenie, odwiedzić Valley of the Waves - fantastyczny aquapark z mnóstwem atrakcji jak basen z falami czy najróżniejsze zjeżdżalnie wodne, zagrać w golfa lub wybrać się na długi spacer wśród pięknej przyrody. Można także skorzystać z zabiegów kosmetycznych lub wybrać się na kolejne safari.

Zdjęcia
Kliknij zdjęcie, aby je powiększyć
Hotel

Nasi goście mają do wyboru 2 hotele: 

Sun City Resort – Cabanas

Hotel Cabanas w Sun City Resort to uroczy hotel przyjazny dzieciom. Do dyspozycji gości są 24 pokoje standardowe z widokiem na jezioro, 120 pokoi standardowych, 32 pokoje rodzinne z widokiem na jezioro, 201 pokoi rodzinnych i 3 pokoje przystosowane dla osób niepełnosprawnych. Pokój rodzinny wyposażony jest w podwójne łóżko i rozkładaną sofę i może pomieścić 2 osoby dorosłe i 2 dzieci. Pokoje są nowoczesne i praktyczne. Wszystkie pokoje wyposażone są w prysznic. Do większości hotelowych atrakcji można dojść spacerem lub skorzystać z bezpłatnego autobusu kursującego wokół ośrodka. 

Cena dla dorosłych:
3498 zł za osobę w pokoju dwuosobowym w Cabanas
5498 zł za osobę w pokoju jednoosobowym w Cabanas

Cena dla dzieci:
2498 zł za dziecko (dotyczy maks. 2 dzieci do lat 12 zakwaterowanych z 2 osobami dorosłymi)

Więcej informacj na https://www.suninternational.com/sun-city/ 

 

Sun City Resort – Palace

The Palace to wyrafinowany 5-gwiazdkowy hotel, który na nowo zdefiniował pojęcie afrykańskiego luksusu i elegancji. Wejście do hotelu Palace to niezwykłe przeżycie dzięki misternie malowanym sufitom, artystycznym mozaikom i pięknym, tapicerowanym meblom. Wszystkie luksusowe pokoje w hotelu położone są wśród bujnej zieleni i wyposażone w ręcznie wykonane meble. Hotel posiada dwa odkryte baseny i prywatne przejście do aquaparku Valley of Waves.

Cena dla dorosłych:
6498 zł za osobę w pokoju dwuosobowym w The Palace
10998 zł za osobę w pokoju jednoosobowym w The Palace 

Cena dla dzieci:
3498 zł za osobę (dotyczy maks. 2 dzieci do lat 12 w towarzystwie 2 osób dorosłych)

Więcej informacji na https://www.suninternational.com/palace/

 

Cena zawiera
 • Transport do i z hotelu w dniu przyjazdu i wyjazdu
 • 1 nocleg w hotelu w Johannesburgu w pokoju dwuosobowym
 • 4 noclegi w hotelu w pokoju dwuosobowym
 • Codziennie śniadanie
Zamówienie

Przedłużenie podróży należy zarezerwować wraz z zawarciem umowy na samą podróż lub najpóźniej 75 dni przed datą wylotu. Zalecamy rezerwowanie przedłużenia z odpowiednim wyprzedzeniem, ponieważ nie możemy zagwarantować dostępności miejsc w hotelach i lotach dla każdego terminu wyjazdu. Należy pamiętać, że cena przedłużenia może się różnić w zależności od oferty i obłożenia.

Podczas przedłużenia wycieczki podróż odbywa się indywidualnie, bez opieki polskiego pilota, nie ma więc wymogu minimalnej liczby uczestników dla jej realizacji.

Królewskie luksusy przy Wodospadach Wiktorii

Typ Przedłużenie wycieczki
Długość 4 dni
Cena Od 5 498,–
4 dni luksusu przy najwspanialszych wodospadach świata

Przez cztery dni wysokie na ponad 100 metrów, szerokie na 2 kilometry i otoczone gęstym lasem deszczowym imponujące Wodospady Wiktorii mogą stać się Twoim domem na zakończenie afrykańskiej przygody. Nazwa wodospadów w języku bantu brzmi „mosi-oa-tunya” (mgła, która grzmi), bo tak właśnie wyglądają Wodospady Wiktorii – przypominają potężną mglistą chmurę, z której dochodzą dźwięki grzmotów.

Zdjęcia
Kliknij zdjęcie, aby je powiększyć
Hotel

Oferujemy pobyt w jednym z dwóch hoteli:

The Explorers Village - Wioska Odkrywców przy Wodospadach Wiktorii

Piękny 3-gwiazdkowy hotel z basenem, restauracją i barem. Z obiektu roztacza się widok na afrykański busz i wodopój, często odwiedzany przez słonie i bawoły. Hotel znajduje się zaledwie 400 metrów od Parku Narodowego Wodospadów Wiktorii.

Więcej informacji można znaleźć na stronie www.shearwatervictoriafalls.com

Cena w 2024r.
5.498,- PLN za osobę w pokoju dwuosobowym w The Explorers Village

Cena w 2025r.
​4.998,- PLN za osobę w pokoju dwuosobowym w The Explorers Village

Dopłata za pokój jednoosobowy w 2024r.
1.000,- PLN

Dopłata za pokój jednoosobowy w 2025r.
1.100,- PLN

Victoria Falls Hotel
Wspaniały 5-gwiazdkowy hotel o wyjątkowej atmosferze w kolonialnej scenerii. Hotel jest wyposażony we wszystkie możliwe udogodnienia, w tym najwyższej klasy restauracje gourmet. Wodospady znajdują się około 10 minut spacerem od hotelu, z którego także je widać i słychać.

Dowiedz się więcej na www.victoriafallshotel.com 

Cena w 2024r.
7.998,- PLN za osobę w pokoju dwuosobowym w Victoria Falls Hotel

Cena w 2025r.
7.498,- PLN za osobę w pokoju dwuosobowym w Victoria Falls Hotel

Dopłata za pokój jednoosobowy w 2024r.
4.500,- PLN

Dopłata za pokój jednoosobowy w 2025r.
4.000,- PLN

Cena zawiera
 • Przelot na trasie Johannesburg-Wodospad Wiktorii
 • Ewent. przelot na trasie Kapsztad/Durban-Johannesburg
 • Transfer do hotelu i na lotnisko
 • 3 noclegi w dwuosobowym pokoju (ze śniadaniem) przy Wodospadach Wiktorii
 • 1 nocleg w hotelu w Johannesburgu/Kapsztadzie/Durbanie w pokojach dwuosobowych
 • Rejs statkiem po rzece Zambezi o zachodzie słońca
 • Pieszą wycieczkę wokół wodospadów
Cena nie zawiera
 • Opieki polskiego pilota
 • Wizy, którą obywatele Polski mogą uzyskać w placówkach dyplomatycznych Zimbabwe albo na granicy. Obywatele innych państw powinni dopytać o obowiązujące ich przepisy wizowe we właściwej placówce dyplomatycznej.
Zamówienie

Przedłużenie podróży należy zarezerwować wraz z zawarciem umowy na samą podróż lub najpóźniej 75 dni przed datą wylotu. Zalecamy rezerwowanie przedłużenia z odpowiednim wyprzedzeniem, ponieważ nie możemy zagwarantować dostępności miejsc w hotelach i lotach dla każdego terminu wyjazdu. Należy pamiętać, że cena przedłużenia może się różnić w zależności od oferty i obłożenia.

Podczas przedłużenia wycieczki podróż odbywa się indywidualnie, bez opieki polskiego pilota, nie ma więc wymogu minimalnej liczby uczestników dla jej realizacji.

Sjesta na Mauritiusie

Typ Przedłużenie wycieczki
Długość 6 dni
Cena Od 7 498,–
Plaże z palmami, spokój i wyborna kuchnia w samym środku Oceanu Indyjskiego

Zachęcamy do pięciodniowej sjesty przy basenie lub na plaży w rajskiej scenerii tropikalnej wyspy. Można skorzystać z ciekawej oferty wycieczek po okolicy lub bardziej aktywnych form spędzenia czasu.

Dzień 1. Nocleg w Johannesburgu lub Kapsztadzie
Dzień 2. Johannesburg/Kapsztad – Mauritius, transfer do hotelu
Dzień 3-6. Pobyt na Mauritiusie
Dzień 7. Przelot Mauritius – Johannesburg (w godzinach porannych). Do dyspozycji pokój w hotelu w Johannesburgu. Przelot z Johannesburga do Warszawy (w godzinach wieczornych)

Zdjęcia
Kliknij zdjęcie, aby je powiększyć
Hotel

Cena podstawowa za przedłużenie pobytu na Mauritiusie 7 498zł/os w hotelu 3*

Oferujemy pobyt w jednym z dwóch hoteli:

Casuarina Hotel 3*
3-gwiazdkowy hotel położony na północno-zachodnim wybrzeżu wyspy z widokiem na lagunę przy słynnej plaży z białym piaskiem, Trou aux Biches. Odległość od tętniącego życiem miasta Grand Bay wynosi 5 km, a do stolicy Port Louis 18 km. Cena pobytu obejmuje śniadania i obiadokolacje.

Dowiedz się więcej na: http://hotel-casuarina.com/mauritius/

Cena pobytu w pokoju dwuosobowym w 2024
7 498 zł od osoby w pokoju dwuosobowym w Hotelu Casuarina

Dopłata do pokoju jednoosobowego w 2024
2 998 zł

Cena pobytu w pokoju dwuosobowym w 2025
7 998 zł od osoby w pokoju dwuosobowym w Hotelu Casuarina

Dopłata do pokoju jednoosobowego w 2025
2 498 zł

Sofitel Mauritius l'Impérial Resort & Spa 5*
Luksusowy 5-gwiazdkowy hotel położony na zachodnim wybrzeżu oferuje najwyższej klasy usługi. Na terenie hotelu w samym sercu tropikalnej przyrody znajduje się kilka restauracji i strefa spa. Cena pobytu obejmuje śniadania i obiadokolacje.

Dowiedz się więcej na: www.sofitel.com/gb/hotel-1144-sofitel-mauritius-l-imperial-resort-spa/index.shtml

Dopłata za pobyt w hotelu 5* w 2024

1 500 zł od osoby w pokoju dwuosobowym w Sofitel Mauritius l'Impérial Resort & Spa

Dopłata do pokoju jednoosobowego w hotelu 5* w 2024
4 498 zł

Dopłata za pobyt w hotelu 5* w 2025

2 000 zł od osoby w pokoju dwuosobowym w Sofitel Mauritius l'Impérial Resort & Spa

Dopłata do pokoju jednoosobowego w hotelu 5* w 2025
4 998 zł

Cena zawiera
 • Przelot z Johannesburga/Kapsztadu na Mauritius w obie strony
 • Transfer do hotelu i na lotnisko
 • 1 nocleg w hotelu w Johannesburgu lub Kapsztadzie
 • Do dyspozycji pokój w hotelu w Johannesburgu, w dniu powrotu
 • 5 noclegów w hotelu Casuarina Hotel/Laguna Beach/Sofitel Mauritius Imperial
Cena nie zawiera
 • Opieki polskiego pilota
Zamówienie

Przedłużenie podróży należy zarezerwować wraz z zawarciem umowy na samą podróż lub najpóźniej 75 dni przed datą wylotu. Zalecamy rezerwowanie przedłużenia z odpowiednim wyprzedzeniem, ponieważ nie możemy zagwarantować dostępności miejsc w hotelach i lotach dla każdego terminu wyjazdu. Należy pamiętać, że cena przedłużenia może się różnić w zależności od oferty i obłożenia.

Podczas przedłużenia wycieczki podróż odbywa się indywidualnie, bez opieki polskiego pilota, nie ma więc wymogu minimalnej liczby uczestników dla jej realizacji.

Rated 5 out of 5 by from Zaskakujące oblicze Południowej Afryki Świetna organizacja, bardzo profesjonalna Pilotka, wspaniałe wrażenia i wspomnienia. Przejazd pociągiem Rovos Rail - nie można oczekiwać niczego więcej. Zakwaterowanie - każde miejsce pełne uroku, szczególnie hotel Viktoria Falls. Safari i spanie w namiotach - coś niezapomnianego.
Date published: 2024-02-04
Rated 5 out of 5 by from Wspaniała afrykańska przygoda z Albatrosem Wycieczka spełniła moje oczekiwania, jestem zadowolona z wyboru Biura Albatros. Będę korzystała z Waszych wycieczek. Mocnym punktem wycieczki była bardzo dobra, profesjonalna, o dużej wiedzy i życzliwości pilotka Magda.
Date published: 2024-02-01
Rated 5 out of 5 by from Jedna z najciekawszych jeśli nie najciekawsza nasza dotychczasowa wycieczka niezapomniany kontakt z dzikimi zwierzętami i urokliwa podróż Ravos Rail
Date published: 2023-12-15
Rated 5 out of 5 by from jedna podróż-od elegancji do dzikiej natury na jednej wycieczce, jak w tytule, elegancja wiktoriańskiej Anglii [pobyt w Victoria Falls i przejazd Rovos Rails], po safari w afrykańskim buszu, spotkanie z lokalnym plemieniem, spacer przez Soweto. Super atrakcyjna, wspaniale zorganizowana wyprawa, przemiły, profesjonalny pilot- Tomasz, sympatyczna obsługa znakomicie przygotowanych obozów Albatrosa, sprawiło, że wyprawa przejdzie do niezapomnianych. Polecam.
Date published: 2023-11-15
 • y_2024, m_7, d_19, h_7
 • bvseo_bulk, prod_bvrr, vn_bulk_3.0.42
 • cp_1, bvpage1
 • co_hasreviews, tv_0, tr_4
 • loc_pl_PL, sid_ZWRTR06, prod, sort_[SortEntry(order=SUBMISSION_TIME, direction=DESCENDING)]
 • clientName_albatros-travel

Albatros Oceny gości

Przy większości programów Albatros Travel podajemy średnią ocenę wycieczki uzyskaną od wszystkich jej uczestników. Ocena ta pochodzi od naszych klientów z wszystkich krajów skandynawskich. Poniżej zamieszczamy oceny i opinie polskich gości. Albatros przedstawia opinie o wycieczkach, aby pomóc klientom, dokonać świadomego wyboru kolejnej podróży. Przejrzystość i uczciwość jest dla nas bardzo ważna, aby zapewnić gościom najlepsze doświadczenia podróży. Wszystkie oceny są sprawdzane przez naszego zewnętrznego partnera Bazaarvoice, który gromadzi i nadzoruje ich poprawność. Albatros przestrzega surowych zasad Bazaarvoice odnośnie gromadzenia ocen oraz opinii i uzyskał Bazaarvoice Authentic Reviews Trustmark. Więcej informacji na stronie: www.bazaarvoice.com/trustmark

Podobne wycieczki