Piloci wycieczek

Na plaży w Dubaju
24h na dobę, 7 dni w tygodniu, 365 dni w roku – nasi pełni pasji piloci wycieczek zawsze służą pomocą

Albatros Travel od wielu lat organizuje dla klientów wycieczki objazdowe z pilotem. Jesteśmy dumni z tego, że zatrudniamy najlepszych w branży. Wszyscy nasi piloci wycieczek zagranicznych zostali szczegółowo wyselekcjonowani. Mają szeroką wiedzę i doświadczenie związane z miejscami, w których pracują. Niektórzy z nich mieszkają na stałe zagranicą, podczas gdy inni mieszkają w Polsce i towarzyszą podróżującym przez całą drogę począwszy od lotniska. Niezależnie od miejsca zamieszkania wspólnym mianownikiem dla nich wszystkich są wysokie kwalifikacje oraz miłość i szacunek dla kraju swojej specjalizacji, co oczywiście od razu łatwo wyczuć, gdy o nim opowiadają.

Jesteśmy dumni, że możemy zostawić naszych gości pod troskliwą opieką utalentowanych pilotów wycieczek zagranicznych. Jeśli chcesz pracować jako pilot, skontaktuj się z nami wysyłając swoje CV na info@albatros.pl

 

Franciszek

Zafascynowany historią Żydów środkowoeuropejskich studiowałem hebraistykę i historię w Warszawie, Tel Awiwie i Pradze.  Chcąc dzielić się opowieściami, zacząłem oprowadzać obcokrajowców po rodzinnej Warszawie i całej Polsce, a Polaków po Izraelu, Malcie i całym Bliskim Wschodzie. Krążąc pomiędzy Tykocinem, Valettą a podtelawiwską Jaffą staram się pokazać burzliwe dzieje mare nostrum, czyli Morza Śródziemnego, czy tysiąc lat wspólnej, polsko-żydowskiej historii. Pomiędzy podróżami współpracuję z organizacjami pozarządowymi i muzeami prowadząc warsztaty na temat kultury żydowskiej.

Karolina

Pilotuję wycieczki po Europie i Azji od 2013 roku, a pokazywanie moich ukochanych miejsc na Ziemi kolejnym grupom to moja wielka pasja. Z każdego wyjazdu cieszę się jak dziecko i ciągle mi ich mało. Dla Albatrosa pilotuję przede wszystkim niesamowite, fascynujące Indie, do których wielokrotnie wracam od 2011 roku. Są dla mnie ogromną inspiracją, źródłem wiedzy o życiu i nierzadko testem granic mojej cierpliwości i wewnętrznego spokoju :-)

Uwielbiam stan „bycia w podróży”, latanie samolotem, niespieszne obserwowanie ulicy, buddyjskie i hinduistyczne mantry, jedzenie w ulicznych garkuchniach oraz dobrą herbatę. Jestem mistrzem w wynajdywaniu pozytywów w każdej sytuacji i szybkim pakowaniu. Prywatnie lubię od czasu do czasu potańczyć salsę, odprężyć się podczas ćwiczenia jogi i gotować zupy krem. Czerpię z życia wielkimi garściami i podchodzę do życia z uśmiechem na ustach, czego wszystkim życzę :-)

 

Bożena

Swoją przygodę z Afryką zaczęłam od lektury od "Przygód Tomka na Czarnym Lądzie", bo to literatura była pierwszą pasją. Potem z plecakiem ruszyłam w samotną podróż, w stronę Marrakeszu. Wtedy wiedziałam już, co miała na myśli Karen Blixen mówiąc " Gdy człowiek raz uchwyci rytm Afryki, stwierdza potem, że powtarza się on w całej muzyce kontynentu...". Praca jako przewodnik podczas safari w Kenii i Tanzanii, pozwoliła mi poznać niepowtarzalne piękno afrykańskiej przyrody. Wyprawa na Kilimandżaro nauczyła wytrwałości i pokory wobec tworów przyrody. Jednak to zawsze spotkania z ludźmi były najważniejsze: Himba, Hadzabe, Masajowie, Zulusi, Betsimisaraka i wiele innych przedstawicieli społeczności krajów Czarnego Lądu. Podczas licznych prezentacji i audycji radiowych staram się oswajać Polaków z tematem tego wyjątkowego zakątka Świata.

Teresa

Mam na imię Teresa. Jestem pilotem wycieczek od 15lat. Z biurem Albatros współpracuję od 2017 roku. Moją ogromną pasją są podróże i poznawanie innych kultur na tym globie. Przemierzyłam kawał Świata zarówno z wycieczkami  jak i prywatnie. Staram się dobrze poznać obyczaje danego kraju zanim wybiorę się tam z grupą. Szczególnie ulubionym przeze mnie kierunkiem jest słoneczna Italia, która kojarzy się z wyborną kuchnią, pyszną kawą, ogromem zabytków, oraz ekspresyjnością jej mieszkańców. Programy proponowane przez Biuro Podróży Albatros są nietuzinkowe i doskonale opracowane aby poczuć smak włoskiego "Dolce Vita". Zapraszam serdecznie na jedyne w swoim rodzaju przedstawienie sceniczne jakim jest Opera. Doskonała oprawa każdego występu, światowej sławy wykonawcy oraz miejsca, które zapisały się na kartach historii, wszystko to gwarantuje zaspokojenie wszystkich naszych zmysłów.
Od kilku lat obsługuję również rejsy na kilku kontynentach. Jest to bardzo wygodna forma zwiedzania. Statek z reguły  płynie nocą, więc można odpocząć a w ciągu dnia zwiedzać najważniejsze atrakcje w okolicy. Jestem do dyspozycji na każdej fakultatywnej wycieczce bez względu czy jest lokalny przewodnik czy też nie, aby przekazać ciekawe informacje lub ewentualnie służyć jako tłumacz.
Ponieważ kocham przyrodę, wyjazdy do Parków Narodowych zawsze są fascynujące. Parki Narodowe w USA oferują ogromną różnorodność jeśli chodzi o o faune i florę, niezwykłe cuda natury i piękne zachody słońca! Gwarantują zachwyt za każdym razem!
Zapraszam serdecznie😊