Piloci wycieczek

Na plaży w Dubaju
24h na dobę, 7 dni w tygodniu, 365 dni w roku – nasi pełni pasji piloci wycieczek zawsze służą pomocą

Albatros Travel od wielu lat organizuje dla klientów wycieczki objazdowe z pilotem. Jesteśmy dumni z tego, że zatrudniamy najlepszych w branży. Wszyscy nasi piloci wycieczek zagranicznych zostali szczegółowo wyselekcjonowani. Mają szeroką wiedzę i doświadczenie związane z miejscami, w których pracują. Niektórzy z nich mieszkają na stałe zagranicą, podczas gdy inni mieszkają w Polsce i towarzyszą podróżującym przez całą drogę począwszy od lotniska. Niezależnie od miejsca zamieszkania wspólnym mianownikiem dla nich wszystkich są wysokie kwalifikacje oraz miłość i szacunek dla kraju swojej specjalizacji, co oczywiście od razu łatwo wyczuć, gdy o nim opowiadają.

Jesteśmy dumni, że możemy zostawić naszych gości pod troskliwą opieką utalentowanych pilotów wycieczek zagranicznych. Jeśli chcesz pracować jako pilot, przeczytaj o tym więcej tutaj.

Kim

"Rozpocząłem pracę w Albatros Travel jako kierownik ekspedycji do Arktyki w 2005 roku. To miejsce na mapie świata, które najbardziej mnie fascynuje, i o którym wiem najwięcej. W latach 1995-1997 byłem członkiem elitarnego duńskiego Patrolu Psich Zaprzęgów SIRIUS, który pod egidą Duńskiej Marynarki Wojennej patroluje północno-wschodnie granice Grenlandii. Ponadto pracowałem jako policjant w stolicy Grenlandii Nuuk, spędziłem zimę na niezamieszkanej części północno-wschodniego wybrzeża Grenlandii, przeszedłem lodowiec oraz prowadziłem wiele turystycznych wycieczek psimi zaprzęgami.  W Grenlandii mieszkam na stałe od 5 lat.

Niezależnie od tego, ile razy jestem w Arktyce, zawsze jest to dla mnie ogromne przeżycie, a radość z możliwości pokazywania tego fantastycznego terenu jest zawsze taka sama. To co się zmienia, to natura i zwierzęta, zdane na ciągłe zmiany. Dzięki nim za każdym razem mamy gwarancję niezapomnianych wrażeń.

Przykładam wagę do stworzenia moim gościom domowej atmosfery. Niezależnie od tego, czy znajdujemy się w osadzie na zachodnim wybrzeżu Grenlandii, czy w największym narodowym parku w północno-wschodniej Grenlandii, mając za sąsiadów niedźwiedzie polarne."

Anna

Od 2005 roku Anna pracuje dla Albatrosa w Afryce, przede wszystkim w Kenii i RPA.  Kiedy nie zajmuje się gośćmi Albatrosa, opiekuje się końmi wyścigowymi. Z wykształcenia jest mianowicie masażystką koni.

”Do Afryki przyjechałam pierwszy raz w 1974 roku do pracy w charakterze trenera koni wyścigowych. Nie musiałam długo zastanawiać się, przed podjęciem decyzji o przeprowadzce z Danii do Kenii, która wywarła na mnie ogromne wrażenie. Wróciłam jeszcze potem na chwilę do kraju, żeby ukończyć studia nauczycielskie, ale od tej pory czuję się pod kenijskim nieboskłonem jak ryba w wodzie. Wielkie przestrzenie, fantastyczne zwierzęta i aspekt społeczny z dużym naciskiem na życie we wspólnocie - to są powody, dla których lepiej żyje mi się tutaj w Kenii, niż w Danii.”

Ebbe

”Pracuję jako pilot wycieczek do USA, przede wszystkim w południowych stanach, gdzie podróżowałem i pracowałem przez ok. 12 lat. Jestem praktykującym muzykiem, więc nie ma się co dziwić, że szczególnie fascynują mnie amerykańskie miasta związane z muzyką np. Nashville, Memphis czy Nowy Orlean. Jednak najbardziej lubię ogromną otwartość i uprzejmość, jaką tutaj się spotyka. Ludzie są mili niezależnie od okoliczności. Burzliwa historia tych terenów z miejscami bitew z wojny secesyjnej, obszary zamieszkiwane kiedyś przez Indian Cherokee a także rodzinna miejscowość Martina Luthera Kinga, w której się urodził, i został pochowany – czynią południowe stany Ameryki Północnej warte odwiedzenia. Dodajmy do tego Graceland Elvisa Presleya, potężną rzekę Missisipi, francuską dzielnicę w Nowym Orleanie, pyszne jedzenie oraz lokalną gościnność, a przyjazd tutaj okaże się zupełnie wyjątkowym przeżyciem.

Proszę mi wierzyć, nie ma większej radości, niż móc dzielić się swoją fascynacją i pokazywać ją innym. Właśnie dlatego pilotuję wycieczki po południowych stanach USA.”

Ebbe poleca: Podróż do USA