Rejsy po Morzu Śródziemnym

Rejsy śródziemnomorskie - najlepszy i najprzyjemniejszy sposób na poznawanie uroków krajów Morza Śródziemnego

W starożytności Grecy, Rzymianie i Egipcjanie żeglowali po tych akwenach i zajmowali kolejne tereny. Dzisiaj możemy oglądać ślady ich osiągnięć m.in. w wiecznym mieście Rzymie, w kolebce cywilizacji europejskiej Atenach, i w promiennej Aleksandrii, mieście Aleksandra Wielkiego. Kultura wciąż tętni życiem w basenie Morza Śródziemnego. Nowoczesną kulturę krajów śródziemnomorskich znaleźć można m.in. w Barcelonie mieście sztuki i architektury, Casablance Bogarta i Ingrid Bergman, nie zapominając o stolicy filmu Cannes.

Długość linii brzegowej Morza Śródziemnego i jego współbraci czyli Adriatyku, Morza Egejskiego i Jońskiego wynosi w sumie  46 000 km. Nawet najbardziej wybredni plażowicze znajdą coś dla siebie choćby na jednej spośród ponad 400 wysp. Do najlepiej ocenianych rejsów po Morzu Śródziemnym należą wycieczki na dziewiczą Sardynię czy czarującą antykiem wyspę Mykonos.

Transport między plażami a zabytkami kultury w rejonie Morza Śródziemnego również działa bez zarzutu. Z leżaka na pokładzie statku można obserwować ściany klifów, wysepki zdobione palmami i błękitną przestrzeń wokół. Kiedy nasycisz się już tym widokiem, wskakujesz do basenu, odpoczywasz, delektując się masażem lub idziesz na pyszną kolację. Spokojny rytm rejsu idealnie pasuje do pięknego nastrojowego Morza Śródziemnego.