Rejsy ekspedycyjne

Zobacz miliony gór lodowych Grenlandii, nienaruszoną przyrodę archipelagu Svalbard, małe wyspy północnego Atlantyku i wielkie stada pingwinów w Antarktyce na rejsach ekspedycyjnych z Albatros Travel

Na terenach polarnych bezsprzecznie najlepiej poruszać się statkiem. Na pewno skromna siatka dróg w kombinacji z lodowcami i pokrywą śnieżną stanowią wyzwanie, a na psim zaprzęgu klimatyzacja może trochę zbyt mocna. Statkiem za to podróżuje się łatwo i wygodnie, jednocześnie z pokładu można podziwiać wspaniałą przyrodę. W tym celu powstały właśnie rejsy ekspedycyjne Albatrosa: wyprawy naszymi własnymi, pięknymi statkami, zaplanowane dokładnie pod podyktowane przez naturę warunki.

Statki, które dla nas zbudowano, są akurat na tyle małe, żeby wpłynąć do schowanych w głębi lądu portów i zrzucić kotwicę przy najbardziej spektakularnych wybrzeżach. Są też akurat na tyle duże, żeby razem z pozostałymi 150-200 pasażerami w pełni rozkoszować się nie tylko przygodą, ale i wszelkimi wygodami. Nasza flota jest specjalnie zbudowana z myślą o polarnych wyprawach a statki mają oczywiście specjalną klasyfikację dotyczącą wytrzymałości i stateczności na wodach skutych lodem. Sami wybieramy trasę żeglugi, także możemy schodzić na ląd prawie codziennie. W tym celu korzystamy z pontonów tzw. zodiaków, które są bardzo praktyczne, gdy chcemy podpłynąć do lodowca, stada ptaków lub zbliżyć się do fok lub wielorybów.

Wybierz się na jedną z ekspedycji Albatrosa - rejsy między górami lodowymi Grenlandii, wzdłuż majestatycznych brzegów Svalbardu, na siódmy kontynent czyli na Antarktydę, zielone wyspy północnego Atlantyku, wzdłuż najpiękniejszego wybrzeża Ameryki Południowej w Chile lub na inny koniec świata.

Tutaj można poczytać o naszej flocie statków ekspedycyjnych:
Ocean Atlantic
Ocean Victory
Ocean Albatros (od jesieni 2022)

Rejsy ekspedycyjne

 • Rejs ekspedycyjny z Ziemi Ognistej do Santiago de Chile

  Niezwykła wyprawa wzdłuż wybrzeża Patagonii oraz Chile: przez Kanał Beagle, wokół przylądka Horn, przez sławną Cieśninę Magellana aż do chilijskich fiordów.

  • 16-03-2022
  • 20 dni
  • 34 998,–
  od Warszawa
 • Spitsbergen - Ostatni przystanek przed Biegunem Północnym

  Poczuj pełnię lata arktycznego, kiedy słońce świeci całą dobę, a budzące się ze snu zimowego zwierzęta sprawiają, że cały ląd tętni życiem.

  4,4
  • 21-06-2022
  • 10 dni
  • 19 998,–
  od Warszawa