Rejsy ekspedycyjne

Zobacz miliony gór lodowych Grenlandii, nienaruszoną przyrodę archipelagu Svalbard, małe wyspy północnego Atlantyku i wielkie stada pingwinów w Antarktyce na rejsach ekspedycyjnych z Albatros Travel

Na terenach polarnych bezsprzecznie najlepiej poruszać się statkiem. Na pewno skromna siatka dróg w kombinacji z lodowcami i pokrywą śnieżną stanowią wyzwanie, a na psim zaprzęgu klimatyzacja może trochę zbyt mocna. Statkiem za to podróżuje się łatwo i wygodnie, jednocześnie z pokładu można podziwiać wspaniałą przyrodę. W tym celu powstały właśnie rejsy ekspedycyjne Albatrosa: wyprawy naszymi własnymi, pięknymi statkami, zaplanowane dokładnie pod podyktowane przez naturę warunki.

Statki, które dla nas zbudowano, są akurat na tyle małe, żeby wpłynąć do schowanych w głębi lądu portów i zrzucić kotwicę przy najbardziej spektakularnych wybrzeżach. Są też akurat na tyle duże, żeby razem z pozostałymi 150-200 pasażerami w pełni rozkoszować się nie tylko przygodą, ale i wszelkimi wygodami. Nasza flota jest specjalnie zbudowana z myślą o polarnych wyprawach a statki mają oczywiście specjalną klasyfikację dotyczącą wytrzymałości i stateczności na wodach skutych lodem. Sami wybieramy trasę żeglugi, także możemy schodzić na ląd prawie codziennie. W tym celu korzystamy z pontonów tzw. zodiaków, które są bardzo praktyczne, gdy chcemy podpłynąć do lodowca, stada ptaków lub zbliżyć się do fok lub wielorybów.

Wybierz się na jedną z ekspedycji Albatrosa - rejsy między górami lodowymi Grenlandii, wzdłuż majestatycznych brzegów Svalbardu, na siódmy kontynent czyli na Antarktydę, zielone wyspy północnego Atlantyku, wzdłuż najpiękniejszego wybrzeża Ameryki Południowej w Chile lub na inny koniec świata.

Tutaj można poczytać o naszej flocie statków ekspedycyjnych:
Ocean Atlantic
Ocean Victory
Ocean Albatros (od jesieni 2022)

Rejsy ekspedycyjne

 • Wielki rejs z Albatrosem na Antarktydę - Siódmy Kontynent

  Prawdziwa ekspedycja morska najnowszym statkiem Albatrosa, Ocean Albatros - 15 dni z polskim pilotem (dla grup powyżej 15 osób)

  • 2 terminy
  • 15 dni
  • Od 52 998,–
  od Warszawa
 • Rejs na Antarktydę przez Georgię Południową i Falklandy

  Wybierz się w ekscytujący rejs naszym nowym statkiem ekspedycyjnym, Ocean Albatros i przeżyj przygodę życia docierając do najbardziej odległych miejsc na Ziemi

  • 26-02-2024
  • 24 dni
  • 81 998,–
  od Warszawa
Skontaktuj się z nami

Zadzwoń do nas
Tel. +48 (22) 128 48 81
i dowiedz się więcej