Śladami jazzu, country i Elvisa Presleya

group-tour
Wycieczki objazdowe z polskim pilotem

Poznaj czar południowych stanów Ameryki – od Atlanty po Nowy Orlean, odwiedź Nashville – stolicę muzyki country i Memphis – miasto rodzinne Elvisa Presleya

Margaret Mitchell, Clark Gable i romantyczna atmosfera Południa to nieodzowne elementy przewijające się podczas całej wycieczki i mocno zapadające w sercach jej uczestników. Podróż będzie przebiegała przy dźwiękach dixieland, ragtime i „Love me tender”. Zobaczysz charakterystyczne dla Południa białe rezydencje, plantacje bawełny i wspaniałe miasta, znane z amerykańskich kryminałów, a podczas rejsu po Missisipi z pewnością usłyszysz Paula Robesona. Ta kultowa wycieczka biura Albatros jest wypełniona mnóstwem atrakcji, spośród których wymienić można między innymi zwiedzanie Atlanty, wielkiego miasta, w którym powstała powieść „Przeminęło z wiatrem”, Nashville będącego kolebką muzyki country, Graceland – posiadłości Elvisa Presleya i Nowego Orleanu przesiąkniętego kulturą kreolską. W każdym punkcie wycieczki jest sporo czasu wolnego, a podróż odbędzie się komfortowym, klimatyzowanym autokarem.

Kliknij i powiększ mapę
 • Typ Wycieczki objazdowe

 • Pilot Polski

 • Wiza Tak

 • Szczepienia Nie

 • Waluta Dolary amerykańskie

Program wycieczki
Dzień 1 Wylot z Warszawy do Atlanty
Dzień 2 Atlanta. Zwiedzanie miasta
Dzień 3 Atlanta – Chattanooga – Lynchburg – Nashville. Destylarnia whisky Jack Daniel’s
Dzień 4 Nashville. Zwiedzanie miasta i Country Music Hall of Fame
Dzień 5 Nashville – Memphis. Graceland
Dzień 6 Memphis. Zwiedzanie miasta i czas wolny
Dzień 7 Memphis. Czas wolny i podróż do Vicksburg
Dzień 8 Vicksburg – Plantacja Oak Alley – Nowy Orlean
Dzień 9 Nowy Orlean. Spacer po French Quarter, jazzowy brunch i rejs po Missisipi
Dzień 10 Nowy Orlean. Czas wolny
Dzień 11 Nowy Orlean – Montgomery. Zakupy w centrum outletowym i czas wolny
Dzień 12 Montgomery – Muzeum Road to Tara – Atlanta. Podróż powrotna
Dzień 13 Przylot do Warszawy

Zdjęcia

Program wycieczki

Pobierz pełen program Uwaga! Niektóre wycieczki różnią się programem. Zanim wydrukujesz, sprawdź, czy dokonałeś poprawnego wyboru daty wyjazdu.

Dzień 1
Wylot z Warszawy do Atlanty
Atlanta to największe miasto stanu Georgia

Wylat z Warszawy do Atlanty, z przesiadką. To właśnie tutaj urodził się Martin Luther King i właśnie w tym mieście rozgrywała się akcja „Przeminęło z wiatrem”.

Atlantę zamieszkuje około 5 milionów ludzi, wliczając rozległe tereny podmiejskie. To piękne miasto pełne zieleni i eleganckich budynków. W centrum Atlanty znajdują się jedne z najwyższych drapaczy chmur w USA, lecz w starszych dzielnicach wciąż można znaleźć urocze, niskie domy w gustownych kolorach. W jednym z takich domów w latach 20. XX wieku Margaret Mitchell pisała, rozgrywający się w czasach wojny secesyjnej, bestseller „Przeminęło z wiatrem”. Historia miłości Scarlett O'Hary i Rhetta Butlera toczy się między innymi w Atlancie w trakcie wojny domowej i po jej zakończeniu. Powieść została wydana w 1936 roku i odniosła ogromny sukces, a w 1939 roku została zekranizowana. Premiera odbyła się w Atlancie w Loew’s Grand Theater, który niestety już nie istnieje.

Obszar, na którym obecnie leży Atlanta, nazywany był przez Indian „Stojącym drzewem brzoskwiniowym”, a w Georgii, zwanym The Peach State. Do dziś znajdują się tutaj pola, gdzie uprawiane są brzoskwinie. Indianie zostali przymusowo wysiedleni z tych terenów wraz z budową połączenia kolejowego Western and Atlantic Railroad, które miało ułatwić handel ze Środkowym Zachodem. Wówczas na końcu linii kolejowej w roku 1837 zaczęło rozwijać się miasto. Od 1845 roku miasto oficjalnie nazwano Atlantą.

Dzień 2
Atlanta. Zwiedzanie miasta
Dom Martina Luthera Kinga w Atlancie
W drugim dniu naszej wycieczki zobaczymy dzielnicę Auburn, w której urodził się Martin Luther King Jr. (działacz na rzecz praw obywatelskich), jego dom i kościół, w którym głosił nauki. Miejsca te znajdują się w odległości zaledwie kilku kroków od siebie. Obecnie obszar ten tworzy swoisty park narodowy, w którym założono również muzeum na cześć doktora Kinga, poświęcone historii walki o prawa obywatelskie czarnoskórej społeczności. Następnie pojedziemy do Centennial Olympic Park – parku utworzonego w związku z Igrzyskami Olimpijskimi w 1996 roku. Będzie tam trochę czasu wolnego na samodzielne zwiedzanie parku, w którego otoczeniu znajduje się wiele miejsc wartych zobaczenia. Należą do nich m.in. centrum kongresowe Philips Arena, Georgia Aquarium, Muzeum Coca-Coli i Centrum CNN, w którym można zapoznać się z produkcją wiadomości telewizyjnych. Pozostała część dnia jest do własnej dyspozycji.
Dzień 3
Atlanta – Chattanooga – Lynchburg – Nashville. Destylarnia whisky Jack Daniel’s
Oprowadzanie po destylarni Jack Daniel's w Lynchburg w stanie Tennessee

„Pardon me boy – is that the Chattanooga Choo-Choo?” – wiecznie żywy przebój Glenna Millera z 1941 roku automatycznie przypomina się, gdy mijamy tablicę miasta Chattanooga w Tennessee. „Choo-choo” z piosenki nawiązuje do ciuchci linii kolejowej do Cincinnati, którą zbudowano w 1880 roku, natomiast nazwa „chattanooga” w języku Indian z plemienia Cherokee oznacza „wyciągać rybę z wody”.  Miasto leży nad pięknym nabrzeżem rzeki Tennessee. Znajduje się tu również największe na świecie akwarium słodkowodne, które zbudowano w formie ogromnego systemu rzecznego.

Z Chattanooga udamy się do miasteczka Lynchburg, które pozostałoby w kompletnym zapomnieniu, gdyby nie znajdująca się tam firma: destylarnia whisky Jack Daniel's. Jak na ironię, Lynchburg jest miastem objętym prohibicją, więc nie będziemy mogli skosztować nawet kropli tego złotego trunku, ale podczas zwiedzania legendarnej destylarni poczujemy przynajmniej jego niepowtarzalny aromat.

Następnie pojedziemy do Nashville, stolicy muzyki country i westernów.

Dzień 4
Nashville. Zwiedzanie miasta i Country Music Hall of Fame
Country Music Hall of Fame w Nashville w stanie Tennessee

Nie ma drugiego miejsca na świecie, w którym można bawić się lepiej przy muzyce country, być bliżej jej historii i największych gwiazd, niż w Nashville w stanie Tennessee. Wszystko zaczęło się w latach 20. XX wieku od nadawanego na żywo programu radiowego pt. „Barn Dance”. Zabawa w stodole stopniowo przeobraziła się w ogromy, profesjonalny przemysł muzyczny, który obecnie rządzi miastem.

Przejdziemy między innymi wzdłuż Music Row, gdzie znajdują się wszystkie studia nagraniowe, i odwiedzimy Country Music Hall of Fame, gdzie można zobaczyć „relikwie” muzycznego świata, jak np. gitara Johnny’ego Casha czy sukienka sceniczna Patsy Cline. Dalsza cześć dnia będzie do własnej dyspozycji.

Dzień 5
Nashville – Memphis. Graceland
Posiadłość Elvisa Presleya, Graceland, w Memphis w stanie Tennessee

Po wczesnym śniadaniu wyruszymy do Memphis (jazda potrwa 3-4 godziny), aby odwiedzić jeszcze jedną ikonę muzyki: Elvisa Presleya. Zobaczymy jego dom, Graceland, który po śmierci Króla stał się muzeum, a po części jego mauzoleum. Elvis jest pochowany obok niewielkiej fontanny w pobliżu basenu.

Elvis kupił dom w roku 1957 roku w wieku zaledwie 22 lat i mieszkał w nim do czasu swojej przedwczesnej śmierci 16 sierpnia 1977 roku. Nie można zaprzeczyć, że w niektórych miejscach posiadłości wystrój jest kiczem lat 70., ale to też ma swój urok. Na przykład w wystroju jednego z pokoi wykorzystano motyw dżungli – jest w nim zielony dywan, mnóstwo roślin i stolik kawowy wyglądający wprost jak z lasów deszczowych Amazonii.

W Graceland wystawione są ponadto niezliczone złote i platynowe płyty Elvisa orazliczne, błyszczące kostiumy, które nosił w ostatnim etapie swojej kariery podczas koncertów w Las Vegas.

Po tej wizycie pojedziemy do naszego hotelu, a reszta wieczoru będzie do własnej dyspozycji. Memphis cieszy się sławą z powodu swojej muzycznej przeszłości, ale jest tam jeszcze jedna atrakcja, której nie można przegapić: żeberka! O ile nie jesteś wegetarianinem lub z innych powodów nie jesz wieprzowiny, musisz skosztować żeberek smakowicie wypiekanych na grillu i podawanych według lokalnego przepisu.

Dzień 6
Memphis. Zwiedzanie miasta i czas wolny
Miejsce narodzin rock'n'rolla – legendarne Sun Studio w Memphis w stanie Tennessee

W tym dniu, podczas wycieczki po mieście, poznamy Memphis podczas wycieczki po mieście. Muzyka – blues, soul i R&B, których przedstawicielem był również Elvis – jest bez wątpienia największym znakiem rozpoznawczym Memphis. Przyjrzymy się bliżej wytwórni wydającej płyty Presleya, Sun Studio. Firma ta miała pod swoimi skrzydłami także innych znanych muzyków, między innymi: B.B. King, Ike Turner, Johnny Cash i Roy Orbison.

Zobaczymy też – choć tylko z zewnątrz – słynny Lorraine Motel. To właśnie tutaj, na balkonie pokoju numer 306 Martin Luther King zginął od strzału, oddanego przez zamachowca z pobliskiego budynku. Obecnie w motelu mieści się muzeum ruchu na rzecz praw obywatelskich.

Wieczór w Memphis będzie wolny. Proponujemy przeznaczyć go na wyjście do któregoś z barów, w których każdego wieczora można posłuchać muzyki na żywo w wykonaniu wschodzących gwiazd bluesa i rock’n’rolla. Nasz pilot chętnie doradzi i zaproponuje lokale, które warto odwiedzić.

Dzień 7
Memphis. Czas wolny i podróż do Vicksburg

Przedpołudnie w Memphis będzie do własnej dyspozycji. Można je przeznaczyć na spacer po mieście we własnym tempie albo odwiedzenie Mud Island River Park, leżącego na półwyspie na rzece Missisipi. Zbudowano w nim dokładny model rzeki, wzdłuż której można pospacerować. Znajduje się tu również muzeum historii rzeki Missisipi, która siega ostatnich 10 000 lat. Obejrzymy tu znaleziska archeologiczne i naturalnej wielkości statki (bilet wstępu nieuwzględniony w cenie wycieczki).

Około południa wyjedziemy w kierunku Vicksburga, dokąd dotrzemy późnym popołudniem. Zakwaterujemy się w hotelu, a na wieczór przewidzieliśmy czas wolny.

Dzień 8
Vicksburg – Plantacja Oak Alley – Nowy Orlean
Ostrygi w Nowym Orleanie w stanie Luizjana

Po opuszczeniu Vicksburga pojedziemy do Saint James Parish, gdzie odwiedzimy dawną plantację trzciny cukrowej, Oak Alley. Pierwotnie plantacja nazywała się Bon Séjour, a obecną nazwę otrzymała od wspaniałej alei prowadzącej do rezydencji. Rosną tutaj 300-letnie dęby posadzone jeden za drugim, a ich gałęzie spotykają się ponad ścieżką, tworząc zielony tunel. Posiadłość wzniesiona w latach 30. XIX wieku jest odrestaurowana i prezentuje się tak, jak wyglądała w czasach największej świetności, zanim wojna secesyjna doprowadziła wielu plantatorów do bankructwa. Będzie czas na podziwianie posiadłości i spacer po pięknym, otaczającym ją ogrodzie. Następnie wyruszymy dalej do Nowego Orleanu. W mieście tym do tej pory nie udało się całkowicie usunąć śladów zniszczeń po huraganie Katrina, który przeszedł przez Nowy Orlean w 2005 roku. Wspomnienie niszczycielskiej siły mas wody, w których utonęło około 1 700 osób i które uczyniły 80% miasta czasowo niezdatnymi do zamieszkania, jest wciąż żywe w pamięci mieszkańców. Jednocześnie miasto cechuje nieposkromiona radość związana z organizowanymi tam licznie festiwalami, a jego nieoficjalne motto brzmi „laissez les bons temps rouler” – let the good times roll. Zameldujemy się w naszym hotelu, a reszta dnia będzie do własnej dyspozycji.

W Nowym Orleanie można smacznie zjeść, doskonale się bawić i posłuchać dobrej muzyki. To tutaj narodził się jazz i wciąż ma się doskonale dzięki licznym miejscom, w których organizowane są koncerty. Spacerując wzdłuż Bourbon Street, trudno nie ulec czarowi i nie wstąpić do któregoś z tętniących życiem barów. Warto też wybrać się na Mardi Gras, gdzie w czasie karnawału odbywają się wielkie parady, a ulica staje się miejscem hucznego świętowania.

Dzień 9
Nowy Orlean. Spacer po French Quarter, jazzowy brunch i rejs po Missisipi
Rzeka Missisipi w Nowym Orleanie

Nowy Orlean został założony w 1718 roku przez francuskich osadników jako Nouvelle Orléans. W 1763 roku miasto przeszło pod panowanie hiszpańskie i pozostawało pod nim aż do 1803 roku, kiedy sprzedano je Amerykanom. Wpływy różnorodnych narodowości zamieszkujących miasto sprawiły, że Nowy Orlean stał się miejscem jedynym w swoim rodzaju. Wybierzemy się na spacer po dzielnicy francuskiej, którą huragan Katrina na szczęście oszczędził od poważniejszych zniszczeń. Znajdujące się tam piękne, stare budynki w pastelowych barwach z balkonami zdobionymi wymyślnymi elementami z kutego żelaza oraz pnącymi się roślinami stanowią czarującą wizytówkę Nowego Orleanu. Mieszanka kultury kreolskiej i korzeni etnicznych z Francji, Hiszpanii, Włoch, Karaibów i Afryki tworzą razem wyjątkowy mix kulturowy. Jednym z przykładów jest kult voodoo, który rozwinął się w wyniku przemieszania wierzeń rdzennych ludów afrykańskich z katolicyzmem.

Następnie zaplanowaliśmy brunch przy muzyce jazzowej, po którym wsiądziemy na pokład parowca i wyruszymy w rejs po szerokich, brązowych wodach Missisipi. Missisipi wypływa z jeziora Itasca w stanie Minnesota i wije się, podążając na południe przez większą część Stanów Zjednoczonych, aż do ujścia przy Nowym Orleanie do Zatoki Meksykańskiej. Kropla deszczu, która wpada do jeziora Itasca, po około 90 dniach dociera do Zatoki Meksykańskiej.

Położenie Nowego Orleanu pomiędzy rzeką Missisipi a bagnistym terenem wokół jeziora Pontchartrain w Zatoce Meksykańskiej sprawia, że rejony nazywane zwykle w innych miastach downtown i uptown, w Nowym Orleanie określa się jako lakeside i riverside. Nowy Orlean położony jest nisko, dlatego od zawsze narażony jest na powodzie, nawet po zbudowaniu wałów wokół miasta.

Na resztę dnia w Nowym Orleanie przewidzieliśmy czas wolny.

Dzień 10
Nowy Orlean. Czas wolny
Uliczni muzycy Nowego Orleanu
W Nowym Orleanie jest wiele atrakcji wartych zobaczenia, na przykład ogromny City Park z małymi lagunami, cmentarz St. Louis Cemetery No. 1 lub New Orleans Museum of Art. Jednak największe wrażenie robi zwyczajny spacer uroczymi uliczkami miasta, gdzie bedziemy mogli kupić pamiątki na French Market, wypić café au lait w jednej z kawiarenek lub drinka w barze, posłuchać ulicznych grajków i cieszyć się przyjemną atmosferą Big Easy, jak bywa nazywane to miasto.
Dzień 11
Nowy Orlean – Montgomery. Zakupy w centrum outletowym i czas wolny
Tego dnia opuścimy Nowy Orlean i wyruszymy w głąb lądu w kierunku miasta Montgomery. Po drodze zatrzymamy się w centrum outletowym, w którym można kupić markowe towary w okazyjnych cenach – to idealny moment na zrobienie naprawdę dobrych zakupów. W godzinach popołudniowych dotrzemy do Montgomery, gdzie zakwaterujemy się w hotelu. Reszta dnia przeznaczona jest do własnej dyspozycji.
Dzień 12
Montgomery – Muzeum Road to Tara – Atlanta. Podróż powrotna
Muzeum Road to Tara, Jonesboro

Po drodze do Atlanty zatrzymamy się w Jonesboro, gdzie odwiedzimy stary dworzec kolejowy. Tutaj znajduje się muzeum wszystkiego, co ma związek z „Przeminęło z wiatrem” – egzemplarze powieści wydane w różnych językach, kopie kostiumów z ekranizacji powieści, porcelanowa zastawa należąca do Margaret Mitchell oraz prywatne zbiory pamiątek związanych z „Przeminęło z wiatrem”. W bitwie pod Jonesboro w czasie wojny secesyjnej zginęło ponad 600 osób walczących po stronie Południa, a wskutek tej klęski Atlanta przeszła w ręce wojsk Północy.

Ostatni etap naszej wycieczki do przejazd na lotnisko w Atlancie, skąd wyruszymy w podróż do domu.

Dzień 13
Przylot do Warszawy

Informacja o cenie

Dopłata do pokoju jednoosobowego
4 598 PLN - 11-04-2018
3 998 PLN - 19-09-2018
4 598 PLN- 24-10-2018
Cena zawiera
 • Opiekę polskiego pilota
 • Przelot rejsowy w klasie ekonomicznej na trasie Warszawa – Atlanta – Warszawa,  w obie strony z przesiadką
 • Wycieczki i bilety wstępu wymienione w programie
 • Zakwaterowanie w hotelach 2*/3*/4* w pokojach 2-osobowych ze śniadaniami (11 nocy)
 • transport autokarem o ile w programie nie zaznaczono inaczej
 • Ubezpieczenie podstawowe KL i NNW
Cena nie zawiera
 • Rejestracji w systemie ESTA (14 USD)
 • Dopłaty do pokoju jednoosobowego
 • Napojów do posiłków
 • Pozostałych posiłków
 • Napiwków dla przewodników i kierowcy (ok. 65 USD/osoba)
 • Wydatków indywidualnych

Informacje praktyczne

Warunkiem uczestnictwa jest zapoznanie się uczestników z Ogólne Warunki Imprez Turystycznych Albatros Travel A/S.

Informacje dotyczące podróży

Liczba uczestników

Wymagane minimum uczestników to 15 osób. Albatros Travel zastrzega sobie prawo odwołania wycieczki w terminie do 14 dni przed datą jej rozpoczęcia w przypadku zgłoszenia się mniejszej liczby uczestników niż określona liczba minimalna. Jako organizator nie ponosimy odpowiedzialności odszkodowawczej tytułem ewentualnych strat, które uczestnicy mogą ponieść w związku z jej anulowaniem. Jesteśmy jedynie zobowiązani do zwrotu zapłaconej kwoty.

Bagaż

Jeśli chcesz zamknąć swoją walizkę, użyj tzw. zamka TSA. The Transportation Security Administration to służby przeprowadzające kontrolę bagażu przed lotem do, z i przez USA. Dysponują one „kluczem głównym”, którym mogą otworzyć zamek TSA. W przypadku zamknięcia walizki innym zamkiem służby zastrzegają sobie prawo do ich zerwania – dotyczy to również zamków wbudowanych w walizce. Blokady TSA można kupić w większości sklepów z walizkami i podobnych, i są one dostępne zarówno w postaci kłódek, jak i taśm zabezpieczających do walizek.

Dobrze jest zabrać ze sobą mniejszy plecak lub torbę na codzienne wycieczki i dni spędzone w podróży, podczas których swój bagaż główny często otrzymasz dopiero wieczorem. Nie ma potrzeby zabierania ręczników.

Wi-Fi i Internet w hotelach w USA

Wiele naszych hoteli oferuje bezpłatny dostęp do sieci Wi-Fi lub przewodowy dostęp do Internetu w pokojach, podobnie jak telewizor, w ramach pakietu usług dla gości.

Niektóre hotele oferują bezpłatny dostęp do sieci Wi-Fi w pokojach, inne w przestrzeniach ogólnodostępnych (meldując się w hotelu, zapytaj o dostęp do Internetu lub porozmawiaj o tym z pilotem wycieczki). Czasem lepiej jest korzystać z usługi w miejscach ogólnodostępnych, w których sygnał jest silniejszy, zamiast męczyć się ze słabym sygnałem w pokoju. Siła sygnału zależy często od odległości pokoju do najbliższego nadajnika Wi-Fi.

W niektórych hotelach pobierana jest opłata za korzystanie z przewodowego lub bezprzewodowego dostępu do Internetu. W takich przypadkach najczęściej jakość usługi jest wyższa.

Inną możliwością jest korzystanie z sieci Wi-Fi w znanych sieciach, jak np. Starbucks itp., które w większych miastach można znaleźć w pobliżu.

Więcej informacji o USA

Tutaj dowiesz się więcej na temat Stanów Zjednoczonych: www.albatros.pl/kierunki-podrozy/ameryka-polnocna/usa
Zapoznaj się z informacjami dotyczącymi pogody i klimatu, różnicy czasu, napiwków, wymogów wizowych i szczepień.
Przed wyjazdem

Paszport

Obywatele polscy podróżujący do USA muszą  przed wyjazdem uzyskać wizę, wydawaną przez konsula Stanów Zjednoczonych. Dla dzieci należy dokonać tych samych formalności wizowych, co dla osoby dorosłej. Dziecko nie może podróżować na podstawie paszportu rodzica. W przypadku ubiegania się o wizę turystyczną należy przedłożyć następujące dokumenty:

formularz elektronicznego wniosku o wizę nieimigracyjną ważny paszport na podróż do Stanów Zjednoczonych z datą ważności przynajmniej sześć miesięcy ponad planowany pobyt w USA. Jeśli w paszporcie wymieniona jest więcej niż jedna osoba, wniosek musi złożyć każda osoba ubiegająca się o wizę, jedno (1) zdjęcie 2” x 2” (5 cm x 5 cm) wykonane w ciągu ostatnich sześciu miesięcy, potwierdzenie umówienia się na rozmowę z urzędnikiem konsularnym dodatkowe zaświadczenia wskazane przez konsulat.

Posiadanie wizy nie gwarantuje wjazdu do Stanów Zjednoczonych, ostateczną decyzję podejmuje urzędnik kontroli granicznej (Customs and Border Protection). Formalności wizowe mogą trwać kilka tygodni, należy więc zadbać o nie odpowiednio wcześniej.

Więcej informacji www.albatros.pl/usa/wiza

Sprzęt elektroniczny w bagażu podręcznym

Wymogi bezpieczeństwa podczas lotów do USA

Amerykańskie władze zaostrzyły wymogi bezpieczeństwa w zakresie lotów do USA. Wszelki sprzęt elektroniczny wnoszony w bagażu podręcznym na pokład samolotu (telefony komórkowe, tablety, iPady, laptopy itp.) należy na żądanie włączyć podczas kontroli bezpieczeństwa. Oznacza to, że musisz dopilnować, by bateria była w pełni naładowana po przybyciu na lotnisko.

Jeśli niemożliwe jest włączenie przyniesionego sprzętu, nie można go zabrać na pokład samolotu, lecz należy go pozostawić w punkcie kontroli bezpieczeństwa. Ta nowa zasada związana jest z obawą władz dotyczącą możliwości wykorzystania urządzeń elektronicznych do działań terrorystycznych.

Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie internetowej British Airways: http://www.britishairways.com/travel/flightops/public/en_no?p_faqid=5047&source=hp_disruption_banner

Z ręką na sercu

Południowe stany USA są prawdziwym tyglem muzycznych trendów, a wiele stylów wywodzi się właśnie stąd. Wycieczka pozwala poznać czar Południa, a także przedstawia niezwykłe wpływy twórców z tego obszaru na światowy rozwój muzyki za sprawą takich stylów jak jazz, blues, country, a zwłaszcza twórczości Elvisa Presleya.

Nie musisz interesować się muzyką, aby doskonale się bawić podczas tej wycieczki. Jednak obserwujemy, że po powrocie do domu u wielu uczestników budzi się prawdziwa pasja muzyczna – zatem bierz pod uwagę takie ryzyko.

Autokary turystyczne w USA są ogólnie rzecz biorąc wygodne. Chociaż często mają tylko jedno wejście – z przodu autokaru. Nie mają natomiast drzwi tylnych, które znamy u nas. Ponadto rzadko jest uchwyt na kubek na fotelu przed nami. Dlatego dobrze jest zabrać ze sobą wygodny plecak, który przyda się na rzeczy osobiste podczas wycieczek i przejazdów autokarem.

Amerykańska kultura dotycząca śniadań jest dość uproszczona w porównaniu ze polską. W większości standardowych hoteli w USA serwowane jest tzw. „continental breakfast”, składające się zazwyczaj z kawy/herbaty, soku i tostów z masłem i dżemem. Nierzadko w amerykańskich hotelach śniadanie serwowane jest tylko w formie zapakowanego prowiantu, ponieważ wiele osób traktuje je jako rozwiązanie „to go” – śniadanie na wynos, które można zjeść w drodze.

Amerykańskie zwyczaje dotyczące napiwków mogą szczególnie nam Polakom wydawać się dość uciążliwe. Aby ograniczyć dyskomfort podróżnych, pilot zwykle proponuje zebranie napiwków od całej grupy i przekazuje je obsłudze podczas poszczególnych punktów programu. Tutaj przeczytasz więcej o napiwkach i stanowisku agencji Albatros w tym zakresie: www.albatros.pl/praktyczne/czy-napiwki-sa-wliczone-w-cene-wycieczki

Ogólne zasady podróży

Podróżuj bezpiecznie

Abyście Państwo poczuli się bezpiecznie i komfortowo w świecie koronawirusa, podjęliśmy szereg działań mających na celu zminimalizowania ryzyka infekcji już od etapu planowania, aż do powrotu po realizacji podróży marzeń z Albatros Travel. Nasze działania obejmują:

 • Certyfikację pilotów wycieczek zgodnie z wytycznymi WHO dotyczącymi kontroli zakażenia
 • Bardzo wysokie wymagania co do reżimu sanitarnego wobec naszych partnerów
 • Informację wszystkich uczestników podróży o ubezpieczeniu podróżnym i zachowaniu środków ostrożności, by zmniejszyć ryzyko infekcji

Zobacz wszystkie nasze działania tutaj

Wymagania w zakresie sprawności fizycznej

Zgodnie z podstawową zasadą uczestnicy wycieczki muszą być samodzielni. Jednocześnie pragniemy zaznaczyć, że nasze wycieczki zasadniczo nie są przeznaczone dla osób z niepełnosprawnością ruchową. Nawet w przypadku podróży, w których przejazd odbywa się autokarem, koleją i statkiem, często konieczne jest dojście pieszo do atrakcji turystycznych. Podczas wielu spośród naszych wycieczek krajoznawczo-kulturowych jeden dzień zwiedzania nierzadko wiąże się z koniecznością przejścia dystansu przekraczającego 5 km.

Ubezpieczenie podróżne

Każdy uczestnik wycieczki organizowanej przez Albatros Travel w pakiecie posiada podstawowe ubezpieczenie KL i NNW. Zachęcamy do wyboru dodatkowej opcji ubepieczenia od chorób przewlekłych bądź od rezygnacji z wycieczki. Wykupienie takiego ubezpieczenia zapewni Państwu pełne bezpieczeństwo podczas urlopu z naszym biurem.Zalecamy, aby ubezpieczenie obejmowało także zwrot kosztów w razie uszkodzenia lub utraty bagażu.

Ubezpieczenie podróżne Allianz

Biuro Podróży Albatros Travel ubezpiecza grupy turystyczne w Allianz. W Polsce Allianz Worldwide Partners działa nieprzerwanie od ponad 20 lat, gwarantuje profesjonalną obsługę, od lat pomaga Klientom na całym świecie, obsługując 18 milionów spraw rocznie i odbierając blisko 50 milionów telefonów. W pakiecie wycieczki Albatros Travel gwarantujemy podstawowe ubezpieczenie KL i NNW. Zachęcamy do wyboru dodatkowej opcji ubepieczenia od chorób przewlekłych bądź od rezygnacji z wycieczki. Wykupienie takiego ubezpieczenia zapewni Państwu pełne bezpieczeństwo podczas urlopu z naszym biurem.

Piloci Albatros Travel

Wycieczki organizowane przez biuro podrózy Albatros Travel prowadzone są przez polskich pilotów, którzy spotykają się z grupą na lotnisku przed wylotem lub po przylocie na miejsce docelowe. Miejsce spotkania z pilotem będzie określone w dokumentach podroży. Wszyscy piloci to osoby doświadczone, wykwalifikowane i starannie przez nas wybrane. 
Niektóre wycieczki odbywają się bez pilota podróży – w programie jest zawsze wyraźnie określone, czy wycieczka obejmuje pilota, czy nie.
Podczas wycieczek autokarowych, pilot dołączy do grupy najpóźniej w ostatnim miejscu zbiórki. Kierowca pomoże przy bagażach oraz wskaże miejsca w autokarze.

Napiwki

Podczas wycieczek zetkniesz się z codziennym życiem i lokalnymi zwyczajami. W wielu krajach miejscowi przewodnicy i kierowcy spotykani w trakcie podróży oczekują drobnych sum, ponieważ wynagrodzenie pracowników branży usługowej często opiera się na napiwkach. W programie podróży określamy kwotę, jaką należy na nie przeznaczyć i prosimy, by wziąć to pod uwagę. Cena wycieczki nie uwzględnia napiwków, ponieważ jest to sprawa indywidualna, a zwyczaj dawania napiwków jest częścią kultury danego kraju, dlatego należy go uszanować. Dla formalności pragniemy zaznaczyć, że napiwki są oczywiście dobrowolne.

Dopłata za pokój i kajutę jednoosobową

Podane ceny wycieczek obowiązują w przypadku dwóch osób podróżujących wspólnie i mieszkających w dwuosobowych pokojach lub kajutach. W przypadku osób podróżujących w pojedynkę obowiązuje dopłata do pokoju i/lub kajuty jednoosobowej. Dopłata jest odzwierciedleniem cen, jakie otrzymujemy jako organizator podróży podczas zakupu pokojów i kajut u naszych partnerów. Pokój jednoosobowy jest zawsze proporcjonalnie droższy w przeliczeniu na osobę od pokoju dwuosobowego. Jest to zasada obowiązująca w branży turystycznej od wielu lat, dlatego należy ją traktować jako zwyczajową.
Dopłata określona jest zawsze w naszej ofercie.

Paszport

Pamiętaj, że termin ważności Twojego paszportu musi wynosić co najmniej 6 miesięcy od daty powrotu z wycieczki. Wymóg ten dotyczy wszystkich naszych wycieczek, niezależnie od tego, czy w poszczególnych krajach wymagany jest krótszy okres. Jako organizator podróży stawiamy wymóg 6-miesięcznego okresu ważności, aby uniknąć sytuacji, gdy wymogi w danym kraju ulegną zmianie od czasu rezerwacji do chwili wylotu.

Podróż z małoletnimi

Jeśli zamierzasz jechać z dzieckiem, które nie jest Twoim dzieckiem (np. wnuk lub wnuczka), lub jeśli Twoje dziecko nosi inne nazwisko, niektóre kraje mogą odmówić wjazdu. W związku z tym może być konieczne zabranie ze sobą aktu urodzenia lub aktu urodzenia i chrztu w języku angielskim oraz podpisanego oświadczenia zawierającego zezwolenie na podróż osoby małoletniej z daną osobą dorosłą. Należy również sprawdzić zasady dotyczące okresu ważności dokumentów – tzn. jaka ma być data ich wystawienia w stosunku do daty wyjazdu, jakich pieczątek wymagają itp.
Powyższe zasady obowiązują w Stanach Zjednoczonych, jednak nie ma ostatecznej listy krajów, w których są takie wymogi. W związku z tym zalecamy kontakt z najbliższą ambasadą lub konsulatem kraju, do którego się wybierasz, aby uzyskać stosowne informacje.

Miejsce w samolocie

Zwracamy uwagę, że linie lotnicze samodzielnie przydzielają miejsca w samolocie.

Posiłki specjalne

Posiłki specjalne podczas lotu, np. dla diabetyków lub wegetarian, należy zamawiać najpóźniej 45 dni przed wylotem. Należy zauważyć, że niektóre linie lotnicze naliczają opłaty za posiłki specjalne. Zawsze przekazujemy liniom lotniczym zamówienia na specjalne posiłki podczas lotu, lecz nie możemy ich zagwarantować.
Zasadniczo podczas naszych wycieczek nie ma możliwości zmówienia specjalnej diety, ponieważ zazwyczaj wycieczki obejmują wspólne posiłki, dla których menu jest ustalane i zamawiane wcześniej. W związku z tym należy się spodziewać takiego samego wyżywienia, jak pozostali uczestnicy. Chętnie zaznaczymy i przekażemy życzenia dotyczące specjalnej diety lub informacji o alergiach, jednak niestety nie możemy zagwarantować, że podawane posiłki będą uwzględniały specjalną dietę.

Miejsce w autokarze

Przy wycieczkach lotniczych Albatros Travel nie zapewnia podczas objazdu autokarem możliwości wyboru konkretnego miejsca w autokarze. 

Przy wycieczkach autokarowych istnieje możliwość, za dodatkową opłatą, rezerwacji wybranego miejsca w autokarze. Jeśli nie zdecydowaliście się Państwo na wybór miejsca przy zakupie wycieczki, można tego dokonać najpóźniej do 45 dni przed wyjazdem. W przypadku braku rezerwacji, miejsca w autokarze będą przydzielane według kolejności zgłoszeń.

Informacje o autokarze i cenach wybranych miejsc zawarte są w programie wycieczki.

Zastrzeżenia/zmiany

Zastrzegamy sobie prawo do zmian w programie. W Albatros Travel wraz z lokalnymi partnerami staramy się realizować wycieczkę dokładnie według programu. Jednak z uwagi na godziny otwarcia zabytków do zwiedzania lub okoliczności praktyczne może być konieczne zrealizowanie trasy wycieczki w innej kolejności niż podana w programie. Ponadto poszczególne punkty programu mogą zostać usunięte z powodu działania siły wyższej, takiej jak warunki atmosferyczne, warunki drogowe lub opóźnione loty. 
Wreszcie pragniemy zaznaczyć, że wszystkie wycieczki są na bieżąco kontrolowane i udoskonalane na podstawie opinii, które otrzymujemy po każdej wycieczce od przewodników i klientów. Kontrola wycieczki może zatem skutkować wprowadzeniem zmian w programie w okresie między datą jej wykupienia a datą wyjazdu. Przed wyjazdem każdy uczestnik otrzyma aktualny program, który ma jak najlepiej służyć klientom i zapewnić sprawny przebieg wycieczki.
Wycieczka sprzedawana jest jako całościowy „pakiet” i niemożliwe jest uzyskanie refundacji za ewentualnie niewykorzystaną część tego pakietu.

Prosimy o zwrócenie uwagi, że warunkiem realizacji wycieczki jest zgłoszenie się określonej minimalnej liczby uczestników. W przypadku braku wymaganego minimum wpłacona kwota za wycieczkę zostanie Państwu zwrócona przed wyjazdem lub po powrocie, w zależności od terminu jej odwołania. 

Rated 4 out of 5 by from Nieznane stany Stanów Spełnienie marzeń, muzyczne stany Stanów, świetny pilot/przewodnik.
Date published: 2019-10-23
Rated 5 out of 5 by from niezapomniana, pozwalająca wzbogacić wiedzę o kraju, ludziach i muzyce Wspaniała wycieczka,super organizacja,znakomicie zaplanowana i wykonana, wielka zasługa przewodnika i opiekuna p. Franciszka, jego wiedza o kraju i muzyce zasługuje na najwyższą ocenę, a audycje o muzyce i muzykach wspaniałe,umilające przejazdy autobusem.Ocena celująca
Date published: 2019-10-24
Rated 4 out of 5 by from Moja najciekawsza podroz Bardzo udana, ciekawie zaprojektowana podróż, a to dzięki wspaniałemu naszemu Panu Franciszkowi. Zawsze miał dla nas na końcu jakaś niespodziankę. Ciekawymi opowiastkami umilał nam cała podroz czasami nawet całodniowa.
Date published: 2019-10-28
Rated 5 out of 5 by from Wspaniała wyprawa Doskonale zorganizowana wycieczka!!! Gorąco polecam miłośnikom Stanów jak i tym którzy chcą Stany dopiero pokochać.
Date published: 2019-11-21
Rated 5 out of 5 by from Fantastyczna muzyczna przygoda Czekałam na taką wycieczkę. Sprostała moim oczekiwaniom i spędziłam bardzo miłe chwile ze wspaniałymi ludźmi.
Date published: 2019-10-25
 • y_2021, m_6, d_18, h_18
 • bvseo_bulk, prod_bvrr, vn_bulk_3.0.17
 • cp_1, bvpage1
 • co_hasreviews, tv_0, tr_5
 • loc_pl_PL, sid_USRTR02, prod, sort_[SortEntry(order=RELEVANCE, direction=DESCENDING)]
 • clientName_albatros-travel

Albatros Oceny gości

Przy większości programów Albatros Travel podajemy średnią ocenę wycieczki uzykaną od wszystkich jej uczestników. Ocena ta pochodzi od naszych klientów z wszystkich krajów skandynawskich. Jak tylko uzyskamy pierwsze opinie od polskich gości, będą one również widoczne na naszej stronie internetowej. Na ten moment nie dysponujemy takimi ocenami, ponieważ biuro działa w Polsce od dnia 05.10.2017. Albatros przedstawia opinie o wycieczkach, aby pomóc klientom, dokonać świadomego wyboru kolejnej podróży. Przejrzystość i uczciwość jest dla nas bardzo ważna, aby zapewnić gościom najlepsze doświadczenia podróży. Wszystkie oceny są sprawdzane przez naszego zewnętrznego partnera Bazaarvoice, który gromadzi i nadzoruje ich poprawność. Albatros przestrzega surowych zasad Bazaarvoice  odnośnie gromadzenia ocen i opinii i uzyskał Bazaarvoice Authentic Reviews Trustmark. Więcej informacji na stronie: www.bazaarvoice.com/trustmark

Podobne wycieczki

USRTR02APL