USA – Wschodnie Wybrzeże

group-tour
Wycieczki objazdowe z polskim pilotem

Filadelfia, Waszyngton, Nowy Jork, Boston, Nowa Anglia i wodospad Niagara– bogata historia, wielkie miasta i potęga natury, a dodatkowo niezwykła Kanada

Historia Stanów Zjednoczonych rozpoczęła się na Wschodnim Wybrzeżu. Podczas wycieczki z Albatros Travel poznamy najważniejsze fakty historyczne i miejsca z nimi związane. Program obejmuje zwiedzanie obu głównych metropolii USA - Nowego Jorku i Waszyngtonu, z najważniejszymi atrakcjami, m.in. pomnik 9/11 Memorial, upamiętniający ofiary zamachu na World Trade Center, Air & Space Museum (muzeum lotnictwa i przestrzeni kosmicznej) oraz wiele symbolicznych pomników w Waszyngtonie, w obszarze chronionym - National Mall. Każdy będzie miał również możliwość eksplorowania miast i poczucia ich atmosfery w wolnym czasie, którego z pewnością zapewnimy w odpowiedniej ilości. Odwiedzimy Filadelfię, Amish Country i Gettysburg - pola najkrwawszej, kluczowej bitwy wojny secesyjnej. Nasza trasa poprowadzi również przez pełną słońca i urokliwych nadmorskich miasteczek Nową Anglię. Podczas wycieczki przewidziany jest nocleg przy ogromnym wodospadzie Niagara, który będziemy podziwiać od strony lądu i z wody.

Kliknij i powiększ mapę
 • Typ Wycieczki objazdowe

 • Pilot Polski

 • Wiza Tak

 • Szczepienia Nie

 • Waluta Dolar amerykański

Program wycieczki
Dzień 1 Warszawa - Nowy Jork - Filadelfia. Zameldowanie w hotelu
Dzień 2 Filadelfia - Baltimore - Waszyngton. Dzwon Wolności i Waszyngton by night
Dzień 3 Waszyngton. Wycieczka po mieście, The Mall, cmentarz w Arlington oraz Air & Space Museum
Dzień 4 Waszyngton, D.C. – Gettysburg – Lancaster – Williamsport. Wizyta w wiosce amiszów
Dzień 5 Williamsport – Wodospad Niagara, USA. Rejs statkiem po kanadyjskiej stronie wodospadów
Dzień 6 Niagara Falls – stany Nowy Jork i Massachusetts
Dzień 7 Framingham – Boston – Hyannis na wybrzeżu Nowej Anglii
Dzień 8 Hyannis – Newport – Yale – Nowy Jork
Dzień 9 Nowy Jork. Objazd, 9/11 Memorial i czas wolny
Dzień 10 Nowy Jork i wylot
Dzień 11 Przylot do Warszawy

Hotele

Nasze hotele

Tutaj możesz zobaczyć hotele, w których najczęściej zatrzymujemy się podczas wycieczek objazdowych. Należy pamiętać, że mogą wystąpić zmiany w zakresie rezerwowanych hoteli. W takich przypadkach wybrany będzie hotel o jednakowym lub wyższym standardzie.

Courtyard US Capitol

 • Żelazko i deska do prasowania
 • TV kablowa
 • Klimatyzacja
 • Suszark do włosów

Ten hotel znajduje się w odległości kilku stacji metra od centrum Waszyngtonu i budynku Kapitolu. Ma on kryty basen, nowoczesną siłownię oraz restaurację serwującą śniadania, lunche i kolacje. Pokoje są nowocześnie urządzone i są przeznaczone dla niepalących.

Więcej informacji o hotelu  http://www.marriott.com/hotel  

Genetti Hotel

 • Telewizor z z dostępęm do telewizji kablowej
 • Darmowe Wi-Fi
 • Klimatyzacja
 • Możliwość przygotowania kawy/herbaty
 • Suszarka do włosów

Hotel dysponuje odkrytym basenem, restauracją i barem. Ponadto we wszystkich pokojach znajdziemy takie udogodnienia, jak lodówka i ekspres do kawy. Wiele restauracji znajduje się kilka kroków. Oczywiście Wi-Fi jest darmowe dla wszystkich gości.

Best Western Plus Cairn Croft

 • Żelazko
 • Klimatyzacja
 • Zestaw do przygo
 • Suszarka do włosów

Hotel Best Western Plus Cairn Croft znajduje się niecałe 5 km od zachwycającego wodospadu Niagara. W odległości krótkiego spaceru od hotelu znajduje się wiele restauracji, w których można wybierać spośród wielu lokali gastronomicznych. Jest bezpłatny bezprzewodowy dostęp do Internetu we wszystkich miejscach publicznych oraz w pokojach. W hotelu znajduje się też kryty basen.

Więcej o hotelu https://www.bestwestern.com/hotel  

Sheraton Framingham

 • Basen
 • Suszarka do włosów
 • Telewizja kablowa
 • Darmowe Wi-Fi

Hotel znajduje się ok. 30 minut jazdy od centrum Bostonu. Znajdziemy tam restauracje, siłownie i basen, zarówno kryty jak i taki pod gołym niebem. Hotel oferuje również bezpłatny dojazd do lokalnego centrum handlowego, które znajduje się w pobliżu restauracji.
Więcej o hotelu możesz przeczytać na: www.sheratonframingham.com

Heritage House Hotel

 • Bezpłatne wi-fi
 • TV kablowa
 • Klimatyzacja
 • Suszarka do włosów

Heritage House Hotel położony jest w centrum Hyannis na Cape Cod. Zaledwie kilka minut spacerem do plaży i od idyllicznego nabrzeża Hyannis. Hotel otoczony jest ulicami z restauracjami, kawiarniami i sklepami. Hotel oferuje bezpłątne wi-fi.

Więcej o hotelu  http://www.hotelsone.com/hyannis-hotels-us  

Heritage Inn

 • Klimatyzacja
 • Tv kablowa
 • Żelazko
 • Suszarka do włosów

Hotel dla niepalących położony jest w samym sercu Manhattanu, ok. 100 m od Madison Square Garden oraz ok. 200 m od legendarnego Flatiron Building i stacji metra, przy 23 Street Station, z której możliwe jest dotarcie praktycznie do każdego zakątka Manhattanu. Pieszo dotrzesz na Times Square, Empire State Building czy na Piątą Aleję. Pieszo lub metrem można dotrzeć do dzielnic Chelsea, Greenwich Village, Tribeca, SoHo i okolic Canal Street, gdzie życie płynie lekko pośród dobrego wyboru restauracji, rozrywek i sklepów.

Hotel zaprojektowany jest w klasycznym nowojorskim stylu. Dzięki doskonałemu położeniu stanowi bazę wypadową do niezwykłych atrakcji, które zapewnia The Big Apple.

Wszystkie pokoje są wyposażone w sejf, suszarkę, telewizor z dostępem do ponad 50 kanałów, zestaw kawowy i darmowe Wi-Fi.

Więcej o hotelu http://heritagehotelnyc.com/  

Daty wyjazdu

Terminy Długość pobytu Cena Lotnisko wylotu Uwaga
9 998,–
Warszawa
Kliknij datę, aby zobaczyć program tej wycieczki

Program wycieczki

Pobierz pełen program Uwaga! Niektóre wycieczki różnią się programem. Zanim wydrukujesz, sprawdź, czy dokonałeś poprawnego wyboru daty wyjazdu.

Dzień 1
Warszawa - Nowy Jork - Filadelfia. Zameldowanie w hotelu
Witamy w Nowym Jorku

Lot z Warszawy do Nowego Jorku. Po zakończeniu kontroli celnej i paszportowej wyruszymy na południe do oddalonej o około 150 km Filadelfii gdzie zameldujemy się w hotelu i spędzimy noc.

Dzień 2
Filadelfia - Baltimore - Waszyngton. Dzwon Wolności i Waszyngton by night
Kapitol, Waszyngton

Dzień zaczniemy od spaceru i zwiedzania Filadelfii. Miasto jest jednym z najstarszych w Stanach Zjednoczonych. Przejdziemy przez Independence National Park - część miasta, w której znajdują się miejsca, budynki i przedmioty związane z historią powstania Stanów Zjednoczonych. Zobaczymy między innymi Independence Hall, gdzie 4 lipca 1776 r. tzw. ojcowie-założyciele podpisali amerykańską Deklarację Niepodległości oraz mieszczący się po drugiej stronie ulicy Liberty Bell Center, w którym znajduje się Dzwon Wolności. Dzięki temu spacerowi poznamy zarówno amerykańską historię, jak i samo miasto Filadelfia.

Następnie skierujemy się na południe do stolicy Stanów Zjednoczonych. Po dotarciu na miejsce będziemy mieć niepowtarzalną okazję, aby zobaczyć to monumentalne miasto nocą. Zobaczymy oświetlony Kapitol, Pomnik Waszyngtona, Biały Dom i wiele innych charakterystycznych punktów miasta.

Nocleg w Waszyngtonie.

Dzień 3
Waszyngton. Wycieczka po mieście, The Mall, cmentarz w Arlington oraz Air & Space Museum
National Air and Space Museum

Waszyngton D.C. jest niezwykle uporządkowanym miastem. Został założony i zaprojektowany, aby stać się stolicą nowego państwa, wobec czego jego założenia urbanistyczne od początku podporządkowano funkcjom federalnym. W osi miasta usytuowano Wzgórze Kapitolińskie - siedziby Kongresu Stanów Zjednoczonych, gdzie nad pagórkiem góruje biała kopuła budynku parlamentu, siedziby władzy ustawodawczej i sądowniczej - Kongresu i Sądu Najwyższego. Przed Kapitolem rozciąga się obszar chroniony National Mall – tereny zielone oraz rozmieszczone na nich pomniki najważniejszych prezydentów: Waszyngtona, Jeffersona i Lincolna. Ponadto na tym obszarze odnajdziemy bogactwo imponujących muzeów historii naturalnej, historycznych i galerie sztuki pod auspicjami Smithsonian Institution.

Zwiedzanie zaczniemy od Mauzoleum Abrahama Lincolna, którego sklepienie jest wsparte na 36 marmurowych kolumnach, a liczba pilastrów odpowiada liczbie stanów za rządów prezydenta Lincolna. Przejedziemy koło pomnika Martina Luthera Kinga i Białego Domu, który niestety zobaczymy jedynie z odległości. Na pomniku Vietnam Veterans Memorial ujrzymy nazwiska ponad 58 tysięcy żołnierzy poległych podczas wojny wietnamskiej.

Kolejnym punktem w naszym programie będzie odwiedzenie wojskowego cmentarza w Arlington, gdzie pochowany został między innymi John F. Kennedy oraz Robert „Bobby” Kennedy.

Trasa wycieczki dobiegnie końca w Air & Space Museum, który jest jednym z najpopularniejszych muzeów  Instytutu Smithsona. Zgromadzono tu największą na świecie kolekcję eksponatów statków powietrznych oraz kosmicznych, np. samolot Spirit of St. Louis Charlesa Lindbergha, moduł dowodzenia Apollo 11 i inne przedmioty z przełomowej misji 1969 roku, w której Neil Armstrong i Buzz Aldrin jako pierwsi w historii ludzkości postawili stopę na powierzchni Księżyca. Jeśli zechcą Państwo odwiedzić inne muzea, będzie na to czas i możliwość zwiedzania na własną rękę. 

Wieczorem proponujemy czas wolny.

Dzień 4
Waszyngton, D.C. – Gettysburg – Lancaster – Williamsport. Wizyta w wiosce amiszów (ok. 450 km)
Pomnik generała Hancocka, Gettysburg

Po śniadaniu wyruszymy do Gettysburga, miejsca największej bitwy wojny secesyjnej.

To tutaj w ciągu trzech tragicznych dni, od 1 do 3 lipca 1863 roku, w najkrwawszej bitwie w historii wojny secesyjnej poległo ponad 7 tysięcy mężczyzn, ponad 33 tysiące zostało rannych, a niemal 11 tysięcy zaginęło lub zostało wziętych do niewoli. Łącznie w ciągu 4-letniej wojny życie straciło ponad 625 tysięcy ludzi. Konfederaci pod dowództwem generała Roberta E. Lee zostali pokonani przez siły Unii pod dowództwem generała George’a Gordona Meade'a. Zakończenie bitwy w Gettysburgu nie zwiastowało jednak zakończenia wojny secesyjnej - musiały minąć prawie 2 lata, by ostatecznie zawarto pokój, a Unia ponownie się zjednoczyła. Cztery miesiące po zakończeniu bitwy prezydent Abraham Lincoln wyznaczył miejsce pod istniejący do dziś cmentarz. Podczas inauguracji wygłosił swoją najsłynniejszą przemowę, w której podreśłił wagę tej wojny i odnowił przysięgę o doprowadzeniu jej do końca. Słowa tej przemowy do dzisiaj są dla amerykańskich uczniów obowiązkową lekturą i wymaga się ich deklamacji z pamięci.

Do dnia dzisiejszego można zwiedzać pole tej bitwy, cmentarz oraz pomnik Gettysburg National Memorial. Pomnik jest pamiątką owych tragicznych wydarzeń, które doprowadziły do zwycięstwa Stanów Północnych. Wojna secesyjna pozostawiła trwały ślad na amerykańskim społeczeństwie.

Pożegnamy Gettysburg i udamy się w kierunku Lancaster, miejsca zamieszkania amiszów. Określenie „amisz” odnosiło się do niemieckich, holenderskich i szwajcarskich imigrantów, którzy przemierzali Atlantyk z nadzieją uniknięcia prześladowań we własnych krajach. Część z nich osiedliła się w Lancaster we wschodniej Pensylwanii.

Społeczność amiszów to bardzo konserwatywny odłam chrześcijaństwa. Wyznają zasadę ciężkiej pracy i prostoty życia. Amisze rozumieją Biblię dosłownie, a pacyfizm stanowi według nich założenie fundamentalne, leżące u podstaw religii. Uprawa roli przy pomocy narzędzi, których u nas, w nowoczesnym rolnictwie, nie używa się od ponad stu lat, tworzy potrzebę wielu rąk do pracy wobec czego posiadanie 8-10 dzieci jest u amiszów normą.

Podczas wizyty w Lancaster nikt nie będzie miał wątpliwości, że spotkał amisza. Kobiety noszą najczęściej suknię i wiązany czepek, mężczyźni natomiast czarne spodnie, marynarkę i kapelusz z szerokim rondem. Dowiemy się o tradycjach i stylu życia tej wspólnoty, która przeniesie nas w czasie o dwa stulecia wstecz.

Nasza wycieczka objazdowa zakończy się w interesującym miasteczku Williamsport, gdzie ulegniemy urokowi wiktoriańskich domów z XIX wieku.

Dzień 5
Williamsport – Wodospad Niagara, USA. Rejs statkiem po kanadyjskiej stronie wodospadów ok. 380 km
Wodospad Niagar

Opuścimy Williamsport, by udać się w stronę wodospadu Niagara, jednego z największych wodospadów na świecie. Niagara Falls to wspólna nazwa dwóch miast, jednego na terenie USA, a drugiego w Kanadzie, które są od siebie oddzielone trzema potężnymi wodospadami: American Falls, Bridal Veil Falls i Horseshoe Falls. Wybierzemy się w rejs na pokładzie statku Hornblower, podczas którego podpłyniemy do olbrzymich ścian wody (uczestnicy dostaną peleryny przeciwdeszczowe). Tym samym odwiedzimy kolejny kraj na mapie świata - Kanadę.

Nocleg w Niagara Falls.

Dzień 6
Niagara Falls – stany Nowy Jork i Massachusetts ok. 750 km
Boston

Wczesnym rankiem opuścimy Niagara Falls. Przed nami długa droga, dlatego śniadanie zjemy w trakcie  podróży. To czas na relaks w autokarze, kiedy za oknem rozciągać się będzie piękny krajobraz.

Po drodze zatrzymamy się w mieście Stockbridge, leżącym na granicy stanów Massachusetts i Nowy Jork. Miasto będące sercem „Nowej Anglii”, szczyci się bogatą historią. Powstało jako baza misjonarzy na ówczesnym „Dzikim Zachodzie”. Misja chrześcijańska zakładała nawrócenie i poskromienie Mohikanów.  Indianie brali udział w tzw. wojnie francusko-indiańskiej (o jednym z najbardziej dramatycznych aktów tej wojny  opowiada słynna powieść "Ostatni Mohikanin") oraz w wojnie o niepodległość skierowanej przeciwko Brytyjczykom, stając po stronie rewolucjonistów. W zamian obiecywano im, że będą mogli na zawsze zatrzymać swoją ziemię. Niestety obietnica ta nie została dotrzymana - plemiona musiały udać się na zachód stanu Nowy Jork, a stamtąd w stronę Wisconsin, aż na przeciwległy brzeg Wielkich Jezior.

Dzięki doprowadzeniu do Stockbridge linii kolejowej w 1850 roku, miasto stało się celem podróży elit Nowego Jorku i Bostonu i jest nim do dzisiaj. Zatrzymamy się tutaj tylko na chwilę, a następnie ruszymy na wschód stanu Massachusetts. Noc spędzimy w mieście Framingham niedaleko Bostonu.

Dzień 7
Framingham – Boston – Hyannis na wybrzeżu Nowej Anglii ok. 150 km
Zabytkowy Boston

Rano opuścimy Framingham i wyruszymy do jednej z kolebek Stanów Zjednoczonych, czyli do Bostonu, miasta położonego na wybrzeżu Atlantyku. Zwiedzanie obejmie najważniejsze atrakcje miasta: wjedziemy do West End, kolorowego Beacon Hill, zobaczymy również najstarsze dzielnice Bostonu. Po drugiej stronie rzeki Charles River odwiedzimy uniwersytet Massachusetts Institute of Technology (MIT), najlepszą uczelnię techniczną na świecie. Jednym z punktów programu będzie też zwiedzanie stadionu Fenway Park, który przypomni o czasach kiedy zawodnicy baseballu w czapkach z daszkiem i bryczesach byli największymi amerykańskimi idolami.

Po obiedzie odwiedzimy JFK Presidential Library and Museum na obrzeżach Bostonu. Tam dowiemy się wiele na temat życia i działalności Johna F. i Jackie Kennedych. Prezentowane na wystawach zbiory to między innymi sławne sukienki pierwszej damy, przedmioty należące do prezydenta oraz plakaty wyborcze - wszystkie eksponaty są oryginalne. W muzeum można również wysłuchać i obejrzeć nagrania najbardziej znanych przemówień prezydenta, w tym słynne, acz wówczas kontrowersyjne, przemówienie znane z cytatu „Ich bin ein Berliner” wygłoszone w 1963 roku w Berlinie.

Następnie pojedziemy na malownicze wybrzeże Nowej Anglii. Dotrzemy do nadmorskiego Hyannis na Cape Cod. Piękno okolicy podkreślają bielone drewniane domy, zaś bliskość morza zachęca do skorzystania z jednej z wielu restauracji, gdzie serwowane są świeże ryby lub wyśmienite steki.

Nocleg w Hyannis.

Dzień 8
Hyannis – Newport – Yale – Nowy Jork ok. 420 km
Piękne wschodnie wybrzeże widać z Newport

Przedpołudnie upłynie nam pod znakiem zwiedzania Nowej Anglii i rodziny Vanderbilt.

Wyruszymy z Hyannis do Newport, położonego w stanie Rhode Island. Miasto Newport nie leży na typowym turystycznym szlaku turystów z Europy, a to duży błąd! Ta czarująca enklawa Nowej Anglii w swojej 375-letniej historii uległa niezwykłej transformacji, od azylu dla innowierców, przez główny port w czasach kolonialnych, aż do miejsca oferującego wspaniałą rozrywkę dla wyższych sfer.

Najpierw wybierzemy się na pieszą wędrówkę trasą Newport Cliff Walk. Po naszej prawej stronie będziemy podziwiać ogromne domy-pałace, a po lewej bezkres Oceanu Atlantyckiego u podnóża klifu. Odwiedzimy The Breakers, pałac wybudowany przez majętną rodzinę Vanderbilt, której główne dochody pochodziły z budowy linii kolejowych. Pałac rodziny Vanderbilt jest wspaniałym przykładem architektury i estetyki złotego wieku. Jego złote dekoracje, wszechobecny marmur i malowane zdobienia przywodzą na myśl carskie pałace w Rosji.

Zanim wyruszymy na południe w stronę Nowego Jorku, zajrzymy na chwilę do uniwersytetu Yale, jednego z 8 uczelni stanowiących tzw. Ivy League, czyli Ligę Bluszczową. Powstanie Ivy League miało na celu zrzeszenie uniwersytetów w zmaganiach sportowych, dzisiaj termin Liga Bluszczowa wiąże się bardziej z prestiżem, elitarnością i wysokim poziomem akademickim uniwersytetów ze wschodniego wybrzeża, które wchodzą w jej skład.

Nasz dzień zakończymy w mieście miast, czyli w Nowym Jorku.

Dzień 9
Nowy Jork. Objazd, 9/11 Memorial i czas wolny
Pomnik ofiar ataku na WTC, New York

Dzisiejszego dnia przyjrzymy się z bliska tej fascynującej metropolii. Przed południem przejedziemy autokarem przez najważniejsze ulice, by dotrzeć do serca miasta, czyli Manhattanu, najsłynniejszego z pięciu dzielnic Nowego Jorku. Manhattan podzielony jest na kilka dystryktów, tworzących bardzo charakterystyczną atmosferę, takich jak: Wall Street, czyli część biznesowa, China Town - etniczna enklawa Azji, Little Italy oddająca włoski klimat, czy przyciągająca bohemę artystyczną dzielnica Greenwich Village, która słynie z przyjemnej, nieformalnej atmosfery i dobrych restauracji.

Objazd autokarem zakończymy przy pomniku 9/11 Memorial. W miejscu, gdzie do 2001 roku wznosiły się dwa gmachy World Trade Center, powstał pomnik, który zajmuje połowę tego liczącego ok. 64 tys m² terenu. Na dawnym obszarze biurowców powstały dwa kwadratowe zbiorniki o powierzchni około 4000 m. Po ciemnoszarych ścianach zbiorników nieustannie spływa woda, a wokół przymocowane są tablice z brązu z nazwiskami wszystkich 2753 ofiar zamachu z 11 września 2001 roku. Strumienie spadają w otchłań, co symbolizuje zapadnięcie się wież. Wokół zbiorników posadzono setki drzewek, które mają z kolei symbolizować nadzieję i poczucie odrodzenia. Autorami pomnika są Michael Arad i Peter Walker & Partners, których projekt został wyłoniony spośród 5 tysięcy nadesłanych prac. Pomnik odsłonięto w 10. rocznicę zamachu terrorystycznego na bliźniacze wieże World Trade Center.

Popołudnie pozostanie do własnej dyspozycji. Można udać się na Times Square i upolować bilety do teatru w okazyjnej cenie lub przejść się najbardziej ekskluzywną ulicą Nowego Jorku, Fifth Avenue. Można też zwiedzić Rockefeller Center lub Empire State Building. W dzielnicy Upper East Side, wzdłuż słynnego Central Parku rozciąga się tzw. Museum Mile, czyli część ulicy 5th Avenue, przy której znajduje się wiele muzeów w tym 3 najważniejsze z wybitnymi zbiorami sztuki światowej klasy: Museum of Modern Art (MoMA), Metropolitan Museum i Guggenheim Museum. Jeśli chcieliby Państwo udać się właśnie tam, polecamy wybrać jedno muzeum, ponieważ czas może nie być wystarczający na wszystkie trzy.

Dzień 10
Nowy Jork i wylot

Po śniadaniu udamy się na lotnisko w Nowym Jorku i wyruszymy w drogę powrotną do Polski.

Dzień 11
Przylot do Warszawy

Informacja o cenie

Cena wycieczki

Od 9 998,– PLN za osobę w pokoju dwuosobowym.
Zobacz ceny dla wszystkich terminów

Dopłata do pokoju 1-osobowego
 • Wyjazd 15-10-2021:
  3 698 PLN
   
 • Wyjazd 03-06-2022:
  3498 PLN
Cena zawiera
 • Opiekę polskiego pilota
 • Przelot samolotem rejsowym na trasie Warszawa – Nowy Jork – Warszawa
 • Wycieczki opisane w programie
 • Zakwaterowanie w hotelach o dobrym standardzie w pokojach dwuosobowych
 • Wyżywienie zgodnie z programem (codziennie śniadanie serwowane, z wyjątkiem dni w Nowym Jorku)
 • Transport autokarem o ile w programie nie zaznaczono inaczej
 • Ubezpieczenie podstawowe KL i NNW
Cena nie zawiera
 • Ubezpieczenia od kosztów rezygnacji
 • Dopłaty do pokoju jednoosobowego
 • Napiwków dla lokalnych przewodników, kierowców i osób opiekujących się bagażem (szacunkowo 50 USD/os.)
 • Rejestracji w systemie eSTA (14 USD)
 • Opłaty eTA około 7 CAD/os
 • Pozostałych posiłków nie wymienionych w programie
 • Wydatków indywidualnych
 • Wszystkiego, czego nie wymieniono w „Cena zawiera”

Informacje praktyczne

Warunkiem uczestnictwa jest zapoznanie się uczestników z Ogólne Warunki Imprez Turystycznych Albatros Travel A/S.

Informacje o podróży

Bagaż

Jeśli chcesz zamknąć swoją walizkę, użyj tzw. zamka TSA. The Transportation Security Administration to służby przeprowadzające kontrolę bagażu przed lotem do, z i przez USA. Dysponują one „kluczem głównym”, którym mogą otworzyć zamek TSA. W przypadku zamknięcia walizki innym zamkiem służby zastrzegają sobie prawo do ich zerwania – dotyczy to również zamków wbudowanych w walizce. Blokady TSA można kupić w większości sklepów z walizkami i podobnych, i są one dostępne zarówno w postaci kłódek, jak i taśm zabezpieczających do walizek.

Dobrze jest zabrać ze sobą mniejszy plecak lub torbę na codzienne wycieczki i dni spędzone w podróży, podczas których swój bagaż główny często otrzymasz dopiero wieczorem. Nie ma potrzeby zabierania ręczników.

Liczba uczestników

Wymagane minimum uczestników to 15 osób. Albatros Travel zastrzega sobie prawo odwołania wycieczki w terminie do 14 dni przed datą jej rozpoczęcia w przypadku zgłoszenia się mniejszej liczby uczestników niż określona liczba minimalna. Jako organizator nie ponosimy odpowiedzialności odszkodowawczej tytułem ewentualnych strat, które uczestnicy mogą ponieść w związku z jej anulowaniem. Jesteśmy jedynie zobowiązani do zwrotu zapłaconej kwoty.

Wi-Fi i Internet w hotelach w USA

Wiele naszych hoteli oferuje bezpłatny dostęp do sieci Wi-Fi lub przewodowy dostęp do Internetu w pokojach, podobnie jak telewizor, w ramach pakietu usług dla gości.

Jednak połączenie i jego jakość mogą być niestabilne. Niektóre hotele oferują bezpłatny dostęp do sieci Wi-Fi w pokojach, inne w przestrzeniach ogólnodostępnych (meldując się w hotelu, zapytaj o dostęp do Internetu lub porozmawiaj o tym z przewodnikiem podróży). Czasem lepiej jest korzystać z usługi w przestrzeniach ogólnodostępnych, w których sygnał jest silniejszy, zamiast męczyć się ze słabym sygnałem w pokoju. Siła sygnału zależy często od odległości pokoju do najbliższego nadajnika Wi-Fi.

W niektórych hotelach pobierana jest opłata za korzystanie z przewodowego lub bezprzewodowego dostępu do Internetu. W takich przypadkach najczęściej jakość usługi jest wyższa.

Inną możliwością jest korzystanie z sieci Wi-Fi w znanych sieciach, jak np. Starbucks itp., które w większych miastach można znaleźć w pobliżu.

Więcej informacji o USA

Tutaj dowiesz się więcej na temat Stanów Zjednoczonych: www.albatros.pl/kierunki-podrozy/ameryka-polnocna/usa

Zapoznaj się z informacjami dotyczącymi pogody i klimatu, różnicy czasu, napiwków, wymogów wizowych i szczepień.

Przed wyjazdem

Paszport

Obywatele polscy podróżujący do USA muszą  przed wyjazdem uzyskać wizę, wydawaną przez konsula Stanów Zjednoczonych. Dla dzieci należy dokonać tych samych formalności wizowych, co dla osoby dorosłej. Dziecko nie może podróżować na podstawie paszportu rodzica. W przypadku ubiegania się o wizę turystyczną należy przedłożyć następujące dokumenty:

formularz elektronicznego wniosku o wizę nieimigracyjną ważny paszport na podróż do Stanów Zjednoczonych z datą ważności przynajmniej sześć miesięcy ponad planowany pobyt w USA. Jeśli w paszporcie wymieniona jest więcej niż jedna osoba, wniosek musi złożyć każda osoba ubiegająca się o wizę, jedno (1) zdjęcie 2” x 2” (5 cm x 5 cm) wykonane w ciągu ostatnich sześciu miesięcy, potwierdzenie umówienia się na rozmowę z urzędnikiem konsularnym dodatkowe zaświadczenia wskazane przez konsulat. Posiadanie wizy nie gwarantuje wjazdu do Stanów Zjednoczonych, ostateczną decyzję podejmuje urzędnik kontroli granicznej (Customs and Border Protection). Formalności wizowe mogą trwać kilka tygodni, należy więc zadbać o nie odpowiednio wcześniej.

Więcej informcji www.albatros.pl/usa/wiza

Sprzęt elektroniczny w bagażu podręcznym

Informacje dotyczące elektroniki

Więcej informacji na temat sprzętu elektronicznego można przeczytać w dziale informacji praktycznych pod adresem: www.albatros.pl/kierunki-podrozy/ameryka-polnocna/usa/informacje

Wymogi bezpieczeństwa podczas lotów do USA

Amerykańskie władze zaostrzyły wymogi bezpieczeństwa w zakresie lotów do USA. Wszelki sprzęt elektroniczny wnoszony w bagażu podręcznym na pokład samolotu (telefony komórkowe, tablety, iPady, laptopy itp.) należy na żądanie włączyć podczas kontroli bezpieczeństwa. Oznacza to, że musisz dopilnować, by bateria była w pełni naładowana po przybyciu na lotnisko.

Jeśli niemożliwe jest włączenie przyniesionego sprzętu, nie można go zabrać na pokład samolotu, lecz należy go pozostawić w punkcie kontroli bezpieczeństwa. Ta nowa zasada związana jest z obawą władz dotyczącą możliwości wykorzystania urządzeń elektronicznych do działań terrorystycznych.

Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie internetowej British Airways: http://www.britishairways.com/travel/flightops/public/en_no?p_faqid=5047&source=hp_disruption_banner

Z ręką na sercu
Ogólne zasady podróży

Podróżuj bezpiecznie

Abyście Państwo poczuli się bezpiecznie i komfortowo w świecie koronawirusa, podjęliśmy szereg działań mających na celu zminimalizowania ryzyka infekcji już od etapu planowania, aż do powrotu po realizacji podróży marzeń z Albatros Travel. Nasze działania obejmują:

 • Certyfikację pilotów wycieczek zgodnie z wytycznymi WHO dotyczącymi kontroli zakażenia
 • Bardzo wysokie wymagania co do reżimu sanitarnego wobec naszych partnerów
 • Informację wszystkich uczestników podróży o ubezpieczeniu podróżnym i zachowaniu środków ostrożności, by zmniejszyć ryzyko infekcji

Zobacz wszystkie nasze działania tutaj

Wymagania w zakresie sprawności fizycznej

Zgodnie z podstawową zasadą uczestnicy wycieczki muszą być samodzielni. Jednocześnie pragniemy zaznaczyć, że nasze wycieczki zasadniczo nie są przeznaczone dla osób z niepełnosprawnością ruchową. Nawet w przypadku podróży, w których przejazd odbywa się autokarem, koleją i statkiem, często konieczne jest dojście pieszo do atrakcji turystycznych. Podczas wielu spośród naszych wycieczek krajoznawczo-kulturowych jeden dzień zwiedzania nierzadko wiąże się z koniecznością przejścia dystansu przekraczającego 5 km.

Ubezpieczenie podróżne

Każdy uczestnik wycieczki organizowanej przez Albatros Travel w pakiecie posiada podstawowe ubezpieczenie KL i NNW. Zachęcamy do wyboru dodatkowej opcji ubepieczenia od chorób przewlekłych bądź od rezygnacji z wycieczki. Wykupienie takiego ubezpieczenia zapewni Państwu pełne bezpieczeństwo podczas urlopu z naszym biurem.Zalecamy, aby ubezpieczenie obejmowało także zwrot kosztów w razie uszkodzenia lub utraty bagażu.

Ubezpieczenie podróżne Allianz

Biuro Podróży Albatros Travel ubezpiecza grupy turystyczne w Allianz. W Polsce Allianz Worldwide Partners działa nieprzerwanie od ponad 20 lat, gwarantuje profesjonalną obsługę, od lat pomaga Klientom na całym świecie, obsługując 18 milionów spraw rocznie i odbierając blisko 50 milionów telefonów. W pakiecie wycieczki Albatros Travel gwarantujemy podstawowe ubezpieczenie KL i NNW. Zachęcamy do wyboru dodatkowej opcji ubepieczenia od chorób przewlekłych bądź od rezygnacji z wycieczki. Wykupienie takiego ubezpieczenia zapewni Państwu pełne bezpieczeństwo podczas urlopu z naszym biurem.

Piloci Albatros Travel

Wycieczki organizowane przez biuro podrózy Albatros Travel prowadzone są przez polskich pilotów, którzy spotykają się z grupą na lotnisku przed wylotem lub po przylocie na miejsce docelowe. Miejsce spotkania z pilotem będzie określone w dokumentach podroży. Wszyscy piloci to osoby doświadczone, wykwalifikowane i starannie przez nas wybrane. 
Niektóre wycieczki odbywają się bez pilota podróży – w programie jest zawsze wyraźnie określone, czy wycieczka obejmuje pilota, czy nie.
Podczas wycieczek autokarowych, pilot dołączy do grupy najpóźniej w ostatnim miejscu zbiórki. Kierowca pomoże przy bagażach oraz wskaże miejsca w autokarze.

Napiwki

Podczas wycieczek zetkniesz się z codziennym życiem i lokalnymi zwyczajami. W wielu krajach miejscowi przewodnicy i kierowcy spotykani w trakcie podróży oczekują drobnych sum, ponieważ wynagrodzenie pracowników branży usługowej często opiera się na napiwkach. W programie podróży określamy kwotę, jaką należy na nie przeznaczyć i prosimy, by wziąć to pod uwagę. Cena wycieczki nie uwzględnia napiwków, ponieważ jest to sprawa indywidualna, a zwyczaj dawania napiwków jest częścią kultury danego kraju, dlatego należy go uszanować. Dla formalności pragniemy zaznaczyć, że napiwki są oczywiście dobrowolne.

Dopłata za pokój i kajutę jednoosobową

Podane ceny wycieczek obowiązują w przypadku dwóch osób podróżujących wspólnie i mieszkających w dwuosobowych pokojach lub kajutach. W przypadku osób podróżujących w pojedynkę obowiązuje dopłata do pokoju i/lub kajuty jednoosobowej. Dopłata jest odzwierciedleniem cen, jakie otrzymujemy jako organizator podróży podczas zakupu pokojów i kajut u naszych partnerów. Pokój jednoosobowy jest zawsze proporcjonalnie droższy w przeliczeniu na osobę od pokoju dwuosobowego. Jest to zasada obowiązująca w branży turystycznej od wielu lat, dlatego należy ją traktować jako zwyczajową.
Dopłata określona jest zawsze w naszej ofercie.

Paszport

Pamiętaj, że termin ważności Twojego paszportu musi wynosić co najmniej 6 miesięcy od daty powrotu z wycieczki. Wymóg ten dotyczy wszystkich naszych wycieczek, niezależnie od tego, czy w poszczególnych krajach wymagany jest krótszy okres. Jako organizator podróży stawiamy wymóg 6-miesięcznego okresu ważności, aby uniknąć sytuacji, gdy wymogi w danym kraju ulegną zmianie od czasu rezerwacji do chwili wylotu.

Podróż z małoletnimi

Jeśli zamierzasz jechać z dzieckiem, które nie jest Twoim dzieckiem (np. wnuk lub wnuczka), lub jeśli Twoje dziecko nosi inne nazwisko, niektóre kraje mogą odmówić wjazdu. W związku z tym może być konieczne zabranie ze sobą aktu urodzenia lub aktu urodzenia i chrztu w języku angielskim oraz podpisanego oświadczenia zawierającego zezwolenie na podróż osoby małoletniej z daną osobą dorosłą. Należy również sprawdzić zasady dotyczące okresu ważności dokumentów – tzn. jaka ma być data ich wystawienia w stosunku do daty wyjazdu, jakich pieczątek wymagają itp.
Powyższe zasady obowiązują w Stanach Zjednoczonych, jednak nie ma ostatecznej listy krajów, w których są takie wymogi. W związku z tym zalecamy kontakt z najbliższą ambasadą lub konsulatem kraju, do którego się wybierasz, aby uzyskać stosowne informacje.

Miejsce w samolocie

Zwracamy uwagę, że linie lotnicze samodzielnie przydzielają miejsca w samolocie.

Posiłki specjalne

Posiłki specjalne podczas lotu, np. dla diabetyków lub wegetarian, należy zamawiać najpóźniej 45 dni przed wylotem. Należy zauważyć, że niektóre linie lotnicze naliczają opłaty za posiłki specjalne. Zawsze przekazujemy liniom lotniczym zamówienia na specjalne posiłki podczas lotu, lecz nie możemy ich zagwarantować.
Zasadniczo podczas naszych wycieczek nie ma możliwości zmówienia specjalnej diety, ponieważ zazwyczaj wycieczki obejmują wspólne posiłki, dla których menu jest ustalane i zamawiane wcześniej. W związku z tym należy się spodziewać takiego samego wyżywienia, jak pozostali uczestnicy. Chętnie zaznaczymy i przekażemy życzenia dotyczące specjalnej diety lub informacji o alergiach, jednak niestety nie możemy zagwarantować, że podawane posiłki będą uwzględniały specjalną dietę.

Miejsce w autokarze

Przy wycieczkach lotniczych Albatros Travel nie zapewnia podczas objazdu autokarem możliwości wyboru konkretnego miejsca w autokarze. 

Przy wycieczkach autokarowych istnieje możliwość, za dodatkową opłatą, rezerwacji wybranego miejsca w autokarze. Jeśli nie zdecydowaliście się Państwo na wybór miejsca przy zakupie wycieczki, można tego dokonać najpóźniej do 45 dni przed wyjazdem. W przypadku braku rezerwacji, miejsca w autokarze będą przydzielane według kolejności zgłoszeń.

Informacje o autokarze i cenach wybranych miejsc zawarte są w programie wycieczki.

Zastrzeżenia/zmiany

Zastrzegamy sobie prawo do zmian w programie. W Albatros Travel wraz z lokalnymi partnerami staramy się realizować wycieczkę dokładnie według programu. Jednak z uwagi na godziny otwarcia zabytków do zwiedzania lub okoliczności praktyczne może być konieczne zrealizowanie trasy wycieczki w innej kolejności niż podana w programie. Ponadto poszczególne punkty programu mogą zostać usunięte z powodu działania siły wyższej, takiej jak warunki atmosferyczne, warunki drogowe lub opóźnione loty. 
Wreszcie pragniemy zaznaczyć, że wszystkie wycieczki są na bieżąco kontrolowane i udoskonalane na podstawie opinii, które otrzymujemy po każdej wycieczce od przewodników i klientów. Kontrola wycieczki może zatem skutkować wprowadzeniem zmian w programie w okresie między datą jej wykupienia a datą wyjazdu. Przed wyjazdem każdy uczestnik otrzyma aktualny program, który ma jak najlepiej służyć klientom i zapewnić sprawny przebieg wycieczki.
Wycieczka sprzedawana jest jako całościowy „pakiet” i niemożliwe jest uzyskanie refundacji za ewentualnie niewykorzystaną część tego pakietu.

Prosimy o zwrócenie uwagi, że warunkiem realizacji wycieczki jest zgłoszenie się określonej minimalnej liczby uczestników. W przypadku braku wymaganego minimum wpłacona kwota za wycieczkę zostanie Państwu zwrócona przed wyjazdem lub po powrocie, w zależności od terminu jej odwołania. 

Albatros Oceny gości

Przy większości programów Albatros Travel podajemy średnią ocenę wycieczki uzykaną od wszystkich jej uczestników. Ocena ta pochodzi od naszych klientów z wszystkich krajów skandynawskich. Jak tylko uzyskamy pierwsze opinie od polskich gości, będą one również widoczne na naszej stronie internetowej. Na ten moment nie dysponujemy takimi ocenami, ponieważ biuro działa w Polsce od dnia 05.10.2017. Albatros przedstawia opinie o wycieczkach, aby pomóc klientom, dokonać świadomego wyboru kolejnej podróży. Przejrzystość i uczciwość jest dla nas bardzo ważna, aby zapewnić gościom najlepsze doświadczenia podróży. Wszystkie oceny są sprawdzane przez naszego zewnętrznego partnera Bazaarvoice, który gromadzi i nadzoruje ich poprawność. Albatros przestrzega surowych zasad Bazaarvoice  odnośnie gromadzenia ocen i opinii i uzyskał Bazaarvoice Authentic Reviews Trustmark. Więcej informacji na stronie: www.bazaarvoice.com/trustmark

Podobne wycieczki

22USRTR17CPL0306