Formalności wizowo-paszportowe

Lodowiec Athabasca w kanadyjskich Górach Skalistych

Zapoznaj się z przepisami wizowo-paszportowymi w związku z podróżą do Kanady.

Nie ma obowiązku wizowego dla obywateli polskich podróżujących do Kanady. Okres bezwizowego przebywania na terytorium Kanady  wynosi do 6 miesięcy, o ile przy wjeździe nie zostanie określony krótszy czas pobytu.

Dla obcokrajowców podróżujących drogą lotniczą w ramach ruchu bezwizowego (w tym Polaków) Władze Kanady wprowadziły wymóg posiadania elektronicznego potwierdzenia podróży - electronic Travel Authorization (eTA).

Opłata za wydanie tego elektronicznego dokumentu - powiązanego z numerem paszportu wnioskodawcy - wynosi 7 dolarów kanadyjskich. Płatności można dokonywać jedynie kartą płatniczą, poprzez zabezpieczoną stronę internetową udostępnioną przez rząd kanadyjski.

Ważność eTA przewidziano na 5 lat, chyba że paszport utraci ważność, zostanie wykupiony nowy dokument lub urzędnik imigracyjny cofnął eTA. Należy wziąć pod uwagę, że w większości przypadków eTA zostanie zaakceptowana w ciągu kilku minut od złożenia wniosku, ale czasami procedura może zająć nawet kilka dni. Sugerujemy więc złożenie wniosku o eTA z odpowiednim wyprzedzeniem. Jedynym oficjalnym portalem, gdzie należy aplikować o eTA jest http://www.cic.gc.ca/english/visit/eta.asp.

Osoby podróżujące z dziećmi, które nie są ich własnymi, lub z dziećmi, które noszą inne nazwisko niż rodzic towarzyszący, muszą oprócz eTA posiadać specjalne zezwolenie. Więcej informacji znajduje się na www.cic.gc.ca/english/visit/minors.asp

Wymaganym dokumentem podróży jest paszport, którego ważność nie może być krótsza niż 6 miesięcy, licząc od daty planowanego powrotu z Kanady.

Obywatele innych państw uzyskają informacje na temat obowiązujących ich przepisów wjazdowych kontaktując się z  Ambasadą Kanady w Polsce tel. +48 22 584 31 00 lub naszym biurem partnerskim WizaSerwis Sp. z o.o  www.wizaserwis.pl

Każdy uczestnik wycieczki powinien we własnym zakresie zadbać o to, by posiadać wszystkie wymagane dokumenty uprawniające do przekroczenia granicy.

 

Wymagania dotyczące wjazdu do Kanady w związku z pandemią COVID-19.

Osoby w pełni zaszczepione powinny posiadać paszport covidowy (certyfikat unijny w języku angielskim potwierdzony kodem QR) zaświadczający o ukończeniu całego cyklu szczepień co najmniej 14 dni przed wjazdem do Kanady. Zalecamy, aby pobrać i wydrukować paszport covidowy w języku angielskim ze strony https://pacjent.gov.pl/internetowe-konto-pacjenta i mieć go przy sobie podczas całej podróży.

UWAGA!

Władze Kanady wprowadziły obowiązek korzystania z aplikacji ArriveCAN przez osoby podróżujące do Kanady drogą lotniczą, lądową lub morską. Do aplikacji należy wprowadzić dowód szczepienia, informacje o paszporcie oraz zgłoszenie podróży, aby otrzymać potwierdzenie akceptacji wniosku z literą I, V lub A przy nazwisku. Szczegółowe informacje na temat ArriveCAN znajdują się na stronie: https://www.canada.ca/en/public-health/services/diseases/coronavirus-disease-covid-19/arrivecan.html.

 

Osoby niezaszczepione prosimy o kontakt z biurem oraz śledzenie informacji wjazdowych na stronie https://www.gov.pl/web/dyplomacja/informacje-dla-podrozujacych

Prosimy o zwrócenie uwagi, iż to na podróżnym spoczywa odpowiedzialność uzyskania aktualnych informacji o zasadach wjazdu, zapoznania się z nimi i posiadania potrzebnych do wyjazdu dokumentów. Wymagania i ograniczenia wjazdowe mogą ulec zmianie w krótkim czasie, zachęcamy więc do sprawdzania aktualnych informacji dotyczących zasad wjazdu na stronie: https://www.gov.pl/web/dyplomacja/informacje-dla-podrozujacych

Rejs na Alaskę

Niesamowity rejs wzdłuż wybrzeża Alaski połączony z wizytą w parkach narodowych i indiańskich wioskach. Dzika przyroda i piękne widoki. W cenie napoje Classic.

4,5
  • 17-08-2023
  • 16 dni
  • 30 998,–
od Warszawa